Čas hrdinů

Age of Heroes

Válečný / Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 2011, 90 min

• Tylos

Po všech stránkách plochý film...vše už tu někdy bylo, vše už se někdy odehrálo, vše už bylo lépe vyprávěno, ani mi nevadil nízký rozpočet, o to hezčí záběry na těch pár míst mohlo být nalezeno....Nicméně za shlédnutí tento film nestojí...Konec film má....jen to rozloučení se Seanem Beanem mohlo být důstojnější....a to že se mu narodila dcera?????(1.10.2014)

• sarfian

Nebiť toho brutálne odfláknutého konca, dal by som aj tri*,ale ten koniec to zráža dole. Akoby režisér zahlásil "dobre chlapi máme 90 min., jebeme na to a balíme", tak nejak to asi vyzeralo na place. koniec, ktorý ani nebol dokončený. VIDENÉ 1x(25.1.2012)

nemůžu si pomoct, ale je to zfilmovanej medal of honor. taky jsem v něm cvičil na střelnici, odpráskli mi kámoše ještě v letadle a nakonec jsem s grupou 4 sidekicků splnil úkol. proto nehodnotim film jako takovej, ale reminiscence který mi v pozitivnim slova smyslu přinesl. playstation never dies.(15.2.2012)

• Inozuka

Ach jo, to je zase průser. Mohl to být pěkný příběh o commandos, norském odboji i technologickém radarovém souboji Anglie a Německa za 2. světové války a v jednotlivostech to chvíleme i tak funguje, ale jako celek je Čas hrdinů neskutečný propadák, kterému ránu z milosti dá jen nepřirozeně useknutý konec. Nemohu si pomoct, ale pomalu nabývám jistoty, že i přes neskutečné technické možnosti, již dnes není snad nikdo natočit solidní a nepřepálený film z druhé světové...(24.4.2016)

Film má naprosto nesmyslně nasazený závěr filmu, který přijde o půl hodiny dříve, než byste ho čekali. Utne tak parádní akci a dobře rozjetý příběh a nechá toho půlku nedořečenou .... Ćlověka to otráví a filmu to ubere 1,5 hvězdy.(17.6.2011)

• Peter-1307

Celý film je vlastne postavený na závere. A ten je skutočne krásne, čisto a nekompromisne seknutý . A tak film vyznieva ako podpriemerná snímka o vojne. Škoda. Že kvôli rozpočtu nemohol využiť naplno svoju myšlienku, to sa ešte dá brať. Ale takýto sek ten ho celý pochoval a odsunul na slepú koľaj tuctových TV filmov.(29.6.2011)

• buwol

cele je to akesi naivne, hereckym vykonom sa neda vobec verit..- danny dyer sa do takehoto filmu vobec nehodi... je to skoda nakolko tema nie je nezaujimava, a keby bolo spracovanie menej televizne mohol to byt aspon priemerny vojensky slager, ....(4.7.2011)

Ocakavania boli vacsie, trailer vyzeral velmi slubne. 90 minut je vsak na dobry vojnovy film malo. Akcie boli zvladnute obstojne, no nemozno cakat zazraky. Chybal tomu vsak prepracovanejsi dej, vyraznejsia zaporna postava a cele to posobilo stroho a velmi zostrihane. Zaver bola najhorsie zvladnuta cast filmu. Namet mal velky potecial, no nepodarilo sa ho vytazit na viac ako 60%.(7.7.2011)

• tailguner

Sean Bean je tam kosí jak v Lord of the Rings...(24.10.2011)

Historii neznám, nevím, jak to bylo ve skutečnosti, ale mám ráda válečné filmy, ačkoliv jsem viděla i lepší filmy s touto tématikou, nebylo to tak zlý, víc k tomu asi nemám co dodat,(23.2.2012)

Typický vojenský snímok pracujúci na prastarej schéme použitej napríklad v Tucte špinavcov, krátke intro predstavujúce hlavných hrdinov, následne sa s nimi stretneme pri výcviku, po ktorého zdarnom absolvovaní sú poslaní do svojej prej bojovej misii... Škoda že sa tu viac kecá a kecá a kecá ako bojuje.(23.8.2012)

• Joppo88

Vojnovú tématiku milujem, a preto ma dosť bolel tento "čas hrdinov"... Lebo tak suchý a strohý scenár, réžiu aj všetko ostatné som už dlho nevidel... A ani nechcem vidieť. Aj tá jedna hviezda bola za S. Beana, ktorý ako tak vytŕčal z tejto frašky a odpadu vojnového žánru...(6.9.2012)

Celkom zaujímavý vojnový film z obdobia druhej svetovej vojny. Príjemne herecké obsadenie, kostýmy, kamera a taktiež veľmi krásne zasnežené horské prostredie Nórska s celkom originálnym a zaujímavým príbehom. Pre mňa príjemná oddychovka. Podľa hodnotení som nič extra nečakal, skôr podľa väčšiny názorov som čakal prepadák, ale opak bol pravdou. Síce už z prvých záberov bolo jasne poznať, že sa nebude jednať o vojnový trhák, ktorý bude lámať rebríčky návštevnosti. Ale, aj cez to všetko sa mi film páčil. Od začiatku slušná atmosféra. Scény z tábora kde boli dezertéri, ale aj neskoršia príprava na akciu bola výborne zvládnutá. Koniec mi prišiel veľmi jednoduchý a nie dobre zvládnutý, ktorý dosť ubral na kvalite. Nejednalo sa o vysoko rozpočtový film, takže som ani nečakal nejaké úžasné bojové scény. Mám rád vojnové filmy a tento snímok ma určite neurazil. Sú aj horšie filmy, ktoré majú niekoľko násobne vyššie rozpočty s tak nudnou réžiou, že človek pri takom filme skôr zaspí.(11.8.2014)

• regentor

Tak tahle hra na vojáky mě vůbec nevzala. Připomenutí vojenských operací z let 2. světové války v amatérském až diletantském provedení je spíš výsměchem statečným ženám a mužům jenž se podíleli na porážce nacismu.Pokud by takto skutečně vypadal nábor ,organizace a činnost zvláštních jednotek jejího královského veličenstva ,pak by Hitlerovy formace byly v Londýně dřív, než by tupouni z řad producentů tohoto rádoby válečného snímku dopili odpolední čaj.Pochopit ,proč někdo vyprodukuje takový film bez elementární znalosti historických faktů je až děsivé. Události let 1939-1945 už dávno vytlačily z myslí současných lidí jiné palčivější problémy , to ovšem nikoho neopravňuje k tomu aby z toho udělal lacinou zkazku.Mnoho z nás nemusí být "Commandos" abychom věděli, že v zimních měsích je v Norsku sníh a poslat tam jednotku bez bílé pelerýny je stejně nenápadné jako se postavit nahý na náměstí .Vykreslení celé akce je naivní až stupidní a může to mít úspěch jen pokud protivník je stejně myšlenkově postižený, což ovšem koliduje s realitou věci , poněvadž takový blb by si nikdy nepodrobil značnou část Evropy.Scénář snímku je bezduchým blábolem který jen neumětelsky propojuje několik postav ,které jsou podány jako z laciného žurnálu , kdy myšlenkově je na výši alespoń trochu postava "Beovulfa" .Režijní pojetí pak přímo zapadá do schématu:no a co , stejně jsme vyhráli.Jsou i horší snímky z tohoto žánru, ale tady jediným plusem je severská příroda. Námět skvělý, provedení otřesné.(6.1.2018)

• Ruud36

Dvě hvězdy za několik slušných válečných scén, jinak nic moc.(5.7.2011)

• RoninNiro

Čo za hrôzu to uzreli moje oči? Celé to vypadalo ako amatérske zábery nejakej paintbalovej súťaže. Pozerať sa na Sean Beana ako exceluje v "Hre o truny" a naraz ho uvidieť hrať v takejto sračke, ach jaj. Hviezdička za pekný názov a hviezdička za teba Sean. Inak donebavolajúci odpad.(25.11.2011)

• honzic

Mohlo to být nadějné, ale slabé herecké výkony a divný scénář celý film pohřbily, nevýrazné jsou též přestřelky a akce. Hodnocení: 45 %(22.12.2011)

• MUNRO

Mám rád britské komedie a jejich jedinečný suchý humor.Jenže válečný film je trochu jiná káva.Tenhle film vypadal,jako kdyby ho natáčela skupinka amatérů na domácí kameru.Vypůjčit si kostýmy v půjčovně,nakoupit pár pytlíků s červenou tekutinou a několik dýmovnic a vyrazit k lesu natočit rádoby válečný film..Dialogy jakoby napsal nějaký student filmové akademie a obsazení Dannyho Dyera s jeho dětským obličejem,do role válečného hrdiny,to je opravdu trefa do černého.....Hodně slabý kousek.(31.1.2012)

• CorvusBlek

Něco tak trapnýho a zbytečnýho jsem už dlouho neviděl(2.11.2013)

Akční thriller natočený podle skutečných příběhů 30. komanda Iana Fleminga během druhé světové války. Tak se píše v popisku na tento film. Kdo něco ví o práci a zázemí takových commandos, uzná, že je to v celku natočeno věrně. Jenže nějak divně. Příběh je málo propracovaný a tak docela nezáživný. Už na začátku chybí nějaký pořádný výcvik. Snímek by se sice od jiných moc neodlišoval, ale nebyla by to taková trapárna jako zde. A ten německý oddíl dělající 'rodinnou fotku' mi přišel jako parta zoufalců, kteří si nato jen hrají. Střih nemá logiku a je zmatečný. Snímek by si na takový příběh zasloužil daleko delší stopáž, aby vše mělo více prostoru a nebyla to taková fofr akce. Jediné co se povedlo je soundtrack. Ten je tak dokonalý, až je ho na takový film škoda. Snímek tak padá do lepšího průměru. Rozhodně to mělo na víc. Opět nevyužitá šance na pořádný biják.(23.7.2014)

• hackstolle

50%(28.12.2016)