Čas hrdinů

Age of Heroes

Válečný / Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 2011, 90 min

Už z prvních záběrů jde jasně poznat, že se nejedná o nabroušený válečný trhák, který bude lámat žebříčky návštěvnosti. Stěžejní je ale slovo 'válečný', což tenhle film je a za to si zaslouží pochvalu a body k plusu. Není to žádné politické tlachání o válce, nýbrž příprava na akční konflikt se vším všudy. A i když to není žádný blockbuster zasypaný milionovým rozpočtem, i tak jsou kostými a repliky zbraní věrohodné. V hlavní roli se dokonce prosazuje známý S. Bean, který tomu vlastně i velí (doslova). Vytknul bych především upjatou přímočarost a častější logické nešvary, ale za to se člověk dočká akce v podobě napadení nacistické základny nebo výcviku elitního komanda. [61%](16.1.2013)

Tenhle film je jako když si nainstaluju jednu z nejlepších počítačových her - Commandos. Konkrétně druhý díl a rozehraju misi, kde se zeleným baretem musím v dalekém Norsku vyčistit pár doků nebo bránit most, aby to pomohlo dalšímu vývoji druhé světové války a pak potají nalezl do ponorky a odplul s ní zase do pryč. Škoda jen té neuvěřitelně pitomé kamery, která z akčních scén dělala jedno velké skákací jojo. Všechno ostatní bylo totiž překvapivě super, což by mě ze začátku ani nenapadlo.(5.10.2014)

• Hal_Moore

O "Komandu" jsem snad ještě žádný film neviděl, alespoň teď si na žádný nevzpomenu. Co s ním ale provedl Adrian Vitoria se svým týmem, to je na pováženou. Příběh sám o sobě ani zkazit nejde, ale po technické stránce film z trácí i na klasickou televizní produkci. Hrozivá kamera a odfláknutý střih mě donutili si pár scén pouštět i několikrát, abych se v nich vyznal, alespoň je co poslouchat a zvuk společně s hudbou výsledek dostávají téměř do rovnováhy. S herci taky problém nemám, podprůměrné hodnocení tak jen díky zkaženému zážitku, který je výsledkem špatné práce kameramana a střihače.(20.9.2011)

• mosnak

Tak za prvé. První čeho si člověk na tomto snímku všimne je,že celé to pusobí jako byl to natočili nějací amatéři. Atmosféra absolutně nepřipomíná 2.světovou válku a místama jsem se musel smát,jak směšně působí můj (bohužel) oblíbený herec Danny Dyer v roli nenapravitelného vojáka,který se najednou stane krotkým beránkem. A to jen proto,aby mohl být v nějakém komickém komandu,kde vedle sebe stojí jeden 60kg hošík vedle druhého. Těšil jsem se alespoň,že uvidím nádhernou krajinu... nic! Sněhu je tam,ale dost. Jinak Sean Bean - tragický (v tom bílém roláku byl nejlepší) - 4%(22.8.2011)

• Tormentor665

Tohle mi připomíná stylem britské podprůměrné válečné filmy z konce 60. let jako například Ponorka X-1. Tedy málo komparzu, slabý děj, žádný silnější moment, neuvěřitelně hloupí Němci nabíhající pod kulky tak, že to není vtipné a samozřejmě silné ahistorické zkreslení. Jak už si všimli ostatní, připomíná to trochu počítačovou hru. A to je taky jediná změna.(7.10.2014)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v anglickom grófstve Kent a v Nórsku, v časti Ålgård. (MikaelSVK)