Čas hrdinů

Age of Heroes

Válečný / Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 2011, 90 min

Tenhle film je jako když si nainstaluju jednu z nejlepších počítačových her - Commandos. Konkrétně druhý díl a rozehraju misi, kde se zeleným baretem musím v dalekém Norsku vyčistit pár doků nebo bránit most, aby to pomohlo dalšímu vývoji druhé světové války a pak potají nalezl do ponorky a odplul s ní zase do pryč. Škoda jen té neuvěřitelně pitomé kamery, která z akčních scén dělala jedno velké skákací jojo. Všechno ostatní bylo totiž překvapivě super, což by mě ze začátku ani nenapadlo.(5.10.2014)

• verbal

Ach ti producenti, kurvy nenažrané! Docela svižně plynoucí pohádka "Sedmero špinavců pana Fazolky" dostane ve třech čtvrtinách brutální twist. Produkce patrně zjistila, že už tak chudá kasička zeje. Nejprve se jim na to vysral scénárista, posléze se hlady omluvili střihač, kameraman a režisér a tak se hoši rozhodli pro krizové řešení! Přepsali film na nějakého bezdomovce, zacpali mistru Beanovi hubu nekrytým šekem, během několika minut nechali urychleně postřílet všechny herce, ani se neobtěžovali odevzdat těch sedm thompsonů zpět do půjčovny a vrátili se k tolik lukrativnímu dovozu hader z Číny.(13.7.2011)

Nic extra ale abych řekl pravdu film jsem zkouknul jenom kvůli zajímavému hereckému obsazení, Bean a Dyer spolu? To už znělo dost zajímavě. No a tak jsem se uvelebil. A druhý den si na film nevpoměl, ale abych řekl pravdu tu hodinku a půl film uběhne poměrně rychle a zmíněná dvojice hraje výborně. A to jsem se trochu obával. Příběh není teda vůbec dobrej a jeho vyprávění je dost prudivý. Akce je tu poměrně dost a konec mě mile překvapil. Ale není to rozhodně nic co bych musel vidět znova.(3.4.2012)

• honajz

Během druhé světové války Angličané vycvičili svá commandos, která pracovala na území nepřítele. Toto je příběh jedné jednotky. Poněkud nepřizpůsobivý skotský voják zachrání své kamarády z týlu nepřítele, ale protože se protiví veliteli jiné jednotky, dostane se do anglického vojenského vězení. Odtud se mu však podaří díky další šílenosti přejít ke commandos. Absolvuje tvrdý trénink, ale hlavně se musí naučit disciplíně. A pak přijde na řadu akce v Norsku, která rozhodne nejen o jeho kvalitách. A to je vše, celý příběh. Mohlo by to připomínat Tucet špinavců nebo Kam orli nelétají, kdyby to nebylo takové jakési komorní. Většinou na plátně není víc než pět šest lidí v zasněžené pustině, v lese, v horách. S výjimkou scény vyvraždění norské farmářské rodiny Němci, kde je dokonce 18 herců v jedné chvíli! Snímku však chybí i napětí, Sean Bean v podání velitele je upozaděn a nemá moc co hrát, není to ani hrdinský snímek, ani dokumentárně stylizovaný, o výcviku samotném se toho příliš nedozvíme. Ani samotné akce není příliš mnoho, vlastně jde jen o tři scény, z toho dvě krátké a takové nijaké. Unylé. Vlastně celou dobu čekáme na onen závěr, a pak přijde spíše zklamání. I když se na to nekoukalo úplně špatně, netuším, co film chtěl říct.(19.12.2011)

Je smutné, jak závěr filmu dokáže ovlivnit váš filmový zážitek. Tady ubral snad 2 hvězdy. Film od počátku směle kráčí ve šlépějích, které pro něj vyšlapala taková esa, jako například film Tucet špinavců a další žánrově podobné lahůdky. Bohužel v závěru to film vezme střemhlav do země a pilot se ani nestačí katapultovat. Dle mého skromného úsudku, je to zapříčiněno tlakem produkce na dokončení projektu nebo nedostatečný rozpočet. Je to veliká škoda! Herecké výkony jsou bravurní a části děje poměrně neokoukané. Tento válečný film vám mohu vřele doporučit, ale v závěru se obrňte. Vyhnete se zklamání, jaké potkalo mě. Dovolím si poznámku -> pro milovníky herectví Seana Beana, je tento film povinnost, jako ostatně všechny válečné filmy od dob Bravo Two Zero.(17.6.2011)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v anglickom grófstve Kent a v Nórsku, v časti Ålgård. (MikaelSVK)