Reklama

Reklama

Na úspěchy vojáků, kteří bojovali ve 30. komandu, by měl být hrdý celý národ. Tento film vypráví skutečný příběh jedné z nejdůležitějších elitních jednotek v historii britských ozbrojených sil. Kvůli tajnému charakteru akcí není mnoho lidí, kteří by o jejích osudech věděli. A přesto členové jednotky riskovali životy, aby chránili svou zemi. Film Čas hrdinů se s hrdostí nechal inspirovat jejich odvážnými činy. Čas hrdinů je britský akční thriller natočený podle skutečných příběhů 30. komanda Iana Fleminga během druhé světové války. Z jeho zkušeností čerpají britské speciální jednotky dodnes. Sean Bean (Pán prstenu, Zlaté oko) a Danny Dyer (Biznis, Hooligans) se přestavují v hlavních rolích adrenalinem nabitého akčního dobrodružství, ve kterém se naši hrdinové po bitvě na plážích Dunkirku vydávají do norských hor na nebezpečnou misi za nepřátelskou linii, která, pokud bude úspěšná, může výrazně ovlivnit průběh války. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (121)

VanTom 

všechny recenze uživatele

Veskrze přímočarý, až primitivní scénář nemastně neslaně opisuje 3 epizody Bratrstva neohrožených (a 100+ jiných válečných filmů) – tvrdý výcvik; seskok a navázání kontaktu s fešnou odbojářkou; exekuce speciální operace (tzn. odpálení ohavně CGI radiové věže a 2 videoherní přestřelky, přičemž třeba v té "fatální s morálním dilematem" na statku je onen sadistický esesák (přežil?) za totálního blba – podobně jako naši hrdinové proto, že ho na volném prostranství rovnou neodprásknou). Kamera se zhlédla ve stylu "protřepat, nekoukat", celá výprava vypadá lacině a ve výsledku nepřináší snímek nic, kvůli čemu by stál za pozornost, přestože úplně céčkově nezvládnutý zase není. ()

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Laciná verze Tuctu špinavců, která za svým vzorem zaostává snad ve všem. Bean je celou dobu nějakej opuchlej a kromě Williama Houstona nikdo nedostane prostor cokoliv předvést. Někde se děj ukrutně vleče a je doprovázen zbytečnýma kecama. Jinde najednou poskočí o kilometry dál a některé věci zůstanou nevysvětleny. Dá se to ale zkouknout, když se některým částem člověk nevěnuje naplno. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

A jéje, tady se to zase hemží samým znalcem ! Kromě přiblblých soudů se ptám, co víte o jednotkách Commandos, nebo o LRDG? Odpovím si sám, asi nic moc. Řada komentujících zde napadá komornost snímku a minimum postav... Jenže hlavním cílem speciálních jednotek bylo nebojovat a nebýt vidět. Bojovalo se až když byl průser.. Takže kdo chce vidět proti sobě běžící armády ať sáhne po Nepříteli před branami, protože z tohohle filmu musí mít nutně kyselý obličej... Tenhle film rozhodně měl koule a rozhodně mu není co vytknout. Švédsko coby neutrální země nadržující spíše spojencům byl cílem řady jednotek prchajících z Norska, kterým se z různých způsobů podělaly mise. Nešlo jen o speciální jednotky, ale i řady leteckých osádek ze sestřelených letounů a to včetně osádek amerických. O jednom takovém přechodu např. vypráví ve své knize PATHFINDER Donald Bennet, CB, CBE, DSO, kdy ještě s dalším členem osádky po sestřelení svého Lancasteru přešel do Švédska odkud se dostal zpět do Británie... Řada misí speciálních jednotek byla téměř sebevražedných. Většinou se vyzvednutí povedlo a jednotky se na nepřátelské území i několikrát vrátily, někdy se vyzvednutí z roztodivných důvodů posralo...Hitler z většinou povedených akcí těchto jednotek šílel a případně zajatým mužům odebral statut válečných zajatců. Pokud se člen speciální jednotky nestihl zabít sám, mohl si být jist, že po vymlácení informací příslušnou jednotkou SS bude stejně zabit, pokud nezemře při výsleších. Na speciální záškodnické jednotky Hitler nařídil nahlížet jako na teroristy a také se k nim tak chovat. Jako jednotky měli muži ze speciálních sil mezi ostatními složkami armády neskonalý respekt a dostat se mezi ně nebylo vůbec jednoduché. Každému komu se to podařilo bylo ctí tam být a plnit úkoly. Upřímně kromě revolučního nápadu poslat odsouzence na svoji očistnou misi (Tucet špinavců) mi tento zde do nebes vychvalovaný snímek přišel o dost horší než tento a už vůbec bych je nesrovnával. Tady se navíc jedná o regulérní speciální jednotku (a né kriminálníky) a zápletka ze začátku z tohoto ohledu není až tak podstatná. A jak správně píše Lucas87, kdo navíc hrál na PC všechny díly Commandos, Hidden and Dangerous a já dodávám i některé mise SAS v Call of Duty nebo Royal Marine Commandos, ten pod tři hvězdičky nepůjde. Tohle prostě není záležitost pro všechny a každý si to holt neumí vychutnat, to je ale jeho mínus, né snímku. Seanu Beanovi role sedla jak ulitá. U mne je to za poctivé hvězdy! * * * * ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Adrenalinem nabité akční dobrodružství? Kde? Asi distributor viděl úplně jiný film než já. Po této stránce to byla slabá válečná podívaná, které kraluje Sean Bean. Nepotřebuju se při sledování koupat v krvi a být u toho nervní a hryzat si nehty strachy, ale krapet této ingredience by neuškodilo. Jen maličko okořenit a zamíchat pěkně ode dna. Příběh je to jistě zajímavý, ale jeho zpracování už bohužel ne. 30. komando Iana Flaminga by si zasloužilo určitě lepší film. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Scénáristicko-režisérský šunt. A nezachránil to ani Sean Bean a už vůbec ne Danny Dyer, kterému sedí spíše role londýnských povalečů, drobných gangsterů, chuligánů či feťáků, ale rozhodně to není typ heroického hrdiny a příslušníka komandos. A to se dá říct kromě již zmíněného Beana skoro o celé jednotce. 40% za pár solidních momentů, o které se starala především jednotka SS. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (23)

  • Počas výstrelov z rôznych zbraní počas rôznych prestreliek nevyletujú nábojnice. (Johnny.ARN)
  • Po tom, čo je Rains (Danny Dyer) vylúčený z čaty a je konfrontovaný rotným RMP seržantom majorom, golier jeho košele je na chrbte trochu nadvihnutý. V ďalšej scéne je golier uprataný. (Johnny.ARN)
  • 30 Commando Unit, o ktorých film pojednáva, vznikli na základe návrhu Iana Fleminga. Na ich základe vznikla po vojne elitná SAS. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama