Na úspěchy vojáků, kteří bojovali ve 30. komandu, by měl být hrdý celý národ. Tento film vypráví skutečný příběh jedné z nejdůležitějších elitních jednotek v historii britských ozbrojených sil. Kvůli tajnému charakteru akcí není mnoho lidí, kteří by o jejích osudech věděli. A přesto členové jednotky riskovali životy, aby chránili svou zemi. Film Čas hrdinů se s hrdostí nechal inspirovat jejich odvážnými činy. Čas hrdinů je britský akční thriller natočený podle skutečných příběhů 30. komanda Iana Fleminga během druhé světové války. Z jeho zkušeností čerpají britské speciální jednotky dodnes. Sean Bean (Pán prstenu, Zlaté oko) a Danny Dyer (Biznis, Hooligans) se přestavují v hlavních rolích adrenalinem nabitého akčního dobrodružství, ve kterém se naši hrdinové po bitvě na plážích Dunkirku vydávají do norských hor na nebezpečnou misi za nepřátelskou linii, která, pokud bude úspěšná, může výrazně ovlivnit průběh války. (oficiální text distributora)

Trailer

Malarkey

Tenhle film je jako když si nainstaluju jednu z nejlepších počítačových her - Commandos. Konkrétně druhý díl a rozehraju misi, kde se zeleným baretem musím v dalekém Norsku vyčistit pár doků nebo bránit most, aby to pomohlo dalšímu vývoji druhé světové války a pak potají nalezl do ponorky a odplul s ní zase do pryč. Škoda jen té neuvěřitelně pitomé kamery, která z akčních scén dělala jedno velké skákací jojo. Všechno ostatní bylo totiž překvapivě super, což by mě ze začátku ani nenapadlo. ()

Teabag

Nepřišlo mi to tak zlé, jak tu spousta lidí píše. Na druhou stranu to není ani nic geniálního. Herci se docela snažili a těch devadesát minut mi vcelku dobře uteklo, ačkoli je pravda, že víc jsem se bavil ze začátku a ještě v průběhu výcviku. Pak to šlo trochu z kopce. Rozpočet filmu evidentně velký nebyl a na vizuálu je to znát, ale i tak dávám 5/10. ()

kolemjdouc

tvůrci měli dobrý záměr ale nějak se jim nepovedl.Herců poskrovnu - asi kdo měl zrovna volno ?Silné hlášky ale skutek utek.Zbytečně dlouhé záběry.Měla jsem dojem že vlastně tvůrci ani nevědí jak s tématem naložit. Zjišťuji že filmy natáčené o válce několik desetiletí po válce jsou bez šťávy.Kniha je podstatně výživnější.Nic moc zážitek. ()

dawe787

Po přečtení zdejších negativních příspěvků jsem čekal větší béčkový propadák, ale zase tak hrozné to nebylo. Příběh mě bavil a Sean Bean mě nezklamal. Jelikož mám nastavenou laťku hodně vysoko (u těchto výpravných misí z 2.světové války) díky 43 let starému filmu Kam orli nelétají, tak pochopitelně vše už beru s rezervou a nečekám šokující překvápko. Ty orly doporučuji všem! ()

MickeyStuma

Akční thriller natočený podle skutečných příběhů 30. komanda Iana Fleminga během druhé světové války. Tak se píše v popisku na tento film. Kdo něco ví o práci a zázemí takových commandos, uzná, že je to natočeno v celku věrně. Jenomže nějak divně. Příběh je málo propracovaný a tak docela nezáživný. Už na začátku chybí nějaký logický pořádný výcvik. Snímek by se sice od jiných nijak neodlišoval, ale nebyla by to alespoň taková podivnost. Střih nemá logiku a je zmatečný. Zasloužilo by si to i daleko delší stopáž, aby každá dějová etuda mělo více prostoru a nebyla to taková naprosto zbytečná fofr akce. Jediné co se povedlo je soundtrack. Ten je tak dobře poslouchá, až je ho na takový film škoda. Snímek měl rozhodně na víc. A tak opět nevyužitá šance na pořádný biják. ()

• Mapa na stene brífingovej miestnosti v Kente ukazuje hranicu Fínska s Ruskom tak, ako bola po roku 1944 (chýba Petsamo a Karélia). V roku 1940 Fínsko stratilo iba Karéliu, ale nie Petsamo. (Johnny.ARN)
  • Režisér Adrian Vitoria o tomto filme povedal: "Na tomto projekte sme mali komandá, skutočné britské komandá. Pomáhali nám a hrali členov SS. Všetko sú to bývalí vojenskí muži, ktorí pracovali v Iraku a Afganistane a videli skutočnú akciu. Ich prínos k tomuto filmu bol skvelý a myslím si, že ak vôbec niečo, vďaka tomu mali príležitosť vidieť, čo robíme vo filme, a pochopiť, prečo to trvá tak dlho a prečo nemôžeme zahrnúť každý jeden detail do dokončenej úpravy. Vyškolili nás vo fungovaní vojny." (Johnny.ARN)