Bývalý agent CIA je společně se svou pubertální dcerou donucen k útěku poté, co jeho zaměstnavatel odsoudí oba dva k likvidaci v rámci mezinárodního spiknutí. Bývalý agent CIA Ben Logan doufá, že se mu podaří znovu nastartovat vztah s jeho patnáctiletou dcerou Amy, se kterou si jsou poměrně odcizení. Získá práci v Belgii jako bezpečnostní expert pro velkou nadnárodní korporaci. Jednoho dne přijde Logan do práce a zjistí, že divize, ve které pracoval, již neexistuje - kolegové smazali veškeré materiály a jeho asistent je ve skutečnosti trénovaný agent s jasným úkolem – zabít Logana i jeho dceru. Není čas přemýšlet, co se stalo a proč je někdo chce zabít – Logan a Amy musí prchnout a v patách mají dokonale vyškolené zabijácké komando. Otec a dcera, kteří si vůbec nejsou blízcí, se musí najednou naučit spolehát jeden na druhého a budovat vzájemnou důvěru. Ona důvěra začne být ohrožena v momentě, kdy se Amy dozví pravdu o otcově minulosti. (HBO Europe)

aannemer

Viděl jsem podstatně větší kraviny s daleko vyšším ohodnocením. Tenhle film mě neurazil a být o 20 kratší, byl by super. 3,5. ()

kikin01

Do role agenta CIA mi Aaron Eckhart moc nesedí, ale na druhou stranu byl dobrej. Mě se to líbilo, připomělo mi to Bourna a nebudu troškařit - **** ()

mekaka

Film, akých je v súčasnosti asi až príliš veľa a preto je aj jeho konkurencia obrovská. V porovnaní s podobnými filmami rovnakého žánru The Expatriate ani nevynikne, ani neurazí. Taký priemer. Chválim herecký výkon hlavného hrdinu, negatívne vyznieval scenár, ktorý bol miestami príliš jednoduchý, ba priam až "naivný"...Ale tri hviezdičky po zvážení všetkých kritérií odo mňa môžu byť. ()

fafejt001

Bylo mi jasné , že Amel chtěl napsat trhák , opravdu chtěl . Nějak to nevyšlo , ty tři filmy v jednom. K tomu rázná dcerka , která se ničeho nebojí a neuvažuje a agentka v podání Olgy , ne moc důvěryhodná . Zápletka stokrát ohraná a radostné setkání na letišti . Suma sumárum slabé dvě . ()

wick

Slabší průměr...od režiséra Goetheho a Medicuse jsem čekal podstatně více než naprosto předvídatelný obyčejný schematický akčňák , kde najdeme snad všechna možná cliché jaká ve filmu existují. ()

Kozlowski8

Ben Logan je bývalý agent CIA. Nyní pracuje v nadnárodní společnosti a jednoho dne po příchodu do firmy najde pouze prázdné holé zdi. A nejen to - prázdná je i jeho identita. Ben se totiž stal jednou z obětí mezinárodního spiknutí a životy jeho a jeho dcery jsou ve vážném ohrožení... Velice dobře a svižně natočený snímek s charismatickým a přesvědčivým Aaronem Eckhartem. Velmi se nabízí srovnávat film se žánrově podobnými, jako jsou 96hodin či "bourneovská" trilogie, což zde mnoho lidí činí a na základě tohoto srovnávání dávají Agentu na útěku nízké hodnocení, které si nezaslouží. Výše zmíněné snímky jsou úplná špička mezi akčňáky a srovnávat s nimi je těžké a trošku nefér. Tento film mne však velmi uspokojil, bavil jsem se a nebýt trochu zbytečně komplikovaného děje, hodnotil bych ještě výše. 65%. ()

czema

Taťka bývalý agent, dcera, spiknutí, útěk, únos, objevení šmejde asi během 5 minut u čaje a následné promyšlené a přímo bombové odprášení spiklenců. Jinak tenhle film označuji 3*. Něco podobnýho jako poslední filmy se seagalem, nebo 72 hodin. Takže mi to nic nedalo. ()

Kushina

Ne špatný film, v jednu chvíli se to až moc zkomplikovalo, že se člověk nemohl zorientovat kdo peče s kým a proti komu. Každopádně padouši padli, dobro zvítězilo... Tak to má asi při akčnáku být. 55% ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Talita1

Špionážny film a v hlavnej úlohe Aaron Eckhart. Vlastne som to pozrela hlavne kvôli nemu. A páčil sa mi. Aj ten film aj fešák Eckhart. Firma, kde agent pracuje náhle zmizne. Problémy sa nakopia a on musí zároveň ochrániť i dcéru. Celé to malo svižné tempo, pár akčných scén a európske exteriéry. Trochu ľúto mi bolo tej agentky, ale čo už. V záverečnej scéne ešte emotívne objatie otca a dcéry na letisku. Ja som spokojná. ()

Mukade

SPOILER: ma sere, že moja zlatá Olinka, moja obľúbenkyňa, pomaly v každom filme umiera - v max payne, kirot, centurion a ešte aj tu! WTF! Musím myslieť na to že to je len fikcia, to je len fikcia, ona žijeee :))) I hate bad ends........AND UPDATE po pár mesiacoch: to snaď neni možné, aj v ďalšom (chronologicky) filme - Sedm psychopatů - je zabitá (a to rýchlo), o.O ()

Stealth2

No nebýt tam ty dojímavé pitomostě a nesnesitelné otázky Ejmy k taťkovi, tak to mohlo aji být lepčejší....Olina Kurylenko tam hraje hroznou kikinu. Ostatně si nevzpomínám, že by mě tahle baba v jakémkoli filmu kde hraje, nějak herecky dojímala. Na konci jsem fakt s husí koží na zádech čekal že řekne Ejmy že je její máma........dokonce bych věřil že to bude mít pokračování. A.Eckhart potěšil, role mu slušela...a dokonce s ubíhajícím filmovým časem mu na těle přibývaly modřiny a krev a táák...jěště že aspoň tenhle detail neodflákli.... ()

TOPmoovie

priemerna sablonova oddychovka. vyborne iba pre divaka, ktory takyto typ filmu nikdy v zivote nevidel. hmmm... niaky 11 rocny teenager? ()

Mr.Lordi

Místy nevysvětlený a zamotaný děj nakonec vyústí v kvalitní kousek jednorázové chuťovky. Hlášky a některé pasáže jsou velice dobře a vtipně zpracované, oceňuji závěrečné zúčtování. 60% ()

Vlkodlak13

Zajímavá zápletka na nejvyšších místech, tak by se dal hrubě shrnout tento film. Jak tu někdo zmínil, je to něco jako 96 hodin, ale má to svůj vlastní styl. Je tu ta podobnost v tom, že mu unesou dceru a je to také akční, ale je tu navíc i ztráta identity a celkem zajímavé zvraty, včetně stavu kanceláří kam chodil Ben pracovat. Jen jsem tu cítil to, že to bude mít i celkem používáné téma - dcera se s otcem moc nebaví, potom o něm zjistí pravdu a nakonec dojde k usmíření. Ale je to dost dobrý akční thriller s dobrým příběhem, jen mě tu vadilo, že tu umíralo hodně neviných. ()

Sa.sa

Zajímavý námět na film, ze kterého se stala slušná řežba...! Dobrý konec filmu, který vše vyřešil... ()

Dr.Love

Rozhodně mírně nadprůměrný film, který ničí jen poslední půl hodinka, jako kdyby scenáristovi došly nápady na zajímavý a originální konec. A především Olga která prostě jen tak na konci spáchá "sebevraždu" jo protože nějak jinak se tomu říkat ani nedá. Léty vycvičená agentka prostě jen tak naběhne a shoří jak OCB papírek nad svíčkou a co hůř zcela zbytečně. Hudba i kamera na průměru, herecky výrazný jen Aaron. Olga a Liana se jen vezou ve vlaku do stanice průměr. A hodnotu tomu ani nedodá amatérský CGI dýmek z výbuchu na úplném konci, který byl by fajn v roce 2005 ale ne 2012, to spíš usvědčuje film že docházeli před koncem natáčení prachy. Že to šlo do kin no hrůza, spíš jasný trchák na DVD. Za fajn začátek se držím trojky ale je to fakt o chlupy no vy víte na čem. ()

Terrific

Je to klasickej escape movie, Eckhart není Bourne ! Opět je tu one man show tentokrát plus child. Děj je takovej nemastnej neslanej, délka filmu ujde, akce je tu poskrovnu, takže to není žádná hitparáda. Hodnocení, film nějak neurazí, ale ani nepotěší a Olga je čím dál oblíbenější ruská hooker.. ()