Kids

52-tiletý režisér Larry Clark ve filmu Kids velmi přesvědčivě zachytil podle scénáře devatenáctiletého mladíka jeden den ze života newyorských teenagerů, jejichž čas takřka beze zbytku vyplňují drogy a sex. Mladíček Telly je posedlý získáváním nezletilých panenských milenek. Kromě jiných předností to pro něj znamená jistotu, že se nenakazí nějakou pohlavní chorobou. Právě on však nevědomky šíří AIDS...
Film je velmi sugestivní a znepokojivou moralitou, varující před drogami, násilím a promiskuitou. Clark obsadil do filmu výhradně neherce, jež dokázal přimět k mimořádně spontánnímu projevu. Dospělí se ve filmu až na několik výjimek neobjevují; svět osmnáctiletých "dětí" tu existuje jakoby v izolaci, takže dospělí tu nevystupují ani jako "nepřátelé". Clark bohužel nezachycuje sociální zázemí svých postav a jen sporadickými náznaky obohacuje jejich poněkud jednostrunnou charakterizaci. Snímek, v četných erotických scénách balancující na hranici měkké pornografie, je v domácích kinech přístupný (na rozdíl o některých zahraničních států) již od patnácti let. Právě mladé generaci je totiž Clarkovo dílo jako memento určeno. (oficiální text distributora)

NICOX

Poprvé sem Kids viděla, když mi bylo asi 14 a dost mě to zasáhlo... Téměř o 10 let později mě zasáhl uplně stejnou silou znovu. Není to dokonalý film, možná není ani dobrý... ale je zvláštní, v něčem jedinečný. 60 % ()

Mistickzz

Film síce poučný, no pri niektorých scénach som až tŕpol od úzkosti. Hlavný herci mi prišli nesympatický (okrem Rosario Dawnson) a niekedy až moc prehnaný. Taktiež scenár ma neoslnil práve originalitou a nápaditosťou a Kids neprekonalo moje očakávanie, priam naopak, ostal dosť za nimi. 50% ()

Zagros

Hodně hnusný film o puberťácích, ze kterého mi nebylo dobře po těle. A to nemluvím jen o obsahu. Obsazení, kamera a celková dusná atmosféra jde s obsahem ruku v ruce. Je to dobře nastavené zrcadlo a věřím, že podobné skupiny "dětí" jsou a to nejen v Americe. Naštěstí je to jen část obrazu naší společnosti a rozhodně se tak nechovají všichni. Nepatřím k těm, kteří tvrdí, že dnešní generace je horší, a že vše dříve bylo lepší. Svět se zkrátka mění a vše je jiné a už jen na nás záleží, jak s tím naložíme a jak to zhodnotíme. Je ale dobré poukázat na podobné skupiny a uvědomit si, že to občas tak může být. Každopádně dějově je to velká nuda. Je otázka, jestli to byl cíl scénáře/režiséra, ukázat klasický den plný poflakování vyplněný jen řečmi o sexu, nebo občas sexem, když se zadaří. Tři hvězdy a zopakovat to už nepotřebuji. ()

black_adder

Po tomhle filmu snad všichni rodiče ztratí zbytečné iluze o svojich dětech:-) Nic než syrové zachycení každodenní reality života velké části americké mládeže a právě proto je asi tenhle snímek tak zajímavý... ()

wosho

Zatím to nemůžu plnohodnotně ohodnotit, mám to doma a zatím jsem spatřil asi prvních 20 minut a musím říci, že autentičnost tomu nechybí a herci s neherci jsou kurva přesvědčiví- problém byl v tom, že mě to děsně uspávalo- sice bylo už něco po půlnoci. Takhle se na to ještě mrknu jednou, zatím to je solidních*** ()

MareT.

Pohled do dětství Amerických dětí, které nemají co na práci, než jen shánět drogy, alkohol a sex! Není to tak strašné jako Ken Park (i když je to svým způsobem o tom samým), ale chybělo tomu silnější příběh! Na konci ale i přesto lehce zamrazí! ()

baXter

Jako film se to podleme hodnotit nedá. Autor se pravděpodobně snažil na něco poukázat, což je přinejmenším chválihodné. Občas jsem si říkal že někteří ti frackové by potrebovali aspon poradnej vyprask a nebo poradnou ranu od zivota. Zanedlouho se tak opradu stalo, a nebo ne ? "Jesus Christ, what happend ?!" ()

matias32

Dnešné menu pozostáva z pekného tlstého ranného jointa, obednej férovky s negríkom, celodenného flákania a večerného šukania s mladučkou pannou. Nie je život nás mladých krásny? Hmm? ()

Paity

Jako by to má být veliké sdělení, ale je to spíše trapné a nevěrohodné. akorát si řeknete, že "tohle přece není možné!?", ale tím skončíte. ()

Moskoe

Šáhnout si při sledování na dno, o tom je tenhle film. Ale chápu, že každýmu nemusí sednout. Nebudu se ale určitě rozčilovat na režiséra, jaká hrozná děcka to vypodobnil... PS: Faidra na tom byla v kině?! To bych chtěl vidět toho, kdo to pro školu vybíral, jak se tvářil na začátku :-D ()

BuddyO

Nevím co si o tomhle filmu Larryho Clarka mám myslet. První věc co jsem od něho viděl byl všemi opovrhovaný Ken Park. Ken Park byla totální úchylárna zasazená do teenagerského prostředí, stejně jako film Kids. Rozdíl je podle mě v tom, že ve filmu Kids se Clark ještě (díky všem bohům) držel hodně při zemi. Jeho prvotina na mě na jednu stranu sice zapůsobila, ale na stranu druhou jsem běhěm první poloviny filmu měl několikrát chuť se zvednout a odejít. Film Kids vypráví příběh o amerických teenagerech žijících na alkoholu, drogách a hlavně sexu. Je jim evidentně všechno jedno a jejích cíl je jediný. Prožit život na plno. No každý máme jinou představu dětsví. Každopádně pokud se v americe vyrůstá takto, jsem moc rád, že žiju v ČR. Celkově hodnotím kladně avšak mám trochu strach pustit se do dalších jeho děl. Slabší 4* - 70% ()

ClimbVibe

Těžko se dokážu vcítit do některé z postav, ale myslím, že líp to natočit nešlo. Autentické výkony i polodokumentární snímání toho všeho z filmu dělají zážitek - ať už si v něm najdete jaké téma (k přemýšlení) chcete. Po skončení snímku mě napadlo, že by bylo zajímavé vidět co se s takovým mládím děje dál - natočit Kids po dvaceti letech. No...tímhle tempem - po pěti by úplně stačilo. ()

agass

ty dva spratkove co "hrali" hlavni postavy mne byli tak nesympaticti, az jsem to chtel vypnout. Nakonec jsem to překousl a tenhle "kontroverzni" snimek dokoukal(nastesti to neni tak dlouhy). Od Larryho Clarka ale rychle zdrhám pryč bo nemám ty nervy takhle se u filmu užírat nudou. ()

Paldiny

Prekvapivo úprimná sonda do špinavých, mestských ulíc, kde držia pevnú ruku nad mládežou drogy, sex a všadeprítomné násilie. Larry Clark sa ešte nesnaží provokovať podivným obsahom, len poukázať na realitu skutočnosti. Z filmu cítiť bezbrannosť obetí, ktoré v príliš mladom veku prehrávajú boj s nebezpečným okolím. V tejto nálade sa nesie aj trpkokyslý záver, ktorý vedie hlavnú postavu bez sebareflexie k ďalšiemu "víťazstvu“. Veľmi dobrá a pravdivá dráma, aká ma zakaždým núti premýšľať o živote tak trochu inak. ()

cityman

Kids je tak jiný film, že už jeho odlišnost by mu stačila k nadprůměrnosti, ovšem když k tomu připočtete skvělé výkony "neherců", naprosto úžasný scénář a místy až "amatérsky" střiženou kameru tak je to prostě to nejlepší co "nezávislá" americká kinematografie vyprodukovala, a že já zrovna nezávislou produkci nemusím! :o) Tomuhle já říkám sonda do života současné mládeže pane Zelenka, kam se na tohle se svými Samotáři hrabete! ()

Santino7

Hoc by sa nedokonalosť dala nájsť snáď v každom ohľade snímky, po formálnej stránke nejde o žiadne veľdielo, tak ono je to v podstate veľmi trefná generačná výpoveď o mládeži. V tomto smere to zafungovalo z môjho pohľadu až natoľko dobre, že nemám problém ony chybičky prehliadnuť, a na základe silného výsledného dojmu ísť v hodnotení - oproti väčšine užívateľov - takto vysoko. Áno, mládež (a to i tá súčasná, v istých kruhoch aj v ďaleko vyššej miere) je skutočne takáto - i keď samozrejme, nejde to zovšeobecňovať na všetkých, ide len o časť spomedzi tínedžerov -, a týmto je v mojich očiach daná snímka ďaleko realistickejšia a výpovedne presnejšia než všetky tie 90210, Melrose Place a podobné tínedžerské vyumelkované zlátaniny bez akéhokoľvek zdelenia a myšlienky. Nuž a "len" štvorhviezdičkové ohodnotenie dávam najmä z dvoch dôvodov - prvým je, že Leo Fitzpatrick (stvárňujúci ústrednú postavu Tellyho) je po celú dobu stopáže priam neznesiteľný, doslova žiadúci si päsť na oko (čo však bolo pochopiteľne i zámerom, avšak prišiel mi katastrofálny celkovo aj po hereckej stránke), a druhá, vecnejšia poznámka - na tematicky podobne ladený seriál Skins (na ktorý mimochodom nedám dopustiť) sa to kvalitatívne nechytá ani omylom, to je úplne iná liga. Oceňujem však vynikajúcu autentickosť, realistické zobrazenie a hlavne stopercentne zvládnutú dobovosť, prostredie, slang a tak ďalej. Zároveň však plne rozumiem a chápem, že to nie je snímka pre každého. 80% ()

Kingpin

Asi jsem hloupy, ale dilo Kids mi prislo jako dosti ubohy, dekadentni a naturalisticky pokus Clarka o predvedeni zivota americke mladeze. Pominu-li hustou aglomeraci slov v uvozovkach "sukas, pica, panna, curak, vole" neshledavam na tomto snimku pranic zajimaveho. Protoze nejde ani nahled na mladez komplexne, ale spise jednu vrstvu, ktera je jeste znacne zredukovana na chlast, sex, drogy. Proto na zaver rikam, film jsem videl dvakrat, dvakrat jsem se snazil najit nejaky smysl a tez dvakrat jsem dosel k trpkemu zklamani. ode me 2* ()