Kids

52-tiletý režisér Larry Clark ve filmu Kids velmi přesvědčivě zachytil podle scénáře devatenáctiletého mladíka jeden den ze života newyorských teenagerů, jejichž čas takřka beze zbytku vyplňují drogy a sex. Mladíček Telly je posedlý získáváním nezletilých panenských milenek. Kromě jiných předností to pro něj znamená jistotu, že se nenakazí nějakou pohlavní chorobou. Právě on však nevědomky šíří AIDS...
Film je velmi sugestivní a znepokojivou moralitou, varující před drogami, násilím a promiskuitou. Clark obsadil do filmu výhradně neherce, jež dokázal přimět k mimořádně spontánnímu projevu. Dospělí se ve filmu až na několik výjimek neobjevují; svět osmnáctiletých "dětí" tu existuje jakoby v izolaci, takže dospělí tu nevystupují ani jako "nepřátelé". Clark bohužel nezachycuje sociální zázemí svých postav a jen sporadickými náznaky obohacuje jejich poněkud jednostrunnou charakterizaci. Snímek, v četných erotických scénách balancující na hranici měkké pornografie, je v domácích kinech přístupný (na rozdíl o některých zahraničních států) již od patnácti let. Právě mladé generaci je totiž Clarkovo dílo jako memento určeno. (oficiální text distributora)

Elbarto08

Jednu hvězdičku dostane fatální a přitom pravdivý příběh z dnešní společnosti, druhou chudák Jennie, která se stala nevědomky obětí ()

Besyn

Brrrr,tak po zhlédnutí tohoto snímku jsem zjistil,že na tom s chováním,výchovou a přístupem k životu nejsem tak zdaleka špatně jak by se na první pohled mohlo zdát. ()

cure

Chce to byť surové, autentické, šokujúce.... žiaľ u mňa to nepochodilo. Keď už niečo takéto tak potom od rovnakého režiséra Ken Park. Pri tomto snímku som si bol stále vedomí, že pozerám "len" film a celý čas mi to režisér pripomínal. 40%. ()

ceBBek

Netvrdím, že to je nějaké umělecké veledílo, ale Kids považuju za významný mezník v historii kontroverzních filmů. Není to samoúčelné porno, drogy a násilí. Film ukazuje pouze realitu, syrovou a drsnou. Takový je i film samotný. Někoho může pobouřit a šokovat, někoho může nadchnout, ale každopádně ve vás něco zanechá. Na takovéhle filmy se nezapomíná. ()

Utero

Výborný film, který mě nedávno opravdu rosekal. Výborní herci včele s Chloë Sevigny a šokující příběh z dnešního světa, který vám nedá spát! ()

PEZ

Real street shit. Kruta vypoved o sucasnej mladezi resp. jej jednej casti (nemyslim, ze tych 16 rokov nejako ublizilo aktualnosti temy). Ak si niekto mysli, ze chcel Larry Clark len sokovat, je na velkom omyle. Bohuzial, takto sa niektore decka spravaju, ci sa to niekomu paci alebo nie (ked si spomeniem na to, ze niektore moje spoluziacky na gympli prisli o panenstvo v trinastich a na to co sme my robili v patnastich - a to sme mimochodom boli maticky gympel a vacsina z nas sla neskor na vysku - tak i napriek tomu, ze sme sa nepriblizili k pribehu kids, je nepochybne, ze Kids su obraz reality). Z filmu je citit silna autenticita, ktoru umocnuju (vtedy este) neherci v hlavny ulohach. S odstupom casu je zaujimave sledovat, ako sa z niektorych amaterov stali hviezdy - spomeniem Rosario Dawson, Chloë Sevigny ci Leo Fitzpatrick (Justin Pierce sa v roku 2000 obesil) - pre vsetkych to bol filmovy debut. Silne a neprikraslene. K tomu skvela hudba ako podmaz. Ocenit treba, ze cast zo zarobku sla na neziskovky v New Yorku, ktore pomahaju problemovym deckam. ()

AngelG

Nevim, asi je to mnou, ale opravdu mě moc nezaujalo, dívat se a poslouchat to, jak holky a kluci v pubertě téměř 25 minut řeší svoje sexuální zážitky.. prostě mi to přišlo celé trošku přehnané.. ()

Miany

Laryy Clark se prostě nebojí, což je vidět i v jeho snímku Ken Park. Je zřejmé, že sociální tématika na úrovni problematiky drog mu není cizí a tak s tímto tématem zachází zcela sebevědomě. Proč taky ne, když to nikdo jiný neudělá? Kids jsou neotřelý film, který není pro konzervativní povahy. ()

Katcat

Trpký snímek, který zachycuje nevýhody neinformovanosti nebo spíš pubertální lhostejnosti k závažným informacím ohledně sexuality, či drog. Líbí se mi ta syrovost, s jakou to Clark dokázal pojmout. Ale holt děti ulice na ulici vyrůstaly i umíraly.... ať už na drogy nebo sexuální nemoci a nebo se prostě někde umlátily. Silnější přežívá, jak je vidět i v tomto filmu. Zvířecí pudy nezapře nikdo z nás. Jen tak proto, že to je silnější než já - malej vzkazík pro Superpera: Snaží se to o autentičnost, ale je to z velké části spíše nuda. Haranti tam mluví o šukání a šukají a mají AIDS, což bylo v devadesátkách terno, ale dnes už to nikoho nezajímá.//// Idiote, je to točený v 90´s. To, že tys na to čuměl prvně nedávno je tvůj boj, za to režie nemůže. ()

Plechpetr

"Rád šukám holčičky. vemte mi to a nezbude mi nic." Jo, musíš to mít v hlavě pořádně rozházený, když chceš žít jako Tally a Casper. Jejich život je těžká párty a má jasně danej smysl. Filmově zpracováno dobře. Český dabing tentokrát absolutně v trapasu. ()

franzkfk

Rosario Dawson: I remember my grandmother watched it, and she walked into the movie all excited, you know, “My granddaughter is in this movie!” And then she walked out with her head down, like I can’t believe what I just watched. And I said Oh I’m sorry, I didn’t mean to offend you or be too provocative. And she was like Rosario, please. I have five children, you think I don’t understand what you’re doing? I’ve been there and done that. I just wish you’d have warned me so I wouldn’t have told all the ladies at church to see it. ()

Vabr

V podobných filmech jako Requiem za sen jsem zahlédl Kids a čekal jsem snímek o zničených dětech, které podléhají alkoholu, sexu a drogám a jejich už tak zkažené životy se začnou kazit ještě více. U úvodní scény jsem se vnitřně vyděsil, že půjde o film malého budgetu a půjde to hodně znát, ale naštěstí se to u procházky Tellyho a Caspera zlepšilo, neboť jejich dialogy byly opravdu nechutně opravdové. Celkově bych pochválil Kids za realisticky nechutné dialogy, ze kterých si šlo velmi dobře udělat obrázek o postavách a jejich uvažování. Nejzajímavější byla Jenny, protože mě dost zaujal její osobní zvrat v životě. Pak jsem jen čekal, jak se to vyvrbí dál, ale celkem zklame, že ani v samotném závěru s tím scenáristé nic nevymyslí. Ostatně po dějové stránce se tam toho moc nedělo a spíš šlo o nahlédnutí do života. Bohužel to až tak zajímavé, jak mohlo být, nebylo. Vyhodnocení: Chyběly mi vnitřní pochody postav ()

jakkal

Tak tento film sa mi fakt páčil. Zachytáva síce iba jediný deň v živote teenagerov, ale veľmi záživným a zaujímavým spôsobom. Navyše je dosť autentický. Proste vo svojej oblasti je to asi najlepšia filmová voľba, aká sa nám ponúka. ()

Gardenboy

Tomuto filmu sa nedá dať odpad už len z dôvodu formálnej neohrabanosti (a svojim spôsobom doknalosti), spôsob, ktorým je zobrazený svet mladých v roku 1995 je aktuálny ešte aj dnes (2008) a bol aktuálny aj dávno pred tým ... nedám ale vyššie hodnotenie z dôvodu, že ten film je v podstate o ničom ... Tento film však je predsalen milníkom - odštartoval kariéru niekoľkych ľudí, z ktorých sa nakoniec stali svetoznámi herci ... napríklad taká Rosario Dawson alebo Chloe Sevigny ()