Příběh nadaného choreografa, jehož profesní i osobní obsese přivedly do záhuby. Muzikál z dílny slavného broadwayského choreografa a režiséra Boba Fosseho je inspirován jeho vlastními zkušenostmi. Ředitel divadla a choreograf Joe Gideon (Roy Scheider) se snaží najít rovnováhu mezi prací na svém nejnovějším broadwayském muzikálu a stříháním hollywoodského filmu, který režíroval. Je to workoholik, kouří jednu cigaretu za druhou a stejně rychle střídá i tanečnice ve své posteli. Bez denní dávky Vivaldiho, očních kapek, aspirinu, Dexedrinu a sexu by nedokázal udržet krok s tou největší "show" ze všech – vlastním životem. Přítelkyně Katie, bývalá manželka Audrey i dcera Michelle se ho snaží udržet nad propastí. Pro jeho vyčerpané tělo a stresem oslabené srdce je však už příliš pozdě. (HBO GO)

gizi

Fascinujcí. Závěrečná scéna je mimořádně dojímavá a neubráním se slzám. Brečím jako malý kluk. ()

Svadbos

Samoľúbý a poväčšine negatívny pohľad na život režiséra-choreografa Boba Fosseho: veľké momenty zo showbiznisu a krásne tance sú pochované v domýšľavosti a nudnom finále, ktoré zanecháva po celom filme zlú chuť. Ale otváracie číslo (vsadené do nahrávky GEorge Bensona „On Broadway“ ) je bomba! „All That Jazz“ je skutočne zvláštny film: obdivujeme tanečné sekvencie a máme určitý rešpekt pre Fossove rozhodnutie zmapovať úpadok a smrť prepracovaného, egoistického choreografa. Na druhej strane je ťažké film akceptovať. A ešte ťažšie je dopozerať ho do konca, ak dobre poznáme Felliniho film 8 a 1/2, ktorý zásobuje Fosseho ideou ženskej fantázie v bielom. Film je jasne vysoko osobným dielom Fosseho a Roberta Alana Aurthura, jeho producenta a spoluautora scenára. Je urobený prenikavým spôsobom, pretože pojednáva o umelcovom vzťahu k smrti – Fosse mal problémy so srdcom a Aurthur zomrel počas produkcie. Ale rozprávať príbeh o Vašich strachoch, o živote a smrti nie je presne tá istá vec, ako rozprávať o tom niečo zmysluplné. A na konci filmu veľmi trpíme, ale zistili sme málo. Fosseho film je zmätená, lámavá zmiešanina obrazov o posledných týždňoch v živote filmového režiséra a broadwayského choreografa menom Joe Gideon, ktorý v kuse fajčí Camelky, má manželku, milenku a ktorý je skrátka unavený životom a vystrašený smrťou. Gideon hrá hru o kure, ktorá má svoje vlastné zdravie. Obvykle je v zlom stave. Vykašliava si dym z očí, jeho tvár má farbu rybieho brucha a keď sa ráno zobudí, považuje svoju kúpelňu za jednotku intenzívnej medicíny. Gideon sa Fossemu veľmi podobá. Príklad: Gideon robí film o komikovi (ktorého hrá Cliff Gorman) a Fosse režíroval „Lenny“, s ktoru mal Gorman úspechy na Broadwayi. Gideon je ženatý s bývalou tanečníčkou. Fosse bol ženatý s Gwen Verdon. Gideon je brilantný broadwayský choreograf, ktorý sa rád oblieka do čierneho. Rovnako Fosse. A tak ďalej. Dajúc Gideonovi také blízke paralely s Fosseovým životom je ihneď nápadné, ako veľa z Felliniho „8 a 1/2“ našlo svoju cestu do tohto filmu. Film „8 a 1/2“ je o vyčerpanom a prepracovanom filmovom režisérovi. Na začiatku filmu má režisér zlý sen o umieraní a tak ide do kúpeľov, je unavený svojimi ručiteľmi kvôli veľkrozpočtovému filmu. A aby sa to všetko zhoršilo, pridajú sa do toho jeho žena a milenka. Jeho niekoľko chvíľ úľavy počas dňa prichádza, keď vedie rozhovory (niektoré skutočné, niektoré imaginárne) s peknou bielou figurínou ženy. Všetko toto opisuje materiál v „All That Jazz“, ktorý vyzerá ako Felliniho film a skutočne bol natočený Giuseppem Rotunnom, jedným z Felliniho obľúbených kameramanov. Podobnosti sú očividné. Hrdinovia oboch filmov sú zapletení do expenzívnej produkcie a producenti sa obávajú svojich investícií. Je tu dôležitá scéna, v ktorej ženy v Gideonovom živote – jeho manželka, milenka a dcéra – sa dajú dokopy pre jedno číslo, aby ho utešili a aj nazlostili. To je presne z najslávnejšej sekvencie z „8 a 1/2“. Ak je niečo viac samoľúbejšie než natočiť film o svojom vlastnom živote, tak je to snáď vidieť ten život ako Felliniho film. Možno existuje dodatočný jemný level kríženia: Fosseho režisérsky debut bol „Sweet Charity“, muzikál inšpirovaný Felliniho „Nights Of Caribia“. My sa musíme pýtať, či si „All That Jazz“ vystačí sám. Nanešťastie odpoveď je: nie. Fosseho veľké tanečné čísla (jedny, ktoré Gideon predvádza na javisku, druhé, ktoré si predstavuje) sú virtuózne podané. Ale príbeh Gideonovho života nemá jadro. My registrujeme ľudí, miesta a veci, ktoré obklopujú Fosseovho hrdinu, ale nikdy sa nám nedostane Gideona ako ľudskej bytosti. On je obeťou, ale nie je osobou. Je hraný Robom Scheiderom, chladnokrvným hercom, ktorý nevzbudzuje sympatie. Na konci filmu si uvedomíme zaujímavú vec: Godeon nevymkol iba ostatných ľudí zo svojho života, on vymkol aj nás. () (méně) (více)

Dupac

Takový gejzír ambic a touhy dokázat lidem svoji výjimečnost, že ho jedno tělo neunese. Málem ani film samotný. Bob Fosse se každou scénu snažil ozvláštnit nějakou originální choreografií, tanečním číslem, střihem, z filmu je hmatatelně cítit potřeba zanechat po sobě ve všech ohledech výjimečné dílo. Asi jako Stanley Kubrick, kterého film zmiňuje. Jenže ten šel ve svých filmech hloubš a vizuální ingredience dával na misku vah uvážlivěji. Po prvním zkouknutí silné čtyři * ()

gael83

Psychologická sonda do duše umělce, důkladný a místy až nepříjemný pohled do kreativního procesu vzniku muzikálu, peripetie, prachy, sex a tanec v koktejlu, který prostě neudejchávám, tohle není ani tak muzikál, jako spíš obět tomu v co člověk věří. Potěšila účast madam Lange, Roy si to dává fakt na bomby až mi ho bylo líto. Hudba naprosto otřesná, co se tanečních sekvencí týče, méně je někdy více, přepjaté hodně moc přepjaté. CHICAGO FOREVER!! ()

hanca.uh

Tento film budou mít v oblibě spíše ti dříve narození diváci nasměrovaní na starší filmy, mně se snímek docela líbil, i když moje gusto tento žánr vůbec není (proto taky moje nižší hodnocení). Líbila se mi nejvíc hlavní mužská postava (R. Scheider) - to byl opravdu uhrančivý týpek:-)) a některé taneční kreace souboru (oproti tady v obsahu avizovanému "nejlepšímu konci" mě osobně teda zaujala ta část, která běžela někde v první polovině filmu....na tu dobu odvážná a dost smyslná choreografie:-)). Jinak je zajímavý ten kontarst a vývin muzikálu za 40 let:-)). LFŠ 2018. ()

Royaldell

Skvělá hudební představení, hudba, choreografie a hlavní postava v podání Mariana Čekovské..ee Roye Scheidera. Finální vystoupení Gideona jen třešnička na dortě. ()

FireFox

Už je to strašně dávno, moc si toho nepamatuju (jádro smozřejmě ano) Ale vím, že se mě to dotklo. A to dost. ()

paranoid82

Velmi působivý snímek eskalující na hranici mezi životopisným dramatem a muzikálem. Ačkoliv muzikálová díla nejsou mým oblíbeným žánrem, tady v tomto případě mě nadchl celkový umělecký koncept filmu, jak výprava, tak hudba, tak i kostýmy stojí opravdu za to. Nejvíce si na All That Jazz cením výkonu Roye Scheidera, jehož Joe Gideon je jakýmsi alter egem režiséra snímku Boba Fosseho. Scheidera zde uvidíme na vrcholu své kariéry, on Gideona nehraje, on jím doslova je. Styl jakým ztvárnil muzikálového režiséra a jeho sebedestruktivní pracovní tempo vedoucí k nevyhnutelnému konci je hoden Oscara (Scheider získal nominaci). 4 hvězdičky ()

SIXXteenth

Muzikál o tom jak spáchat pomalou sebevraždu nebo dobrovolnou veřejnou popravu. Muzikál o uměleckém šíleném workoholismu. Spíš než o obsah jde tady o formu. Teda spíš jen o formu s 0% obsahu a 50% hudby a to je trochu málo! ()

Mjoh

Znate jiny film, kde by umirani byla vetsi jizda nez v All That Jazz...??? A Bye Bye Love ve zdejsim remixu je naramnej odvaz, u me lepsi originalu... ;) ()

zucchini

Pokud je pro nás život divadelním představením, tak se může stát, že budeme podobně vnímat i svoje umírání. To je asi poselství, které by si měl člověk z tohoto filmu odnést ()

Black.Adder

Nejlepší muzikál/nemuzikál jaký jsem kdy viděl. Má to hloubku, skvělou muziku, fenomenálního Roye Scheidera... Zkrátka intenzivní zážitek. ()

KlariNLear

Pokud byste v životě měli vidět jen jediný hudební film, volte All that Jazz. Je to jeden z nejlepších snímků o životě v umění vůbec. A navíc v podstatě Fossův stále živoucí epitaf. Krása! ()