Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

Akrub

Skutečné drama, které nechá člověka rozpolceného. Stále mi v hlavě vrtá ta situace a nedokáži se rozhodnout o názoru...skvělý herecký výkon Denzela Washingtona, za mě 5* ()

snupko13

Ak by sa vynechala tá stupídna americká morálnosť a priznali si,že chlapík na banánovej lodi veci dosiahol práve preto, za čo ho naháňajú, že bol "sjetý" vo filme však na to vôbec neprihliadajú, povedzme si na rovinu, prečo sú vo športe zakázané omamné látkz atď, lebo mimo iné zvyšujú výkon a reflexy, u koksu obvzlášť. Alkohol hlavne rozvracia charakter, osobnosť človeka, čo je na škodu, no na druhú stranu odvahu zase pridá ako máločo, však chlapci :) Škoda tých pre mňa veľkých skresľovaní a moralizovaní, nak by som povedal, že jeden z naj filmov tohto zatiaľ krátkeho roku. ()

qwentin

Celkem fajn drama, které má perfektní rozjezd. Bohužel jen rozjez. Celá gradace fiklmu je v prvních 40 minutách a pak v posledních 15 minutách. Mezitím jsem se celkem nudil. Chápu, že alkoholismus je nekonečná záležitost, ale ani v podání, myslím perfektního Denzela, jsem to skoro nevydržel sledovat. Pořád dokola se řešící záležitost...Co třeba Kelly Reilly? Ta tam byla jako proč? Nebýt této dějové linky, zkrátila by se i stopáž, což by filmu určitě prospělo. I přes spoustu krkolomných momentů to byl, pro mě mírně nadprůměr a díky scéně s havárii jsem se přiklonil ke čtyrem hvězdám... zajímavé komentáře: Xmilden , Marigold ()

djeany

I když největší napětí ve po první půlce opadne, film pokračuje v dobrém tempu a dává hodně co k zamyšlení, což se od jeho žánru asi očekává. Scéna z hotelového pokoje je naprosto senzační, Denzel to zahrál hodně přesvědčivě od začátku do konce. ()

camomilla

Nesedel mi svizny akcni zacatek oproti pomalemu psychologickemu zbytku filmu. Zkratka jsem mela pocit, jakobych po dvaceti minutach akcnaku prepla na jiny film a pritom by jen stacilo na zacatku trosku ubat nebo potom malicko pridat. ()

winifred1

Pro někoho může být daleko těžší postavit se sám sobě a vlastním problémům někde hluboko uvnitř, než se ve vzduchu poprat s neovladatelným strojem a mít přitom na palubě 102 cestujících...tenhle film je o tom, jaké je to nekontrolovaně padat a nakonec to ustát....paralela s letadlem je tady přesná, a Denzel Washington skvělý.... ()

Lakenzi

Skvělý výkon Denzela. Začátek dobrý, pak se začnou řešit problémy s alkoholem a vyšetřování pádu. Whip v tom není sám ale díky právě alkoholu a drogám (vždy, když přijdou na řadu drogy, přijde i na řadu "Džoník", takže se nám i to drama trošku odlehčí) si všechno komplikuje, kdy to vyústí až v očekávaný konec. 3*. Dobré drama, doporučuji. ()

Etrox49

Denzel už zúfalo potreboval nabrať nový dych a práve Let ho vyniesol späť do výšin! Čakal som stokrát obohratú, dvojhodinovú drámu v oblakoch s grcajúcimi pasažiermi a vojnovým veteránom za kniplom, no nestalo sa. Chvalabohu! Ak tu za posledné roky chýbal podobný námet, je to práve príbeh Whipa Whitakera, alkáča, narkomana a linkového pilota v jednej osobe, ktorý (a to je dôležité zdôrazniť) chlastá pretože chlastať chce. Mimoriadne oceňujem Zemeckisov zdravý prístup k úvodnému dejstvu na palube letu 227. Má tempo, primeranú dĺžku, nenudí zbytočným obkecávaním leteckej techniky a komplikácií s ňou. Tento film nie je a nikdy ani nemal byť reportážou z tragického letu, proste sa niečo posere, lietadlo padá a bum. Nech to znie akokoľvek pateticky, Whitakerov skutočný boj začína až po dopade na zem. A práve tu sa naplno rozbieha vydarená zápletka a zároveň aj mimoriadny Denzelov výkon. Bravúrne nás vťahuje do temného sveta alkoholizmu, kde je nejaké potácanie sa či bezvedomie na podlahe pred telkou najmenší problém. Scény s neúspešnými pokusmi o skoncovanie s alkoholom, ich následky alebo návšteva ex manželky a syna až mrazia a mali by byť súčasťou výukuových materiálov na Prednej Hore. Tvorcovia toto vnútorné rozpoloženie hlavnej postavy skvele konfrontujú s nemilosrdným prístupom okolia - ochlasta čo zachránil 100 ľudí je stále len ochlasta, ktorý porušil predpisy. Krásne sa tu narába s priemernou mentalitou dnešného človeka, najmä keď sa samotní preživší z osudného letu len veľmi neochotne stavajú na stranu svojho záchrancu. Záverečnému procesu a samotnému priznaniu niet čo vytknúť, je to podané mimoriadne silne a emotívne, no zároveň bez prehnaného pátosu a veľkohubých drístov. Film ma nadchol a to aj napriek jedinej „kaňke“ logiky (ako môže ťažký alkoholik, na jednej strane strážený ostrahou pri dverách, dostať na izbu minibar narvaný chlastom?!). ()

Mar_Mar

Bude to znít asi puberťácky, ale po celou dobu jsem nemohla spustit oči z Washingtona, má v tom filmu tak neuvěřitelné charizma! (zraje jako víno, celkově). Samotný děj je velmi silný a až na to téma "Božích aktů" jsem odcházela z kina ochromená a ohromená. A to nás tam bylo 7, před Letem hráli Babovřesky a kino bylo k prasknutí. Jde vidět, kam to s námi směřuje, jako s tím letadlem...... ()

Kodiak75

Naprosto bravurní herecké podání alkoholika, pilota s výjimečnými schopnostmi v podání Denzela Washingtona, kterému skvěle sekunduje Kelly Reilly. ()

migl

Balada o arogantnom, sebeckom alkoholikovi ale napriek tomu vynikajúcom pilotovi,ktorý si nechce pripustiť že má problém s alkoholom.Vo svojej arogantnej zaslepenosti,sebaľútosti(to je problém väčšiny alkoholikov) si nepripúšťa že nejakú pomoc potrebuje a znevažuje pomocnú ruku od ľudí ktorí to s ním myslia úprimne.Príde na to až v hodine dvanástej,no paradoxne až vo vezení nájde vyslobodenie zo závislosti a "slobodu". Pre mňa to bolo zbytočne dlhé a dosť nuda,pozeratelné to bolo len kvôli D.Washingtonovi ()

Mark1983

Film mě zaujal hned od začátku a bavil mě až do konce,což na to,že Robert Zemeckis delší dobu nenatočil hraný film tak jsem byl maximálně spokojen. ()

Djflash

Dramatický let s velmi temnou dohrou na zemi. Pravě těmito slovy bych charakterizoval tento drama snímek pod taktovkou režiséra Roberta Zemeckise, který opět potvrdil, že je dobrým vypravěčem. Do role pilota, jenž je závislý na alkoholu byl obsazen Denzel Washigton, který tak měl možnost znovu naplno ukázat své herecké kvality. Prostoru na to měl dostatečně mnoho a zvládl to s grácii sobě vlastní. Osudný tragický let, který následuje ihned po krátkém úvodu má vybroušenou atmosféru, škoda jen, že si snímek nastolené tempo z úvodu neudrží po celou dobu svého trvání. Samotný příběh je taktéž vcelku dobře stravitelný, i když musím říct, že opět tu byla snaha děj co nejvíce natahovat (a to obzvlášť v druhé polovině snímku)což ovšem zde zas tolik nevadí. Skrze zápletku, která je již od začátku hodně čitelná, mohli, autoři celkovou časovou stopáž o nějaký ten kousek zkrátit. Ale jak říkám, pokud vás příběh dokáže pohltit, tak je to jen malé bezvýznamné mínus. Zajímavé, je zde rovněž morální kredit hlavního hrdiny vůči celé společnosti na to sice nebyl kladen zas takový důraz, ale ve filmu je to velmi dobře patrné. Dochází tu totiž k jistým morálním rozporům, což tomuto dramatu dodává tu správnou šťávu. Robert Zemeckis a Denzel Washigton společně upekli film, který zaujme jen širší okruh diváků ,jenž mají zrovna tento tip snímku rádi. Přesto zastávám názor, že tento počin je v mnoha ohledech vydařený, a proto určitě stojí za aspoň jedno zhlédnutí ()

Ivuska71

Nesnáším závislosti. Bohužel sama jsem závislá na kdečem. Denzel bohužel také. Dělalo mi strašně zle, když jsem ho tak viděla. Takže jsem mu uvěřila. A to je podstatné. Zahrál to přesně, věrohodně a byl úplně hnusný a nejhnusnější alkoholik! Bravurně zvládnutý film. Jak režijně, tak herecky. ()

NeverEver

Teda tak desnej film s tak dobrym obsazenim uz dlouho nebyl k mani. To ze letci chlastaj a berou drogy je mozne, ze v tom stavu nevic letaji je taky mozne, ze se o tom maji tocit filmy - tak to snad ani neni mozne!? A jeste s takovym scenarem s jakym prisli trvurci tohodle "veledila"???? Hruza. Davam 2* a to jen za to, zed uz vim jak si namichat "magicky vzpruhovak" po totalnim vybileni hotelovych minibaru a sjetim se jak doga! ()

Teen.AGE.r

Výborný herecký konzert Denzela Washingtona, podpořený skvělým scénářem a špičkovou ideou! Takový drsný pohled (nastavení zrcadla) do světa težkých alkoholiků. Nemám co vytknout a mohu jen doporučit! ...85% ()

1987Peter

Po dlhšej dobe ma do kina dotiahol Zemeckis. Ako zarytý fanúšik takmer všetkého čo sa vznáša aspoň meter nad zemou som sa na tento film veľmi tešil. Všetko podstatné sa odohrá v prvých 40-tich minútach, ďalej už v podstate sleduje divák len nustále pokusy ako skončiť s pitím, pričom sa nám do deja zamieša mladá narkomanka na odvykačke (Kelly Reilly), ktorá narozdiel od hlavného hrdinu dokáže svojej neresti povedať nie!. To je asi tak v skratke dej filmu. Čo sa týka technického zvládnutia, evt. scenára, myslím že z námetu sa dalo vytrieskať oveľa viac, avšak nie som si istý či za 30M, čo bol rozpočet. Niektorí píšu že to bola najkrajšia nafilmovaná "crash scéna". S týmto nie celkom súhlasím. Lepšiu sme mohli vidieť aj v smrtonosnej pasci II, aj vo filme Štvrté proroctvo s Nicolasom Cageom. Už aj lajkovi musí dôjsť, že letieť s dopravným lietadlom "hore nohami" nie je úplne jednoduché, navyše, plachtiť s MD- 83 (myslím že to bola ona) sa dá pri rýchlosti cca 200km/h... pri tejto rýchlosti fyzika nepustí a miesto dopadu by bolo oveľa,oveľa, oveľa dlhšie. NIčmenej herecký výkon Denzela Washingtona bol za 1.. Hodnotenie: 3*** /65%, Videl v kine. ()

Naby

Velice zajimavý, v první části hodně napínavý a následně i zvraty v celem filmu někdy překvapili, jindy napnuly. Denzel Washington ten film opravdu pozvednul, veril jsem mu kazdou grimasu, Kelly Reilly taky vybornej a uveritelnej vykon. Don Cheadle hrál opet to co vzdy, takze prumer a nejvetsi vytlem byl John Goodman :-). Urcite pekny pribeh, ktery stoji za to videt. Atmosferu konecne podporilo i kino, protoze jsem neslysel zadny susteni a kroupani. Vsichni hltali film, ani nedutali. Celkem 4,2* ()

Dejna

Podle mě je tenhle film naprostá bomba, nevzpomínám si, kdy jsem naposledy něco sledovala s takovým zaujetím a zadrženým dechem.. Prostě mě to uchvátilo, scény z letadla berou dech (zvláště, pokud máte jako já strach z létání a zažili jste si na palubě nějaké ty horké chvilky :-) a Denzelův herecký výkon zrovna tak - nechápu, že nedostal oskara :-(. Kombinace silného příběhu, skvělých herců a onoho "inspirováno skutečnou událostí" dělá z tohohle filmu trhák a i když to není ten nejoptimističtější příběh na světě (spíš tvrdá realita), hned bych se na to šla podívat znova! ()

Durrie

Dlouho jsem zvažoval zda 3 či 4 hvězdy, ale nakonec převádlo hodnocení čtyř hvězd a to z několika důvodů. Soundtrack byl skvělý a ta píseň od Joe Cockera Feeling alright do toho skvěle zapadala. Letadlová scéna neměla chybu a celkově film příjemně uplynul. Samozřejmě chování hlavní postavy je odsouzeníhodné, ale poskytuje to perfektní pohled do alkoholismu z tak trochu jiného soudku. Jediné co my brání od 5 hvězd je snadná, ale opravdu snadná předvídatelnost filmu a celkový pocit, že tam prostě něco chybí. Každopádně dobrý film a po čase bych se nebránil opětovnému shlédnutí. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011