Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

mety6 odpad!

SPOILERY: Takúto nudnú blbosť som ešte tento rok nevidel. Sorry, takýto odfláknutý horor, ktorý ako predlohu mohol použiť knihu a film spred 30 rokov som ešte asi nikdy nevidel. Postavy sú tak nepríjemné, že sa na nich nedá pozerať a dúfate, že čím skôr odídu zo scény. Najlepším hercom celého filmu bol kocúr. Počas celého filmu takmer žiadna krv a celkovo ten film nemá žiadnu atmosféru. Počas celého filmu som sa zľakol 3x - vždy, keď prechádzal okolo domu kamión a jeho hlasitosť dali tvorcovia na 584 decibelov, čo by vystrašilo aj pracovníkov letiska pri odlete boeingu 777. Kto videl film z 1989 a neobľúbil si ho, toto radšej nech radšej ani neskúša. Bohužiaľ to nie je vina Kinga, keďže kniha je vcelku dobrá. ()

Crocodylus

Za mňa úprimne najlepší horor tohto roku. Výborná kamera + príjemné scenérie = pastva pre oči. Perfektne sfilmovaný námet + kvalitné herecké obsadenie = neobyčajný filmový zážitok. Kombinácia vizuálu s dobre režisérsky uchopeným námetom umocneným o desivú atmosféru robí z tohto filmu naozaj dobrý horor. Trailer ma vôbec nezaujal, no snímka ma paradoxne skutočne veľmi milo prekvapila. 5/5 ()

KrejcirikR

Kniha je granát četl jsem ji v originále. Film trpí především svojí krátkou stopáží, kdy se nestihne vytvořit mezi postavama dost zajimavá interakce jako je v knize (především Louis a Jud). Moc se tu stříhá a je to moc uspěchaný ()

CALITHILAEL7

Súhlasim s komentárom "Vxxx". A dodávam, film z roku 1989, je aspoň na štyri hviezdičky a ten z 2019 - dala som len jednu hviezdičku, lebo kocúr sa mi páčil, masky deciek a tie rituálne hovadiny boli dosť milé ;-)...A soundtrack bol tiež OK. Ale inak by som radšej dala iné...Celkovo a nápodobne - to je skôr KO. Radšej si prečítajte knihu, alebo pozrite verziu z 1989. Inak by som, napríklad do kina, išla radšej na Slendermana alebo "dvojkapitolové" To. ... ()

dofo

Dosť to bolo hlúpe a neskutočne okresané oproti knihe. Je mi jasné, že sa nedá všetky z knihy použiť do filmu ale aj napriek to mu je tento film plytký a jednoduchý. ()

mroz2

Film, který příznivce Stephena Kinga nenadchne ani nezarmoutí. Zpracování předlohy nedopadne tak špatně, jak je u Kingových knih zvykem, na druhé straně ale v roce 2019 působí technicky zastarale a nepřináší nic, čím by zaujal fanoušky současných hororů. Těžko soudit, na jaké publiku Řbitov Zviřátek vlastně cílí. Při zhlédnutí v televizi nenadchne a neurazí, pro investici do lístku do kina se ale moc fanoušků nenajde. ()

Guadeloupe

Ako zarytý Kingov fanúšik považujem predlohu za vrchol jeho zvráteného diela, preto som od filmu nemala takmer žiadne očakávania. Napokon ma celkom milo prekvapil. Čo bolo nutné zmeniť, zmenili, čo bolo nutné zachovať, dokázali do deja zakomponovať. Už som sa celá nažhavená vytešovala na triumf, keď tu zrazu prišlo posledných 15 minút a bolo po radosti. Koniec je výsmechom Kingovej typickej beznádeje, a to je veľká škoda. Herecké výkony boli uspokojivé, hoci malá Ellie nebola schopná zahrať normálne dievčatko, malého diabla stvárnila natoľko presvedčivo, že ak ju niekedy stretnem, radšej ani nechcem autogram. ()

mp5991

Ne teda že bych neviděl lepší horory, ale pár hodně nepříjemných (tím správným způsobem) momentů to má. Tím to bohužel končí, dějově je to celkem standart: Hlavní postava udělá na nějakém pochopitelně strašidelném místě a v noci naprostou ptákovinu, která se kupodivu ukáže jako ještě mnohem větší chyba než se čekalo. V danou chvíli by to každý normální člověk ukončil tou nejrychlejší a nejbezpečnější cestou. To by ale byl celkem nudný film, takže naše postava je sice doktor, jinak je ale totálně vymaštěná a tak nejen, že svou chybu nenapraví, ale udělá jí pro jistotu znovu a ještě má pocit kdo ví jak to suprově nevyřešila. Už tak dost předvídatelný konec se tak stává prakticky nevyhnutelným. Celkově dobrá zábava na jeden večer, ale nesmíte to moc řešit. ()

Jirkacek

Horor s poněkud podivným názvem Řbitov zvířátek jsem shlédl spolu s CommanderCZ, který chtěl tento film z roku 2019 vidět. Mne až tak moc nelákal, protože jsem předtím viděl původní verzi Hřbitov domácích zvířátek z roku 1989 a udělil jsem mu jen jednu hvězdičku. Tenkrát nepomohlo ani to, že autorem scénáře a knižní předlohy nebyl nikdo než Stephen King. Četl jsem od něj několik knížek a všechny se mi víceméně líbily, dokonce jsem přelouskal i více než tisícové TO. Ale vraťme se na hřbitov plný kočiček, pejsků a další zvířeny. Na začátku filmu se doktor Louis Creed (Jason Clarke) se svou ženou Rachel (Amy Seimetz), dcerou Eileen, malým synkem Gagem a kocourem Churchem přistěhoval do malé osady do domečku, který se pro ně měl stát novým domovem. Rychle se seznámili se sousedem Judsonem Crandallem (John Lithgow), starým mužem v penzi, který je varoval před silně frekventovanou silnicí, procházející kolem jejich domků. Ta se prý stala osudnou pro mnoho zvířat, která skončila pod koly náklaďáků a jejich těla skončila nedaleko v lese na hřbitově. Tajemné místo v lese jako první objevila Eileen, kde se setkala právě s Judsonem. Uplynulo několik dní a rodině se ztratil kocour a nemusel jsem nijak moc zapínat mozek, aby mi bylo jasné, co se s ním stalo. A skutečně druhý den nalezl jeho mrtvé tělo vedle silnice soused. Louis jej šel s Judsonem tajně v noci pohřbít a dětem řekli, že se kocour ztratil. Když přišli na zvířecí hřbitov, Judson Louise přesvědčil, aby šli ještě dál. Vyšplhali na jakousi náhorní plošinu, kde se nacházelo prastaré indiánské pohřebiště a kocoura zde uložili do vykopané jámy. Až pak se Louis dozvěděl, že podle pověsti se každý zde pohřbený druhý den vrátil mezi živé. Jenže už nebyl takový jako dříve, oživená zvířata se poté vždy chovala velmi podivně, někdy až agresivně. A to byl i případ kocoura Churche, který se přišoural domů, smrděl jako prase - pardon prase prý vonělo - a už to nebyl ten hodný kocourek mourek. Nicméně Louis si nechal vše pro sebe. Po několika dalších událostech více či méně významných se stalo to, co jsem opět čekal. Po smrti a oživení kocoura mne napadlo, že možná přijde ještě větší tragédie. Ale na druhou stranu jsem si říkal, že malé děti ve filmech většinou neumírají. Stephen King mne převezl a katastrofa se začala odvíjet ve chvíli, kdy už Louis nesnesl agresívní chování kočičí šelmy a odvezl kocoura autem daleko do lesa, kde ho nechal svému osudu. Po několika dnech Eileen slavila narozeniny venku s ostatními dětmi, když se na silnici objevil kocour, jenž se vrátil z lesa. A pak už několika tunový nákladní vůz přejel před domem dcerku Eileen, která vběhla na silnici pro kocoura. Nebylo těžké si domyslet, co se v dalších minutách stane a ani v tom jsem se nemýlil. Byla jen otázka jak, kdy a jaké další následky to bude mít. Rachel odjela s malým synkem zpět do Bostonu a za pár dní za nimi měl přijet i Louis, Jenže ten měl v hlavě šílený plán. Odjel na hřbitov, vykopal tělo mrtvé dcery a odvezl ji na indiánský hřbitov, kde samozřejmě Eileen ožila a vrátila se domů. Pochopitelně i ona nebyla stejná jako dřív, jenže tatínek si žádné nebezpeční nepřipouštěl. Ta pravá tragédie nastala poté, co se do domku vrátila Rachel se synkem, protože měla zlé tušení a našla žít svou pochovanou dceru. A zde mne konečně autor díla alespoň trošku překvapil a připravil nám ďábelský závěr, který už nebudu prozrazovat. Děj se tedy dal lehce uhodnout, herecké výkony byly nic moc, nevím jestli za to nemohl český dabing, nebo že to opravdu bylo tak špatné. Musel jsem přežít i pár krvavých závěrů, ale budiž, když jsem se díval na horor, tak několik červených kapek ukápnout muselo. Každopádně jsem se těšil, až ten film skončí a velmi mne mrzelo, že ten samotný hřbitov v lese s krásně ponurou atmosférou nebyl více vtažen do děje a vlastně se na něm nic nestalo. Ale hlavně jsem nepochopil, proč Kevin Kölsch a Dennis Widmyer natočili remake starého filmu se skoro stejným dějem, byť v něm byly trochu rozdíly. Samozřejmě ta vizuální stránka byla lepší, než o 30 let starší film, ale nic nového nepřinesl. Když jsem si přečetl název filmu, napadlo mne, že půjde o nějakou parodii, ale zmýlil jsem se. Myslím, že by bylo lepší si přečíst samotnou knihu, kterou sám autor považoval za svůj nejtemnější horor. Suma sumárum, snímek Řbitov zvířátek ode mne získal dvě hřbitovní hvězdičky **. () (méně) (více)

sommernachts

Jedným slovom: sterilné. Skratkovité, miestami nelogické, ľakačky nefunkčné, pretože sú ohlasované dlho dopredu, a zmeny príbehu oproti knihe sú len k horšiemu. Chýbajú silné momenty (napríklad bitka Louisa so svokrom na pohrebe), mystérium je odhalené len tak ledabolo ("Pochováme tú mačku - Dobre - Vieš čo, pochováme ju tu za horami, za dolami - Dobre" - wtf?), John Lithgow je trestuhodne nevyužitý (ešte aj umrie mimo záber, chudák...). Clarke a Seimetz robia, čo môžu, ale väčšinu času vinou plytkého scenára varia z vody. Je to škoda, potenciál tam bol, ale ostalo to na pol plynu. ()

Protentoucel odpad!

Nejsem rasista, ale cpát někam černocha, když tam být nemá, jen proto, aby byl film.. ani nevím co.. působil méně zaujatě?.. ani nevím jak to nazvat.. ale na mě spíš působil přesně opačně.. protože přesně tohle to dělá, tyhle dnešní manýry... když někam rvu něco co tam být nemá, tak na to tím spíš upozorňuji, jako že je to problém a mám s tím problém, a tak dělám, že s tím problém nemám a dám to tam.. nechápu proč tady Pascow je černý :D ?? nevím.. ještě by měl být starý Jud asiat a kočka siamská a samička, lékařka by měla být ta manželka a zhroucená troska naopak manžel, aby se náhodou někdo neurazil, že tam není ta či ona rasa ať už lidská nebo zvířecí nebo že si snad nejsou muži a ženy rovni či co... kam ten svět spěje.. no potrefené husy se budou stále ozývat a stále měnit to co měnit není třeba a my, většina, která s ničím z toho nemá problém, je nechá tohle se světem dělat a řešit něco, co není problém, protože oni s tím problém mají, až to zajde tak daleko, že už to nepůjde vrátit.. a my budem hermafroditi všech barev a vyznání nebo chlapi budou rodit a ženy budou rubat v dolech a zvedat 300kg na bench, se svaly většími než měl Ronnie Coleman :D aby se náhodou někdo neurazil a necítil se slabší nebo nesvůj a uražený, protože není spokojen s tím jak se narodil a nespokojen v roli, jaká mu byla fyziologicky dána :D ...za pár let bude remake.. např. Harryho Pottera a Snape bude blonďák, Ron bude černoch a hermiona asiatka a na konci vyhraje Voldemort :D nevím na co si to někteří lidi hrajou, ale bylo mi z toho, co s dílem Stephena Kinga udělali, tak na nic, že jsem nevěděl jestli mám brečet nebo se smát. Takhle zničit skvělé dílo úctyhodného pana spisovatele, udělat z něčeho takovou frašku.. ale udivuje mě, že k tomu svolil.. nebo to snad nevěděl, že je to vlastně film jen na motivy jeho knihy, že to není jeho příběh podle jeho knihy? To by ale měli tvůrci tohoto filmu zduraznit a všude to velkým napsat, no ne?!!! "Film NA MOTIVY díla Stephena Kinga" kdyby tam tohle napsali a nedělali z toho "film podle knihy Stephena Kinga", dal bych možná i 3-4 hvězdy, protože to špatné samo o sobě nebylo, ale tohle ne, tohle je podvod! Prostě, něco neuvěřitelného, takhle smíšené pocity jsem snad ještě neměl, nejhorší bylo ale to, že mi z toho bylo až trapně. Přitom to začalo docela slibně, ale konec.. SPOILER! WalkingDead naruby.. tři zombie se jdou snažít přežít a žít svůj život :D KONEC SPOILERU!! Ale co jiného se dalo čekat, když se mrknete jaké hodnocení má člověk, který dělal scénář... !!!DĚS, HANBA A OSTUDA!!! Tenhle komentář jsem takto napsal proto, že jsem z toho tak vykolejený, protože tomu opravdu nerozumím a nevím co si mám myslet, nevím co má tohle znamenat, co to má řešit, nechápu to, nevím co se to děje a jak je tohle možné, jak se tohle vůbec může stát a to nejsem žádný zahořklý dědek, ale jsem mladý člověk, který je všemu otevřený. ()

Kujava

Zviřátka z roku 89 jsem neviděl a knihu jsem nečetl, takže nedokážu říct jak moc je film věrný předloze. Jediný co vím, tak v knize zemřel ten malý kluk ne holka. Vizuál a závěr skvělej. Jinak průměrný nevýrazný horůrek, který se utopí v hafu podobných filmů. 45% ()

yarca

Včera jsem konečně viděla "Řbitov zvířátek"... Doteď jsem se tomu kvůli možnému zklamání radši vyhýbala. Knížku jsem četla a jo, rozdíly oproti knížce jsou, ale že by to byla až taková hrůza, jak jsem čekala... Teda nejdřív mě málem kleplo, když se ukázalo, že tvůrci vyměnili dvouletého vraždícího chlapečka za devítiletou vraždící holčičku. Ale záhy jsem pochopila jejich záměr - pokud nechtěli použít loutku nebo animaci, tak to prostě udělat museli. Četla jsem si kritiky, i zahraniční, a souhlasím s tím, že "film není na 100% věrný knize, ale je stoprocentně věrný jejímu duchu". Plus filmu: ta holčička JE dokonalá! 😍 ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Vždyť jsi říkal, že je mrtvý." - "Byl. Musel být v bezvědomí ze šoku nebo co." - "Zaplať pánbůh, že nejsi veterinář." Všechno, co se děje, se děje jaksi na půl plynu, jak náznaky morálního rozvratu, tak letmé výpady do vod body hororu. Je to horor bez překvapení s mnohými obávanými lekačkami po vzoru současného mainstreamu. Násilí a krev tu moc nečekejte. Uspokojivě ztvárnění jsou snad akorát hrdinové filmu. 30.let stará adaptace je o dost lepší. - 50%. ()

Langustavson

Na první verzi to podle mě kvalitativně nemá. Nějak tomu příběhu ten moderní kabát nesluší. A co mě naštvalo ze všeho nejvíc? Dát na závěr Pet Sematary v cover verzi a ne originál od The Ramones? To se neodpouští... ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018