Dvě ďábelské oči

• Itálie Due occhi diabolici (více)

Dvě klasické povídky z pera Edgara Allana Poa ve filmu dvou slavných hororových režisérů George A. Romera a Daria Argenta. První epizoda – Případ pana Valdemara – pátrá po tom, kam až je možné zajít při hypnóze umírajícího člověka, jehož chce vlastní žena obrat o veškeré bohatství. V povídce Černá kočka pak sledujeme fotografa Rodericka Ushera (HARVEY KEITEL), kterak se propadá do propasti vražedného šílenství. A to vše kvůli hloupé černé kočce, která mu jednoho dne zkřížila cestu. (oficiální text distributora)

Rattlehead

Film sice působí spíše jako dvě povídky nějakého televizního seriálu (třeba "Povídky ze záhrobí"), ale to je mi srdečně jedno. Mně se to velmi líbilo, ve druhé části navíc dominuje "odpoutaná" kamera, což je moje slabůstka. Obě režisérské legendy předvedly dobrou formu. K tomu připočtěte hvězdné obsazení (Kim Hunterovou jsem vůbec nepoznal, hraje manželku Martina Balsama) a máte čtyři hvězdičky jak vyšité. ()

Boulderman

Musím uznat, že je to řádné zklamání. Pustil jsem si filmy naopak, čili druhý jako první, ale teď váhám, zda si mám pustit i ten první. V kočce se vyskytuje spousta nelogických chyb - například sousedi, kteří se hlavnímu hrdinovi představují při každém setkání. Ale také komisař, který je alergický na kočky, ale v další větě přizná, že má doma dvě. První povídka o panu Valdemarovi byla s tou druhou srovnatelná, nepříliš výrazný děj a celkově nudná atmosféra. Hitchcockovy horory jsou daleko lépe vygradované, tohle je mdlé. Nejspíš by oběma příběhům prospělo zasazení do doby svého vzniku, současná doba jim příliš nesvědčí. V každém případě to na mě velký dojem neudělalo... ()

matoon97

Bavil som sa ako na priemernom horore, pretože toto aj je priemerný horor. Názov dve diabolské oči však od príbehu nejak nezabočuje, teda, chcem tým povedať že vám hneď napovie, o čom film bude. Scenár je jedným slovom hrozný. Áno, to slovo ho presne vystihuje. Vety jednak nemajú bohvieaký zmysel a veľmi zložité vysvetlenia, ktoré aj tak k ničomu nespejú. Myšlienka nieje vôbec originálna, ale to som od nej ani tak nečakal. Kamera sa dala, no ešte som nenašiel veľa hororov, ktorý by si nedali záležať na kamere. Atmosféra nieje strašidelná, hoci trochu tmavé izby idú do hrôzy, ale keď sa chystáte pozrieť si tento horor, niet sa čoho báť. 55% ()

Elessar.

Poviedkové filmíky a nič na tom nie je zlé, v tejto časti sa mi dosť páčila tá druhá Argentova, kde si opäť zopakoval motív čiernej mačky a ide mu to skvelo. Ten prvý hybernatus ma nejako neoslovil. Ale bohužiaľ si príliš veľa detailov z neho nepamätám, skôr tá Agrentova, chudák mačka čo ste jí to provedli... ()

Carnosaurus

Povídkový film, který není strašidelný a není v něm snad jediná lekačka, ale atmosféra, která se jím line je hustá a bezvýchodná. Může se zdát, že ve Vás snímek nic nezanechal, ale ta nepříjemná husina a podivné mravenčení v žaludku není jen tak. ()

MonarC

Obě příběhy fungují spíše jako trochu "ostřejší" detektivky. První příběh Případ pana Valdemara se mi líbil o poznání více, narozdíl od Černé kočky se tak netáhnul. Druhá jmenovaná byla slabší- táhlý a tak trochu nesmyslný děj. Takže srovnání s Černou kočkou od Fulciho zde není vůbec na místě. Jako celek nic moc, sledovat obě povídky naráz mně trochu nudilo. ()

Velislav

Dlho som považoval v tomto dvoj-poviedkovom filme za lepšiu časť druhú, s Harvym Keitelom a na režisérskej stoličke s Dariom Argentom. Viac sa toho počas nej deje, pár vrážd, pár odkazov na poviedky Edgara Allana Poa, šialenec žiarli na mačku, zamurovaná mŕtvola, atď. S odstupom rokov ma ale viac bavila prvá, Prípad pána Valdemara, natočená zombie majstrom Romerom. Menej otravných hereckých výkonov, viac pragmatickosti, určitá pointa. A možná inšpirácia pre oveľa neskorší Insidious, pri návrate z vegetatívneho stavu, alebo z hypnózy, človek nemusí prísť sám. Atmosféra v oboch poviedkach priemerná, gore efekty a masky podľa Saviniho štandardné osemdesiatkové. 5/10 ()

sibskyn

Pro mě to byl úžasný zážitek. Romero je pro mě režisér hororů číslo jedna, a mě nezklamal. pan Valdemar dá se říct je podstatě zombie, a Romero a zombie jdou ruku v ruce, takže pěkná podívána. A povídka od Argento? Jeho nejlepší dílo co mohl natočit(ok ok vím vím, přestaňte křičet, viděl jsem Suspiria a Deep red), ale tohle je opravdu to nejlepší co jsem od něho viděl. Přes kameru, přes herce, přes gore, až k mrazivé atmosféře. Tenhle film by měl patřit na seznam hororů, které musíte vidět, než zemřete. ()

Pythonator

Nudná poovina. Taliáni zde sice natrhli Amíkům nepatrně prdel, ale ani Argento mě nedokázal zaujmout natolik, abych u filmu vydržel se zájmem. O Romerovi radši ani nemluvím. Tato kratší Argentova verze je však mnohem lepší, než Černá kočka Lucia Fulciho z roku 1981. ()

AmunRa

Každá z povídek je mix témat různých hororových povídek (většina od E. A. Poea) jako Případ pana Valdemara, Černá kočka, Jáma a kyvadlo, Lupiči mrtvol (R. L. Stevenson) a dalších. Bohužel je děj vyloženě prostý a postrádá děsivou atmosféru a lekačky, které by z příběhů mohly udělat horor. Od klasiků žánru jsem čekal mnohem víc. ()

mistrpropr

valdemar jde ikdyž ten konec se dal určitě udělat zajímavějc, druhej příběh jsem dokoukal jen kvůli keitelovi. proč je tam ta kočka jsem nějak moc nepochopil, asi měla bejt strašidelná nebo nevim, prostě druhej příběh je podle mě hodně slabej. a nad romerem, už po tý jeho opici co natočil předtim a teď tomhle, pomalu ale jistě začínam lámat hůl... ()

balstar007

Cekově ten to film měl všechno co správný horor má mýt. Bly zde napínavá atmosféra, hrůza a děs. Skvělé zápletky v obouch povítkách a skvělé herecké výkony a to halvně u Adrienne Barbeau :-) . Mě se to celekm líbilo ()