Druhá šance

• USA Hope Springs (více)

Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) jsou manželé již 31 let. Po tak dlouhé době není divu, že se z jejich vztahu vytratila ona pověstná jiskra a manželství se propadlo do šedivého stereotypu. Arnold je v manželství celkem spokojený a neřeší, zda by se na jejich vztahu dalo něco změnit k lepšímu. Kay je ovšem nešťastná a chtěla by se s manželem více sblížit, prohloubit vzájemné pouto a mít zase opravdové manželství. Jednoho dne Kay náhodou narazí na knihu renomovaného manželského poradce doktora Felda (Steve Carell), který vede v malém městečku Hope Springs manželskou poradnu. Ačkoliv je to Arnoldovi proti srsti, nakonec přistoupí na Kayin plán a usedne spolu s ní do letadla směr Hope Springs, aby se pokusil vzkřísit vyhasínající manželství. Nastává řada zábavných situací, ve kterých se postarší manželé snaží držet rad manželského poradce, jehož neortodoxní styl je nutí dělat věci, které jim nejsou vždy po chuti, ale podle něj prý pomáhají. Po nějaké době si Kay a Arnold začínají vést docela dobře a tak jim doktor Feld nastavuje další laťku, kterou je třeba překročit - obnovení manželského sexu. Druhá šance je zábavným příběhem nejen Kay a Arnolda, ale opravdovým obrazem většiny manželství ve středních letech. (oficiální text distributora)

Oonika

Tahle etapa života se mě sice netýká a asi ještě dlouho nebude, ale docela mě to pobavilo. Oba herci hráli výborně, opravdu nevím, kdo z nich mě bavil víc. Škoda jen té nevhodné hudby... ()

007.

Film jako takový mi moc nesedl. Jediné, co bych vyzdvihl je Tommy Lee Jones, který bručouna hrál výborně.53% ()

Kenty

Velmi zvučná jména alias skvělý herci, ale tak trochu zklamání. Člověk doufá, že film bude mít větší spád, ale toho se bohužel nedočká. Příběh samozřejmě ze života - reálný, ale film se táhne a člověk jen čeká, jak to dopadne (což je trochu předvídatelné). Ani velkého dramatu se člověk nedočká, možná jen jediného. Jinak celkem příjemné ,,finále´´.Snad jejich další filmy budou větší trháky. ()

Psycho.R

Že Maryl a Tommy Lee jsou vskutku skvělý herci, o tom netřeba se bavit. Mít Carella za doktora, asi mu rozbiju ciferník za to, jak se bez zájmu tváří a ptá se na všeobecný otázky, kdy se pak cítíte doktorem sami sobě. Bez nápadů a nudné. ()

tančísvlky

Ďalší a stále opakovaný model až do omrzenia. Hlavní hrdinovia sa chovajú príliš nepravdepodobne a miestami až retardovane. Poslaním filmu je osloviť masové publikum, čo môže byť pre ľudí čo očakávajú trochu viac aj vzhľadom k hereckému obsadeniu sklamanie. Podobných filmov je skutočne veľa a je isté, že aj tento zostane v prachu zabudnutia. Aj herecké hviezdy by mali v sebe toľko sebareflexie a nebrať každú rolu, ktorá príde len pre peniaze. Ľahko sa môže stať, že vymažú svoju bývalú slávu a to je prípad aj druhej šance. ()

Bezmenny

Meryl aj Tommy sa v tomto filme predviedli naozaj neuveriteľne. Ich výrazy, intonácie a gestá sú naozajstným zážitkom. Keď som videl Tommyho v kine usmievať sa od ucha k uchu, až som mal miestami pocit, že vidím Jokera z úplne iného žánru. Ja som sa skvelo pobavil, ale bol v tom aj kus niečoho iného... ()

venca206

Ikdyž jsem v kině srážel věkový průměr zhruba na úctyhodných 45 let, bavil jsem se. Toto téma je aktuální pro všechny generace :) Slovy uživatele Doudis19 nejhorší na světě je milovat... ()

Baghira

Možná, že některým párům by místo terapie stačilo zhlédnout tento film. Meryl je naprosto úžasná a Tommy jí výborně doplňuje. Příjemně mne překvapil i Steve Carell, kterého zrovna až moc nemusím. ()

Lilien

Jones a Streep sú perfektný zahrali to dokonale, ale mne trošku vadilo to pomalé a strnulé tempo, trošku viacej komedialnosti by filmu neuškodilo. ()

sWONDER

Toto len pre "starsie publikum".Tema vyskitujuca sa v kazdom manzelstve skor ci neskor. Je to v pi... ked vo vztahu niet kuska vasne.Paradna ustredna dvojica ktora to cele taha. Obaja hraju vynikajuco.Meryl Streep moc nemusim ,ale tu ako snaziva teta bola zlata.Vlastne by som dal aj 4* ale niektore "neprijemne" sceny (napr.oral v kine)a ten koniec boli na mna moc. ()

TommyDiamond

Tak tento film ode mě už druhou šanci nedostane. Tato plitká romance postaršího páru mě zrovna dvakrát nenadchla. Docela jsem se nudil. Víc než polovinu filmu jsme strávili v poradně. Vystřídali se dvě restaurace, jeden bar, kino a trochu jsme se prošli po venku. Jedina moje pochvala směřuje k T.L.Jonesovi, který zahrál dobře starého rozmrzelého bručouna ()

Shredder

Nenarocny filmik, ktory ma jedine posolstvo - laska kvitne v kazdom veku, ale ak ju nebude udrziavat, jedneho dna sa prebudite a zistite, ze je mrtva. Vecne nahnevany Jones, uplakana Streep a tak trochu slizky Carell vsak nezasiahnu srdce divaka. Myslienka je pekna, ale spracovanie banalne a sice emocie na platne vidite, ale v skutocnosti ziadne necitite. Vsetky veci, ktore sa vo filme naucili, pokladam sa samozrejmost a nepotrebujem k tomu niekolkodnovu navstevu u sexuologa za 4000 dolarov. Na druhu stranu, viem si predstavit, zeby som film vnimal inak, keby som mal 60 a bol 30 rokov zenaty. ()

Araliya

Filmu jednoznacne kraluju Meryl a Tommy a ide im to spolu dobre. Urcite mi chyba este par rokov na to, aby som si film vychutnala este viac. V kazdom pripade pekny snimok a prijemne straveny cas vo vybornej spolocnosti. 6/10 ()

boombang

Krásně smutnoveselý film o intimních věcech. Trojice ústředních herců hraje fantasticky, speciálně Meryl má stoprocentně zaděláno na další oscarovou nominaci a já jí konečně definitivně odpustil úlet jménem Mamma Mia. Tommy Lee je přímo ukázkový typ manžela-mrzouta a Steve je i přes svůj kanclovský vizuál také zcela přesvědčivý. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012