Druhá šance

• USA Hope Springs (více)

Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) jsou manželé již 31 let. Po tak dlouhé době není divu, že se z jejich vztahu vytratila ona pověstná jiskra a manželství se propadlo do šedivého stereotypu. Arnold je v manželství celkem spokojený a neřeší, zda by se na jejich vztahu dalo něco změnit k lepšímu. Kay je ovšem nešťastná a chtěla by se s manželem více sblížit, prohloubit vzájemné pouto a mít zase opravdové manželství. Jednoho dne Kay náhodou narazí na knihu renomovaného manželského poradce doktora Felda (Steve Carell), který vede v malém městečku Hope Springs manželskou poradnu. Ačkoliv je to Arnoldovi proti srsti, nakonec přistoupí na Kayin plán a usedne spolu s ní do letadla směr Hope Springs, aby se pokusil vzkřísit vyhasínající manželství. Nastává řada zábavných situací, ve kterých se postarší manželé snaží držet rad manželského poradce, jehož neortodoxní styl je nutí dělat věci, které jim nejsou vždy po chuti, ale podle něj prý pomáhají. Po nějaké době si Kay a Arnold začínají vést docela dobře a tak jim doktor Feld nastavuje další laťku, kterou je třeba překročit - obnovení manželského sexu. Druhá šance je zábavným příběhem nejen Kay a Arnolda, ale opravdovým obrazem většiny manželství ve středních letech. (oficiální text distributora)

MrAldridge

Neuvěřitelné, co dokáží dva mistři hereckého řemesla udělat z dalo by se říct nudného a pro miliony manželství každodenního scénáře. Mohl bych to ohodnotit jako 100 minut tlachání dvou lidí a jednoho přicmrdávače o ničem. Ale to by byla nuda. A tohle nuda není! Je to tak záživné, tak hlubové, že musím své hodnocení ukončit tak jednoduše, jak jsem ho začal. Je to neuvěřitelné. ()

pravda1

Čistý život a dokonca pri sledovaní tohto filmu som sa parkrát prichytil že sa niekedy správam presne tak nemožne ako Tommy.Dosť depresívna predstava ako nakoniec končí skoro každá veľká láska pokračujúca manželstvom-totálnym stereotypom.Inak dosť také trápne alebo skôr dojemné bolo ako sa stále pokúšali o sex aj takí dôchodcovia - také čudné -film to bude asi skôr pre tú staršiu generáciu nesúci odkaz že ani v takom veku netreba hádzať flintu do žita a možno všetko dobrým sexom skončí :DDDD ()

ErzebethB

U mě takové filmy vždycky navozují myšlenku, jak na tom budeme za několik desítek my dva? Ačkoli se mi více líbilo - Nějak se to komplikuje, tak tohle je další milý snímek o manželství, které může mít "a žili šťastně až do smrti, nebo navěky? Teď nevím.... Pro drsné chlapy to asi není, ale určitě to prozáří pochmurné odpoledne.... Za mě 4 hvězdičky, protože Nějak se to komplikuje je o trošku milejší. :-) ()

Tess17

Řeknu to bez keců - čekala jsem víc. Taková pecka s hereckými legendami, to bude něco! A ono nic. 90 minut jsem zírala jen na jakýsi podivný nesoulad manželského páru, ze kterého se očividně vytratila sexuální přitažlivost. Jasně, to jsem ještě brala. Ale přišlo mi, že se tam vůbec, ale vůbec nic nedělo. Mnoho keců o ničem. Na konci se to samozřejmě vše dá do pořádku a vše klape tak, jako nikdy. Musím uznat, že výkon pana Lee Jonese byl o dva fousy lepší než paní Streepové. Roztržitá, ubrečná dáma, co nedokáže kloudně vyjádřit svůj názor, huh, to už je silný kalibr i na mě. I přesto dávám 4 hvězdy. Proč to? Nejspíš ze soucitu a ze strachu, že za 31 let dopadnu úplně stejně. ()

hajner

Slušný príbeh a inteligentné dialógy a uveriteľná situácia. Veľmi slušné herecké výkony aj u Steva Carella u ktorého by som to nečakal. ()

Baerdeller

Komedie to i přes účast Carella v žádném případě není. Hope Springs je jen komorní romance o manželích, kteří si nemají po 31 letech co říct a hledají k sobě cestu. Nic víc, nic míň. ()

effel

Me to prislo jako pekna herecka etuda. Meryl i Tommy byli skveli, film potesil a neublizil. Kdyby bylo takovych filmu vic, nezlobila bych se :) ()

pet4

Mám ráda Meryl Streepovou čím dál tím víc. Je to úžasně sympatická herečka a ráda bych jednou zestárla s takovou grácií a optimismem jako ona. O tomhle filmu nevím, co si mám myslet - nevím, jestli to tak v životě skutečně chodí a lidé mají takovou ochotu a vůli něco ve vztahu změnit, a skutečně se jim to povede, zvlášť když je to změna o 180 stupňů, takže na začátku na sebe manželé nejsou zvyklí ani sáhnout a na konci se vášnivě líbají na stole. Přála bych si, aby to tak bylo, ale nevěřím tomu, a proto možná i moje mírná depka z celého filmu, místo očekávané katarze... ()

sabatko

Píše se komediální drama, bohužel někde jinde a někým jiným. Tohle jestli byla komedie, tak já jsem cynik až za hrob. Za celých 100 minut filmu jsem nevydala žádný zvuk podobající se smíchu, jelikož každá zdánlivě úsměvná scénka skončila útěkem, pláčem nebo jiným projevem neúspěchu či zklamání. Námět filmu je (pro fanoušky věčného manželství) děsivý, ale hlavní protagonisté tu bolest maximálně zpříjemnují. Zpočátku mi k sobě jako pár neseděli, ale jakmile se T.L.Jones projevil jako chlap neútěšně zklamaný rodinným životem a M.Strepp jako jeho pravý opak, ladilo jim to. Ke spokojenosti mi ale stále něco chybělo, takže překvapení roku se nekoná. ()

Profík

Nejsem cílová skupina, proto možná taky to nižší hodnocení, zahrané je to samozřejmě výtečně, občas to má hezké nápady, ale celkově mi to přišlo až moc dietní a mdlé. 65%. ()

JerryPilsen

Konedie pro přestárlé.Do poloviny koukatelné,potom se vše zvrhne ve snaze dočkat se pozitivního konce.Ze života,ale něco mi tam chybělo. ()

chrisw

Meryl se snaží vládnout a ostatně i vládne, jako vždycky. Ale nezřídka jí Tommy Lee nějakou suchou hláškou s přehledem zválcuje. Hodně si rozmyslím, jestli se do toho chomoutu vůbec někdy uvážu. ()

aneken

Maryl a Tommy Lee hrají neskutečně, opravdu to funguje. Až na pár úsměvných momentů je ale film spíše vážný a depresivní, docela hrozí, že vám z něj bude tak trochu úzko jako mně... ()

Oxytocin

Myslím si, že T.L. Jones a M. Streep tvoří správný a v reálu představitelný pár, a proto je film pro mě příjemně koukatelný s obdobnou tématikou krize středního věku. On, takový bručoun, který se na vše kouká racionálně až se skepsí a nedůvěrou a ona, která je typická mamina, nadšenější pro nové věci a pro vyšší účel nehledící ani tolik na peníze. Když by se starší rodiče chtěli na něco podívat, tak bych jim tento film jistě doporučil. ()

Tomgunses

Ano herecké výkony skvělé, miluju TLJ a MS. Ale nudilo mě to, téma ne pro mne. Nebudu ale strhávat hodnocení, nejsem cilovka. ()

peproch

Obsah:. Kay se rozhodne oživit své 30 leté manželství s Arnoldem, dnes již spíše rozmrzelým a zasmušilým účetním. Nabídne mu výlet do Hope Springs, městečku v Maine k dr. Feldovi, manželskému terapeutovi. Zábavné situace, nakonec je jejich manželství intimně probuzeno. Hodnocení a postřehy: Hezký obraz o naději pro manželství středních let. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012