Druhá šance

• USA Hope Springs (více)

Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) jsou manželé již 31 let. Po tak dlouhé době není divu, že se z jejich vztahu vytratila ona pověstná jiskra a manželství se propadlo do šedivého stereotypu. Arnold je v manželství celkem spokojený a neřeší, zda by se na jejich vztahu dalo něco změnit k lepšímu. Kay je ovšem nešťastná a chtěla by se s manželem více sblížit, prohloubit vzájemné pouto a mít zase opravdové manželství. Jednoho dne Kay náhodou narazí na knihu renomovaného manželského poradce doktora Felda (Steve Carell), který vede v malém městečku Hope Springs manželskou poradnu. Ačkoliv je to Arnoldovi proti srsti, nakonec přistoupí na Kayin plán a usedne spolu s ní do letadla směr Hope Springs, aby se pokusil vzkřísit vyhasínající manželství. Nastává řada zábavných situací, ve kterých se postarší manželé snaží držet rad manželského poradce, jehož neortodoxní styl je nutí dělat věci, které jim nejsou vždy po chuti, ale podle něj prý pomáhají. Po nějaké době si Kay a Arnold začínají vést docela dobře a tak jim doktor Feld nastavuje další laťku, kterou je třeba překročit - obnovení manželského sexu. Druhá šance je zábavným příběhem nejen Kay a Arnolda, ale opravdovým obrazem většiny manželství ve středních letech. (oficiální text distributora)

XXXXXXXX

V popisku filmu je zásadní chyba. Tohle je možná romentické cosi, mixnuté s dramatem, ale komedii to teda nevidělo ani z rychlíků. Neprospěl tomu ani otřesný český dabing, (to, že za jeho zpracování odpovídal někdo, kdo se jmenuje Lidmila Hrůzová, už vypovídá samo za sebe), nebo ten paznecht Doctoriss který byl tvůrcem 3gb ripu, který měl poškozených závěrečných 10 min, takže jsem si musel narychlo pořídit obyč dvd rip. Na druho stranu, se nám Tommík alespoň pokoušel hrát, né jako v tomhle odpadu. ()

knihovna

Pro mě velice pěkný film. Sice ještě nejsem ve věku Toma, ale lecos chápu lépe než Ti, kterým je okolo 20-30let. A víte co je nejhorší? Že ten film je neuvěřitelně pravdivý, ale bohužel má příliš optimistický závěr. I když, kdo ví, naděje umírá poslední. ()

freedom3112

Tak tohle byl opravdu herecký koncert! I divák, který není ve věku cítí,že sleduje sám život! Tři páni herci se sešli, aby nám předvedli,že je tu téměř vždy druhá šance.Jen trochu chtít. ()

Micoldee

Přijde mi, že mi film nic moc nepřinesl i když uznávám, že to může být tím, že se s postavami nedokážu ztotožnit. Od partnerské terapie za 4000 dolarů bych asi čekala trochu víc, než klasicý rozhovor s psychologem, který pokládá otázky typu ,,Jaké z toho máte pocity?”. I přes skvělý výkon Meryl se jedná o poněkud zdlouhavý a lehce nudný příběh. ()

PlysovyMacko

Starší par ide na manželskú terapiu. Film sleduje reálny pohľad na vzťah po tridsiatich rokoch. Úplne nechápem prečo terapeut riešil iba ich sexuálny život. Herci sú obsadení dobre. ()

iz67

Je to taková fotka manželství po mnoha letech, fotka bez nápadu, statická a nudná. Fotka stavu vztahu, do kterého se mnoho z nás dostane nebo už dostalo. Takže nás tam toho zas tak nepřekvapí resp. nás to informuje, aby nás to v budoucnu nepřekvapilo. Což je zbytečné, protože zkušenosti jsou nepřenositelné. ()

Mr.Keli

Takhle si představuji fajnový dramatický příběh podepřený nenuceným dialogovým humorem. Snímek podepírají dvě herecká esa a příznačné vtípky vyznívají čistě díky diváckému reflektování. Steve Carell příjemně překvapil. Životní tragikomedie roku. 85%. ()

dsaiko

Film, který věková skupina pod 30 let asi těžko může přijmout. Skvělé herecké výkony, téma, které neosloví každého. ()

Zaynab

Je mi jasné, že v případě tohoto filmu jdu tvrdě proti většině, ale nemůžu si pomoci - já se prostě neuvěřitelně nudila a nezachránil to ani Tommy Lee Jones, ani Steve Carell, za jejichž výkony dávám dvě hvězdičky. Filmy balancující na hraně komedie a dramatu mi asi už znechutila dostatečně současná česká tvorba, v níž není komedie bez mrtvé kladné postavy, ale neoslovila mě ani Meryl Streep, jinak jedna z mých oblíbených hereček. Nějak jí tu, s odpuštěním, slepici prostě nevěřím a ani slzy nepůsobily přirozeně. A co ten konec? Od podobného snímku neočekávám zakončení v duchu romantických komedií (stejně tam je, naštěstí vyhoštěné až do titulkové sekvence), ale zcela v Druhé šanci chybí to nejzajímavější - co se v NĚM zlomilo, že to (a to) najednou jde... Btw. není to o věku, -náct mi už pěkných pár pátků není, možná spíš o momentální náladě a potřebě určitého filmu, do níž se tento výběr naslepo prostě netrefil. ()

La.Nia

Pre mna po dlhej dobre konecne pekny romanticky film. Velmi nenuteny, medzi hlavnymi postavami vsetko funguje chemia, dialogy aj gesta. Navyse doplnene vybornym soundtrackom. Aj ked to kludne mohlo skoncit tym bozkom pri aute davam tomu za 5 ;-) ()

Muff

Zatnu se a dám 4, protože celý film je parádní herecká etuda dvou hlavních představitelů, jak realistický příběh krize dlouholetého manželství. Jen mi trochu přijde, že je to všechno příliš o sexu, nemyslím, že odcizení po létech je až tolik sexuální záležitost jako spíše záležitost nabourání rutiny a osvěžení všednosti. Bohužel scénou v titulkách tvůrci vyznění filmu totálně zazadili a překlopili ho do srdceryvného dojemného blábolu, ale přítelkyni se právě ta titulková sekvence líbila vůbec nejvíc, tak to asi tak mělo být. ()

Madeleine.o

Dva okouzlující herecký koncerty. To je pak člověk za tu kameru, která to zachytí, fakt moc rád. Byla jsem zase jednou užaslá, kam až herecký schopnosti Meryl Streep sahaj. Tommy Lee Jones úžasnej. ()

lobo87

Príjemná vzťahovka s dvomi legendami, ktoré je radosť sledovať. Jedným pohľadom, či gestom dokážu povedať viac, ako sa dá povedať slovami. Nekazí im to ani Carell a film sa určite oplatí vidieť... 65% ()

MiniMer

Příjemný, oddechový film, jako Streeper jsem měla povinnost se na něj podívat, ale nemůžu si pomoci,na pět hvězdiček to není. Hlavní hrdinové mi prostě nepasují, především Meryl v téhle roli věčně dojaté domácí puťky. Ještěže jsem hned po tom viděla Blízko od sebe. Tommy mi tu chvílemi byl zase neuvěřitelně protivný, ale to přisuzuji jeho roli flegmatického bručouna. ()

Karlos8

Ona (Meryl Streep) jako udřená děvečka, on (Tommy Lee Jones) jako podivínský statkář a do toho všeho sexuální psycholog (Steve Carell). Již od první klapky na vás padne pohodová rodinná atmosféra, u které nemáte sebemenší problém poznat, že až tak pohodová nebude. Problémem je stařecká zapšklost, která je cítit na míli daleko. Ze vztahu se vytratil všechen sex, dokonce i běžné dotyky nejsou na běžném pořádku. Z tohoto důvodu utratíte dost peněz, které by se mohly použít například na novou střechu a jedete kamsi do neznáma za nějakým chlápkem, který vám má pomoci z této šlamastiky. Dostáváte domácí úkoly, které se snažíte splnit na jedničku, výsledek je ovšem nedostatečný. Závěr je přesto šťastný a radostný, prostě takový, jaký jsme si od začátku přáli. Třešničkou na dortu jsou závěrečné písečné záběry, které mají charakterizovat druhou svatbu, neboli obnovení manželství. ()

koza3

Dělá vám problém bavit se o sexu? A co teprve o sexuálním životě šedesátníků? Asi jsem už vyzrál, protože mě to neurazilo, naopak jsem v tom viděl inspiraci a ponaučení. Tyhle krize nemusíte řešit jenom před důchodem, ale kdykoliv během vztahu, tak je fajn svůj vztah držet fresh a dát si pozor na stereotyp. Co se týká ostatních aspektů filmu, tak na výbornou byla Meryl Streep, která bravurně zahrála křehkou zoufalou manželku a Tomy Lee Jones zapšklého páprdu, který v sobě musí zapálit uhaslou jiskru. Steve Carell byl taktéž super a tahle role chladného terapeuta mu byla šitá na míru. Lokace mi připomněly Pravidla moštárny. Za mě super i ženě se to líbilo. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012