Druhá šance

• USA Hope Springs (více)

Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) jsou manželé již 31 let. Po tak dlouhé době není divu, že se z jejich vztahu vytratila ona pověstná jiskra a manželství se propadlo do šedivého stereotypu. Arnold je v manželství celkem spokojený a neřeší, zda by se na jejich vztahu dalo něco změnit k lepšímu. Kay je ovšem nešťastná a chtěla by se s manželem více sblížit, prohloubit vzájemné pouto a mít zase opravdové manželství. Jednoho dne Kay náhodou narazí na knihu renomovaného manželského poradce doktora Felda (Steve Carell), který vede v malém městečku Hope Springs manželskou poradnu. Ačkoliv je to Arnoldovi proti srsti, nakonec přistoupí na Kayin plán a usedne spolu s ní do letadla směr Hope Springs, aby se pokusil vzkřísit vyhasínající manželství. Nastává řada zábavných situací, ve kterých se postarší manželé snaží držet rad manželského poradce, jehož neortodoxní styl je nutí dělat věci, které jim nejsou vždy po chuti, ale podle něj prý pomáhají. Po nějaké době si Kay a Arnold začínají vést docela dobře a tak jim doktor Feld nastavuje další laťku, kterou je třeba překročit - obnovení manželského sexu. Druhá šance je zábavným příběhem nejen Kay a Arnolda, ale opravdovým obrazem většiny manželství ve středních letech. (oficiální text distributora)

Rathalos

V tejto romantickej komedii sa stretli dvaja velikani filmoveho platna,Meryl Streep a Tommy Lee Jones a musim povedat,ze to zvladli vyborne,mily sympaticky film o tom,ze laska kvitne v kazdom veku...:-) ()

jauzdu

Meryl si zde strihla vyjimecne jinou postavu nez jindy a dokazala, ze jeji oskary jsou opravnene zaslouzene. Jeji postava stydlive, usedle putky je na hony vzdalena sebevedomym zenam, ktere jsme si u ni zvykli normalne vidat, ale zvladla to na jednicku. Scenar je vysperkovany a nikdy nesklouzne ani k prilisne vaznosti a ani netlaci na pilu v oblasti komedie. Zkratka tak akorat. Nemohla jsem se ubranit srovnavanim s vlastnimi zazitky a zkusenostmi. Jo, kdyby tak existovalo vice Tommy Lee Jonesu. ()

goni

Pohodovy filmik o starsich manzeloch, ktori sa snazia ozivit svoje nefungujuce manzelstvo. Vtipna romantika s vybornymi hlavnymi postavami [22/2013]. ()

pepa3rd

Po herecké stránce velmi dobré, ale scénář příliš mnoho humoru nepobral, alespoň pro lidi, kteří mají ještě daleko do důchodového věku a vlastně si moc netroufám odhadovat, jak by se to líbilo jim. Místy mi to přišlo trochu násilné a balancovat na hraně humoru a trapnosti se zde zdaleka nedařilo tak, jako ve Vrtěti ženou. Tak jako tak, já jsem se v podstatě dost nudil a tak i přes vrcholné herecké obsazení a nadprůměrné herecké výkony, nejde jinak, než dát jen průměrné hodnocení. Snadno zapomenutelných 50 % ()

Joppo88

Jediné čo na tejto romantickej komédii malo cveng, boli mená hlavných protagonistov... inak dosť veľká nuda - samozrejme s výnimkou zopár svetlých okamihov... ()

Kate9

No není nad to dívat se na film o hledání manželské intimity po třiceti letech s rodiči, kteří spadají přesně do té stejné věkové kategorie...:D ()

chrispe

Bylo to fajn. Ocenila bych, kdyby to bylo více... komornější a ne tak zaměřené jen na jednu stránku vztahu. Prostě mám pocit, že se z toho dalo vytřískat mnohem, mnohem víc. Ale jak jsem už napsala - bylo to fajn. Vyzdvihla bych výkon Tommy Lee Jonese v roli manžela. Řekla bych, že to zahrál skvěle! Trošku jsem měla problém s Carellem, který pro mě, díky svým rolím, bude asi navždy divnej a nesympatickej... pořád jsem čekala, kdy začne dávat nesmyslný moudra jako v Kanclu :-) - prostě... postavu poradce jsem mu nevěřila ani za mák. Já osobně jsem tomuto manželskému páru fandila a přála mu happyend. SPOILER a ta závěrečná pusa byla super :-) ()

tranquill

Myslím, že herecky to byla paráda. A také děj velmi reálný, včetně dialogů a jejich pocitů. Výborné konverzační komediální drama. ()

darkreider

Asi nie som dostatočne dospelý, aby som ocenil rozpravu o sexuálnom živote 60+. Ale prvá polovica s dokonale zapšklým TLJ ma bavila veľmi. ()

kluzo

Výborný námět, ještě lépe zpracovaný. Tommy Lee a Meryl jsou úžasní herci a tady to byl jejich koncert... Steve ten jejich herecký obraz nenápadně a vkusně zarámoval. Krásná ukázka toho, že ani romantické téma nemusí být zpracováno jako kýčovitě klišoidní bullshit. ()

Pekisan

Som zenaty pol roka a uz som sa tam nasiel. Sakra:) ...inak je to dobry film so skvelou hereckou dvojkou. Plus je to po dlhej dobe film tematicky zamerany na starsie publikum, ale stale dostatocne zabavny aj pre ten zbytok. To sa len tak nevidi a preto to treba nalezite docenit. ()

Pavita

Naprosto mě odzbrojili herecké výkony Meryl Streep jako neštěstné odhodlané mamnželky co chce zachránit své manželství za každou cenu i zkoušení různých sexuálních praktik. A Tommy Lee Jones jako manžel který vůbec nechce o sexu mluvit nahlas a je to takový konzervatiní pavouk. A role manželkého poradce byla jako ušitá na míru pro Steva Carella. Naprosto super a rozhodně se i zasmějete. ()

Karp

Herecké výkony jsou výtečné a na nich zároveň celý film stojí. Scénář je v první půli až třeti čtvrtině také dobrý, ale konec je trochu kostrbatý a zkratkovitý. Také si myslím, že přehánění nebylo zapotřebí. Tommy Lee Jones manželský stereotyp předvádí tak dokonale, že nabudete dojmu, zda to je vůbec reálné. Nejde však o chybu Jonese, ale nedostatek v přílišné schématičnosti navozeného vzorce chování dvou starších manželů. Alespoň v úvodu není Meryl Streep manželka ale vzduch, o kterém ani nevíme, že ho dýcháme. Jistě - vášeň i láska mohou být dávnou pryč, ale až ignorace existence toho druhého působí poněkud podivně. Takové manželství by nebylo zralé na záchranu, ale na okamžité odloučení - přesněji: rozpadlo by se dávno před první klapkou:-). Osobně bych film hodnotil 3,5*. ()

markotter

Klišoidní práce omezující se na to, že pokud máte po 31 letech problémy v manželství, stačí si pořádně zasouložit a vše bude zase v naprostém pořádku. Meryl Streep to s rolí uťápnuté puťky přehnala, Tommy Lee Jones byl zase až moc arogantní a tak nejlepší byl překvapivě Steve Carell, který se nesnažil o žádné opičinky a působil velmi přirozeně. ()

Brinkley

Tak především, pokud je Vám kolem 20 let, odeberte jednu hvězdičku, pokud nad 40 let, dejte plný počet. Oproti mému očekávání nejde o lacinou komedii, kterak staříci znovuobjevili kouzlo sexu, nýbrž o trpkou realitu (místy až karikaturu, např. scény každodenní přípravy snídaně) u jednatřicetiletého partnerského vztahu. Jsem přesvědčená, že s každou další desítkou na krku mi bude stále více "gagů" připadat důvěrně známých, až nakonec v 55 letech sednu k PC a ohodnotím tento film 100%. To už možná ostře neuvidím na vynikající herectví ústřední dvojice, avšak na výkon Tommy Lee Jonese s jeho 1000+1 způsobem výrazu očí nezapomenu ještě hodně dlouho. ()

West

Cekal jsem uplne jiny smer filmu. A dostal jsem pribeh o dvou duchodcich co si nedokazou srovnat svuj sexualni zivot,ktery na fer konfrontujou s psychologem. Jemu se to nelibi. Ji zase jo. Nakonec z toho vzejde dost bizardni snimek kde se dozvime a uvidime jak dva starousci si to chteji udelat a zachranit tim manzelstvi. Nuda. 2* ()

Foo

Dospělý film o dospělých lidech. Byla jsem velmi potěšená, jak T.L. Jones s M. Streep vytvořili excelentní manželský pár. Pro generaci lidí, kteří již odchovali vlastní děti a těší se z vnoučat to bude jistě komedie, při které se zasmějí při mnoha svých vzpomínek, pro generaci mladší je to spíše drama. Trochu mě děsí, že takto opravdu v mnoha případech realita vypadá. Starý bručoun, který je spokojený tak, jak to je a málokdy se nechá popostrčit ke změně a žena je na vše sama, vůdkyně všeho a není to jen v přístupu. Láska a sex jsou v dnešní době důležité a to pro každou generaci. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012