Druhá šance

• USA Hope Springs (více)

Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) jsou manželé již 31 let. Po tak dlouhé době není divu, že se z jejich vztahu vytratila ona pověstná jiskra a manželství se propadlo do šedivého stereotypu. Arnold je v manželství celkem spokojený a neřeší, zda by se na jejich vztahu dalo něco změnit k lepšímu. Kay je ovšem nešťastná a chtěla by se s manželem více sblížit, prohloubit vzájemné pouto a mít zase opravdové manželství. Jednoho dne Kay náhodou narazí na knihu renomovaného manželského poradce doktora Felda (Steve Carell), který vede v malém městečku Hope Springs manželskou poradnu. Ačkoliv je to Arnoldovi proti srsti, nakonec přistoupí na Kayin plán a usedne spolu s ní do letadla směr Hope Springs, aby se pokusil vzkřísit vyhasínající manželství. Nastává řada zábavných situací, ve kterých se postarší manželé snaží držet rad manželského poradce, jehož neortodoxní styl je nutí dělat věci, které jim nejsou vždy po chuti, ale podle něj prý pomáhají. Po nějaké době si Kay a Arnold začínají vést docela dobře a tak jim doktor Feld nastavuje další laťku, kterou je třeba překročit - obnovení manželského sexu. Druhá šance je zábavným příběhem nejen Kay a Arnolda, ale opravdovým obrazem většiny manželství ve středních letech. (oficiální text distributora)

Hees

Bolo to rozhodne vtipnejšie ako som čakal. Perfetkne vybraná trojka hercov, ktorá potiahla celý film.(Hodnotenie 3,5) ()

Martin741

Scenar ma hlavu a patu a obcas treba zapojit aj IQ, co je mne po chuti. Tommy Lee Jonesa mam osobne na haku, akurat za Meryl Streep a par scenok, ktore by teoreticky mohli mat v sebe humor, dam 66 % ()

Lischai

"Možná bych byla méně osamělé, kdybych byla sama." Hope Springs je takový ten "film ze života", který je napůl srandovní a napůl strašidelný v tom, jak je přesný. Padesát mi zdaleka není a stejně to na mě fungovalo, tak se ho moc nebojte. Když Hope Springs odpustíte podivné 80' písničky, které ve filmu zcela náhodně ničí polovinu emočně silných scén, je to více než v cajku film. 3,5*. ()

peiton

,,Už nám neni 20,veci sa proste menia."Ved toto,vravím si.Príbeh o rúcajúcom sa manželstve,v ktorom žena má aj snahu to zvrátiť a mužovi to naopak nedopína a je akosi ľahostajný k problematike veci.Ale aj o tom,ako to môže dopadnúť v manželstve na starých kolenách,kedy iskra a vášeň vo vzťahu vyprchá a zostáva už len akási forma lásky či zvyku.Meryl Streep to v tomto prípade poňala po svojom a má snahu to aspoň zvrátiť.Dôležité je CHCIEŤ a potom sa dejú ozaj zázračné veci.Snímok vyzerá na prvý pohľad tak trocha o ničom,no zároveň pojednáva o niečom dôležitom..A aké ponaučenie z toho plynie?!Keď človek CHCE,hľadá SPÔSOBY - keď NECHCE,hľadá DÔVODY.Takýto typ filmu by veľmi ľahko mohol byť poučným pre niektoré stratené prípady a po vzhliadnutí dokonca obdržia ZADARMO aj PSYCHOPORADŇU.Len smele DO TOHO! ()

Rocky88

Začnu od herců, protože ty mají na svědomí veškeré klady celého snímku. Jak Meryl tak Tommy byli pro film tou pravou volbou, na nejvyšším stupínku vyčnívá pravděpodobně Tommy, jehož protáhlý zvrásněný ksicht perfektně vykresluje každou emoci, která je v tom či onom případě žádaná. Co se týče Meryl, tak v pár scénách ze sebe až moc nápadně tlačila slzy, ale jinak taky fpoho. Ačkoliv její postava mi k srdci moc nepřirostla, protože prostě furt bulí místo aby konala. Co se týče příběhu, tak ačkoliv podobné situace určitě nejsou výjimkou, tak se nakonec ocitneme v závěru, jehož rozuzlení je triviální. Kdykoliv dojde na manželskou krizi, stačí, když tu svoji starou škatuli vezmete, párkrát jí kliknete na myšku, vypustíte jezevčíka do nory, a rázem máte z manželství oázu. Jednoduchý jak facka, ne? S koncem se nikomu nechtělo moc párat, tak to nacpali do závěrečných titulků a celé to mělo nádech "Slibuju, že se nebudu chovat tak, jak jsem se choval celý film". Škatule. ()

Streeper

Z filmu jsem měla poprvé strach, hlavně z Tommyho, protože jsem se bála, že nepůjde k Meryl jako manžel. Spletla jsem se. Věřila jsem jim každé gesto, každý výraz a každé slovo. Vypadali jako opravdoví manželé se skutečnými problémy. Je tam spousta zábavných scén při kterých se buď pousmějete nebo se rozesmějete na celé kolo. Meryl se mi ve filmu zdá trochu jako "plačka". Scén, kdy brečí je opravdu dost až se mi to zdá zbytečné ale na kouzlu filmu to neubírá. Steve Carell v roli terapeuta byl neuvěřitelný. Perfektně to zvládl. ()

O´Neill

Zprvu jsem byl k tomuhle filmu celkem skeptický, zejména díky Meryl Streep, kterou nějak obzvlášť nemusím a celkově o tom, že se jedná (nehledě na to, jak Tommy Lee je stále cool) o vztah mezi důchodci. Nicméně jsem velmi rád, že jsem skeptičnost hodil stranou a dal tomu šanci! Téměř celý film utíká jako voda a člověk se nenuceně směje každou chvíli, příběh je jednoduchý a v tom se opět ukazuje síla. Posledních dvacet minut bylo hodně táhlých a to je taky důvod, proč pátou hvězdičku nedám. I tak, 80% je hezkých a zasloužených. ()

C0r0ner

Utáhnout se dvěma herci hodinu a půl je frajeřina, ale když je to zrovna takový pár, není to až takový problém. Obsahově mě to ale vůbec nevzalo, i když si myslím, že realistické to bylo opravdu hodně. Dvě hvězdičky ale dávám sračkám, což tohle nebylo. 50% ()

pufina

Naprosto skvělá podívaná! Souhra Tommyho Lee Jonese a Meryl Strep je neuvěřitelná. Do poslední chvíle samé napětí a zvraty, kdy divák netuší, jak to nakonec dopadne. Výborný scénář a ta hudba, wow, nesmírně jsem si film v kině užila :-) ()

laik_60

Skôr by som film zaradil k dramatickým, ako komediálnym. Zdá sa mi scénicky nenáročný, ale ústredná dvojica (meryl streep a lee jones) hrali úžasne. Hrali oni dvaja ešte vôbec niekde spolu? Hmm zaujímavé gestá, dialógy krásna súhra. Mal som z filmu dojem, že aj herci, aj štáb a aj ja ako divák všetci sme veľmi dobre vedeli o čom to cele je. Ale to asi je aj zmyslom tohto pekného kinematografického dielka . S ľahkou eleganciou dávam tri b. ()

Wormboy

Meryl Streep a Tommy Lee Jones su famozni herci a vo filme s takouto citlivou a ludskou temou sa od nich ine ako perfektnost neda ocakavat. Namet je dobry, spracovanie tiez, herci skveli. Film mi vsak neponukol nic, preco by som sa k nemu mal vratit. 3,5/5* ()

pakobylka

Meryl Streep je skvělá - ostatně jako vždy, a  Tommy Lee Jones s ní drží krok, takže by se mohlo zdát, že vlastně není co vytknout, jenomže ... jenomže mně osobně vadí celá ta trochu povrchní koncepce, která pro sex jaksi zapomíná na vztah. V první řadě přece mělo jít o to (nebo spíš mělo BY jít o to), aby se manželé, kterým děti před časem vylétly z rodného hnízda, oprostili od zažitých stereotypů - a znovu se naučili žít SPOLU, nikoli jen VEDLE SEBE ... znovuvzkříšený sexuální život sice může mnohému napomoci, ale rozhodně není samospasitelný. Bože ... ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- ... i návštěva kina k tomu patří, jistěže, jako zamlada - NÁVŠTĚVA KINA ... bez dosti trapných pokusů o něco dalšího, prý inovativního. A manželka v letech - možná v těch nejlepších, ale pořád V LETECH - která se téměř hystericky hroutí při prvním sexuálním nezdaru svého muže ... co to má jako být ? Měla by být v první řadě ráda - a to VELICE ráda, že ji nechce ztratit, že přistoupil na JEJÍ hru a přijal JEJÍ podmínky, i když jsou mu silně proti mysli. Logicky - protože jsou pro něho značně ponižující. Copak to nikdo nevidí ? Doktor Feld a manželský poradce - to jako vážně ??? Steve Carell ho zahrál nadmíru přesvědčivě, o tom žádná, ale jinak ... škoda slov. Slabé 3* ()

Mamie

Tak moc jsem se na tenhle film těšila, až jsem se bála, že z kina budu odcházet zklamaná. Naštěstí se tak nestalo a já si tenhle komediální kousek včele s Meryl Streep užila ještě víc, než před pár lety snímek Nějak se to komplikuje. A kdo mě velice mile překvapil byl Steve Carell, toho jsem si v roli terapeuta představit nedokázala, ale on mě přesvědčil, že to zahrát dokáže a to i tak, aby to nepůsobilo vůbec trapně. ()

wendelin9

Doufám, že se do této situace nikdy se svým (potenciálním) manželem nedostanu, ale určitě stojí za to si uvědomit, jaké úskalí manželství skýtá. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012