Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

Gogo333

Queeny poslouchám už od mala a tak jsem se na film těšil už od jeho ohlášení. Trošku jsem se bál díky velkým změnám a problémům při natáčení, ale první TRL mě zaujal a kino bylo jasné. Sacha Baron Cohen byl nahrazen Malekem, který je úžasný v Mr. Robot, takže o hereckou kvalitu jsme se nebál. Film mě zaujal a pohltil a užíval jsem si ho až do konce posledních titulků. Krásně natočeno, velmi jsem se bavil a dojímal. Samozřejmě mi to nedalo a většinu písní jsem si zpíval s filmem. Úžasný film o úžasné kapele. ()

papushka

Mám fakt dost detailně nastudovanou biografii Freddieho a Queenů celkově a kapela je pro mě absolutní a nepopsatelná srdcovka (btw chci tričko "Poslouchala jsem Queen, než to bylo cool"), čili jsem všechny nepřesnosti a úlety od skutečnosti viděla, ale musím říct, že mi to vůbec nevadilo. To ani nebyl záměr, že jo. Na fakta existuje milion dokumentů a knížek. Museli tam dotvořit trochu dramíčko a někde naopak ubrat, ovšem pořád je to hlavně pocta jedné z nejdůležitějších kapel v historii. A to skvělá! Film mě absolutně strhnul tempem, střihem, zvukem a hlavně hereckými výkony. Nedokážu si představit místo Maleka někoho jiného (zlatej plešoun už se pro něj někde leští) a filmový May si je podobný snad víc než v reálu. Občas tam jde sice trochu vidět, kde to Singera ještě bavilo a kde zřejmě chyběl, ale i tak klobouk dolů. Za mě 90 % :) ()

Lewisek

Zdaleko to pro mě není nejlepší film, co jsem kdy viděl, ale 5 hvězd si zaslouží. Nikdy jsem nebyl na koncertu Queen, ale po tomhle filmu, jako bych byl. Má to za mě mouchy. Chvílema jsem u filmu přemýšlel, jaké mu dát hodnocení, ale chvílema vás dostne do sedaček tak, že oedejdete nakonec ze sálu zpoceni. ()

kukuuuc10

100% Kino. Top of the top! Ten film ti prostě určuje pocity, které budeš v danou chvíli prožívat a krásně tě vtáhne do děje. Rami Malek si jde pro Oscara a samotný film hodnotím jako film roku 2018! Jdu si pustit Queeny. ()

joshula

Asi není co řešit. Film zbytečně nezachází do podrobností života hlavního hrdiny a nepitvá osobní vztahy v kapele. ()

jakeer

Každý rok tu máme to isté. Nejaký filmový blockbuster, ktorý pritiahne do kín aj ľudí, ktorí tam inak nepáchnu ako je rok dlhý. A títo začnú hovoriť o tom, že to je najlepší film, aký kedy videli. No ako pozerám, Bohemaniam rhapsody sa podarilo opiť rohlíkom aj skúsených divákov. Áno, zaužívaný bol argument, že táto snímka nie je dokumentom a preto nie je potrebné bazírovať na skutočných udalostiach. Len ak sa zamyslíte, že všetky zlomové situácie sú fejkom, tak zistíte, že ide o generický hollywoodsky doják. A vy sa pozeráte na niečo, čo ste už dávno videli niekde inde. Nehovoriac o tom, že ani zo strany režiséra nejde o dobre zvládnutú remeselnú prácu (najmä v narábaní s časom). Taktiež sa čudujem žijúcim členom Queenu, že prikývli na takúto prvoplánovú čiernobielu sračičku, ktorá vykresľuje Freddieho ako tohto grázla a ich ako anjelikov. Neviem, či aj preto herci ktorích ich stvárňovali, vyzerali ako ich verné kópie a Rami Malek ako paródia na Freddieho. Ak mi nejaká scéna ulahodila, bola to akurát tá posledná. ()

Pttak

Když může být životopisný film o kdejaké celebritě, tak proč né zrovna o Freddiem Mercurym ptám se spoustu let, ale až do teď, protože on už je tu a Rami Malek ho neskutečně zahrál. ()

HonzysKISS

No tak zase prrrrrr… Ano, je to sice super film, ale na to, kolik to má šílené chvály, tak jsem čekal něco o chlup lepšího. Nebudu o tom psát něco velkého, píše se toho všude až moc. Takže se budu zaměřovat spíš na mínusy. Ale líbilo se mi na tom, že to začíná hezky od začátku. Postavy vypadaly opravdu hodně podobně a totéž i zpěv, který musel být sakra těžký napodobit. Největším průserem na tomhle filmu je, že si ho fanoušci Queen vůbec neužijí, naopak nejspíš budou zklamaní. Protože docela dost informací není vůbec pravdivých. Jasný, není to žádný dokument, ale na životopisný film, je něco už vážně přehnané. Hlavně celá pointa filmu, která je absolutně vymyšlená. Trochu mi to přijde i urážlivé vůči Freddiemu. Všechny ty blbé ulhané maličkosti jako data, seznámení postav atd. bych přežil, ale to, co bylo nejhlavnější, tak je opravdu už přes čáru. To jsem fakt koukal s otevřenou hubou (bohužel v tom horším smyslu). Tohle bych viděl jako jediný mínus v celém snímku (společně s ostatními menšími povídačky), ale fakt velký mínus. Jinak po filmařské stránce je to celé výborně natočené. Každopádně bych to znovu v kině vidět nemusel. Maximálně kvůli poslednímu velkolepému koncertu, to byl hodně silný zážitek. Pro diváky, kteří o Queen ví houby, tak chápu, že je to mistrovské dílo, ale pro fanoušky bych to bral spíš jako velmi příjemnou podívanou. A jen tak na okraj, ironií docela je, že písnička Bohemian Rhapsody, která je postavená na celém filmu, ani jednou kompletně v celku nezazní. ()

aquiver

Hollywoodsky povrchní, komerční, uhlazeně schématický snímek, kterému nevidím důvod, proč dávat přednost, když existují dokumenty nebo záznamy z reálných koncertů... ve své podstatě jen silně přeceňovaný a zbytečný filmový videoklip... 55 % ()

Litvicek

Upřímně lituji ty z vás, kteří dle vašich komentářů níže byli na tomto snímku v kině víc jak jednou... Jedná se o skvělý film a Rami Malek si globus zasloužil a doufám, že si s přehledem dojde i pro zlatého plešouna. Nicméně zase nebudeme přehánět a mluvit o tomto filmu v takových superlativech. ()

Junglista

Film to je výbornej a rozhodně důstojná pocta Freddiemu. Malek skvělej, místama jsem zapomínal, že je to "jenom" on a Gwilym Lee, to je prostě Brian May s jinou občankou :-) Ale po těch nadšenejch ohlasech jsem čekal ještě trošku něco víc než jen poctivej životopis. Scéna ve Wembley to málem zlomila k maximálnímu hodnocení, ale opravdu jen málem. ()

Hanys_

Kus pocitvé filmařiny. Na to jaké problémy tenhle film provázely, je to vlastně až neuvěřitelné. Ale přesto zůstavá pocit, jaké by to bylo bez těch polopravd a klišovitých, navíc nikdy se nestanoucích scén (fans vědí). Ani se vlastně nedivím, že z toho Cohen nakonec vycouval.. Každopádně Malek Oscara, střih Oscara. A třeba závěrečný Live Aid je fakt jak to nejlepší z Tvoje tvář má známý hlas. Každý pohyb sedí, dokonce věřím, že i ten počet kelímků od Pepsi na tom klavíru bude stejný... ()

MaaaR@

Jejich hudbu mám rád, hudební části filmu jsem si užíval hodně a nezřídka jsem z toho měl husinu. To je ale spíš zásluha samotných Queen. Malek hrál výborně, ale jako celek na mě film tolik nezapůsobil a znovu si to už asi nepustím. ()

SpaceOdyseus

Ze je to kyc vubec nevadi, ale ze je to tak povrchni? Pral bych si jit vic do hloubky, vic do kontroverze. A take bych si pral jineho hlavniho predstavitele. Malek se mi tam tak nehodil. Prehraval jeste vic jak Freddie, furt tam cpal nejake komplexni emoce, ktere tam nemeli, co delat (viz finale versus opravdovy zaznam Live Aid). Queen si film rozhodne zaslouzili, takovyto film si ale nezaslouzili. ()

Frakira

Hodně se mi líbil hlavní představitel Freddieho, skvěle se povedlo vystihnout tu niternou samotu inteligentního a citlivého člověka, snažícího se prostě "žít navěky"...hudba fantazie, ale na to nepotřebuju film...jako věděla jsem že to nebude podle pravdy pravdoucí, takže za mě lehce nad 3hvězdy, čekala jsem víc... ()

Blondsky

Film o skupině QUEEN a o jejich zpěvákovi Freddiem Mercurym. Rami Malek podal naprosto senzační výkon. O hudbě ani nemluvím. Jediná trošku nudnější pasáž je v prostředku děje. ()

Kovaja

Všechno to šílenství kolem tohoto životopisu mně přišlo k smíchu. Posledních 20min. můj názor totálně změnilo a měl jsem husinu. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě