Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

Tomas_PO

Tak ako to mohla byť oskarovka, mohlo to byť aj totálne fiasko. No Rami Malek to dal na pána a spôsobil tohtoročný ošiaľ. Mainstreamovo, no zároveň dôstojne (a hodnoverne) prezentovaná životná púť Freddieho Mercuryho. Kritický fanúšik Queenu určite nájde momenty, s ktorými súhlasiť nebude, no pri zhutnení príbehu takejto legendy do dvoch hodín je to pochopiteľné. Videné v kine, čo rozhodne nebolo na škodu. Odoprúčanie pre všetkých po zhliadnutí filmu: pustite si The Freddie Mercury Tribute Concert. Jeden z najlepších koncertov v histórii modernej hudby, a jeden z posledných koncertov veľkej, predinternetovej éry. Zároveň je to najveľkolepejšia a najdôstojnejšia rozlúčka, oslava a pocta v jednom, zložená z vystúpení snáď všetkých existujúcich legiend (najmä) britského hudobného priemyslu...slovami intrerprétov..."as Freddie would have wanted". ()

CultClassic

Obávám se, že z tohohle cult nebude. Časem to vyprchá a zůstane jen ta nostalgie. Bude to jakýsi povinný byť tendenční zářez na psžbě Queenofilů. Queeny mám rád, ale přeci jenom bych byl radši za vrrzi s Sachou Baronem Cohenem, která měla potenciál stát se opravdu cultovní. ()

belinko

Hviezdičku dolu za niektoré nezrovnalosti s tým, ako to skutočne bolo. Inak skvele natočený film o bohémskom umelcovi, ktorý prežil svoj život naplno, aktívnejšie ako ľudia v dnešnej dobe, ktorý žijú 2x tak dlho. Myslím, že Rami si ide vo februári po svojho prvého oskara. ()

Mersis

Musel jsem si to pustit znovu, aby mi asi došlo všechno, co se v tom filmu událo a já mohl tedy korektně posoudit film o kapele, kterou od dětských let poslouchám. A výsledek mého hodnocení mluví jasně. Někdo hledá chyby a že některé události nesedí, ale tohle je ukázka toho, jak může člověk z výšky svého sebevědomí padnout na držku z hodně vysoké zdi. A až po tomto pádu zjistí, že se choval jako čů*ák a odkopl lidi, kterým na něm záleželo a nechal u sebe pijavice, které se jen vezou. Bohužel v tomto případě spojené i s vidinou blízké smrti. Každopádně ať to bylo jak to bylo, tahle kapela se zapsala nesmrtelně do hudebního světa a zanechala za sebou neskutečné songy, které ještě dnes rozproudí krev v žilách i generacím nového tisíciletí. ()

Dr_Berry

Velkej biják o velký kapele. Naprosto neskutečný ztvárnění jednoho z největších zpěváků všech dob Freddieho Mercuryho. Parádní podívaná o tom jak skupina, která se stala legendou, tvořila, žila, stoupala a padala. Všechno krásný, co o kapele chcete vědět, ve filmu najdete. Tu temnější stránku si nechali do dokumentů faktů...a možná to je to malý mínus, který schází k dokonalosti celýho snímku. Přesto úžasný film díky kterýmu jsem částečně mohl zažít Live Aid. ()

rEooo

Po veľmi dobrom filmovom spracovaný A Star is born tu máme druhého adepta kde sa točí film okolo životopisného scenára. Odhliadnuť od niektorých chýb si myslím že Bohemian Rapsody je určité jeden z najlepších filmov minulého roku a posledných 20 minút mi berie dych, takýchto filmových zážitkov je málo a som rád že občas sa to podarí. Škoda že sme sa neponorili trošku viac do súkromia ale u mňa to fungovalo, Rami Malek podal podľa mňa maximálne dobrý výkon, škoda tej jeho „Lásky života“ ta bola brzda, škoda nevadí. ()

`barocco

Nato ze je to film rezisera ktoreho pocas natacania vyhodila z placu filmova spolocnost a film rezirovali viac menej kameranam a jeden z hercov, kedze Singer sa spraval na placi hulvatsky a nakoniec nechodil ani na natacacie dni, napokon ho dokoncil reziser Dexter Fletcher (16 natacacich dni a zrejme aj finalizacia celeho filmu) tak je to celkom podareny film. Mozno prave toto je ten dovod preco film funguje takym sposobom ze naplna kinosaly po celom svete. Aj ked nakoniec povodny reziser dostal rezisersky kredit kvoli istym pravidlam ktore platia vo filmovej branzi a Fletcher sa zriekol naroku na uvedenia ako rezisera filmu (z dovodov osobnych kedze sa nechcel nechat menovat spolu so Singerom ) neberiem ho ako film povodneho rezisera Singera ale skor kolektivny film viacerych ludi. Tak sa filmom postavila mohyla jednemu vynimocnemu talentu ktoreho zruinovala jeho zavislost na sexe. Sledujeme teda dramu muza ktory zaziaril a zhasol. Tieto temy vzdy nadchynaju obecenstvo a ked sa k tomu prida nadcasova hudba Queenu, nemohlo to dopadnut zle. ()

topvideo

Pre mňa je Queen srdcovka, Rami Malek je karikatúrou Fredyho, asi nebol nik lepší na zozname...čo už. Film dojíma k slzám. ()

FandaF

Jsem fanoušek Queen a tohle mě zklamalo. Asi nejhorší volba byl Rami Malek, ale mám výhrady i ke scénáři. ()

tomashinka

Konečně jsem splnil pomalu celosvětovou diváckou povinnost a zhlédl Bohemian Rhapsody, na kterou jsem za doby, kdy vyprodává česká kina, neslyšel ve svém okolí negativní reakci. Film je určitě povedený a zaslouží si divácký zájem, ale já nějak nemám potřebu na něj příští týden běžet znovu. Výborný je určitě výběr herců, vyjímečný je výběr a výkon hlavního hrdiny. Rami si za svůj výkon rozhodně Oskara zaslouží a pokud ho nedostane, jsou Amíci saláti. Začátek filmu rozjede děj, představí vznik kapely, zrození krále a královny - tam mě film bavil a držel v pozornosti. Pak ale děj začne usínat, začne se příliš patlat ve Fredieho osobnosti, rozpolcenosti a multisexualitě. Dobře nastartovaný film o kapele Queen se změní ve zbytečně rozvláčnou a nic moc neříkající one man show, která přestane vyprávět o kapele a zároveň nic moc neřekne ani o hlavním hrdinovi, okolo kterého se ale celý děj nakonec točí. Chápu, že Mercury musel být geniální exot, chvíli k sežrání a chvíli na zabití, ale nemusel bych jeho rozpolcenost sledovat půlku filmu, bohužel na úkor smysluplného děje. Film sice nabídne zajímavé scény o něčem, ale je jich na můj vkus trochu málo. Navíc scény přicházejí tak nějak bez souvislostí, působí často jako vytržené z nějakého souvisejícího děje. Chápu, že Bohemian Rhapsody není dokument, ale o ostatních členech Queenu jsem se v něm nedověděl vlastně skoro nic - nic o zákulisí koncertů, nic o jejich rodinách a životě, přípravách, skládání a zkoušení nových písniček, které se staly legendami. Nebýt závěrečného koncertu ve Wembley, který se tvůrcům opravdu povedl a usínající děj zachránil jak obrazem, tak hudbou, šel bych z kina asi poněkud rozpačitý. Film určitě doporučuji vidět v kině s kvalitním zvukem. Až si ale budu chtít pustit Queen v celé jeho kráse, určitě to bude jako doposud původní záznam koncertu. ()

Mancunian

Bez závěru a skvělého koncertu z Live Aid bych dal asi tři hvězdy, ale právě ten závěr to ještě jakž takž zachránil. Ještě kdyby to nebylo o mé oblíbené kapele s tolika známými písničkami, které jsem si zazpíval spolu s kapelou, tak by asi hodnocení bylo taky nižší. Celkově film působí až moc zkrášleně oproti realitě, ale to je z důvodu zaujmutí diváka. Přidal bych trochu více záběrů ze života, protože celý film byl spíše o písničkách, než o Freddiem nebo Queenech celkově. Od filmu jsem asi čekal víc, jelikož jsem ho viděl až měsíc po uvedení do kin, a tak jsem všude slyšel jen samou chválu a nadšení. I tak, hezké 4 hvězdy z 5. ()

OzzyCobain

Nemám rád HYPE. Ba co, nenávidím HYPE. Tohle je, ale ovšem jediný film u kterého jsem se na Hypu svezl. Od 1. traileru jsem tušil, že toto bude film co chci dostat. To neznamená film, který by přesně zachytil život našeho Pána a spasitele Freddieho Mercuryho. Ale, film jež představí jeho persónu a hudbu mladé generaci v atraktivním světle (říká týpek, který mu je 15). A to Bohemian Rhapsody dokázalo. Znám nejednu osobu, jež po filmu měla nový pohled na rockovou muziku, což je něco úžasného. K filmu jako takovému. Scénář je dobrý v tom, že dělápříběh Queenů atraktivní a zábavný, jak jsem již psal. Skutečnost ovšem je poměrně jinde. Např. Freddie nikdy nebyl čistý buzerant, o svém AIDS se dozvěděl až roku 1991 a ne 1985 jak film tvrdí. Mercury navíc nebyl takový kokot jakým jej film vykresluje. Vydavatel Queenů, který je ve filmu ve skutečnosti nikdy neexistoval a Queeni se nikdy nerozpadli. Ale to jsou detaily, jež se ve jménu zábavy vzdám. Film má popravdě jedinou chybu. A to, že končí příliš brzo. Film neměl končit happyendem na Live Aidu, ale tragickou smrtí hl. protagonisty. Bohužel na to už nezbyl čas a tak Freddieho smrt pokryl nápis na konci filmu. Přes to se, ale dokážu přenést a filmu aplauduji, neb se jim podařilo vzít život skutečného (ne)obyčejného člověka a proměnit jej v kinematografický masterpiece, jež nebude jen tak zapomenut. (BTW, ten kdo hrál Briana Maye vypadá víc jak Brian May než skutečný Brian May.) ()

jirka25

Pro fanouška Queen to je asi orgasmus. No ja zas takovy fanoušek nejsem ale kazdopadne i me oslovil jeden z nejlepsich zpevaku vsech dob, takze nektere klipy a zive prenosy znam. O to vic je film zajimavejsi. Kazdopadne ani jednou v celem filmu nezaznela moje nejoblibenejsi pisnicka "Under pressure" ;-) Kazdopadne lituju kazdeho podobneho umelce. Jejich zivot je peklo. Ale jen diky tomu mohou vznikat podobne silne pisnicky. Je to smutne ale uzasne zaroven. Ale asi to bude i trosku pohadka nez jen dokument. Takze 4 A treba priste u filmu o Michaelu Jacksonovi :-) ()

Kinison

Po druhém shlédnutí snižuji z pět na čtyři. Stříhat, stříhat, stříhat! V druhé půlce. Rami Malek takový extra herec není, aby člověku vystačil k zážitku pohled na jemnou mimiku jeho tváře jako na Jacka Nicholsona. Ale jinak úžasná podívaná, z které síla hudby stříká tak, že jsem si slazmi i pivem postříkal košili. Poprvé i podruhé. Takže cajk. Půjdu i příště. Takže skoro pět! P.S. Pro děti prý taky čtyři. ()

Marauder

Nádherný a prepracovaný film. A to najlepšie od Queen. Proste BOMBA. Stálo to za to a myslím si že ešte aj bude to stáť za to aj keď sa na to pozriem o takých 30 rokov. Je to fakt legendárny film o legendárnej skupine. Nemám tomu čo vytknúť. 99/100 ( a to sa mi ešte žiaden film takto nepáčil) ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě