Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

Losia

Po tom, co jsem film nechtěně viděla čtyřikrát, můžu říct, že snad jediné, co mi vadilo byl ten přehnaný předkus. Spoustu lidí začalo poslouchat Queeny. Na Česko to holt mělo nějaký ten dopad. ()

vladi3

Cely film viedol k tej jednej chvili... Ku koncertu Band aid... A mala som velke ocakavania, nakolko vsade vyhlasovali, ake je to na nerozoznanie od originalu... HOVNO... Radio Gaga bola natocena iba na polovicu, Crazy little thing called love tam ani nebola a ani We will rock you... Film ako taky bol v pohode, ale cely film pokazili koncertom... Tiez tvorcovia asi nedokazali zaplatit kvalitny tim na efekty, kedze dav na stadione bol odflaknuty a NHL hra z r. 2002 mala mala lepsiu grafiku... ()

johnysd

Už dlouho mě žádný film tak nepotěšil, nezalil emocemi a nezpůsobil takové emoce.. Od počátků legendy jménem Queen až po legendární koncert Live Aid., je to neuvěřitelná jízda. Všichni hnidopichové, co mrmlají nad nepřesnostmi a nevím čím vším. Mohou tvůrce zatracovat jak chtějí, tem film je prostě nádherný. Za Queen vždy bude mluvit jejich hudba, která je nesmrtelná. Vynikající práce. ()

Standey

Dal bych plný kotel, protože je to sakra dobrá filmařina a skvělý příběh, ale bohužel tomu chybí konec. Celých 6 let Frediho života usekli za což musím jednu * strhnout, škoda... ()

Rozmarýna

Myslím si, že film je fanoušky Freddieho nadhodnocen. Podle mě film je průměrný a pozvedává ho naprosto nadčasová hudba Qeen, hudba stará, ale stále stále uchvacující a fantastická. Pro tu hudbu a výkon Ramiho Malka při Live Aid, a protože jsem skalní fanynka Freddieho, dávám 4 hvězdy. Výborně vybraný Brian May, ta podoba super, pořád jsem na něho musela zírat, jak je podobný. S Rami Malkem jsem měla velký problém do doby než začal nosit knír, protože do té doby pořád divně kroutil pusou, což Freddie nikdy nedělal. Asi mu zavazely ty zuby, jinak si to neumím vysvětlit. ()

JaryKury

Pro milovniky Queenu nutnost, pro ostatni taky nutnost. Ukazka toho jak jde vytvorit nadherny film a krouzit kolem ozehavych temat. Vytvorit uzasnou poctu, bez zabredleho zdimani slz dramatem. Barevna, nadherna a impozantni ziva jizda, ktera ma tu moc strhnout s sebou a nepustit. Umpozantni finale zapisujici se do dejin jak hudebnich v roce 1985, tak filmovych v roce 2018. Vic netreba komentovat. 94% ()

frenkie

Bohemian Rhapsody je filmem , který rozhodně nikoho neurazí a to dokonce ani skalní fanoušky Queen, ke kterým se sice neřadím, ale tuto kapela mám rád, patří k mému mládí. Film se tváří jako autobiografie, ale na to , aby jí opravdu byla, musela by být trochu podrobnější, bez těch velkých časových skoků. Což lze ale pochopit, na ploše dvou hodin nelze rozehrát něco více podrobného. I tak jsem měl pocit, že se spíše jedná o snímek věnujícímu se hlavně Freddiemu Mercurymu, než Queen jako celku. Film je natočen tak nějak bezkonfliktně, Queen jsou líčeni jako partička bezproblémových lidiček, jediný dramatičtější moment nastal, když se Freddie rozhodl pro sólovo dráhu. Bylo znát, že skuteční Queen nad snímkem drží přísnou ruku, která nedovolí prozradit široké divácké obci nějaké nepřístojnosti. Co se herců týká, potěšilo mě, že se tvůrci snažili o co nejvěrnější casting, ovšem s vyjímkou volby herce ztvárňujícího Freddieho Mercuryho. Avšak co chybí Rami Malekovi do fyzické podoby, to nahrazuje velice soustředěným a precizním hereckým výkonem s dokonale odpozorovanými a naučenými gesty zpěváka Queen a jeho nominace na Oscara je určitě naprosto zasloužená, i když si myslím, že mu plešatec pro teď ještě unikne. Rozhodně se ale jedná o jeho zatím nejlepší herecký výkon. Celkově jsem si film velmi užil, k páté hvězdě mi chybí ona mnou zmiňovaná zkratkovitost děje a příliš mnoho pouhých náznaků z jinak velmi bouřlivého života frotmena kapely. Silné 4*. ()

Michal118

Neskutečná bomba. Příběh s velkým potenciálem pro zpracování byl naplno využit. Z filmu jsem maximálně spokojen a nadšen. Po stránce kvality se ani nemusíme bavit, hlavní role zahrána fantasticky a jestli tento snímek nedostane Oscara, nevím co by lidé ještě chtěli. Je zde i pár nepatrných chyb ohledně datumů apod. Film řadím mezi oblíbené. 100% ()

Tomiczekk

Nemám moc rád filmy, kde se kráká, obecně. Ale toto, toto byla neskutečná bomba. Vtipný, vážný, zábavný a obdivuhodný. Srdce zaplesalo, bravo za neskutečný výkon Maleka. ()

jakubvojt

Magnify the galilean image! Galileo - objaviteľ planéty Merkúr. Baalzebub - lucifer... Nekonečne krásne prepojenia Freddieho textov s hudbou spojené s jeho pocitmi. Bohemian Rhapsody je veľdielo, ktoré nemá konkurenciu! Povinná literatúra. ()

didlik6

Svoje 4* som zmenila na 5, keď mi v hlave aj po týždni od zhliadnutia filmu hralo "Mama, uúu". Veľmi intenzívny film s úžasným hudobným zážitkom. ()

pichta

90% - naozaj skvelý film, vidieť to ako to približne bolo. Výborné stvárnenie, herci boli takmer dokonalí. Emócie, spôsob života, kostýmy, spôsob myslenia... Odporúčam vidieť. ()

Kamil111

Je to spíše uhlazená oslava než skutečný životopisný film, a tak to třeba brát. Závěrečný koncert Live Aid je ale strhující, a jen za něj by si možná Rami Malek zasloužil Oscara, resp. za všechna hudební čísla, která nacvičil dokonale. V civilních scénách mi však typově moc nesedl, i když tím nesnižuji jeho výkon. Celkově ale tak 3 1/2 hvězdy. ()

raikonen16

Totálně okleštěný snímek, který nebýt obrovské popularity kapely Queen, by jen těžko byl takhle vysoko. Výkonu Ramiho Maleka je sice těžko něco vytknout, zbytek obsazení ale žádné zázraky nepředvádí. Kromě Malekova výkonu už film drží nad vodou asi jen velmi dobrý střih a poměrně líbivá kamera. V čem naopak snímek naprosto selhává je zobrazení čehokoli kontroverzního, vše je zde jen v náznacích, aby nebyl nikdo pohoršen. Pro fanoušky kapely asi povinnost, pro ostatní průměrný film, po kterém ve vás nezůstane vůbec nic. ()

ondra.p

Co k tomu napsat, když všechno bylo napsáno? Strašně silný zážitek, který dokáže pobavit, pohladit i pekelně rozesmutnět. Za mě jasný kandidát na nejlepší film roku. Nemůžu jinak než za 100%. ()

merten78

Zlobivý/zmatený gay díky dobrým lidem (kteří film produkovali)prozřel a mohl pak zazpívat dojatému CGI davu. Jako animák od Disneyho by to asi obstálo. ()

Declen

Pěkně udělaný životopisný film. Děj šlape jak má, je to tokové až nečekaně pozitivní. Ale nemůžu říct, že by mě odpálil do vesmíru jak jsem podle hodnocení a návštěvnosti kin čekal. Možná jsem jen náhodný Queen konzument. Ale ty 4 hvězdy tam jsou taky možná tak tak. ()

Jandecka

45% Jako faktický dokument dobré. Filmové umění tam není, to nelze hodnotit. Film jako celek je nudný, vtíravě otravný, stereotypní a plytký. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě