Vyznamenaný veterán z Vietnamu Frank Vega (Danny Trejo) se vrací domů. Společnost ho však zavrhne a on zůstává bez práce i bez lásky. O čtyřicet let později se díky incidentu v autobuse, kdy se zastal starého černocha, kterého terorizovali dva skinheadi, stane místním hrdinou. A lidé ho znovu začnou oslavovat. Jenže jeho štěstí se znovu ztratí, když je zavražděn jeho nejlepší přítel Klondike a policie nejeví žádný zájem věc řešit, a tak se vydává pátrat po zabijákovi na vlastní pěst. (HBO Europe)

eMeMko

Přiznávám, že bylo zajímavé vidět Dannyho Treja zase jednou v trochu více "ukecané" roli, nicméně to je tak vše, co se k tomuto filmu dá říci. Scénář a zápletka totiž nestojí za nic, herecké výkony jsou průměrné až podprůměrné, a bitky ne moc dobře natočené. Celkový zážitek také sráží nepříliš kvalitní kamera a hlavně příšerný střih. Palec nahoru si naopak zaslouží hudba a asi i Danny Trejo. Ve výsledku se tedy jedná o mírně podprůměrný film. ()

Stanmi

Vietnamský veterán Frank Vega (Danny Trejo) se jednoho dne v autobuse zastane černocha a zmlatí dva skinheady, jeden z cestujících však celý incident natočí na mobil a z videa se stane internetová senzace a z Franka je rázem místní celebrita. Jednoho večera však zavraždí jeho nejlepšího kamaráda a protože policie neumí vypátrat vraha, Frank se rozhodne ho vypátrat sám...No jedno se musí Dannymu nechat, i když má plnovous, ledvinku, šortky a bílé ponožky, pořád je to Bad Ass. Nícméně, aby si člověk tento film užil nesmí ho brát příliš vážně. Frankovo patrání vypadá tak, že někam přijede (autobusem), slušně se poptá, někdo na něj zaútočí, on útočníka zmlátí, získá informace a posune se dál . Přesto je film celkem zábavný a může za to především Danny Trejo, který je v roli sympatického drsoňe naprosto uvěřitelný a je fakt, že bez něj by film nejspíš zapadl. ()

PamelaJJK

Nebýt Dannyho Treja, skvělé hudby a poslední třetiny filmu, tak by to byl megaprůser. Ani takhle to není nic pozoruhodného, ale přece jen se to u mě dostalo na dvě a půl hvězdy. Po zaokrouhlení jsou to lehce nadsazené tři. První 2/3 filmu jsou neskutečně přiblblé a připomínají pohádku O kohoutkovi a slepičce nebo Krtka a kalhotky. Dannyho posílají od čerta k ďáblu a on putuje - 22. ulice, Velvet Scorpion, Renaldo, Tatiana,... Dialogy jsou plné vulgarit (až uměle) a tahají nehorázně za uši. Po hodině (tedy přesně 2/3 té šílenosti) jsem nebyl dalek sáhnout po ovladači a stisknout stop a poslat to do odpadu (Nebo kuchyňského drtiče odpadu? :-D). Ale pak to konečně dostalo aspoň trošku koule. Danny Trejo není herec, co si budem nalhávat, ale je to neskutečně charismatická osobnost, drsný sympatický týpek. Velké mínus si zaslouží i produkce, vizážisté a maskéři. S jistou nostalgií tomu dám tři hvězdy a víckrát nemám potřebu Drsňáka vidět. Howgh... ()

calculus

Ve filmu zmínili Charlese Bronsona... Z jeho Death Wish toho filmový průmysl vytěžil hodně, ale na předělávku s Trejem se raději měli vybodnout... ()

Pecan206

Dobrá blbina aneb šílené béčko s Trejem, u které se něco takového dá čekat. Usaďte se, dejte si pohodu a hlavně nad tím moc nepřemýšlejte ()

Tolf

Všetko okrem akčných scén bol jeden veľký prúser. Dialógy a monológy boli v tomto filme tak tupé, až boli nechtiac aj vtipné :I ()

Trinculo

Pomsta Důchodce. Myslím, že by si to měli ještě rozmyslet jak to bude s tou valorizací penzí a všudypřítomnými škrty dopadajícími na úroveň obecného pořádku. Důchodci totiž už brzy nebudou mít co ztratit ... ()

PhillWide

Já mám rád akční filmy a trocha srandy taky neuškodí. Film se mi hodně líbil, má zajímavý příběh. Je to jeden z mála filmů, co mě v poslední době pobavil. ()

whale

Zajímvej film s Macheťákem v hlavní roli. Musím uznat, že jsem se u filmu ani trochu nenudil, ale přesto tomu něco chybí. Delší rvačky, víc nahoty, víc akce..prostě všeho o trochu víc..takže jen **** ()

Charlie.Harper

Hmm napriek tomu, že neviem od úžasu čo mám povedať tak si neodpustím zopár viet na tuto Zlú Riť. Film je naozaj zaujímavý a to preto lebo svojou jednoduchosťou a hlúposťou dokáže na nejaký čas popliesť divákovi hlavu takým spôsobom, že začnete uvažovať aj o troch hviezdičkách. Čím to je? Danny „Záhradník“ Trejo je sympaták to sa nedá poprieť.. a spôsob akým nakopáva zadky je určite oku lahodiaci nie jednému divákovi. Avšak celá sranda končí práve tu. Film je svojim spôsobom veľmi nezáživný a som si istý, že v momente keby predložili scenár producentom a nebolo by tam Dannyho meno tak by sa do toho nikto ani nepúšťal. Ak by sa niekto pokúšal toto tu nejakým spôsobom zrovnávať s Machete tak to by som už asi zašiel pod posteľ plakať. Preto, že Rodriguezové podanie takéhoto filmového žánru ma totižto úplné iné obrátky. ()

MiniRecenze

Bad Ass (2012) - (český překl.drsnák)jedná se o akční film . V hlavní roli se představí Danny Trejo,který zde hraje "nasraného"seniora žíznicího po pomstě.Na začátku Vás film bude bavit,ale s každou minutou Vám bude docházet,že se jedná o béčkovou lineární záležitost.Danny Trejo svou roli pěkně zvládá.Co musím vytknout,tak jsou někdy nepřéhlednutelné záběry kamer a americká přehnanost nezničitelnosti hlavního "zloducha".Ale pořád se jedná o lepší průměr. ()

Delfador

Cool film, ale děje se tam spousta předvídatelných věcí. Není to nic originálního. Prostě mám jen rád když nějakej dědula nakope řiť bandě blbců. ()

hony23

Jak definovat béčkový film? Film, který je tak špatnej, až je dobrej. Tak nějak bych označil i špatnou prdel, v Česku uváděnou pod názvem Veterán. Naprosto dementní scénář zachraňuje svým charismatem Danny Trejo, jemuž roli drsňáka i přes jeho pokročilý věk snadno uvěříme. A jeho scéna s drtičkou odpadu byla více než přesvědčivá! ()

morepower

Dám čtyři za svěží vítr, oblíkací scénu do kraťas, ledvinku na pupku, top killera s nadváhou, ukradené scény a naivitu. Na sobotní popcorn a kolu dost dobrý. Tohle není drama ale komix z osumdesátek. ()