Reklama

Reklama

4:44 The Last Day on Earth

  • Francie 4h44 Dernier jour sur terre
Trailer

Obsahy(1)

Milenecký pár tráví večer v apartmá na Manhattanu. On je známý herec, ona malířka. Jsou to jejich poslední společné chvíle. Následující den, přesně v 04:44 totiž nastane konec světa a nikdo to nemůže zastavit. (LIVINGDEAD)

Videa (2)

Trailer

Recenze (17)

honajz2 

všechny recenze uživatele

Míň drog při natáčení, vykašlat se na úplnou improvizaci (protože nevěřím tomu, že tohle mělo nějaký scénář - a pokud jo, tak měl max. 2 stránky) a už bych ti to, Ferraro, i věřil. Ono to samo o sobě překvapivě vůbec není špatné a i když to dospěje k tomu úplně stejnému závěru a vyznění jako všechny ostatní filmy se stejným námětem, tohle echt minimalistické podání by něco do sebe mělo. Jen to fakt chtělo něco jako scénář, protože té chemii mezi těma dvěma jsem absolutně nevěřil a hlavně by z toho filmu mohla být zajímavá koláž různých názorů na konec světa a co bude po něm, jenže to by to muselo mít nějaký pevný tvar. Takhle je to jen změť různých výroků z různých rozhovorů a internetových videí, která pospolu působí, jako kdyby to točil zfetovaný Godard. Takže ani na pátý pokus mi Ferrara nesedl a já doufám, že už se na žádný jeho další film nebudu muset nikdy podívat, jelikož jde fakt mimo mě a ty neustále další šance ode mě měl jen kvůli svým sci-fi a kvůli Dafoeovi. Jenže všechny takové jeho filmy už mám za sebou a nemám potřebu mu dávat další šanci jen tak. Nicméně i když zase víc jak dvě hvězdy nedám, dvě věci mu musím pochválit - 1. Nebylo to tak moc nudné jako jeho ostatní filmy (i když Lupiči těl mě svojí atmosférou asi brali víc), 2. Ta scéna s Vietnamcem byla kupodivu silná. 2* ()

Paldiny 

všechny recenze uživatele

Téma konca sveta s blížiacim sa rokom 2012 priniesla okrem komerčných pohľadov na vec tiež artovejšie. 4:44 je sondou do vnútra myslí ľudí pár hodín pred avizovaným zánikom civilizácie a bližšie zoznamuje s mileneckým párom. Dej sa odohráva prevažne v priestoroch jedného bytu/terasy, kde súčasnú náladu predstaviteľov je možné vyčítať z plátna, aké počas filmu maľuje priateľka staršieho muža. Príbeh aj vzhľadom na štedrý námet nedokáže zaujať a jednotlivé pasáže vypĺňa nudnými skype hovormi a zdĺhavým sledovaním TV programov. Nekonvenčný hudobný motív zlyháva v navodení nepríjemného pocitu a nič neponúkajúci scenár zas k uchopeniu postáv. Snímku čiastočne zachraňuje erotika a záverečná apokalypsa, ktorá takmer hororovou atmosférou privodí očakávané zimomriavky. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Je mi líto, ale podobné katastrofické snímky si autoři mohou strčit někam. Willem Dafoe se může snažit, jak chce, ale ani on nezachrání snímek, který je v podstatě o ničem a který nedokáže zdůraznit to neskutečné drama, které se zde odehrává. Někdo se snažil napodobit von Trierovu "Melancholii" - anebo jen náhoda, že šly filmy ven ve stejné době? - ale nevyšlo to. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Do konce světa nezbývá moc času. Následujícího dne, přesně ve 4:44 přestane vše to co známe existovat, a zůstane jen temnota. Nebo světlo. Záleží na tom, co nebo koho uctíváte. Poslední hodiny každý tráví tak, jak je mu souzeno. Cisco (Willem Dafoe) tráví poslední den se svojí přítelkyní Skye (Shanyn Leigh), užívají si sama sebe, i meditací před televizní obrazovkou. A konec se neúprosně blíží ... To jsem zase jednou dostal chuť na nějaký sci-fi katastrofický film, a - bohužel - jsem sáhl zrovna po tomto. Jasně, žánru se sice vzdáleně přibližuje, ale spíš než sci-fi a katastrofický jde o klasické psychologické drama, a tentokrát zcela bez jakéhokoliv děje. Hodinu a půl sledujeme dvojici, která poslední hodiny tráví částečně sexem, a částečně hádkami (o nesmrtelnosti brouka), případně jinou kratochvílí. A tím je také dáno, že ani Willem Dafoe, ani Shanyn Leigh nemají nic co hrát, a tak kromě oněch sexuálních scén ani nic extra nepředvádí. Jediné co mne trochu zaujalo byl obraz, který ONA malovala - hodně mi připomínal obrázky, které malovala má dcera, když jí byly tak dva. Takže nejzajímavějším na celém filmu byla základní myšlenka, která mi vrtala hlavou skoro celý film -- co bych asi já dělal, kdybych věděl, že zítra bude konec světa. A co vy? ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Když pořád nekončí ten opravdový, musel jsem si pustit Ferrarovu verzi. Úpřímě řečeno, není to špatné, jen trochu nudné. Hutnější přístup, víc tlačit na pilu by bylo pomohlo. Tohle je spíš óda na dobrou lidskou stránku ve chvíli, kdy už to k ničemu není. Jak lidské. Willem Dafoe si svoje uhraje, ale jeho schopnosti nejsou adekvátně využity. Povedený je finální výpadek proudu s polární září. Zajímavá hudba. A Skype válí!. Al Gore měl pravdu. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama