Holky na tahu

Baby na ťahu

Bachelorette

Komedie

USA, 2012, 84 min

Rozhodně to není komedie, ale na pořádné drama je výsledek bohužel příliš povrchní. Líbily se mi hlavní hrdinky (Dunst ráznější role překvapivě sedne, Caplan je prostě uber-cute podivín a Fisher je natolik roztomilá, že jí rád odpustím, jakou blbku vlastně hraje). Chápu, že má jít o jistou generační výpověď na téma, jak umí být moderní ženy v prdeli, ale ta zvolená výpověď není doladěná. Pákrát se člověk pousměje, sem tam není těžké se vcítit do toho, co postavy prožívají. Ale chybí tomu silnější uchopení i lepší vykreslení postav (chlapi tu jsou za úplné idioty). Úvodní trio mi nicméně sedlo, takže za smířlivých 50% (vzhledem ke zdejším ohlasům zaokrouhluji směrem nahoru). Více zde.(22.9.2012)

• Greg25

Nikde vlastně není opodstatněno, proč se některé postavy chovají tak, jak chovají. A hrubost s jistou dávkou syrovosti a humoru se zde nekoná. Tyto prvky chtěli tvůrci do filmu včlenit, ale povedlo se jim to jen v mizivém počtu scén. Ono totiž „ukočírovat“ zmíněné prvky v reálné, snesitelné rovině bez trapnosti není úplně snadný úkol. Tady navíc stížený o to, že si k hlavním ženským postavám hledáte obtížně cestu, což není vina hlavních představitelek jako spíš scénáře. Protože na začátku filmu, máte chuť vypínat, protože si říkáte, že na takové „brécy“ se nebudete dívat. Pozvolna vám tak hrozné připadat nebudou a ke konci filmu vám přijdou i docela sympatické. I když celý film si budete říkat, že vztahy mezi nevěstou a družičkami doopravdy nejsou normální, natož pak kamarádské. 45% P.S. Ale oproti takovému filmu Ženy sobě, daleko „koukatelnější“ a snesitelnější.(10.8.2013)

• unclejack

Pozitíva - 1. Lizzy Caplan. 2. Lizzy Caplan (to len aby som dorovnal tie udelené dve hviezdy). Negatíva - 1. Mám pocit, že s čímsi viac než len podobným vyrukoval Paul Feig. Pardon, moja chyba, Paul Feig sa od Báb na ťahu líšil kvalitnejším castom. 2. Film podsúva tvrdenie, že Isla Fisher sa od čias Nesvadbovcov dohromady nikam neposunula. 3. Ako noc naberá na obrátkach, peripetie smrdia Hangoverom (ktorýmkoľvek) 4. Zasa jedna svadobná. O takých tridsať rokov budú americké ženy pozerať len na komédie o svadbách a pôrodoch. 5. Množstvo hluchých miest, ktoré boli očividne myslené ako dvojzmyselné vtipy (konverzácia o dvoch typoch milencov v poloprázdnom maloobchode). Sumár - Na skúsenosť s Babami na ťahu v budúcnosti určite mile rád zabudnem. Aj preto som rád, že práve slušný výkon Lizzy Caplan bude akýmsi záchytným bodom, ktorý ma bude pred opakovaným sledovaním varovať.(4.7.2016)

Tentokrát mi to nedá a porovnám dva filmy různých kategorií. "Božské splašky" Nedotknutelné a tuto ani komedii ani drama, která o sobě alespoň netvrdí s podbízivým tónem, že je "božská". Oproti "Nedotknutelným" sice méně vyvážené, co do postav a interakce. Ale osobně zábavnější, přirozenější a možná i kreativnější snímek (ano, i přes tu spoustu hluchých míst) ... :)(25.10.2012)

• Hollohlaway

Nebýt Lizzy Kaplan a praštěné ( ale úžasné ) Isly Fisher, nebylo by tu skoro nic vtipného. Kirsten Dunst nejen vypadá jako zmoklá přestárlá slepice, ona i tak hraje. Zápletka je dost chatrná a ta tlustá nevěsta byl vysloveně hnus. Variace na komedie o pánské rozlučce se svobodou se nevydařila, a to navzdory hereckému obsazení, které vypadalo slibně.(1.4.2013)

• - Rebel Wilson sa najprv vo filme objaviť nemala. Do role Becky bola pôvodne obsadená Casey Wilson (nie sú v príbuzenskom vzťahu). (Inspector)

• - Postava ženichova kamaráda (Adam Scott) je v předvečer svatby na tváři viditelně neoholená. Ráno v den svatby je již oholený a o pár filmových minut později má opět na tváři strniště. (Pyron)