V roce 1954 se při lezení na nejvyšší nezdolanou horu světa v Bhútánu ztratila skupina horolezců, kteří doteď nebyli nalezeni. To samé se stalo v současnosti, skupina, která vede expedici, se ztratila. Muž, který expedici financoval, pan Barton, poprosil Warda Donovana, aby skupinu našel. To ale ještě nikdo neví, co je na zabijácké hoře čeká. Poslední výprava Warda Donova skončila špatně, 5 lidí zemřelo, proto nejdříve nechtěl, ale nakonec to odsouhlasil. Zjistil totiž, že expedici vede jeho bývalá přítelkyně Kate. Když se sejdou s týmem, ve kterém je doktorka Nina, jeho kamarád Chance a Yeshe, Bartonův syn Tyler  a pilot vrtulníku Ram, pustí si poslední záznam, který nahrála skupina předtím, ještě než zmizela. To ale neví, že někteří členové jsou stále naživu. Místní lidé zde tvrdí, že v horách žije zrůda, proto se nikdo nevrací zpět, oni tomu ale nevěří. Vrtulníkem doletí do předsunutého tábora v horách, kde jsou stany, zdá se ale, že zde nikdo není. Za pár minut ale objeví tělo mrtvého muže a všichni se chtějí vrátit. Nakonec se rozhodnou, že budou pokračovat. Skupina už leze po horách a Ram létá vrtulníkem, je však příliš vysoko na to, aby to vrtulník zvládl. Ze základny mu říkají, aby okamžitě klesl, ale pilot to neudělá. Uvidí nahoře na skále Kate, letí tam, ale najednou mu vrtulník napadne příšera. Nakonec narazí do skály a ztroskotá. Části vrtulníku přeříznou Nině lano, ta ztratí batoh, ale nakonec jí zachrání Yeshe z týmu. Toho však sejme kus železa a on spadne ze skály přímo do tlamy příšery a zemře. Ostatní vylezou na skálu, kde objeví kosti. Chtějí si dát ampule, aby vydrželi v nadmořské výšce, ale pak jim dojde, že byly v batohu, který měla doktorka Nina, mají tedy maximálně 8 hodin, než zemřou. Mezitím se Kate probudí na skále vedle ztroskotaného vrtulníku, uvidí Rama a chce ho zachránit, objeví se ale příšera a zbytek vrtulníku nakonec ze skály spadne. Tým najde další místo, kde byla předchozí skupina. Najdou tam ale výbušniny, proto si začínají myslet, že Barton, který je na expedici povolal, zde něco hledal. Jeho syn Tyler, který je s ostatními ve skupině ale tvrdí, že o ničem neví. Na základnu mezitím přijde armáda z Bhútánu, aby to tam prozkoumala. Mezitím Kate pád vrtulníku přežije, ale pilot ne. Ostatní pak naleznou kameru, na které je nahráno, jak výbušniny rozmisťovali a následně příšera, která je napadla. Nakonec jim Tyler řekne, že jeho otec hledá podle mapy šambalu – mytické království podle kterého bude mít člověk nekonečné bohatství... (TV Prima)

rublik05

Čekal jsem zbytečnou kravinu, k mému velkému překvapení se však jedná o malinko koukatelnou podívanou, která je sice hloupá, nesmyslná, nezáživná, vizuálně odpudivá a herecky podprůměrná, nicméně zaujalo mě především pěkně drsné horské prostředí a velké množství digitálních potvůrek, připomínající místo draků spíše blíže neurčitelné něco, případně prapodivné červíky. Každopádně jinak je to po všech stránkách jasný odpad. 1/10. ()

Pitryx

A zase se na diváka valí pitomost za pitomostí. Kruci když chtěli točit film o horolezení, měli si něco přečíst. Jinak triky počítačové, pohyb trapně udělán. Děj má však jakž takž spád a oceňuji nápad. 201208128411/8433 ()

djbarrel

Ale tak jo, nebylo to nejhorší. Je sice pravda, že ta příšera (nebo to byl drak? ) byla dost tragická, špatně animovaná, herci byli dost neslaní nemastní, ale naštěstí to nebyli úplný dřeva, ale hlavně to všechno zachraňovalo skvělý prostředí, hory, drsné počasí a podobně ... Jinak celý příběh byl dost uhozený a některé zápletky taky, ale jako celek to bylo fajn a docela dobře jsem se bavil. 45 % ()

koza3

Filmy SyFy maji základní pravidla společná. Musí přežít maximálně dvě osoby, ideálně pak muž a žena, kteří spolu stráví zbytek života a musí tam být výbuch, ideálně musí někdo uhořet. Kulisy se mění, herci se mění, ale pravidla zůstávají. Je pak vlastně jedno na kterou iteraci monstra a příběhu koukáte, všechny dopadnou stejně. Tady máme ještě horolezectví a kouzelné sérum proti krvácení nosu. Štěstí, že ty filmy nepřesahují 90min. ()

Ajay odpad!

První co mě zarazilo byl cover, kterej je ukradenej z Vertical Limit (2000) teda jen bez té rádoby ještěrky :) No jinak film plný nudy, neherců a hrozných efektů. ()

blade23mc

Jedno z mnoha nočních nudných pokoukání se na kravinu. Děj na prd, příšery vyrobeny..no příšerně. Hlavní postava horolezce, který by se svou postavou nevylezl ani kopeček, je víc než komická. Celý film se vlastně čeká jen na nějaké objevení čehosi prastarého v hoře, což vlastně ani nijak nedopadne..10% ()

Pan.Antonin

Promarněný potenciál. Dobrý námět, ucházející scénář, pohodové herce a pěkné prostředí bohužel kazí otřesné "klasické syfy" hnusné odpadové monstrum. Přesto jeden z těch lepších Syfy filmů, co jsem viděl. Slabší dvě hvězdy. ()

Jurrisek odpad!

Přiznám se, že jsem se moc nesoustředil a každá maličkost co se odehrála v mé blízkosti mě zaujala víc než tento film. To už svědčí o tom, že to nestálo ani za pozornost a ani za jedinou hvězdu. 6200 metrů na mořem a žádný sníh? spíš to vypadalo jako na pradědu za deštivého počasí, 7000 metrů a sem tam poletující polystyrén? Ubohé ubohé ubohé, herci, atmosféra, děj, dialogy prostě největší ubohost jakou jsem letos měl tu smůlu vidět ()