Mr. Morgans letzte Liebe

• USA Mr. Morgan's Last Love (více)

Postarší americký profesor Matthew Morgan (Michael Caine) žije osamělým a uzavřeným životem v Paříži, kde vyučuje na univerzitě filozofii. Žena, kterou miloval, zemřela před několika lety. Zdá se, že to, co bylo v jeho životě důležité, je nyní minulostí. Vše se změní v momentě, kdy se seznámí s Pauline (Clémence Poésy), mladou optimistickou Francouzkou, díky které tvrdohlavý Matthew najde opět své ztracené štěstí. (ČSFD)

Dont

První půlka neměla jedinou chybičku, Michael Caine hraje dokonale a na Clémence Poésy je radost se dívat. Příjezd dětí jednoduchou dějovou linii zkomplikuje, a i když to tak ze začátku nevypadá, protože Gillian Anderson je stejně vtipná jako hloupá, tak právě (spoiler) postava syna má hlavní „zásluhu“ na tom, že jde film v poslední půlhodině tam, kam jde. Nejenom, že příběh tím naprosto ztratil na věrohodnosti (tolik náhod, vztahové kotrmelce), ale pro mě osobně tím zmizelo také to kouzlo poslední šťastné i nešťastné lásky. Moc pěkný film s výbornými hereckými výkony a scénáristicky poněkud nezvládnutým závěrem. ()

easaque

4* inu stárnu (se skoro padesátkou na krku), když se mi čím dál více líbí a jsou mi bližší podobná témata. Nepřijde mi, že by příběh byl pojatý přehnaně sentimentálně a tlačilo příliš na city. Spíš to jde vše přirozeně, prostě jak život dává tak i bere a přese všechno je tu dost místa na optimismus. Prostě milý lidský příběh, který ústřední dvojice zvládla zahrát bravurně. Krásné čtyři hvězdičky a doporučení zejména starším divákům. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

laik_60

príjemný až odľahčujúci príbeh starnuceho vdovca Mateja a jeho "štrbinky" .... sladko mladučkej Pavlínky, podopretý výborným hereckým výkonom Caina, ktorému fajnovo sekundovala mladučká Poésy s neskutočne podobným pohľadom a gestami Cruisa až, som ju podozrieval že je to Tomova sesternica. :) Vo filme padlo aj pár múdrych filozofických myšlienok, zasluhujúcich pozornosť. Fil by mal byť súčasťou filmoték milovníkov romantických drám . Nielen preto si ten film odložím a neskôr k nemu vrátim (tie filosofické vetičky sa mi páčili, bude ich treba prevetrať) a možno pridám aj bodík. Hodnotím vyššie ako 4 hviezdičky. ()

dr.fish

Film je pomalý, ničím nepřekvapí, jede podle zaběhnutých vzorů, postavy jsou doslova "typizované". Michael Caine svou postavu hraje s profesionalitou sobě vlastní a Clemence Poesy je coby Pauline dostatečně "záhadná". Takže ani tak, ani tak. 60% ()

elanius

(14/2014) / Christopher Nolan sa raz vyjadril, že každý film potrebuje trošku Michaela Caina. Nech sa páči, v pánovi Morganovi sme ho dostali celého. Jeho charizma je to čo ťahá tento príbehovo mierne nadpriemerný filmík do atmosferickej parády. A preto, síce klišé nad klišé, Last Love je film na ktorý si isto spomeniem aj po dlhej dobe. (8/10) ()

VanTom

Námět lze směle označit za naprosto neobjevný: starý profesor po skonu své dlouholeté manželky "přestane milovat život"; až náhodné seznámení s mladou sympatickou učitelkou čači ho vytrhne z osamělosti, pomůže mu vyrovnat se se ztrátou a udobřit s odcizeným synem. Pohodový snímek po vyjetých kolejích zdatně tlačí charisma Michaela Cainea a neodolatelný francouzský půvab Clémence Poésy. ()

V.Silver

Tenhle film není ani trochu jako to, jak se navenek tváří. Jemný, citlivý, melancholický až depresivní, ale se špetkou naděje a dost zvláštním poselstvím. Rozhodně nehledejte nic amerického (mimo herců, kteří mají hrát Američany), toto je ryze evropský snímek z evropské metropole, která je tak trochu metaforou pro námět filmu: když ji nemáš, těžko se ti bez ní žije. A nemůžeš si dovolit mít ji napořád. 85% ()

vitekpe

Tehle film je v pribehu tak strasne typizovanej, ze by mu bohate stacila hodinova stopaz. Coz je taky maximum co jsem dokazal vydrzet... Na druhou stanu mym jedinym zajmem bylo videt Gillian, coz se podarilo. Pobavilo me, jak palila jedno cigo za druhym... :-) ()

Zagros

Michael Caine je zkrátka klasa a utáhne klidně celý film. Tím nechci říct, že bez něj by film stál za nic, ale on jej výrazně pozvedl. Clémence Poésy se k němu navíc hodila náramně a společně tvořili krásnou ústřední dvojici, které jsem dokázal uvěřit každé slovo a to se mnohokrát nepovede. Jinak jde o víceméně běžný "příběh" o vyrovnávání se starého člověka se smrtí jeho drahé polovičky. Zde je ale vyprávěn velmi umě s lehkostí a citem a dokáže vás i přes vážné téma dobře naladit. ()

adam9

Reálnost a vykreslení postav je tak mistrovské, že plno vážných dialogů vás donutí zamyslet se nad rodinným životem. Deprese střídá nadějné světlo a pak zase naopak. To vybalancování je takřka dechberoucí. Nevím, jak to Clémence Poésy dělá, ale při každém pohledu na ni mi zákonitě vykouzlí úsměv na tváři. Ať se moje lícní panty snažím zadržet sebevíc, je to marné. Tahle herečka je prostě nadpozemsky krásná. Michael Caine hraje tak výborně, že vás skoro ani nenapadne, že to myslí s neobyčejnou Francouzkou milostně. To kamarádsko-rodinné pouto mezi nimi je v reálném světě možná těžko uvěřitelné, no zde to funguje na jedničku. Není to čistých 5*, ale právě za obsazení mírně zvednu. ()

Lucindajet

Milé. Caine co už monotóně dožívá a krásná Poésy co mu trošku rozhodí papuč. Než se tam začali míchat děti a tak, mohl to být klidně film jen o těch dvou jak si povídaj, toho jsem čekala že tam bude víc, to mi chybělo. Postava syna pak celkem zesympatí a i když pošuk jako já uvítá romantiku všude, tady už byla trošku navíc, ale co se divit když na něj Clémence koulí očka. Čekala jsem trošku míň než tam bylo, což by tomu myslím, dalo víc než teď můžu dát já. ()

noby

Naivní a kýčovité, jak se na filmovou Paříž asi sluší, plné patřičné atmosféry a skvělých lidí, kteří si toho jen nevšimli, nebo aspoň usměvavých sekundujících. Ale citlivě natočené. výborně zahrané a kolem a kolem ze všeho nejvíc laskavé. Zapomenutelný lehký balzám na duši. ()

dormouse

Příliš sentimentální a nepřesvědčivé. A Pauline neuměla vůbec tančit, natož aby dělala učitelku latinsko-americých tanců. ()

Saur.us

Krásný a milý film, který ztrácí na svém kouzlu v poslední třetině. Naštěstí vše zachrání nádherný závěr. Výborný Michael Caine, sladká Clémence Poésy a krásná hudba Hanse Zimmera. ()