Putování s dinosaury

Velká Británie / USA / Austrálie, 2013, 81 min

John Brooks

Deepak Nayar

John Carnochan

Vizuálně moc pěkně udělané, ale spíše pro děti a to mi docela vadilo. Párkrát jsem se pousmál a občas mi bylo trapně. Scéna s Gorgosaurusem a jak se mu vysmíval kvůli rukám byla skvělá a asi jedna z nejvtipnějších, bohužel nic víc Putování s dinosaury nenabídlo a zařadí do takového pěkného lehkého nadprůměru .. 5/10 = 58%(23.3.2014)

Kdyby to nebylo s dabingem, ale úplně beze slov, nechala bych se unášet nádhernou přírodou grafikou a docela roztomilým příběhem. Takhle bych si to užila tisíckrát víc. Bohužel to je nadabované pro děti a to mi vadilo hodně. 3D se tady ukázalo docela jako efektní, ale bylo mi z toho trošku blbě. Takže jen 5/10. Škoda.(30.12.2013)

• Iwiiik

Plni očekávání jsme zasedli já a můj téměř dvanáctiletý syn, oba fanoušci BBC dokumentárních projektů, do pohodlných sedadel v zadních řadách kina a po tříhodinovém 3D nářezu Petera Jacksona, který jsme absolvovali o týden dříve, jsme byli trošku rozmrzelí, že tato podívaná nebude trvat ani hodinu a půl. Po dvaceti minutách filmu, jsme však už oba pokukovali na hodinky, vyhlížeje závěrečné titulky. Ano, technicky je snímek zpracován dokonale, ale kombinace děsně kůl hlášek dinosaurů a především opravdu debilního děje, by hravě zastínila i takový 3D efekt, že by z plátna skutečně vylézali čtyřtunoví Pachyrhinosauři. Při srovnání tohoto braku s úžasnou sérií původního Putování s dinosaury, mi zhořkl v puse i ten popcorn za 50! Těšili jsme se na skvělou paleontologickou podívanou, ne na další díl Doby ledové!(27.12.2013)

• Guran

Tak tenhle film měl u mě velká očekávání, těšil jsem se moc, protože jsem slyšel, že snímek je lepší než legendární Jurský park, ale není tomu tak! Začátek filmu se odehrává v současnosti. Rodinka jede kopat kostry dinosaurů. Pak na kapotě auta přiletí ptáček a ten nás zevede zpátky do miliony let staré minulosti plné dinosaurů a výborných filmových triků, které hodnotím velice kladně. Takhle vymodelované dinosaury jsem v žádném jiném filmu neviděl. Opravdu výborná práce. V tomhle směru je to však jediná chvála. Námět je zprostě okopírován z mého oblíbeného Aladara z filmu Dinosaurus, který je však ve všech směrech (kromě efektů) lepší snímek. Filmařům ale nejvíce vytýkám celkem sobecký postup k filmu. Jak je možné, že dinosauři, kteří mluví, neotevírají pusu? To i Aladar ji otevírá a dokonce i Babe, nebo Kočky a psi! Tohle je rok 2013 a oni nemohli udělat efekty otevírajících úst při mluvě? To jsem měl chuť film vypnout a hned mě napadlo, že se bude jednat o ptákovinu a je tomu tak. Film je spíše pro děti, ne pro starší publikum. Zapomeňte na propracované dialogy a trošku drsnější atmosféru, která tady před pár miliony lety budovala. Zde je všechno bráno jako pohádka. Snímek se ani nedá dokoukat, tak jsem si to přetočil na konec, abych se podíval, jak tohle zklamání končí a ničím mě to nepřekvapilo. Spíš si myslím, že je film naprosto zbytečný a že nikdy neměl být natočen. Z dech beroucích efektů se rozhodně dalo vyždímat víc, než jenom spatlanina pro děti.(13.3.2015)

• salalala

Víceméně nuda, která je čistě jen pro děti, protože dospělí většinu filmu odzývají. Nechat mluvit dinosaury, aniž by otevírali pusu, nebyl dobrý nápad, protože ty voiceovery působí zvláštně a navíc se distributorovi moc nepovedlo odlšit hlasy od sebe, takže těžko určit, kdo vlastně mluví. Taky nedokonalá animace působí chvílemi spíš směšně a dinosauři pak vypadají jeden jako druhý, což také není úplně nejlepší. Samotný příběh je předvídatelný, ale to se tak nějak dá očekávat. Jakási vzdělávací rovina filmu funguje, jak má a sdělí přesně to, co sdělit chce a dokáže vyzdvihnout to nejpodstatnější. Pár vtipných momentů tu sice je, ty ale z celkové nevýraznosti a zbytečnosti nevytrhnou. Hraná pasáž, která celý film uvozuje, je nevydařená, špatně nadabovaná a nemá víceméně význam, takže nemá cenu se s ní moc zabývat, kdyby tu nebyla, bylo by to možná lepší. Celkově vzato jde o nevýrazný a nijak zajímavý film, jehož vznik je mi záhadou. Filmů o dinosaurech je plno a tenhle nepřináší nic nového. 40%(20.12.2013)

• - Film měl zprvu režírovat Pierre de Lespinois s Barrym Cooem. Poté se informace změnili a skloňována byla jména Neil Nightingale a Barry Cook. Nakonec je uváděn pouze Neil Nightingale. Zda se režiséři měnili v průběhu natáčení, nebo šlo pouze o nějaký zmatek na internetových sítích,  není jasné. (Pod)

• - Na začátku závěrečných titulků je několik kreseb dinosaurů od známého malíře pravěkých tvorů Luise V. Reye, převedených do 3D formátu. V titulcích však jeho jméno uvedeno není. (Pod)

• - Tyrannosaurus v tomto filme je zobrazený ako šupinatý tvor, hoci najnovšie poznatky poukazujú na skutočnosť, že by mohol byť osrstený. Tvorcovia však dali prednosť tradičnému šupinatému modelu, pretože predpokladali, že verejnosti sa bude viac páčiť tradičná predstava. (misterz)