Tým se hroutí pod tlakem interní prověrky. Holdenův odvážný styl sice vede k přiznání, ohrozí však jeho kariéru, vztahy a zdraví. (Netflix)

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Člověk má po dokoukání skoro až chuť si na někoho někde večer počíhnout. Celkem mě pobavilo, že místo aby dal Holden kopačky své otravné, krajně nesympatické a volnočasové kurvě ženě kopačky, tak je v dosti velkém stylu dal sám sobě. Je mi vesměs jedno, jakým způsobem k tomu došlo. Jediné co si přeji je to, aby to bylo definitivní, čímž by kvalita seriálu zase o kus vzrostla. Závěr byl krásně emotivní a moc hezky natočený. Asi jsem ale od finále čekal přeci jenom něco malinko víc. Nicméně se jedná rozhodně o našlapaný seriál, který patří k tomu nejlepšímu, co se v posledních letech nakupilo a já se budu těšit na další sérii stejně jako Holden na lízání zbytků spermatu z rozkroku své bývalé přítelkyně patřícího jejímu spolužákovi (přesněji řečeno některému z jejich spolužáků). ()

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ucházející a důstojné finále celého seriálu. Tedy pochopitelně s otevřeným koncem pro druhou část.  Finální minuty představují jakýsi zlatý hřeb a jednu z nejnapínavějších scén z celé minisérie, která je komplexní v tom o čem vypravuje, avšak místy vcelku sterilní a ne příliš přívětivá k běžnému divákovi. ()

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"To je štandardný postup FBI?" Posledná epizóda je sklamaním. Keď to vraveli ostatní, nechcel som im veriť, ale mali pravdu - Mindhunter nemá "poriadny" koniec. Vlastne je to taký "nijaký" záver. Čo je veľká škoda, pretože napriek slabému finále a pár nevysvetleným veciam (mačka, Tenchov syn, riaditeľ školy) je Mindhunter jeden z najvydarenejších seriálov roka. Mrzí ma, že v dnešnej dobe ako keby tvorcovia (vrátane Davida Finchera, čo je ozaj smutné) neboli schopní plnohodnotne uzavrieť prvú sériu, ale radšje ponechávajú plno pootváraných vecí pre prípad sequelu. ()

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První sérii seriálu o tom, kterak se na konci sedmdesátých let rodila jednotka behaviorální analýzy v řadách FBI, která podstupovala mravenčí práci při výsleších uvězněných sériových vrahů, mám za sebou, bylo zajímavé odkrývat motivace, impulsy a skryté myšlenky nemocných duší, jenže nejsem si jistý, zda mi to stačilo. Drama v dialozích, proč ne. Naneštěstí jsem měl ovšem celou dobu přání, abychom se dostali krapet jinam. Nedokážu to přesně specifikovat, ale tenhle vhled do jistého pracovního procesu mohl být o dost vrstevnatější a šťavnatější. Alespoň za mě. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Finále bylo... solidní. Uzavření jednotlivých kapitol poměrně dostačující k jakémusi pocitu zadostiučinění. Přeci jen jsem dle expertů na ČSFD očekával o něco intenzivnější zážitek - obavy naplnily zahraniční reakce, jež Lovce myšlenek považují pouze za nadprůměrnou záležitost - čímž určitě je. Tím pádem nechci hanit scenáristickou propracovanost - ta je dovedena k ryzí pečlivosti - jenže takový typ seriálu by jednoduše nutně potřeboval spletitější zápletku a pevný základ, než jen být pouze afektovaným souvislým sledem scén jejichž hlavním motivem je profilování vrahů bez výraznějšího příběhového opodstatnění. Leč, co se dá dělat? Jsem kupodivu zvědav na nadějnější druhou sérii... kolem a kolem se jedná o vskutku neokoukaný projekt s kuriózním námětem, jenž ale zcela nenaplnil svůj stanovený potenciál. ()

• Píseň, která zazní v posledních záběrech a v závěrečných titulcích, je „In to the light“ od Led Zeppelin. (l3ricktop)
  • Finále 1. série pojednává o případu Darrella Gena Deviera (Adam Zastrow), který Holden Ford (Jonathan Groff) a Bill Tench (Holt McCallany) řeší metodami vytvořenými na základě jejich rozhovorů se sériovými vrahy. Seriál byl inspirován knihou "Mindhunter: Lovci myšlenek" bývalého agenta FBI Johna E. Douglase. Devier ve skutečnosti žil v Georgii, ořezával stromy v sousedství, kde byla znásilněna a zabita 12letá Marie Francese Stonerová. Douglas během výslechu skutečně použil vyšetřovací taktiky jako detektivové v seriálu. Tedy falešnou složka papírů, která působí dojmem, že má hodně usvědčujících důkazů, naznačování, že oběť si o to říkala, a krvavý kus kamene položený před ní. (Macik1982)