Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Tým se hroutí pod tlakem interní prověrky. Holdenův odvážný styl sice vede k přiznání, ohrozí však jeho kariéru, vztahy a zdraví. (Netflix)

Recenze (27)

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Člověk má po dokoukání skoro až chuť si na někoho někde večer počíhnout. Celkem mě pobavilo, že místo aby dal Holden kopačky své otravné, krajně nesympatické a volnočasové kurvě ženě kopačky, tak je v dosti velkém stylu dal sám sobě. Je mi vesměs jedno, jakým způsobem k tomu došlo. Jediné co si přeji je to, aby to bylo definitivní, čímž by kvalita seriálu zase o kus vzrostla. Závěr byl krásně emotivní a moc hezky natočený. Asi jsem ale od finále čekal přeci jenom něco malinko víc. Nicméně se jedná rozhodně o našlapaný seriál, který patří k tomu nejlepšímu, co se v posledních letech nakupilo a já se budu těšit na další sérii stejně jako Holden na lízání zbytků spermatu z rozkroku své bývalé přítelkyně patřícího jejímu spolužákovi (přesněji řečeno některému z jejich spolužáků). ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První sérii seriálu o tom, kterak se na konci sedmdesátých let rodila jednotka behaviorální analýzy v řadách FBI, která podstupovala mravenčí práci při výsleších uvězněných sériových vrahů, mám za sebou, bylo zajímavé odkrývat motivace, impulsy a skryté myšlenky nemocných duší, jenže nejsem si jistý, zda mi to stačilo. Drama v dialozích, proč ne. Naneštěstí jsem měl ovšem celou dobu přání, abychom se dostali krapet jinam. Nedokážu to přesně specifikovat, ale tenhle vhled do jistého pracovního procesu mohl být o dost vrstevnatější a šťavnatější. Alespoň za mě. ()

Reklama

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Holden Ford dostáva od Eda Kempera dopisy v ktorých mu píše že by sa s ním rád stretol. Kedže 12 ročnej Lisy Porterovej prejde na detektore lži, Ford s Tenchom sa rozhodnú vypočuť ho a vďaka Holdenovi sa vrah prizná. Potom ako svoj úspech oslavujú v bare, sa časť Holdenových slov o Kemperovi dostane do novín. Wendy spolu s Holdenom odlieta do Georgie, kde chú presvedčiť prokurátorku, aby pre vraha nežiadala trest smrti, pretože by im to sťažilo ich výskum správania odsúdených, no neuspejú. Holden sa vráti domov, kde vďaka tomu, že je dobrým analytikom pochopí, že ho opúšťa priateľka. V kancelárii nájde odkaz z nemocnice, kedže ho Ed Kemper uvedie ako kontaktnú osobu v prípade nehody a vo väznici sa pokúsil o samovraždu. Tým musí ísť vypovedať pred inšpekciu, pretože sa k nim dostane nahrávka z vypočúvania Richarda Specka. Holden počas vypočúvania odíde, navštívi v nemocnici Kempera a po rozhovore s ním skolabuje...sriál si nechal veľmi dobre otvorené zadné dvierka pre nasledujúcu sériu (čo tunajším užívateľom nepochopiteľne vadilo) a najmä v prípade muža z Kansasu a učiteľa Rogera sľubujú dobré pokračovanie. Vytknúť možno iba to, že ani v tak zaostalej krajine akou sú spojené štáty by žiadna inšpekcia neodsudzovala muža, ktorý sa priznal k vražde dieťaťa ani keby akokoľvek porušil federálne či policajné predpisy. Obzvlášť v rokoch, keď sa dej seriálu odohráva, v dnešnej dobe politickej korektnosti už zrejme áno. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ucházející a důstojné finále celého seriálu. Tedy pochopitelně s otevřeným koncem pro druhou část.  Finální minuty představují jakýsi zlatý hřeb a jednu z nejnapínavějších scén z celé minisérie, která je komplexní v tom o čem vypravuje, avšak místy vcelku sterilní a ne příliš přívětivá k běžnému divákovi. ()

ALIENka_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Počkat, to mi chcete říct, že Holden a jeho přítelkyně se rozešli až teď? A ještě k tomu se s Holdenem rozešla ona sama? Však ona je ta píča, co kousala jinýho chlapa. Jeden by řekl, že se s ní rozejde spíš Holden. Ale ten na to nejspíš už zapomněl, protože to nebylo zmíněný ani jednou od doby, co se to stalo. Každopádně velice mě překvapila skutečnost, že Holden projevil nějaký emoce (viz. konec), a teď nemyslím jeho co-to-kurva pohledy, ale opravdový zděšení (nevím, jestli se mám radovat nebo ne, poker face Holden mi bude chybět). Hodnocení: sice to není nějakej famózní konec, ale na dokument o vrazích to není vůbec špatný/10 ()

Galerie (1)

Zajímavosti (3)

  • Píseň, která zazní v posledních záběrech a v závěrečných titulcích, je „In to the light“ od Led Zeppelin. (l3ricktop)
  • Finále 1. série pojednává o případu Darrella Gena Deviera (Adam Zastrow), který Holden Ford (Jonathan Groff) a Bill Tench (Holt McCallany) řeší metodami vytvořenými na základě jejich rozhovorů se sériovými vrahy. Seriál byl inspirován knihou "Mindhunter: Lovci myšlenek" bývalého agenta FBI Johna E. Douglase. Devier ve skutečnosti žil v Georgii, ořezával stromy v sousedství, kde byla znásilněna a zabita 12letá Marie Francese Stonerová. Douglas během výslechu skutečně použil vyšetřovací taktiky jako detektivové v seriálu. Tedy falešnou složka papírů, která působí dojmem, že má hodně usvědčujících důkazů, naznačování, že oběť si o to říkala, a krvavý kus kamene položený před ní. (Macik1982)

Reklama

Reklama