Epizoda 10 (S01E10) (epizoda)

Thriller / Krimi / Drama

USA, 2017, 53 min

Tvůrci:

Joe Penhall

Režie:

David Fincher

Předloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Scénář:

Joe Penhall

Hudba:

Jason Hill

Střih:

Kirk Baxter

Scénografie:

Steve Arnold

Kostýmy:

Jennifer Starzyk
(další profese)
 • Trevor
  ****

  Holden Ford dostáva od Eda Kempera dopisy v ktorých mu píše že by sa s ním rád stretol. Kedže 12 ročnej Lisy Porterovej prejde na detektore lži, Ford s Tenchom sa rozhodnú vypočuť ho a vďaka Holdenovi sa vrah prizná. Potom ako svoj úspech oslavujú v bare, sa časť Holdenových slov o Kemperovi dostane do novín. Wendy spolu s Holdenom odlieta do Georgie, kde chú presvedčiť prokurátorku, aby pre vraha nežiadala trest smrti, pretože by im to sťažilo ich výskum správania odsúdených, no neuspejú. Holden sa vráti domov, kde vďaka tomu, že je dobrým analytikom pochopí, že ho opúšťa priateľka. V kancelárii nájde odkaz z nemocnice, kedže ho Ed Kemper uvedie ako kontaktnú osobu v prípade nehody a vo väznici sa pokúsil o samovraždu. Tým musí ísť vypovedať pred inšpekciu, pretože sa k nim dostane nahrávka z vypočúvania Richarda Specka. Holden počas vypočúvania odíde, navštívi v nemocnici Kempera a po rozhovore s ním skolabuje...sriál si nechal veľmi dobre otvorené zadné dvierka pre nasledujúcu sériu (čo tunajším užívateľom nepochopiteľne vadilo) a najmä v prípade muža z Kansasu a učiteľa Rogera sľubujú dobré pokračovanie. Vytknúť možno iba to, že ani v tak zaostalej krajine akou sú spojené štáty by žiadna inšpekcia neodsudzovala muža, ktorý sa priznal k vražde dieťaťa ani keby akokoľvek porušil federálne či policajné predpisy. Obzvlášť v rokoch, keď sa dej seriálu odohráva, v dnešnej dobe politickej korektnosti už zrejme áno.(16.9.2019)

 • Frajer42
  ***

  Spoilery! Člověk má po dokoukání skoro až chuť si na někoho někde večer počíhnout. Celkem mě pobavilo, že místo aby dal Holden kopačky své otravné, krajně nesympatické a volnočasové kurvě ženě kopačky, tak je v dosti velkém stylu dal sám sobě. Je mi vesměs jedno, jakým způsobem k tomu došlo. Jediné co si přeji je to, aby to bylo definitivní, čímž by kvalita seriálu zase o kus vzrostla. Závěr byl krásně emotivní a moc hezky natočený. Asi jsem ale od finále čekal přeci jenom něco malinko víc. Nicméně se jedná rozhodně o našlapaný seriál, který patří k tomu nejlepšímu, co se v posledních letech nakupilo a já se budu těšit na další sérii stejně jako Holden na lízání zbytků spermatu z rozkroku své bývalé přítelkyně patřícího jejímu spolužákovi (přesněji řečeno některému z jejich spolužáků).(13.2.2018)

 • castor
  ****

  První sérii seriálu o tom, kterak se na konci sedmdesátých let rodila jednotka behaviorální analýzy v řadách FBI, která podstupovala mravenčí práci při výsleších uvězněných sériových vrahů, mám za sebou, bylo zajímavé odkrývat motivace, impulsy a skryté myšlenky nemocných duší, jenže nejsem si jistý, zda mi to stačilo. Drama v dialozích, proč ne. Naneštěstí jsem měl ovšem celou dobu přání, abychom se dostali krapet jinam. Nedokážu to přesně specifikovat, ale tenhle vhled do jistého pracovního procesu mohl být o dost vrstevnatější a šťavnatější. Alespoň za mě.(30.11.2017)

 • Heisenberg_
  *****

  Finále bylo... solidní. Uzavření jednotlivých kapitol poměrně dostačující k jakémusi pocitu zadostiučinění. Přeci jen jsem dle expertů na ČSFD očekával o něco intenzivnější zážitek - obavy naplnily zahraniční reakce, jež Lovce myšlenek považují pouze za nadprůměrnou záležitost - čímž určitě je. Tím pádem nechci hanit scenáristickou propracovanost - ta je dovedena k ryzí pečlivosti - jenže takový typ seriálu by jednoduše nutně potřeboval spletitější zápletku a pevný základ, než jen být pouze afektovaným souvislým sledem scén jejichž hlavním motivem je profilování vrahů bez výraznějšího příběhového opodstatnění. Leč, co se dá dělat? Jsem kupodivu zvědav na nadějnější druhou sérii... kolem a kolem se jedná o vskutku neokoukaný projekt s kuriózním námětem, jenž ale zcela nenaplnil svůj stanovený potenciál.(24.8.2019)

 • tron
  ***

  "To je štandardný postup FBI?" Posledná epizóda je sklamaním. Keď to vraveli ostatní, nechcel som im veriť, ale mali pravdu - Mindhunter nemá "poriadny" koniec. Vlastne je to taký "nijaký" záver. Čo je veľká škoda, pretože napriek slabému finále a pár nevysvetleným veciam (mačka, Tenchov syn, riaditeľ školy) je Mindhunter jeden z najvydarenejších seriálov roka. Mrzí ma, že v dnešnej dobe ako keby tvorcovia (vrátane Davida Finchera, čo je ozaj smutné) neboli schopní plnohodnotne uzavrieť prvú sériu, ale radšje ponechávajú plno pootváraných vecí pre prípad sequelu.(8.1.2018)

 • - Finální scéna, kde se Ford (Jonathan Groff) setká s Kemperem (Cameron Britton) v nemocnici, kdy Kemper řekne Fordovi, že by ho mohl velmi snadno zabít. se velmi podobně odehrála i ve skutečnosti. Robert K. Ressler, který je inspirací pro agenta Forda, jel na domluvené interview s Kemperem, bachaři je usadili do cely, která sloužila jako „cela smrti“ (cela kam se umisťovali odsouzenci den před vykonání trestu smrti). Na konci interview Ressler stiskl tlačítko na přivolání ostrahy, ale nikdo nepřišel. Kemper si všiml, že Ressler začíná být velice nervózní a řekl mu: „Kdyby mi teď hráblo asi bys byl ve velkých problémech, co myslíš? Mohl bych ti utrhnout hlavu a položit na stůl, aby přivítala ostrahu.“ Resslerovi došlo, že byla chyba se sejít v uzavřené místnosti s někým jako je Kemper zcela sám, použil proto vyjednávací techniky, kterou sám naosnoval pro FBI a nechal Kempera mluvit tak dlouho, dokud se neobjevil někdo z ostrahy a pustil Resslera z cely. Díky tomuhle incidentu Ressler změnil protokol, aby nikdo nemohl dělat rozhovor se subjektem sám. (dj_kure)