Epizoda 10 (S01E10) (epizoda)

Thriller / Krimi / Drama

USA, 2017, 53 min

Tvůrci:

Joe Penhall

David Fincher

Předloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Joe Penhall

Scénografie:

Steve Arnold

Kostýmy:

Jennifer Starzyk

Finále bylo... solidní. Uzavření jednotlivých kapitol poměrně dostačující k jakémusi pocitu zadostiučinění. Přeci jen jsem dle expertů na ČSFD očekával o něco intenzivnější zážitek - obavy naplnily zahraniční reakce, jež Lovce myšlenek považují pouze za nadprůměrnou záležitost - čímž určitě je. Tím pádem nechci hanit scenáristickou propracovanost - ta je dovedena k ryzí pečlivosti - jenže takový typ seriálu by jednoduše nutně potřeboval spletitější zápletku a pevný základ, než jen být pouze afektovaným souvislým sledem scén jejichž hlavním motivem je profilování vrahů bez výraznějšího příběhového opodstatnění. Leč, co se dá dělat? Jsem kupodivu zvědav na nadějnější druhou sérii... kolem a kolem se jedná o vskutku neokoukaný projekt s kuriózním námětem, jenž ale zcela nenaplnil svůj stanovený potenciál.(24.8.2019)

Ne, že by ze sebe tvůrci ve finální epizodě první sezóny dostali to nejlepší, ale přece jen to nebylo tak špatné jako oba předchozí díly. Ocenil jsem jak z Douglasovy knihy téměř přesně okopírovali jeho postup při usvědčení Darrela Deviera a dokázali (ač v notně upravené verzi) do příběhu dostat i kolaps J. D.(9.9.2020)

Počkat, to mi chcete říct, že Holden a jeho přítelkyně se rozešli až teď? A ještě k tomu se s Holdenem rozešla ona sama? Však ona je ta píča, co kousala jinýho chlapa. Jeden by řekl, že se s ní rozejde spíš Holden. Ale ten na to nejspíš už zapomněl, protože to nebylo zmíněný ani jednou od doby, co se to stalo. Každopádně velice mě překvapila skutečnost, že Holden projevil nějaký emoce (viz. konec), a teď nemyslím jeho co-to-kurva pohledy, ale opravdový zděšení (nevím, jestli se mám radovat nebo ne, poker face Holden mi bude chybět). Hodnocení: sice to není nějakej famózní konec, ale na dokument o vrazích to není vůbec špatný/10(28.8.2020)

První sérii seriálu o tom, kterak se na konci sedmdesátých let rodila jednotka behaviorální analýzy v řadách FBI, která podstupovala mravenčí práci při výsleších uvězněných sériových vrahů, mám za sebou, bylo zajímavé odkrývat motivace, impulsy a skryté myšlenky nemocných duší, jenže nejsem si jistý, zda mi to stačilo. Drama v dialozích, proč ne. Naneštěstí jsem měl ovšem celou dobu přání, abychom se dostali krapet jinam. Nedokážu to přesně specifikovat, ale tenhle vhled do jistého pracovního procesu mohl být o dost vrstevnatější a šťavnatější. Alespoň za mě.(30.11.2017)

Spoilery! Člověk má po dokoukání skoro až chuť si na někoho někde večer počíhnout. Celkem mě pobavilo, že místo aby dal Holden kopačky své otravné, krajně nesympatické a volnočasové kurvě ženě kopačky, tak je v dosti velkém stylu dal sám sobě. Je mi vesměs jedno, jakým způsobem k tomu došlo. Jediné co si přeji je to, aby to bylo definitivní, čímž by kvalita seriálu zase o kus vzrostla. Závěr byl krásně emotivní a moc hezky natočený. Asi jsem ale od finále čekal přeci jenom něco malinko víc. Nicméně se jedná rozhodně o našlapaný seriál, který patří k tomu nejlepšímu, co se v posledních letech nakupilo a já se budu těšit na další sérii stejně jako Holden na lízání zbytků spermatu z rozkroku své bývalé přítelkyně patřícího jejímu spolužákovi (přesněji řečeno některému z jejich spolužáků).(13.2.2018)

• - Spoiler: Finální scéna, kde se Ford (Jonathan Groff) setká s Kemperem (Cameron Britton) v nemocnici, kdy Kemper řekne Fordovi, že by ho mohl velmi snadno zabít. se velmi podobně odehrála i ve skutečnosti. Robert K. Ressler, který je inspirací pro agenta Forda, jel na domluvené interview s Kemperem, bachaři je usadili do cely, která sloužila jako „cela smrti“ (cela kam se umisťovali odsouzenci den před vykonání trestu smrti). Na konci interview Ressler stiskl tlačítko na přivolání ostrahy, ale nikdo nepřišel. Kemper si všiml, že Ressler začíná být velice nervózní a řekl mu: „Kdyby mi teď hráblo asi bys byl ve velkých problémech, co myslíš? Mohl bych ti utrhnout hlavu a položit na stůl, aby přivítala ostrahu.“ Resslerovi došlo, že byla chyba se sejít v uzavřené místnosti s někým jako je Kemper zcela sám, použil proto vyjednávací techniky, kterou sám naosnoval pro FBI a nechal Kempera mluvit tak dlouho, dokud se neobjevil někdo z ostrahy a pustil Resslera z cely. Díky tomuhle incidentu Ressler změnil protokol, aby nikdo nemohl dělat rozhovor se subjektem sám. (dj_kure)

• - Píseň znějící v posledních záběrech a titulcích je skladba „In to the light“ od Led Zeppelin (l3ricktop)