Parádní mutant dokumentu a klasického filmu, jež upozorňuje na fakt, že politici zvolení z lidu vždy neříkají pravdu. Poměrně zajímavá zápletka naráží na uskladnění jaderných zbraní na ostrově nazvaném eskymáky "Kalaallit Nunaat". Divák hlavnímu protagonistovi vůbec nezávidí neustálé dojíždění směr "Šopenhágn", kde se snaží konfrontovat prohnilé politiky. 85%(21.7.2017)

Naši škrabalové by se měli podívat, jak se dělá novinařina. Idealista si vlastně ani nemusí pomáhat nějakými vedlejšími linkami, nešmíruje soukromí hlavního hrdiny a vlastně ani nepouští do hry zájmové skupiny, které by usilovaly pátrajícímu novináři o život. Jen prostě mapuje mravenčí praci jednoho umanutého žurnalisty, který dokázal otřást celým Dánskem. Autentické dobové dokumenty pak jen dodávají celkovému obrazu na důvěryhodnosti. Hodně slušná práce. 90%(18.9.2017)

Niečo je zhnité v štáte dánskom. Film o investigatívnom novinárovi a politike, poukazujúci na to, že obyčajný človek v ľubovoľnom štáte sveta (vtomto prípade v Dánsku) je nula a obyvateľstvo a krajina sú hračkou v rukách vyššej politiky. Nie som nadšencom politických thrillerov, napriek tomu má film niečo do seba .. u mňa 3,5 bodu. A Evulienke velke Ď za titulky.(4.6.2017)

"Strašně naivní" Žádná utajovaná bomba, ale dánská filmová bomba, jejíž detonaci by snad nepřežili ani všichni prezidentovi muži, natož tým redakce Spotlight z deníku "The Boston Globe". Takto nějak, by podle mého skromného názoru měl vypadat film ze zpravodajského prostředí, natočený podle skutečných událostí. Jeho dynamický způsob vyprávění, plný autentických záběrů z místa nehody, filmových týdeníků a z televizního vysílání, totiž diváka nepřestává fascinovat, stejně jako použitý hudební materiál.(14.4.2016)

Další úžasný příběh o tom, jak se tutlalo a lhalo. A také úžasný příběh, že nejenom SSSR mělo problémy s jádrem. Proč se také nemluví o USA a dalších jaderných mocnostech? A další otázky by určitě mohly následovat, jako například, jestli se podobné věci dějí dodnes, za zády občanů. Ale zpět od fabulování k snímku. Rozhodně doporučuji k shlédnutí, film uteče jako voda a je skvěle vyveden.(29.10.2016)