Reklama

Reklama

Top Gear: Polární speciál

(pořad)
  • Velká Británie Top Gear: Polar Special (více)
Dokumentární / Sportovní / Talk-show / Komedie
Velká Británie, 2007, 60 min

Obsahy(1)

Jeremy Clarkson, James May se pokusí překonat severní pól v jeepu Toyota Hilux. Richard Hammond se rozhodne cestu absolvovat se psím spřežením. (TwoFace)

Recenze (46)

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

Tolik napětí a strachu ze smrti mi dosud nedal žádný akční film a že jich bylo... Mimo nepostradatelného humoru, hoši pořád ukazují bez ohledu na věk a situaci, že umí, že jdou do všeho po hlavě a naplno. Tenhle speciál byl mrazivý svou nekonečně bílou nehostinnou úžasností víc než jiné, nádhernou průzračnou čistotu nevyjímaje, protože tam na pólu je opravdu skutečný konec světa. Kupodivu stále nadějný na budoucí život, na schopnost přírody seberegulace a uchování si své ryzí podstaty. Kdo nechápe, že tento jediný pokus byl i posledním a v řádu let a událostí se jednou jízdou teréňákem nic moc nestalo, pak patrně sledoval jiný film. No stává se to a dost často, jak tady už dlouhodobě občas sleduji, spíš to mám na háku. ()

laepus 

všechny recenze uživatele

První ze speciálů, který jsem kdy viděl a rozhodně mě právě tento díl definitivně přitáhl k Top Gearu, takže už jen za to si zaslouží plné hodnocení. Toyoty Hilux opravdu vydrží všechno - momentálně ale bohužel procházejí v Sýrii a Iráku ještě těžšími testy, než si na ně kdy připravili Jeremy, James a Richard... ()

Reklama

Renie42 

všechny recenze uživatele

Tahle trojka nikdy nezklame, teda mě osobně. Tentokrát si vzali dost velký sousto, ale poprali se s tím. Myslím, že výběr auta byl skvělý, protože ho kdysi v jednom dílu Top Gearu se snažili zlikvidovat, zaparkovat do moře, vyhodit do povětří a ono stále fungovalo. Také mě rozesmál ten jejich záchod a rozkostičkovaný obličej a také závěrečné titulky. ()

IvcaSammet 

všechny recenze uživatele

Po tomto speciálu pro mě všichni stoupli v očích jako skoro nikdo. A tím nemyslím jen tu naši "trojku", která se na obrazovce objevovala, tím myslím kompletně celý štáb. Nejvíc ale obdivuju Richarda. Netrénovaný, na lyžích po třetí v životě a dokázal něco takového ... Neuvěřitelné! ... A samozřejmě Jeremy s Jamesem vykonali taky velmi skvělou práci - i když ze začátku byla cesta autem daleko lepší a příjemnější, myslím, že ke konci se zapotili stejně jako Hammond. Nemyslím si, že by něco takového v jejich letech dokázali jiní chlapi ... Výborný speciál, na který se pokaždé dívám občas i se zatajeným dechem! ()

walkingdead 

všechny recenze uživatele

Asi bych to jako pravidelný divák Top Gearu neměl prozrazovat, ale fandil jsem psům:-) Nejlépe to uzavřel Clarkson: "I'd set out to prove that polar exploration could be easy - but it isn't. It's brutal and savage. The fact is though, that two middle-aged men - deeply unfit and mostly drunk - had made it." ()

Galerie (8)

Zajímavosti (5)

  • V závěrečných titulcích mají všichni místo křestního jména uvedeno „Sir Ranulph“, což je odkaz na známého Sira Ranulpha Fiennese, známého průzkumníka a držitele mnoha rekordů. (Miro_CZ)
  • Ve stejné Toyotě HiLux se James May vydává v prvním díle 15. série na cestě po sopce. (silebis)
  • Automobilový tým tvořily dvě Toyoty HiLux a Toyota Land Cruiser Prado. (mr.filo)

Reklama

Reklama