Top Gear: Polární speciál

(pořad)
  • Velká Británie Top Gear: Polar Special (více)
všechny plakáty
Dokumentární / Sportovní / Talk-show / Komedie
Velká Británie, 2007, 60 min

Jeremy Clarkson, James May se pokusí překonat severní pól v jeepu Toyota Hilux. Richard Hammond se rozhodne cestu absolvovat se psím spřežením. (TwoFace)

bart_

Úplně první epizoda Top Gearu, co jsem kdy viděl - a ihned jsem si tento pořad zamiloval. Určitě jeden z nejlepších dílů z řad Top Gearu... Neskutečně humorné, drsné a působivé... uživatel whack zřejmě neumí rozpoznat kvalitní zábavu... "Hele nechceš gin s tonikem?" "No jasně! A máš led?... Pěkně debilní otázka co?" ()

mr.filo

Jedná se o jednu z osmi speciálních epizod seriálu Top Gear. Seznam speciálních epizod TG je následující : US Special (série 9), Botswana Special (série 10), Vietnam Special (série 12), Bolivia Special (série 14), Middle East Special (série 16), India Special (série 18), Top Gear Winter Olympics a Polar Special ........................................................ Vyhraje auto (team: 2x Hilux a LC Prado) nebo psí spřežení (team: psi a sněžný skútr)? .... Viděno ve výroční den, kdy začaly první zimní olympijské hry, tedy 25. leden. ()

Roman.Ticka

Tolik napětí a strachu ze smrti mi dosud nedal žádný akční film a že jich bylo... Mimo nepostradatelného humoru, hoši pořád ukazují bez ohledu na věk a situaci, že umí, že jdou do všeho po hlavě a naplno. Tenhle speciál byl mrazivý svou nekonečně bílou nehostinnou úžasností víc než jiné, nádhernou průzračnou čistotu nevyjímaje, protože tam na pólu je opravdu skutečný konec světa. Kupodivu stále nadějný na budoucí život, na schopnost přírody seberegulace a uchování si své ryzí podstaty. Kdo nechápe, že tento jediný pokus byl i posledním a v řádu let a událostí se jednou jízdou teréňákem nic moc nestalo, pak patrně sledoval jiný film. No stává se to a dost často, jak tady už dlouhodobě občas sleduji, spíš to mám na háku. ()

DruidKarel

1122. hodnocený film: Spousta napětí a ač se jedná o dokumentární seriál a v tomto případě pouze o jednu ze zvláštních epizod, pak musím tento díl z oblasti kolem polárního kruhu hodnotit 5*. Toyota Hilux je stejně tak spolehlivá jako závanost trojice Jeremy Clarkson, Richard "Hamster" Hammond a James May. 5* ()

A.Beech

"Popravde som tu len preto, lebo produkcia povedala, že tu musím byť. Neznášam sneh"...Traja blázni na na saniach a Hiluxe (fakt skvelé auto a čo s ním všetko dokázali aj pomocou malých trikov) pokorujú Severný pól. Ako je u nich zvykom, nasmial som sa poriadne. Hlavne keď im bolo povedané, že to musia spraviť rýchlo, na čo reagovali nervóznym tónom: "To nemôžeme. Občas, a to nežartujem, sa v Top Geare oneskoríme aj o hodinu." ()

• Ve stejné Toyotě HiLux se James May vydává v prvním díle 15. série na cestě po sopce. (silebis)
  • Automobilový tým tvořily dvě Toyoty HiLux a Toyota Land Cruiser Prado. (mr.filo)
  • V závěrečných titulcích mají všichni místo křestního jména uvedeno „Sir Ranulph“, což je odkaz na známého Sira Ranulpha Fiennese, známého průzkumníka a držitele mnoha rekordů. (Miro_CZ)