• Česko

Východ

Východ

Psychologický / Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2013, 116 min

Zatímco Batmanglijův předchozí počin kvůli menšímu rozpočtu a nejednoznačnému vyústění ještě chutnal jako indie, East už chutná jako plnohodnotný, v rámci možností i celkem velkolepý eko-thriller, který by se neztratil v široké distribuci. O to větší škoda, že to zase jednou zkejslo jen v pár kinech a z filmového světa to vyšumí rychlostí světla. Ne však z divákova podvědomí. Přesvědčivé výkony, kupa mrazivých scén a uvěřitelný přerod (?) hlavní hrdinky dělají z Eastu jeden z těch lepších thrillerů letoška. 80%(28.8.2013)

• amirgal

Za devatero horami a devatero řekami v jednom lese žila byla skupinka apoštolů spravedlnosti nového věku, spolu s janem křtitelem (malým záměrně). Někteří utekli, jiní zemřeli, někdo šel do basy ... a ty ostatní, ty ostatní čekala velká budoucnost. Záleželo zejména na tom, jestli měli dobré srdce, dobrý žaludek, byli dost přesvědčiví a měli peníze na letenky ...(9.9.2013)

Sice se na mě celou dobu tvářil The east béčkově a neuvěřitelně, ale z mého úhlu pohledu je na něj rozhodně o level lepší podívaná oproti předešlému Zalovu filmu. Když k tomu přihodím soundtrack, tak mi dnes vychází čtyřka a víc to nehodlám rozebírat.(24.9.2013)

Začíná být u mě pravděpodobně zvykem, že film který odkládám na později a na později mě nakonec neuváženě nadchne. Nevěřím, že poselstvím tohoto snímku má být nějaké "ekoprozření." To co film předkládá je donekonečna omílána korporační lhostejnost ke všemu, co na sobě nenese znak dolaru. Tady jde prostě o příběh, který se prolíná s tímto a v tomto prostředí, aniž by někomu něco vnucoval. A to se mi zamlouvalo. Brit Marling navíc je svým hereckým přednesem tak jiná, že bylo radost na ni koukat. Pro mě je The East vynikající filmařina, která stála za ten čas nad ní strávený.(21.12.2013)

Myšlienka vynikajúca-s posolstvom. Forma trochu komerčná, ale ako inak na dnešného diváka? Pár scén až neskutočne naivných, ale boli aj také, ktoré ma vážne dostali. Fandím všetkým ekologickým aktivistom, planéta ich potrebuje a aj vy všetci, čo sa na nich dívate skrz prsty. Nie som objektívny hodnotiteľ, musím dať plný počet:)(10.12.2013)

• - Jedná se již o třetí spolupráci režiséra Zala Batmanglije a herečky Brit Marling, který spolu spolupracovali na do té doby všech režisérových počinech. (Itar)

• - Velkého světla filmařského štábu osvětlovačů si lze všimnout v odraze Doktorových (Toby Kebbell) brýlí v okamžiku, kdy během jízdy automobilem popisuje Susan (Brit Marling) v krátkosti svoji historii. (Conspi)

• - Filmové natáčení probíhalo výhradně v americkém státě Louisiana v poslední čtvrtině roku 2011 celých 26 dní. (Conspi)