• Česko

Východ

Východ

Psychologický / Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2013, 116 min

Úplně nevím, co si z toho vlastně mám odnést. Hyzdění a zabíjení životního prostředí je špatné? Eko-terorismus je špatný? Přece jen existuje i nějaká zlatá střední cesta? Forma filmu pro mě byla lákavá a pohlcující, nejen stylem a obsazením, nicméně zanechala ve mě hořkosladkou pachuť něčeho, co poukazuje na očividnosti, ale zároveň nic neřeší, což vlasně mořná byl ten "message"? Asi jsem čekala něco "osudovějšího"? Nevím.(15.9.2013)

Anarchisti su bez rozdielu svojou povahou a činmi rovnakí. Nezaleží či sú zelení, červení nacionalistickí , či nejakí inakší. Idú bezhlavo za svojim cieľom, "nech to stojí cokolvek". Toto je o ekologickych aktivistoch a o ich "špionaži" prostredníctvom sukromnej firmy. Pomalý rozbeh, ale postupne to dávalo rytmus a grády. Herecké podanie nič moc, ale hudobny podmaz bol fajn, no a excelentný záver.(15.11.2019)

Tzv. bezpečnostné agentúry a ich nechutné praktiky získať si priazeň ľudí a následne im zničiť životy, sa mi vrcholne hnusia. Neviem ako tí agenti môžu v noci spávať. Nadnárodné spoločnosti si môžu robiť, čo sa im zachce, nie len kvôli zaplatenej verejnej mienke a advokátom, ale hlavne kvôli apatii konzumnej masy. Film prezentuje radikálnych environmentalistov ako nihilistických sektárov (viz, jedenie v kazajkách, opekačka v lese v maskách politikov), čo je trochu trápna demagógia, ale od hollywoodskeho filmu sa väčšia nezávislosť čakať nedá. Zaujímavý je aj osud hlavnej hrdinky, ktorý je zobrazený popri záverečných titulkoch. Fascinujúce. Držím všetkým environmentalistom palce, nemajú to ľahké.(17.9.2013)

Ostře politický film, který se vám bude líbit/nelíbit podle toho, na kolik je vám blízké/cizí jeho téma - tedy ekologický aktivismus/terorismus. Spoluautorka scénáře a představitelka hlavní role, Brit Marling, je hlavní devízou díla, režisér Zal Batmanglij však postrádá formální vynalézavost a eleganci jejího druhého spřízněného tvůrce, Mikea Cahilla. 70%(26.1.2015)

Neobvyklé téma o skupince anarchistů, natočené jako rutinní thriller o agentce, která se musí infiltrovat do uzavřené skupiny, kde později získá úctu i určité životní naplnění. Slušný a dobře zahraný snímek, který ničím nepřekvapí, ale rozhodně neurazí. Jen v hlavě nezůstane ani hodinu po shlédnutí a právě to je jeho hlavním problémem.(26.9.2013)

• - Jedná se již o třetí spolupráci režiséra Zala Batmanglije a herečky Brit Marling, který spolu spolupracovali na do té doby všech režisérových počinech. (Itar)

• - Filmové natáčení probíhalo výhradně v americkém státě Louisiana v poslední čtvrtině roku 2011 celých 26 dní. (Conspi)

• - Velkého světla filmařského štábu osvětlovačů si lze všimnout v odraze Doktorových (Toby Kebbell) brýlí v okamžiku, kdy během jízdy automobilem popisuje Susan (Brit Marling) v krátkosti svoji historii. (Conspi)