• Česko

Východ

Psychologický / Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2013, 116 min

• elanius

(113/2013) / Je pre mňa záhadou ako môže dať rozumne zmýšlajúci divák dať tomuto kúsku viac ako 1, 2*. Film napriek tomu, že formálne je v podstate v poriadku ponúka smiešne a občas až trápne podanú tématiku eko-terrorizmu. Odhliadnuc od hlavnej vetvy konania záškodníckych akcií, sú samotný aktéri vykreslený až komicky. Scénky so smetiakmi, flaškou, jazierkom ... no všetci pôsobia zrelí na odbornú pomoc, treba vidieť. The East je jeden z najnaivnejších filmov poslednej doby, konkurovať by mu mohol snáď jedine Batle in Seattle. Ako prvú pomoc si zajtra skočím dať jeden dobrý globalistický McDonald hamburger :). (2/10)(13.9.2013)

Hodně silné špionážní drama na půdě ekologických radikálních aktivistů.. Výborná sonda do duše agenta, který se nechá zlomit na víru extremistů.. Křehce, citlivě a emotivně zachyceno.. Brit Marling byla výtečná.. Upřímně moc nechápu nízké hodnocení, které pravděpodobně vyplývá z očekávání diváků, kteří nejsou cílovou skupinou diváků a hledají povrchní akčárnu.. Dlouho jsem neviděla lépe režijně zvládnutý film..(18.11.2013)

Špionážní eko-thriller, který svou základní osou nijak nevybočuje ze zavedených zvyklostí. Zkrátka agentka, nasazená do ant-korporátní teroristické buňky začne až příliš podléhat své roli. Od jiných špionážních záležitostí se to vlastně liší jen prostředím. Nicméně právě proto působí The East poměrně neotřele a neměl jsem problém ani s pomalejším tempem a hereckými výkony, přičemž mě nepříliš známá Brit Marling mě mile překvapila. Co mě vadilo bylo závěrečné vyznění, ale to je u podobně laděných filmů asi povinné. 75%(12.9.2013)

Alexander Skarsgard a Ellen Page - dva dôvody, prečo som na snímok takmer okamžite vrhol, dokonca aj bez prečítania obsahu a priebežného skúmania ala "či ten film vôbec za zhliadnutie stojí". A či stál? Stál. Teda film. Nič iného nestálo, to by počas 116tich minút muselo byť obnažené aj ženské telo a nielen Alexova holá prdel. No, ženy sa určite potešia, o to pokoj, ja im doprajem. Čo sa príbehu týka, o originalitu niet núdze. Síce story v štýle agentka infiltrujúca určitú skupinu porušujúcu zákony tu už bola mnohokrát. Ale ekoteroristi? Spoločné nažívanie s prírodou? Izolácia od spoločnosti? Priznám sa, že táto myšlienka grínpísákov berúcich spravodlivosť do vlastných rúk ma pomerne oslovila, i keď sa osobne medzi žiadych bojovníkom proti farmaceutickým firmám neradím, hlavným hrdinom som s radosťou držal všetky palce (a nielen preto, že slečna Pageová je rozkošná a pán Skarsgard veľký sympoš).(12.10.2013)

Dějově vás to vtáhne, vykostí a vybleje do hajzlu. Velmi šikovně napsané a brilantně zahrané. Brit Marling je fakt krásná, ale z jejího těla uvidítě tak maximálně ručník, to je cena za fádnost. Přidat tomu víc peněz do rozpočtu, víc akce tak je s toho velmi slušný triler, který by v kinech bodoval o sto šest.(28.10.2013)

• - Filmové natáčení probíhalo výhradně v americkém státě Louisiana v poslední čtvrtině roku 2011 celých 26 dní. (Conspi)

• - S rolí Izzy byla spojována anglická herečka Felicity Jones. (Conspi)

• - Jedná se již o třetí spolupráci režiséra Zala Batmanglije a herečky Brit Marling, který spolu spolupracovali na do té doby všech režisérových počinech. (Itar)