Zákon gangu

Paid in Full

Drama / Akční / Krimi

USA, 2002, 97 min

Tohle byl zase jednou příběh! Harlem byl je a bude nebezpečná čtvrť. Peníze jsou pro Ace všechno, nakonec neodolá a do obchodu s drogami se zapojí taky. Toto byl přesně typ filmu, kterej mi sedne, negři, násilí, super. Ale 5* dát nemůžu, protože takovej dojem jako třeba Město bohů ten ve mě Zákon gangu nezanechal.(28.5.2010)

• 1990Jirik

Prachy, holky , auta a nějaký ten pokus o zápletku jenže sakra tvůrce by se měl asi někdy do Harlemu podívat, protože skutečnost v podaní tohohle filmu je děsně zkreslená a podle skutečné události je maximálně tak lokalita nikoliv tenhle film. Zápletka nulová prostě sem hodinu a půl koukal na film o autech drogách a negrech který mají miliardy dolarů jezdí si v dobrých autech.. nic jiného se tam neděje. 2 hvězdičky dávám za poměrně dobrý soundtrack jinak bída a šeď. A pohádka..(1.7.2011)

Příběh o tom, že dealování drog vynáší, ale také zabíjí. Jak nápadité. "Zákon Gangu" je jen "more street, more black" napodobenina té škály filmů o drogách. Wood Harris je nesympatický a Cam'ron prozměnu otravný. Charles Stone III by se měl pustit té vážnější struny a dále točit odlehčenější dramata ve stylu "Rozjeď to". 2 * za celkový film a 1 * za Mekhiho Phifera jediného sympaťáka ve filmu.(11.4.2011)

Já moc big gengsta filmy o big gengstrech nemusím, ale pravdou je, že tento film mě velmi potěšil. Je to asi tou atmosférou 80. let a docela drsným příběhem. A ač jsou tam scény kdy je tam spousta gansterů ověšených tunou zlata a hrají si na pány světa, tak tady mi to vůbec nepřišlo nijak přehnané a to je pro mě velké plus, protože se člověk nemusel smát tomu, jak to vypadá komicky. Jen mi vadilo ze začátku filmu, jak hlavnímu hrdinovi každý koho potkal na ulici, na chodbě domu a nebo v práci nutil prachy. Ukazoval mu balíky doláčů jaké si může vydělat, narážky na podřadnou práci, každou chvíli někdo přijel v nové káře či motorce a předváděl se jen před ním, co si všechno může koupit ze kšeftů z drogami. No prostě klišé na klišé, ale na štěstí je to jen ze začátku.(1.12.2010)

• Icefist

Další z filmů o vzestupu a pádu maníka dělajícího do drog. Všichni jsou tu černý, strašně drsný a vostrý. Doporučil bych to snad jen oddaným fanouškům této kultury, protože průměrní diváci jako já se u toho nudí. Není zde nic zajímavého. 30 % Oblíbená část- "Cejtím se jako jeden z těch negrů, co hrajou basket. Jako Bird,..."(31.1.2014)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 153krát což je 1,57krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Spoiler: Na konci filmu se zminuje, že Rico (Cam´ron) dostal 25 let ve vězení za distribuci drog. Ve skutečnosti si ale skutečný gangster Alpo Martinez odpykává 35 let za 14 vražd. (Punisher)

• - Když Mitch (Mekhi Phifer) řekne Aceovi (Wood Harris), že by mohl být jako: "George Jefferson tohohle ghetta", odkazuje tím na postavu Shermana Hemsleyho v seriálu Jeffersonovi (1975), kde vedl hlavní představitel síť čistíren. Ace pracoval ve filmu zpočátku jako zaměstnanec čistírny. (Punisher)