Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Život v Harlemu 80.let ovládají drogoví díleři, a mladý Ace každý den vidí jejich moc a luxusní život. Když jeden z nich skončí ve vězení, Ace neodolá pokušení a s dvěma kamarády se zapojí do drogového byznysu a převezmou jeho teritorium. Kvalita a nízké ceny jim rychle přinesou bohatství, a všichni si naplno užívají moc, peníze a úctu okolí. Když ale Ace začne uvažovat o odchodu z drogového byznysu, zjistí, že cena může být příliš vysoká. Záujemce o jeho místo ho totiž chce zabít... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (31)

Fanucci 

všechny recenze uživatele

Od tohoto filmu jsem naprosto nic nečekal. Dávali ho pozdě večer a tak jsem u něj chtěl spokojeně usnout:-) Moc se mi to ale nepovedlo. Příběh působil věrohodně a rychle mne zaujal. Atmosféru 80 let se podařilo celkem úspěšně navodit, ale do doby než neuvidím film v originále, nebudu to moct říct na 100%. Mluva byla totiž taky jistě dobová, ale to jsem ocenit nemohl, protože film byl dabovaný. A myslím, že všichni víme, co to může s filmem udělat. Hlavně pokud je z černošského prostředí, kde se to podle českých překladatelů jen hemží osloveními "kámo", "čeče" a krásnými slovy německého původu jako "richtik" a "vercajk":-) ()

Pecca007 

všechny recenze uživatele

Příběh o tom, že dealování drog vynáší, ale také zabíjí. Jak nápadité. "Zákon Gangu" je jen "more street, more black" napodobenina té škály filmů o drogách. Wood Harris je nesympatický a Cam'ron prozměnu otravný. Charles Stone III by se měl pustit té vážnější struny a dále točit odlehčenější dramata ve stylu "Rozjeď to". 2 * za celkový film a 1 * za Mekhiho Phifera jediného sympaťáka ve filmu. ()

Reklama

Mustaffa 

všechny recenze uživatele

Já moc big gengsta filmy o big gengstrech nemusím, ale pravdou je, že tento film mě velmi potěšil. Je to asi tou atmosférou 80. let a docela drsným příběhem. A ač jsou tam scény kdy je tam spousta gansterů ověšených tunou zlata a hrají si na pány světa, tak tady mi to vůbec nepřišlo nijak přehnané a to je pro mě velké plus, protože se člověk nemusel smát tomu, jak to vypadá komicky. Jen mi vadilo ze začátku filmu, jak hlavnímu hrdinovi každý koho potkal na ulici, na chodbě domu a nebo v práci nutil prachy. Ukazoval mu balíky doláčů jaké si může vydělat, narážky na podřadnou práci, každou chvíli někdo přijel v nové káře či motorce a předváděl se jen před ním, co si všechno může koupit ze kšeftů z drogami. No prostě klišé na klišé, ale na štěstí je to jen ze začátku. ()

camper 

všechny recenze uživatele

Tohle byl zase jednou příběh! Harlem byl je a bude nebezpečná čtvrť. Peníze jsou pro Ace všechno, nakonec neodolá a do obchodu s drogami se zapojí taky. Toto byl přesně typ filmu, kterej mi sedne, negři, násilí, super. Ale 5* dát nemůžu, protože takovej dojem jako třeba Město bohů ten ve mě Zákon gangu nezanechal. ()

Icefist 

všechny recenze uživatele

Další z filmů o vzestupu a pádu maníka dělajícího do drog. Všichni jsou tu černý, strašně drsný a vostrý. Doporučil bych to snad jen oddaným fanouškům této kultury, protože průměrní diváci jako já se u toho nudí. Není zde nic zajímavého. 30 % Oblíbená část- "Cejtím se jako jeden z těch negrů, co hrajou basket. Jako Bird,..." ()

Galerie (6)

Zajímavosti (5)

  • Když Mitch (Mekhi Phifer) řekne Aceovi (Wood Harris), že by mohl být jako: "George Jefferson tohohle ghetta", odkazuje tím na postavu Shermana Hemsleyho v seriálu Jeffersonovi (1975), kde vedl hlavní představitel síť čistíren. Ace pracoval ve filmu zpočátku jako zaměstnanec čistírny. (Punisher)
  • Film je založen na skutečném příběhu trojice dealerů z Harlemu 80. let, Alpo Martinezovi, Rich Porterovi a Azie Faisonovi. (Punisher)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 153krát což je 1,57krát za 1 minutu. (Dixxx)

Reklama

Reklama