Zákon gangu

Paid in Full

Drama / Akční / Krimi

USA, 2002, 97 min

• casioa....

Konečne ako-taký film o gangstas....vraj vychádzajúci zo skutočných udalostí. A normálne...som tomu...aj trochu uveril.(4.8.2008)

Zajímavý námět, zajímavý příběh. Jen to pojetí mi nějak nesedlo.(5.11.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,090,862Tržby Celosvetovo $3,115,000(19.1.2010)

• NoFiction

Film o negrech a kdo má větší zlatou placku na krku, ten vyhrává. Dneska to plně kopírujou naši romští spoluobčané.(24.3.2011)

Od tohoto filmu jsem naprosto nic nečekal. Dávali ho pozdě večer a tak jsem u něj chtěl spokojeně usnout:-) Moc se mi to ale nepovedlo. Příběh působil věrohodně a rychle mne zaujal. Atmosféru 80 let se podařilo celkem úspěšně navodit, ale do doby než neuvidím film v originále, nebudu to moct říct na 100%. Mluva byla totiž taky jistě dobová, ale to jsem ocenit nemohl, protože film byl dabovaný. A myslím, že všichni víme, co to může s filmem udělat. Hlavně pokud je z černošského prostředí, kde se to podle českých překladatelů jen hemží osloveními "kámo", "čeče" a krásnými slovy německého původu jako "richtik" a "vercajk":-)(9.7.2005)

• - Spoiler: Na konci filmu se zminuje, že Rico (Cam´ron) dostal 25 let ve vězení za distribuci drog. Ve skutečnosti si ale skutečný gangster Alpo Martinez odpykává 35 let za 14 vražd. (Punisher)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 153krát což je 1,57krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Film je založen na skutečném příběhu trojice dealerů z Harlemu 80. let, Alpo Martinezovi, Rich Porterovi a Azie Faisonovi. (Punisher)