Křížovka

Komplot

Thriller

Velká Británie, 1969, 96 min

• ecis

Akysi nevydareny druhy James Bond. Nie vzdy anglicky sarm dokaze ocarit a zaposobit. Na hercov sa pozera velmi dobre, na pribeh uz bohuzial nie. Ani mna ani priatelku to v ziadnom smere neocarilo.(25.12.2008)

• ddf76

Slabe a bez stavy. Roger Moore si nanecisto vyzkousel bondovskou ulohu v tomto snimku, ale film za moc nestoji.(15.3.2010)

Docela chytrý scénář, i když nijak originální, vtipů mohlo být víc, ale těch pár potěší včetně několika dobrých dialogů. Trošku tomu chybí šmrnc, ale udrží to napětí od začátku do konce, takže slabé čtyři hvězdy.(23.10.2011)

Štáb od Jamesa Bonda si opäť raz odskočil k bočáku, tentoraz k ľahšej látke krimi komédie. V roku 1965 to bol Ipcress file s vynikajúcim Michaelom Cainom. Medzi nimi sú badateľné rozdiely. Narozdiel od Crossplot je Ipcress file seriózna krimi dráma s ašpiráciami na označenie masterpiece. Bondovský štáb tam bol kompletnejší ako je tomu v tomto prípade. Keď dal Connery vale v roku 1966 Saltzmanovi a Broccolimu, určite bol vhodný ašpirant na neobsadený post super agenta Michael Caine. Prečo nevybrali jeho ale Lazenbyho ? Pretože bolo v tej dobe nemysliteľné aby bol Bond blond ? Sú to iba moje dohady, ale dám ruku do ohňa že to tak nejako muselo byť. Keď odišiel o tri roky na to aj Lazenby a Connery to následne podpísal iba na jeden projekt, už mali podľa mňa v obsadení jasnejšiu predstavu. Dal som si chrobáka do hlavy. Môžem v tejto záležitosti pátrať ďalej.....(12.3.2015)