• Pitryx
  odpad!

  Pozdě jsem si přečetl, že jde o „milostný“ film, už to běželo. Zmatek po dvaceti minutách filmu jsem jel tři krát, ale stejně nepochopil. Totiž jak se děvče dostalo z vlaku a proč nevoli lékaře hned. Když pak tvrdí kolega, že Pavel šel do města ačkoli ví, že je u oné slečny, to už jsem ani neřešil. No, prostě všeobecně je to blbina až na půdu. Uřvaná a zamotaná.(1.11.2019)

 • Marthos
  **

  Pohříchu slabé, silně naivní dílko, které zapadlo už v tehdejší konkurenci mnohem lepších a zdařilejších filmů. Zajímavé ovšem je, že právě tento Svitákův snímek patřil k vůbec prvním, které vznikly v nově vystavěných radlických ateliérech, kam se záhy přesunula část filmové výroby. Milovníci železniční a vlakové dopravy jistě ocení unikátní přehlídku ocelových ořů, které se proháněly po kolejích v období první republiky.(30.12.2008)

 • Bart
  **

  Snad aby měl režisér Jan Sviták tvůrčí klid, založil si vlastní společnost Espo a v ateliéru Foja Radlice natočil to uřvané melodrama. Říkám záměrně uřvané, protože zatímco ostatní slaďáčky té doby byly uplakané, tady se řvalo ostošest. Celý film na sebe Jaroslav Vojta a Otomar Korbelář řvali, hádali se o pro mě naprosto malicherných morálních záležitostech stáří - mládí, hrdost - zbabělost, odpovědnost - neodpovědnost, až mi jinak oba dobří herci na konci filmu už lezli na nervy. Celý film se nesl v tomto duchu a závěr filmu byl tak rychlý, že vlastně ani pořádně nevím, kdo z nich měl pravdu a morálně vyhrál. Po tomhle filmu opravdu člověk dostane chuť na pořádný uplakaný slaďáček.(4.3.2006)

 • lucascus
  *

  Absolutně zbytečný a špatný film, a tentokrát i jen velmi velmi těžce obhájím tu jedinou hvězdičku. Děj je neuvěřitelný a k tomu ještě nezajímavý (vražedná kombinace). Prostě osudy železničáře, který je podezříván z nevěry a přitom nevěrný není, mě opravdu nezajímají. A bohužel kolem toho se točí celý film. A abych si tedy obhájil tu jednu hvězdičku, dávám ji kvůli Hermíně Vojtové a její maličké roli staré cikánky, což byla jediná scéna celého filmu, která mě zaujala. Ostatní herci jsou nudní a bez jiskry (ano i Šejbalová s Korbelářem), v případě Rubensové se pak dokonce dá mluvit i o katastrofálním "hereckém" výkonu - ne, ona opravdu hrát neumí a nikdy neuměla (narozdíl od některých svých kolegyň, které se alespoň časem herecky vypracovaly).(22.3.2014)

 • Snorlax
  *

  Nancy Rubensová je strašná, nejstrašnější ze všech strašných, ta musela být trapná i ve své době v konkurenci dcerušek pánů velkouzenářů a obuvníků. Marvan má příliš nevýraznou roli, aby mohl něco svým civilním herectvím zachránit, Šejbalová pohříchu taktéž. Takže jediným tahounem, na kterého se dá bez uzardění dívat, je Otomar Korbelář. Vzhledem k mizerné technické kvalitě jsem si ani příliš neužila pohledu na tohoto krásného chlapa, takže jsem se musela věnovat scénáři. Bohužel.Ten vygradoval k něčemu zcela neuvěřitelnému a v samém závěru předvedl směsici naivní trapnosti, zoufalství, duševní chudoby a totální absence sebereflexe.(24.7.2018)

 • - Filmovanie prebiehalo v Prahe na Vršovickom nádraží. (dyfur)

 • - Film končí diskusí o vině. V dobovém popisku je však ještě scéna, při níž nesou na nosítkách mrtvé tělo jedné z obětí srážky - Marty (Jiřina Šejbalová), která tak tragicky odčinila svoji vinu. Pavel (Otomar Korbelář) si odvádí svou ženu Evu (Nancy Rubensová). (lausik)

 • - První titul natočený v radlických ateliérech firmy Fojafilm. Sám režisér byl pak jejím řiditelem. (Karlos80)