Ve snímku z dílny Roara Uthauga se ocitáme ve fiktivním světě nehostinné krajiny, kterou už deset let ohrožuje mor. Divákům tento snímek nabízí epicky rozsáhlé akční filmové dobrodružství a vypráví příběh devatenáctiletého děvčete, které se po zabití celé rodiny dostane do rukou zločinecké skupiny společenských outsiderů. Brzy však zjistí, že v jejich společnosti ji čeká osud horší než smrt, a tak se pokusí s pomocí mladšího děvčete z tábora utéct. (oficiální text distributora)

kinderman

Předvídatelné a poněkud nevěrohodné, ale zároveň drsné, napínavé a minimalistické (což nevylučuje spoustu efektních zpomalených záběrů). Celkově příjemné překvapení. ()

GrungeChild

Řemeslně naprosto perfektně zpracovaný, ale bohužel taky nudný, předvídatlený, dost přihlouplý (zvlášť v závěru to nabírá grády) a přehnaně emociální doják, který dá divákovi okusit úžasnou severskou přírodu, středověkou atmosféru, skvělé herce i kostýmy, ale ve výsledku ho spíše rozhořčí než nadchne. Velká škoda, že krásná vizuální stránka nejde ruku v ruce s tou obsahovou, takhle přesně bych si představoval například nějaký nový fantasy počin, který by se nesoustředil pouze na dvě roztomile nešťastné děvečky - !SPOLER! - a jejich úprk zakončený minimalistickou pomstou, která se očividně inspirovala u největších odborníků přes tuto problematiku, jako je třeba Hrabě Monte Christo či Terminátor (scéna s vodní kuší ala "zastlala-vystlala bejby", tomu říkám epický filmový orgasmus!). - !KONEC SPOLERU! - Ve výsledku příjemná potěcha pro oko, ale nic zapamatováníhodného, kvůli čemu by se tu muselo zbytečně hýřit hvězdami. 3* za zpracování. ()

buchli

Nedá se říct, že bych se nudila, ale stejně... Mám ráda filmy, které si pohrávají s klišé a žánrovými konvencemi a kdesi cosi, Útěk si s nimi však nepohrává vůbec - skoro jako by si udělal výtah ze všech filmů, které spadají do podobného žánru, vyfiltroval si všechny formální i dějové prvky, které se tam objevovaly nejčastěji, a pak je všechny zužitkoval. Opravdu nechápu, jak se Uthaug s něčím takovým dostal do výběru nadějných režisérů časopisu Variety. Ale krajina pěkná, chladně působící a natáčení tam asi nebyl žádný med, takže alespoň za něco klobouk dolů... ()

bourec

Trochu mě už začínaj vadit ty věčný nářky,jak je to klišoidní,předvídatelný.To je myslim snad ten nejmenší prohřešek týhle doby ve filmu,že je film něčemu podobnej.Spousty nesmyslů tady je ,ale jak herecky,tak tempem i napětím je to koukatelnej kousek.60%. ()

Joges

Film by se mohl jmenovat také Procházka nebo Dívka, která vyřídila bandu hrdlořezů, pominu li však tato negativa, Útěk je jinak zajímavý výpravný film, který mě bavil (neberu vždy všechno vážně). ()

Cheeter

Zavádějící označení filmu je první problém. Jednoduchá dějová linka nevadí, pokud není moc jednoduchá a je současně uvěřitelná. Ale tady to není ani jedno. Prostě prapodivná slátanina hrající si na divný středověk. K čemuž to má prostě daleko. ()

laik_60

Hmmm takže "survival" - pre tých čo doposiaľ nepoznali význam slova = snaha o prežitie. Áno sympatický kratučký film plný naháňačiek, kde zbojníci naháňajú dve dievčatá. Samozrejme to skončí dobre. Dobro a spravodlivosť zvíťazí. Oceňujem krásny exteriér, v ktorom sa film natáčal skaly hory vodopády, Akurát kostýmeri si veľmi záležať nedali. Kožené legíny, do akých obliekli zbojníčku Dagmar, určite napasujú do 13. storočia, v ktorom a dej filmu odohrával. ()

majo25

Zaujímavý historický triler, presne v duchu severského spracovania, ktoré kladie dôraz na atmosféru i uveriteľné zasadenie. Zasadenie historické i atraktívneho lesohorského prostredia. Aj kvôli kratšej stopáži a fajn príbehu nedáva nárok nude. Môžno by som si vedel predstaviť aj drsnejšie prvky, ktoré od severskej kinematrografie tak trochu očakávam. Celý čas mi však nešlo do hlavy, ako sa vodcom bandy, ešte k tomu v stredoveku, mohla stať žena. A to ani nehovorím o prerode z pseudočarodejnice na drsnú bojovníčku ovládajúcu zbrane a dávajúcu chlapom hlavičky. Riadna blbosť, ktorú si tvorcovia mohli odpustiť. Aj "čarodejnícka" linka mohla byť viac rozvetvená. ()

angel74

Na podobné akcí nabité historicky se tvářící snímky moc často nekoukám, takže mě film, možná i díky tomu, docela dost bavil. Příběh, odehrávající se v překrásné severské přírodě, měl spád a rozhodně mu nechybělo napětí, které bylo ještě zvýrazněné příhodným hudebním doprovodem. Jen ten silácký konec, kdy hlavní hrdinka všechny spacifikuje, aniž by se do té doby projevovala jako bůhvíjaká ranařka, si mohli tvůrci odpustit. ()

WinnJets

Jak zde již někteří podotkli, tohle by se spíše hodilo do nějaké doby po apokalypse lidstva, než do čtrnáctého století, ale budiž. Co mi však vadí více, je naprostá nerealističnost toho, co se zde nakonec odehrává. Pravděpodobnost toho, že by jedna dospívající dívčina byla schopná zlikvidovat bandu hrdlořezů se zkrátka rovná nule. Přitom to mohla být vskutku parádní podívaná. Počáteční zápletka i úžasná severská příroda skýtala nepřeberné množství možností, kam se příběh mohl nakonec ubírat, leč nestalo se. Nicméně koukatelné to určitě je a díky relativně krátké stopáži, to má i slušné tempo. ()

lennyd

Rodinnou idylku naruší nájezd skupiny zabijáků, kteří se nezastaví před ničím, a všechny nemilosrdně podříznou. Všechny teda ne, mladou dívčinu si nechají .. na chov. Matka rodu totiž chce mimčo, a cítí se být kapku za zenitem. Ale dívčina se se svým osudem náhradní matky nechce smířit, a za pomoci malé Frigg uteče. Uražená čest a touha po pomstě nutí starou Dagmaru i s celou bandou uprchlici dopadnout. Ale zdá se, že to bude větší sousto, než všicí čekali... Jo, tohleto můžu. Žádný zdržovačky, hnedle na věc, a až do závěrečných titulků se nezastavit. Dokonalou atmosféru středověkého Norska podporuje i řízná muzika, na které ujíždím, a taky to, že ač hlavní postavy filmu jsou ženy a dívky různého věku, tak pro ránu (pěstí, nožem či jinou zbraní) se nejde daleko. Kladné body Roar Uthaug (ode mne) dostává taky za to, že film nijak extra nenatahoval (aby splnil povinnou kvótu tý evropský unie), a jakmile nebylo co říct, tak film ukončil (čímž se divák nestihl začít nudit). 3 hvězdy za film, a jednu navrch za muziku... ()

zdenny

Temný severský film z období morové epidemie, kde si nikdo nemohl být svým životem jist. Jedná se o hon party zbojníků na dívku, které předtím tito lidé zabili rodiče a mladšího bratra. Vše se odehrává v ponuré severské přírodě, takže film svou atmosféru bezesporu má. Na čtyři hvězdy to, myslím, nebylo, ale i tak se jedná o dost kvalitní jednorázový film. ()

manonfire odpad!

Ne, prostě ne! Na tohle nereflektuju. V moment kdy primabalerína ukončila fajt dvou stokilovejch hrdlořezů tím, že vítěze poslala hlavičkou k zemi...okamžitě vypínám a smazávám z disku i kdyby celej zbytek filmu Scarlett Johansson v detailních záběrech lízala mindu Natálii Portman. Kurva, tohle mi nedělejte Noráci..to měl bejt středověk na krutém severu a ne Sama doma, vy hovada! Byl jsem připravenej se bavit a chválit a teď se mi chce blejt. 0% ()

jefff

Vizuálně velmi povedené, napínavé a režijně zvládnuté. Flukt je film, který proletí kolem vás, bavíte se, ale za pár měsíců na něj asi zapomenete. ()

Šakalík

Ááá, jak já miluju Norsko! Tahle severská záležitost s velmi jednoduchým příběhem a přiznejme si nijak promyšleným scénářem dává v každém záběru na odiv neskutečné krásy norské krajiny, které prostě berou dech. Film jako takový pak vlastně ničím extra nezaujme, teda až na to, že TAM HRAJE GAAHL! Moje nejoblíbenější postava z bohaté norské blackmetalové scény si to tady vyzkoušela před kamerou, byť teda ty jeho tři kratičké repliky mu asi oscara nevynesou. :-) Nicméně právě Gaahlova účast na tomto projektu mě k filmu přivedla, protože to jsem si prostě nemohl nechat ujít! Mně se zkrátka Flukt i přes svou úspornost líbil a určitě se k němu ještě někdy vrátím. ()

sedm.1

Co je to platný, když režisér do svého na první pohled lákavého survival snímku říznutým revenge tématikou, obsadí do hlavních rolí děti. No co divák s tímhle může dostat? No samozřejmě, vyměklou podívanou, kde lze docenit snad jen nádherné norské panoramata a poměrně výrazný severský casting, jinak ale nic jiného. Na nějaké ostřejší scény tak může divák rovnou zapomenout, o násilí ani nemluvě, a tak tu máme jen bandu neschopných břídilů, nezáživně nahánějících dvě mladá děvčata, která se s nimi nakonec očekávaně dost naivně popasují, no na mě to prostě nepůsobilo vůbec přesvědčivě, navíc veškeré té akce bylo nehorázně málo, a když se přeci jen pak dostala ke slovu, tak opět vzhledem k dětským hrdinům se jednalo o prvotřídní naivitu, která budila spíš úsměv než zaujetí. Naštěstí je to ale celé opravdu hodně krátké, takže to v podstatě ani nestihne potenciálního diváka příliš nudit, a to i vzhledem k tomu, že zde navíc chybí i jakýkoliv moment překvapení, nečekané události, či zajímavého zvratu, naopak konec je pak více než očekávaný a lze ho považovat až za vyloženě nudný, no a v neposlední řadě musím zmínit i absenci emocí, které tyto snímky též mívají, ani to zde ale jaksi neklaplo. Takže vzhledem k tomu, jak je to krátké a díky atraktivnímu prostředí a době, se to dá celé sice v pohodě přežít, nicméně v rámci žánru je to upřímně bída a za mě i určitě zklamání. ()

DavidS.

Ronja, dcera loupežníka ve zlatavých barvách a kouzlo přespolního běhu, kterému by Hunger Games mohly jen tiše závidět...Neurážející jednohubka s drsným prostředím, dynamickou hudbou, normální dorostenkou a střídmou stopáží... ()

Lukoboss

To byla tak hrozná, nízkorozpočtová nuda plná klišé, že jsem si u toho fakt zoufal. Už jenom to, když je divák schopnej během pouhých 78 minut cca 6x předpovědět a přesně trefit, co se stane, je na pováženou. Není tam nic zajímavýho, zvláštního, převratnýho, ani žádnej dějovej zvrat. Pěkná je opravdu akorát ta příroda, což je bohužel málo. ()