Reklama

Reklama

Režiséři filmu Malá Miss Sunshine uvádí “nádhernou a okouzlující” (Marshall Fine, The Huffington Post) romantickou komedii s Paulem Danem a Zoe Kazan v hlavních rolích. Mladý, kdysi úspěšný spisovatel Calvin (Dano) nyní zápasí s tvůrčím blokem, ale i se svým milostným životem. Teprve když vytvoří půvabnou románovou postavu jménem Ruby (Kazan), získává novou inspiraci. Ruby probouzí k životu nejen jeho psaní – ale také sebe samotnou – a to doslova! Tváří v tvář opravdovému vztahu se svou původně virtuální přítelkyní stojí Calvin před zásadním rozhodnutím. Dopíše tuhle romanci sám, nebo to ponechá osudu? Ve vedlejších rolích filmu se představují Annette Bening, Antonio Banderas a Elliott Gould. Ruby Sparks je “příjemná romantická komedie, která vás dojme a má ambice stát se filmovou klasikou” (Katie Walsh, Indiewire). (oficiální text distributora)

(více)

Videa (19)

Trailer

Recenze (347)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,NEMŮŽU SE ZAMILOVAT DO SVÉ POSTAVY.“ … ,,PROČ NE?“ … ,,PROTOŽE NENÍ SKUTEČNÁ.“ … ,,VÍŠ TO JISTĚ?“ … ,,ANO. JE TO JEN VÝPLOD MÉ FANTAZIE!“ …. /// Po několika mokrejch snech se to konečně stalo: MÚZA SE ZHMOTNILA! Romantická rozplavba v bazénu – jasan, Calvin nepíše pro mě, ale pro holky. A i když voceňuju jeho smysl pro představivost, chemie je tady – mezi nima – tolik, asi jako v mateřským mlíku (…zapomeň perníková mámo!). Calvin se nemůže vyrovnat s realitou, Calvin se vyrovnává s realitou, jeho okolí se nemůže …. jeho okolí se vyrovná… a tak to furt pokračuje a já čekám, až mě zasáhne ona romantická realita. Hovno – vlastně NIC! (za to hovno se omlouvám, já jsem prostě zvyklej na slovo Ruby odpovídat ….). Spisovatel nebo kouzelník? Je to láska, takže kouzlo! (dobrá, dám vám ještě šanci, už jsem zažil divnější věci). Furt musím myslet na to, proč to nefunguje? (né to… to mezi nima a mnou…blbče!) Základem je bejt kapku za vodou a mít talent vymejšlet píčoviny (něco z toho bych snad i splňoval…). Že bych nevěřil, že jde stvořit dokonalá ženská? Nebo mě sere úvaha, že z Calvina v dospělosti bude stejně zábavnej chlápek jako Dodge? Komedie? Vy teda máte zvrácenej smysl pro humor (hej Joe, nemáš tam něco míň morbidního? Na tohle jsem ještě nedospěl…). Příběh vypadá zajímavě a přináší spoustu podnětů, ale ve finále vyjde na stejno, jestli píchat na (při) konci světa, nebo se svou fantasií. A že se ve finále snažej ze mě vydolovat to, co tam celej film nebylo? JDI DO PRDELE! (Souhlas! Jo, a abys věděl – Tvoji knihu bych si nikdy nekoupil! A psa mám taky hezčího!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ráno mívám mokrou postel a nevím, jestli nemám začít psát (možná bych doporučil nejdřív investovat do urologa…). 2.) Zjistím, že lásku u ,,Fr“ rozdává jiná holka (dyť to říkám: na Ruby odpovídám…). 3.) Thx za titule ,,MEVRT“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Pygmalionský příběh má v sobě etický háček: nakolik je stvořitel zodpovědný za tvora, kterého přivedl k životu, a jak bude zvládat, když se jeho vlastní výtvor osamostatní? Tady to hlavní hrdina těžce nezvládl. Chtěl si vyrobit loutku a při jejích pozdějších pokusech o vlastní život jí začal házet pod nohy jeden klacek za druhým v podobě příkazů, jak se má chovat. Takový zamindrákovaný chudáček si nezaslouží sympatie. Ještě k tomu komediální stránka filmu nefunguje, anebo se o ni film ani nepokouší, takže zbývá nuda a trochu rozpliznutá limonáda o dvou protivných lidech. /17. 8. 17./ ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Tvůrci mé nejoblíbenější americké indie komedie Little Miss Sunshine přišli s novou povedenou americkou indie komedií. Ruby Sparks je originální (do jisté míry - podobný nápad už byl použit minimálně ve Forsterově Horší už to nebude), zábavný a příjemně plynoucí film. Škoda ale, že režijní dvojice neměla dost velké koule na to, aby film utnula asi deset minut před koncem. V takovém případě bych byl asi nadšen, vyznění filmu by bylo velice silné, byť ne romanticky-komediální. Takto jen spokojenost. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Při letmém okouknutí to vypadá, že někdo pod vlivem Stranger than Fiction sepsal lehkou a přímočarou high concept romanci. Teprve zesílení interakce mezi liniemi partnerského soužití a tvůrčí kontroly film obohacuje o nečekaně temnou a přitom velmi zábavnou rovinu. Nesejde na tom, nakolik reálnou a živoucí postavou Ruby je (moc ne). Najednou úplně stačí, že vzhledem i chováním představuje zhmotněný sen nejednoho geeka. Neplní totiž úlohu hrdinovy plnokrevné partnerky - její přítomnost pouze iniciuje zátěžovou zkoušku Calvinova charakteru. Dokáže přijmout fakt, že se jeho sen zabydlel v realitě, kterou sám obývá? Dokáže žít bez toho, aby Ruby podřizoval své autorské kontrole, aby jí připomínal, kdo je pánem? ___ Film jakožto produkt patriarchální společnosti ukazuje ve chvílích nejupřímnější žánrové sebereflexe, že jsou to muži, kteří ženám předepisují jednat dle melodramatických konvencí, tedy hystericky. Během těchto demonstrací mužské dominance z filmu vyprchává veškerá lehkost a jenom krůček jej dělí od psychologického hororu, který se ve skutečnosti skrývá pod vnějším půvabem většiny hollywoodských romantických komedií. Trauma z tohoto nahlédnutí za oponu však není rozvedeno dál, například směrem k prohození rolí autora a díla, a film končí velmi banálně, SPOILER – hrdinčiným vykoupením a hrdinovým „sestoupením“ do její reality (přepsáním jejich společné historie se stává postavou téhož vyprávění, už jí, a pravděpodobně i ženám obecně, rozumí). Opětovné nahození líbivé fasády vyznívá pokrytecky, jako dobrovolné přijetí falše, před kterou nás film sám varoval. KONEC SPOILERU ___ Scénář s chytrým nápadem by vůbec potřeboval pevnější režijní uchopení (vyprávění občas stagnuje – např. rodinné intermezzo s Banderasovým vtipným, ale zbytečným cameem) a zacelení některých děr v logice (proč Ruby její „přepisování“ rozruší až poté, co se o něm dozví, dříve si náhle povahy/schopností neuvědomovala?). ___ Ruby Sparks je milou historkou s morálním ponaučením (ideál musíme objevit a udržet v sobě, ne v druhých), která zákonitosti tuctových romancí sice odhaluje, ale moc dalšího s nimi nedělá, což je škoda, protože zde podle mne bylo v druhém plánu zaděláno na naratologickou delikatesu první jakosti. Ten první plán je ale, hlavně zásluhou rusovlasé Zoe Kazan, pořád hodně fajn. 75% Zajímavé komentáře: Jeržik, Terzeus ()

MMR 

všechny recenze uživatele

Moc hezké fantasy zpracování. Bál jsem se, že se mi to nebude líbit, protože podobný film "horší to už nebude" se mi nelíbil. Ale opak je pravdou. Začátek neoslnil, ale po opravdovém zjevení dívky do skutečné podoby se film rozjel a byla radost pohledět na to, co se bude dít. Skončilo to hezky. Teda alespoň mě se to líbilo. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (11)

  • Excentrický dům, ve kterém žije Calvinova matka, je skutečný dům v Hollywood Hills. Většina dialogů, které popisují materiály v domě použité, byla napsaná na místě v den natáčení za přítomnosti tehdejšího majitele, který štáb domem provedl. (džanik)

Reklama

Reklama