Když malý Burt Wonderstone dostal k narozeninám kouzelnickou soupravu, změnil se mu svět. Kouzelnické triky a magie se staly jeho celoživotní vášní a díky nim také poznal nejlepšího kamaráda Antona, který se stal jeho parťákem. Po letech spolupráce ale jejich popularita klesá a přátelství pokulhává. Před lidmi se stále tváří jako ti nejlepší přátelé, ale zákulisí se stalo místem jejich nekonečných hádek. Po zpackaném triku se jejich cesty rozcházejí. Burtova sólová dráha končí fiaskem, obecenstvo totiž nestojí o trapného stárnoucího kouzelníka, ale dává přednost novému pouličnímu mágovi, který na sebe strhává stále větší pozornost. Pokud chce Burt znovu uspět, musí opět spojit své síly s Antonem a předvést divákům to nejlepší kouzelnické představení. (TV Nova)

viky13

Poprvé mi byl Jim Carrey ve své extravagantní roli nesympaticý...asi protože už mi ta jeho extravagance přišla trochu přes čáru. Taky se mi moc nelíbilo, že jeho role je v podstatě plagiát na skutečného pouličního mága vystupujícího ve vlastním pořadu Chrise Angela. ()

beso74

Ako komédia sa ma tento film na mňa tento film zapôsobil asi tak ako správa o blízkom začiatku predaja iphone7 na detí niekde na predmestí Bagdadu. Ako film o kúzelníkoch by som ho nechal zmiznúť spolu s jeho tvorcami niekde v Čiernej diere. A herci? S nimi to je tiež také všelijaké. Jim Carrey vo vedľajšej úlohe zaujímavý, ale trestuhodne nevyužitý, jeho image je skutočne prekvapujúci, Steve Buscemi odovzdáva svoj štandard, ale nič viac a Steve Carell sa nedokáže dostať so svojho vlastného tieňa. Vcelku osviežujúco tak pôsobí asistentka Olivia Wilde a predovšetkým starnúci ale stále svieži majster kúzelník Alan Arkin. Jediným dôvodom, prečo to vidieť je tak fakt, že máte chuť pozrieť si po 100 a prvý krát príbeh o lúzroch, ktorí sa stali hviezdami a zabudli všetky známe pravdy o hodnote priateľstva, o tvrdom páde a vytriezvení a návratu do reality a nakoniec o poznaní tých pravých nefalšovaných hodnôt, akými sú už spomínané priateľstvo, láska a úcta k iným ľuďom. ()

TaNya_

Celkem se divím, vetší kraviny tady dosáhnou i červené barvy a tohle má jenom 60%. No já si tu kouzelnickou parodii i se samotným finále užila. Páni komici byli v pohodě. ()

uodevr

Mohlo to být za 4*, kdyby Postava Steva dostala víc prostoru na hlubší prokreslení; kdyby ta sexuální scéna mezi dvěma kůzelníky byla rozvinutější; kdyby tam bylo víc odkazů na kouzlení jakožto krásné, jedinečné umění (takhle si to z kouzlení dělá z dobrých 80% prostě prdel)...zkrátka kdyby víc času věnovali tomu dobrému a vyždímali tak víc z honosného potenciálu. Místo toho je to nepříliš vtipná, průměrná emerikn komedie, která opravdu nepředstavuje humorný kontrapunkt The Prestige (v což jsem ani nedoufal, ale stále na něco takového čekám). Davidovo cameo, tho... ()

kubas369

V jednoduchosti je občas síla tohle není nijak výjmečne ale přesto trocha toho kouzlo tady je, takže proč ne. A jasný eso v rukavu, naprostej magor Carrey. ()

boombang

Příjemné překvapení, u kterého jsem se hodně bavil. Sice mi tu dost vadil Carell (tím, jak hrál, tím, koho hral, a rovněž tím, jak je jeho postava předvídatelná), ale vynahradili mi to můj oblíbenec Buscemi a hlavně famózní Carrey, z jehož úchylných výstupů jsem fakt nemohl. Cynický závěr byl pak chutnou třešinkou na dortu. Film si zde podle mne zaslouží vyšší celkové hodnocení, než je 57%. ()

kloaf

Film, který občas vykouzlí smích na tváři, ale spíše takové zoufalé (co se týče mě osobně). Příběh mě nezaujal a provedení ani herecké výkony mi nepřišly příliš dobré. Většina příběhu byla spíše zdlouhavá a nudná. Ale i tak jsem to dokoukala do konce, oddychla, že je konec. Ale snaha rozhodně byla a mohlo to být horší. Je to zkrátka ,,koukatelné" s přáteli, když se chcete kouknout na blbinu. ()

Mikel LetsGo

Zrovna když jsem si říkal,že tato průměrná sonda do duší kouzelníků trochu ztratila na tempu a začla se pomalu ale jistě blížit neuspokojivému dvouhvězdičkovému hodnocení, přišlo velké finále a já se zase jednou pořádně zasmál. Jak tvrdím pořád..v poslední době je natolik málo dobrých komedií, že sebemenší náznak cukavého koutku musíme ocenit a proto neváhám a dávám téhle ptákovině za čtyři :D ()

Johniii

Naprostá ztráta času. Překvapivě ani Carey ani Buscemi to nezachraňují. A nejhorší na tom je, že ani na krásnou Olivii tu člověka nebaví koukat. Jedním slovem: hovnovinka ()

Lucius55

Tak tohle mě vážně neoslovilo. Souboj kouzelníků, často až do trapnosti vyvedený, mi v tváři působil úšklebky znechucení. Dokážu pochopit, že někomu právě toto může připadat velmi vtipné, mně však tedy rozhodně ne. Ale protože to chápu jako parodii na kouzelnické řemeslo a často jsem měl pocit, že si herci své role docela užívají, přidávám druhou hvězdu... ()

Daryl.Dixon

Díky Olivii Wilde bylo na co koukat, ale jako komedie mi to moc nepřišlo. Spíše to na mě působilo jak dokument o několika generacích kouzelníků s humornými scénkami z natáčení. Nejvíce mě pobavilo přenášení bezvládných diváků v rámci kouzelnického vystoupení - kam se na to hrabe zacházení s balíky na poště. ()

joky77

Na Divú Olivku sa veľmi dobre pozeralo :D a Jim patrí medzi mojich obľúbených hercov. . Úplný záver bol fajn a konečne som sa mohol zasmiať. Zvyšok filmu išiel dosť mimo mňa a pár krát som mal nutkanie to vypnúť. Za mňa tomu niečo chýbalo...... a nespravili to ani gej kúzelnícke oblečky. Aj napriek tomu si myslím , že 3* sú OK. Videl som už aj väčšie sračky a tento film u mňa zapadá do slabého priemeru a kategórie filmov, ktoré už nemám potrebu púšťať zas. ()

LukeKiller

Po tom, čo som videl fakt veľké kvantum komédii, je táto aj keď nie dobrá, stále lepšia ako mnohé iné. V celku príjemny komediálny príbeh s kúzlami. Iste, dalo sa z toho vyťažiť asi o dosť viac. Ale videl som tak 30 komédii, a táto si s ohľadom na to, aká je konkurencia, "priemer" nezasluhuje. ()

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (více)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (více)