Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

montel

Viktor (Colin Farrell) je členem gangu, jehož šéf Alphonse (Terrence Howard) má velké obavy o svůj život, protože ví, že po něm někdo jde. Rozhodne se tedy likvidovat konkurenční gang, ale netuší, že právě Viktor je onen záhadný muž, který usiluje o jeho život. Chce se totiž pomstít za smrt své rodiny, kterou má právě Viktor na svědomí. Na problémy zadělá Viktorova sousedka Beatrice (Noomi Rapace), která viděla, jak Viktor zabíjí muže a tak po něm nyní vyžaduje splnění dosti neobvyklého úkolu...Námět byl celkem dobrý. Od chvíle kdy Beatrice řekla Viktorovi co po něm chce, vypadalo to, že se to rozjede ve slušný thriller. Bohužel mě to ale nenadchlo, děj nenabral očekávaný spád a ani herci se mi tentokrát ve svých rolích moc nezdáli. Za mě průměr. 45% ()

camomilla

POZOR SPOILERY: Byvaly vojak chce pomstit smrt sve rodiny a tak zabije cleny (dokonce dvou!) gangu a jeste se stihne zamilovat do krasky v nesnazich . Pomsta mrtveho muze je dukaz, ze i nejkycovitejsi namet se da bravurne ztvarnit. ()

Nataly205

Príbeh dvoch ľudí, ktorý nemali nič a keď sa konečne našli, zistili, že by mohli stratiť jeden druhého. Najlepšia akčná scéna je prebúranie pol baráku autom :D Na konci všetko dobre dopadlo a všetci boli šťastný. Nápad s fotografiou alias puzzle sa mi moc páčil. ()

Pogodancer

Akční scény na začátku a na konci filmu byli vynikající, celková myšlenka sice ne bůhvíjak geniální, ale bavil jsem se. Film mě potěšil, doporučuji =) 4* ()

teseth

Stravitelný krimi thriller, který ve vás nebude sice budit extrémní emoce ale na druhou stranu udrží vás v napětí a ukáže kus slušně odvedené práce. Colinovy tyto role sedí jak hrnec na ..... a Naomi si role ujetých bab vysloveně užívá. Co mi trošku vadilo je příliš rychlé odhalení tajemného vraha. ()

Skunkiee

Velmi zvláštní film. Americký a přesto nehollywoodský. Dost jsem s ním zezačátku bojoval ale postupně mě to upoutalo. Příběh není špatný ale asi bych ho raději viděl v klasickém hollywoodsky-americkém dolarovém podání, na které jsem zvyklý. Takhle to na mě působilo depresivním a studeným dojmem. Potemnělé, špinavé, místy bez logiky - (SPOILER! V závěru Lászlo jen tak zahodí pistoli - co otisky, DNA při vyšetřování a tak?). Ani Collinovy psí oči moje hodnocení nevytáhnou výš než na tři. Jedno podívání mi stačilo. ()

Conancon

Pro Colina mám slabost. tedy pokud se objeví v nějakém filmu ..zvědavost se vyplatila dostal jsem víc než jsem čekal. Ono se občas stane, že závěrečná scéna je výborná tečka podpořená muzikou.Tady ta tečka je pro mě dokonalá. Francouzká zpěvačka ZAZ...tu známe s mnoha českých návštěv a vystoupení. ale dejme tomu, že ne pro každého. Tady určitě vzbudí zájem diváků kteří řeší hudební doprovod každého filmu jako já. Dobrá volba zařadit její starší skladbu na písničkový soundrack. Ve filmu nás její hlas provází ne jen jednou a koresponduje s atmosférou velmi dobře. Pro mě dost slušný snímek. Davám 5..jedna za hudbu jako vždy. ()

Aha

Škoda tejto priemernej záležitosti. Film začína veľmi dobre, dlho nechá diváka váhať aj v oblasti vytvárania vzťahu s Noomi. Po prvej tretine ale presne vieme o čo komu ide, karty sú vyložené a nadchádzajú dve tretiny, ktoré už ničím neprekvapia. Je to škoda, scenáristicky sa z toho dalo vyždímať oveľa viac. A to finále beriem ako dobrý vtip. Lebo keby nie, dám 2 *. ()

Starejsi

Colin sa snažil a snažil, ale aj tak mu neviem prísť na chuť, nie veľmi zložitá zápletka, jednoduchý dej, vzťahy sa neriešili do hĺbky, záverečná prestrelka, ktorá tam jednoducho musela byť. Viac ma z tohoto žánru bavil "Rozsudok smrti" s Kevinom Baconom. Hviezda za Terrenca Howarda, pol hviezdy za spomínané snaženie Colina a pol hviezdy za mnohojazyčnosť filmu. Maďari, albánci, francúzi...každý si prišiel na chuť. ()

Unrealik odpad!

Nesympatičtí herci, rozhovory, vizuální zpracování (tma)… Po cca 15 minutách jsem film už jen v rychlosti proklikal. ()

Pythonator

Drsná romance s řádným heavy endem. Noomi Rapace je sympatická a docela přitažlivá, nato že je ne moc přitažlivá a ne moc sympatická herečka a navíc tu má znetvořený obličej jizvami - prostě záhada. ()

Tucinka

nejak mne to cele nebralo a stale jsem nechapala proc hlavni hrdince se posmivaji za tvar..neprisla mi extra zjizvena a znetvorena ..zbytecne to bylo nafouknute. ()

Bragi66

Dánský režisér Niels Arden Oplev si přizval švédskou Noomi Rapace, která má svoji zjizvenou tváří a duší přispět k popsychologičtění akčňáku s také vnitřně zraněným mstitelem Colinem Farellem. Kdo hledá řízné akce bude asi zklamám, a ani závěrečná přehnaná řežba ho asi neuspokojí, přesto se na to dá dívat. Hudba (Jacob Groth) k tomu docela pásne. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (více)