Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

Wardan

Dobrá krimi. Ale jsem trochu zklamaný. Oplev je velmi zručný režisér a obsazené je to perfektně. Přijde mi však, že scénář místy trochu drhne a co mě nejvíc mrzí je, že vedlejší postavy jsou málo prokreslené. Například postava Dominica Coopera je vlastně zajímavá jenom tím, že jí hraje Dominic Cooper, protože o ní nic nevím. A podobně je to u dalších postav. Škoda, mohlo to být o dost lepší. Takhle mi to zůstane v hlavě jen jako fajn a neotřelá revenge-kriminálka. ()

zahadum

Film ma od začiatku tajomnú a nedôverčivú atmosféru....bolesť a smútok .... túžba po pomste rafinovaným spôsobom...film má aj temný vizuál a dôveryhodné obsadenie ..... Príchod susedy Beatrice ( Rapace ) však všetko skomplikuje .... je na divákovi či je to dobre alebo nie....každopádne dokonale budovaná atmosféra kde skutočne tú tichú bolesť vnímate sa v závere utopí v obyčajnom tupom vystrieľaní ktoré ako keby sem náhle spadlo z nejakých tých Stalloneových Expendables ...a to je škoda....film by si zaslúžil ohľaduplnejší koniec...takto len za štyri ... a verte pán Oplev, že ste to mali za päť ! ()

El-Barto

Colin je v hlavní roli fajn, potěší i Abraham. Ale zbytek je jeden přešlap za druhým (hlavně Howard). Finále je taky přepálený, ale do tý doby to díky velkýmu počtu twistů celkem funguje, i když ne moc svižně a to jsou pak ty dvě hodiny celkem dlouhý. Slabší tři. ()

Fifer

Zdejší vysoká hodncení nechápu. Scénář je na úrovni devadesátkovejch filmů se Seagalem a Lundgrenem, klišé na klišé. What a waste of time. ()

tomo41

Pomsta po Americku. Scény s otrými nábojmi striedali tie s tupými dialógmi. Ale napätia fungovalo. Aj Colin to dobre zahral. Raz pozrieť stačí. ()

Dr.Manhattan

Za poslednu dobu moj najlepsi filmovy zazitok. Mozno som bol ovplyvneny obsadenim (Colin Farrell, Noomi Rapace) a preto je moje hodnotenie take vysoke. No nemozem si pomoct, od zaciatku az po koniec som bol nim doslova pohlteny. Dejom, spominanym obsadenim, reziou, romantickou zapletkou a asi vsetkym cim sa da. Dve hlavne postavy sa chcu drzat svojich priorit (pomsta), ale postupne sa zacnu zblizovat. Je vidiet ze Laszlo(Victor) je oddany svojej veci. Snazi sa drzat city na uzde. Ale pohlady na Beatrice vsak hovoria za vsetko. A Beatrice tak isto, zo zaciatku naschval odhaluje jazvy, ako keby chcela robit dojem tvrdej mozno bezcitnej osoby, ale aj so zjazvenou tvarou je nadherna. Takze to na mna nezaberalo ;). Besna strelba na zaciatku a na konci, mohla byt troska decentnejsie, ale bolo to v ramci normi. ()

rusty09

První film, ve kterym mě Colin fakt bavil, Noomi s jizvama snad ještě hezčí než normálně. Dobrá podívaná. ()

malypivo

Čekal jsem zajímavý temný akční snímek, který něčím překvapí. Bohužel mě nakonec překvapilo to, jak nepřekvapující akčňák s happyendem to byl. A to to vypadalo tak slibně. ()

Extrakritik

Film celkem ušel,ale vadila mi na něm jedna věc.Hlavní hrdinka má jizvu na obličeji a proto si z ní každej dělá legraci a nikdo s ní nechce randit.Přitom je to hezká ženská a jizva je minimální.Trapný. ()

Bozvav

Docela slušná akční nálož, u které jsem usnula jenom proto, že mám virózu, (žádný, z dálného východu zanesený paskvil, ale poctivou českou rýmu). Colin překvapivě dost dobrý, Noomi také, stejně tak Cooper (to je fakt frajer). Možná, kdyby první polovina nebyla tak težce zadumaná, tak bych šla i o hvězďuli výše. Takto dávám tři a půl. ()

agassi68

Farrell sa pomaly a isto rúti nadol nasledujúc svojho predchodcu Vala Kilmera. Bezohľadný boss, túžba po pomste, láska medzi tým. To už fakt nie sú iné témy? Po klasickom úvode who i who ma premohla driemota a záverečná megastrieľačka akurát moje zmysly prebrala natoľko, že som to trápenie vypol. S takýmto obsadením som čakal rozhodne viac.. ()

WillyMarks

Vskutku běžný akční thriller o pomstě aneb jak si tu pomstu pořádně vychutnat. Základem je gang, drsný Victor a minulost. Okořeníme ufňukanou Beatrice, která furt jen bebíčkuje a jako postava mi nesedla, nicméně jizvy jí parádně seknou a vypadá dobře - prý zrůda. Akce je dost, nějaká ta krev tam taky je. Děj je vcelku napínavý, rychle se to vše veze. O zábavu není nouze. Slušná hudba a dobrý herecký výkon Colina. Film do pohody nepohody. Nic složitého, nic k zamyšlení...prostě zábava. Silnější 3* 70% ()

Rockerman

Vím, že to není na pět hvězd, protože to má několik vad na kráse a ten děj je dost kostrbatý, ale nemohu si pomoci. Vtáhlo mě to a nepustilo až do konce. Prostě ta dvojí pomsta se mi moc líbila. Navíc v hlavních úlohách jsou moji oblíbenci. Colin už dávno a Noomi od její Lisbeth. Mimochodem z této ošklivé hackerky se nám vyklubala docela pohledná žena a to ještě měla "povinně" znetvořenou tvář. Dostatečně drsné a temné, ale i silné a v závěru i romantické. Takže si myslím, že si tu plnou palbu zaslouží. ()

Páně

Velice příjemná a nenáročná jednohubka jejíž kvality dlí především v atmosféře, hereckých výkonech ústřední dvojice a samozřejmě velmi vděčnému tématu. Ono totiž není nad nějakou tu pořádnou vyzrálou pomstičku, to se ví nejen ve světě filmu už velmi dlouho. No a dokonce i ta poměrně vkusná romantická linie nakonec potěšila. Sex nebyl, jsem překvapen. Příjemně. ()

strikeman

Hezký "revenge" snímek s nehezkou Noomi, ale cool Colinem, navíc napínavý. Jen nevím, kde se z konce vytratila postava F. Murraye Abrahama...? 75% ()

drakodlak

Můžu si za to sice sám, ale stejně nesnáším pokud ve mně trailer k filmu vytvoří představu o filmu. Zde jsem dospěl závěru, že v poměrně akčním kousku půjde přeživší otec od rodiny nakopat mafiány do jejich zadků. A ehjle céle se to zvrhne ve spoustu dialogů a spíše to připomíná otočenou variantu krásky a zvíře. Rozhodně jsem se nenudil a film se mi celkově i líbil, ale protože jsem nedostal co jsem čekal je to za takové lepší 3*. ()

GOREGASM

Dead Man Down je dalším přímým důkazem toho, že skandinávská vlna režisérů dělá Hollywoodu jen a jen dobře. N.A. Oplev bravurně kombinuje pomstu s romantikou, kterou do děje a pod kůži Colina prosakuje pozvolna, ale zato s precizním timingem, za což Oplev jistě plácal po ramenou nejen sebe, ale především ústřední dvojici. Oplev zvolil pro svůj zámořský debut velmi solidní látku, sám přidal svou nemalou špetku do mlýna, a kdyby neobsadil dobráka Howarda (vyloženě neselhal, ale nehodí se) proti jeho hereckému profilu, šlo by o překvápko roku. Nicméně i tak jde v záplavě tuctových thrillerů o vítané severské osvěžení, které opět opráší pojmy jako napínavý a zatraceněpoutavěnatočený. 86% ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (více)