Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

Trailer 1

Roman.Ticka

Dead Man Down zpočátku naprosto selhával co do scénáře, nemám ráda, když jsem víc mimo než je zdrávo. Později mi naskočilo až tak, že během finální střílečky jsem začala řešit, co dál s Colinovým prázdným zásobníkem pár sekund předem, než si ho logicky realisticky vyměnil za nový.☺Ale to je jen tak na okraj, abych se ujistila, jak jsem chytrá a pozorná. Jinak je to přesně ten typ filmů, který jednomu sedne a druhému nikoli, ale díky hereckému obsazení se zmíněný nepoměr dá vydělit dvěma. Jelikož autor neopomněl přidat psychologickou vložku o výjimečných chvílích, jež mi už nedělaly žádné potíže v orientaci i predikci, tudíž jsem docela spokojena. Colin mi bude svítit na cestu ještě drahnou chvíli... ()

Flipnic

Hodně slušný. Temnej, ponurej a pomalej thriller o pomstě otce vyvražděné rodiny, který se dostane do gangu, který toto spáchal. Film má hlavně hodně suprovou formu, úžasnou kameru a vizual. Je zde snad jen jedna světlejší pasáž s vycházejícím sluncem a pak úplněj závěr v metru. Jinak samá temnota. Sice ohraná písnička typu Punisher a stovky dalších, ale slušně natočený a vyvážený s jednou suprovou akční scénou na úplném konci. Líbilo se, doporučuju. Collin je zde fakt dobrej. ()

Arsenal83

Ďaleko lepšie ako bežné filmy o pomste, kde príde muž v slnečných okuliaroch, vystrieľa pol roty a z 1500 guliek na neho mierených len jedna preletí bočnicou jeho plášťa. Hoci ani tu sme sa nevyhli prehnanému koncu a vlastne aj za začiatok to bola slušné štípanie od dymu zo strelného prachu. No to medzitým bavilo a udržiavalo v napätí. No a Noomi Rapace bola na prekvapenie s jazvami menej rapavá než je bežne, čo asi odkazuje na vikingské tradície, kde sa jazvili úmyselne. Možno ešte niekedy prekvapí sekerou v hlave a bude jej to slušať ako iným dámam klobúk. ()

Spooner

Rozpačité. Linie hrdinovi pomsty je skvělá a akční scény (i když jich mnoho není) jsou opravdu výborné a hned bych dal rejžovi natočit nějaký přímočarý akčňák. Ten zbytek totiž docela drhne, linie Farrella a Noomi Rapace je nepřesvědčivá, nudná a dialogy občas dosti tahají za uši. Tempo je navíc dosti pomalé, některé scény vyznívají skoro nechtěně směšně a zajímavá postava Dominica Coopera mohla být také využita lépe. Nakonec tedy spíše promarněná šance. ()

DwayneJohnson

Teď můžu nadávat tak leda sám sobě. Původně jsem si chtěl pustit něco jiného, ale nakonec zvítězila má touha po nějaké krvelačné akci a pomstě. To se mi sice dostalo, ale pro mě v absolutně nepouživatelném balení, po kterém je mi špatně ještě dnes. Nelíbilo se mi zhola nic a největším zklamáním bylo kromě „ pohádkového“ příběhu, výkon Noomi, která byla věrohodná, asi jako ryba na suchu. No a když k tomu připočtu závěrečných asi 20 minut a poslední bojovou scénu, není moje dnešní hodnocení vůbec nespravedlivé. ()

• Vo filme možno počuť okrem anglického aj francúzsky, španielsky či albánsky jazyk. (MikaelSVK)
  • Názov filmu sa objaví až v dvanástej minúte. (Johnny.ARN)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v známych častiach New Yorku ako Queens, Manhattan či Brooklyn a taktiež aj v meste Philadelphia. (MikaelSVK)

Související novinky

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (více)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (více)