Je příjemné narazit v kině na režiséra, který si uvědomuje sílu nemluvených pasáží a který dokáže vyprávět příběh pomocí obrazu. Bez Opleva by možná Dead Man Down bylo jen průměrným thrillerem; pod jeho vedením se nicméně mění v neo-noirem inspirované dílko, které mě od začátku do konce bavilo sledovat.(11.5.2013)

• emma53

Můj zlatý a jako vždy neprůstřelný Colin, což je dobře, jen ať ještě chvilku vydrží, protože v Total Recall měl co dělat, aby se z toho vykřesal. V prvních chvílích jsem v tom měla docela solidní hokej, než jsem se postupně zorientovala a pak už to běželo jak po másle. Klasický akční thriller s odlehčovací romantickou složkou s Beatrice, kterou hrála Noomi Rapace, která začíná být čím dál víc v kurzu a ani se není co divit. Jinak si myslím, že docela dobrý potenciál, který Dead man down měl, byl tak trochu zbytečně a nesmyslně prostřílený. K tomu přibylo pár nevěrohodných chvilek, které ty lepší už moc nezachránily. Je to strašná škoda, takže u mě je to lepší dvojka, nedá se nic dělat Coline a Noomi.(22.6.2013)

Dead Man Down zpočátku naprosto selhával co do scénáře, nemám ráda, když jsem víc mimo než je zdrávo. Později mi naskočilo až tak, že během finální střílečky jsem začala řešit, co dál s Colinovým prázdným zásobníkem pár sekund předem, než si ho logicky realisticky vyměnil za nový.☺Ale to je jen tak na okraj, abych se ujistila, jak jsem chytrá a pozorná. Jinak je to přesně ten typ filmů, který jednomu sedne a druhému nikoli, ale díky hereckému obsazení se zmíněný nepoměr dá vydělit dvěma. Jelikož autor neopomněl přidat psychologickou vložku o výjimečných chvílích, jež mi už nedělaly žádné potíže v orientaci i predikci, tudíž jsem docela spokojena. Colin mi bude svítit na cestu ještě drahnou chvíli...(22.6.2013)

Max Payne svého druhu. Kdo by nemiloval filmy o pomstách, které jsou navíc dochucené C. Farrellem. Úžasný volně plynoucí akční film o poměrně sofistikované pomstě krystalizovaného utrpení pro obě strany. Jsem rád, že se tu zjeví motiv lásky, motiv východiska v té drsné krajině pustoty srdce zalité chutí pomsty. Finále je trochu divočina se značkou ideál pro emerickou epesní podívanou pro čistý akční konzum.(8.7.2017)

• SeBig

Žánr romantický a akční mi prostě nejde ksobě pokud to není jako Desperado.. ale tohle fakt neni akční, minimum akčních scén tak tři za celý film, který se neuveřitelne táhne. Jediné plus jsou ty akční scény kterých je fakt málo a Colin Farrell jinak velké zklamaní.. film by si mohl podat ruku s filmem Redemption který mě zklamal skoro na stejné urovni akorát ten mě víc nasral.(21.8.2013)