Pomsta mrtvého muže

Dead Man Down

Pomsta mŕtveho muža

Krimi / Thriller / Drama / Akční / Romantický

USA, 2013, 118 min

Vidět trailer před filmem a čekat pak třeskutě akční podívanou, asi bych byl taky zklamanej. Skutečnost je totiž trošku jinde. Dead Man Down je hlavně ponurý thriller s pečlivě budovanou atmosférou, ne zcela jednoduchým příběhem a skvělou hlavní dvojicí, díky které je film nasáklý i poněkud drsnou romantikou. Na akci se samozřejmě nezapomíná (v podstatě jsou tu dvě kratší a jedna delší v závěru), a i když jsou perfektně natočeny, nejsou zcela prioritní. Trochu se tu nabízí srovnání s předloňským Drive s tím rozdílem, že tenhle snímek je míň "artovější", za to s větším důrazem na bránu.(3.7.2013)

Zpočátku, perfektní romantické drámo. Životem sežvýkané trosky na sebe koukají z balkónu až se do sebe zakoukají a pozvou se na rande. Pak se to začne lehce šmodrchat a hrdinové odhaují svá tajemství. Přidejte pár vražd, parádní atmosféru a mělo by to fungovat. A funguje, ale to obsazení a režisér slibovali víc. A hlavně konec jak ze Seagalovky celému filmu podráží nohy. Nechápejte mě špatně, finální zabíjačky mám rád, ale do DEAD MAN DOWN prostě nepasovala.(3.7.2013)

Tenhle film je natočen po všech stránkách tak nějak standartně, že mě sice celkem bavil, ale zanechal takový nijaký sterilní dojem. Příběh je sice na kriminálku takový lepší průměr, herci také, ale je to natočené jako pro televizi, tak nějak bez otisku režiséra. Moc mi také neseda hudba, která je místy až příliš dramatická na to co se ve filmu (ne)děje.(15.12.2013)

• nascendi

Spoľahnúť sa na náhodu a zopár známych hercov nie je najlepší nápad, keď sa človeku nechce spať. Na filmy tohto typu som dosť citlivý a zle znášam všetky nedostatky vyskytujúce sa v nich častejšie ako v iných žánroch. Okrem toho som si uvedomil, že známy Colin Farrell je síce obľúbeným hercom, ale pre inú skupinu fanúšikov. Celý film som pozeral v reálnom čase, teda aj s blbými reklamami, čo pridalo ďalšie zážitkové mínus. Film je to nezáživný, dialógy únavné a nádeje tvorcov sa upínajú k strieľačkám. Lenže tie už vidno v každom filme a ťažko je nájsť rovnováhu medzi napätím s profesionalitou a komickosťou alebo trápnosťou, ak sa niečo prepískne. Záverom iba toľko, že film nemusel byť nakrútený a ja som nemal byť chtivý jeho sledovania.(26.7.2015)

• SeBig

Žánr romantický a akční mi prostě nejde ksobě pokud to není jako Desperado.. ale tohle fakt neni akční, minimum akčních scén tak tři za celý film, který se neuveřitelne táhne. Jediné plus jsou ty akční scény kterých je fakt málo a Colin Farrell jinak velké zklamaní.. film by si mohl podat ruku s filmem Redemption který mě zklamal skoro na stejné urovni akorát ten mě víc nasral.(21.8.2013)

• - Vo filme možno počuť okrem anglického aj francúzsky, španielsky či albánsky jazyk. (MikaelSVK)

• - Na konci filmu, keď Victor (Colin Farrell) a Beatrice (Noomi Rapace) cestujú domov newyorským metrom, môžeme vidieť nápis "York-Dauphin", čo je zastávka filadelfského metra. (vander19)

• - Jednou zo spoločností, ktorá sa podieľala na produkcií filmu, je aj WWE (World Wrestling Entertainment). Ide o veľmi populárnu wrestlingovú asociáciu v USA. Stu Bennett, ktorý hrá postavu Kilroya, je bývalým zápasníkom a šampiónom WWE. (vander19)