Pomsta mrtvého muže

Dead Man Down

Pomsta mŕtveho muža

Krimi / Thriller / Drama / Akční / Romantický

USA, 2013, 118 min

Vidět trailer před filmem a čekat pak třeskutě akční podívanou, asi bych byl taky zklamanej. Skutečnost je totiž trošku jinde. Dead Man Down je hlavně ponurý thriller s pečlivě budovanou atmosférou, ne zcela jednoduchým příběhem a skvělou hlavní dvojicí, díky které je film nasáklý i poněkud drsnou romantikou. Na akci se samozřejmě nezapomíná (v podstatě jsou tu dvě kratší a jedna delší v závěru), a i když jsou perfektně natočeny, nejsou zcela prioritní. Trochu se tu nabízí srovnání s předloňským Drive s tím rozdílem, že tenhle snímek je míň "artovější", za to s větším důrazem na bránu.(3.7.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,895,295Tržby Celosvetovo $18,903,193Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,617,025 //počet predaných kusov 80,714Tržby za predaj DVD v USA $1,818,299 //počet predaných kusov 107,211║ až nečakané prekvapenie, skvelé obsadenie a hlavne fungujúce pre dej, výborne vystavaný a vygradovaný príbeh bez menšieho zaváhania, nechýba napätie, precízna akcia, maximálna spokojnosť, troška ale nechápem prečo to tak drvivo prepadlo v kinách? /80%/(2.9.2013)

Od začátku dobrá podívaná, s dobrým příběhem a zajímavým tempem. Jak už několikrát zaznělo, působí místy utahaně a vše je dost ukecané. To se bohu dík jen na první pohled zdá a problém to není až tak velký. Děj je dobrý a neřeší se prkotiny, ale věci, které diváka zasadí do sedla. Nemohl jsem si nevšimnout skvělého hereckého výkonu Colin Farrella, který působil navenek jako velký "drsňák", ale ve skutečnosti byl zničený životem a jeho oči to dávali silně najevo. S tímto thrillerem nemám žádný problém až na tu občasnou utahanost a méně akční sekvence. I s těmito maličkostmi jde o kvalitní snímek .. 8/10 = 84%(21.9.2013)

Fascinující Revenge Flick,který vás zaneprázdní a pohltí od začátku do konce. Postavy jsou kvalitně rozvíjené v temném,neobvykle romantickém příběhu s výtečným Farrellem a Noomi Rapace. 2 Imigranti z odlišných světů, oběti pohromy moderní společnosti,ve stejném místě usilující o pomstu a překrásný příběh romance od bolesti ke ztrátě. Kvalita ! 80%(12.6.2013)

|| Scenár: J.H. Wyman | Hudba: Jacob Groth | Produkcia: Heal H. Moritz, J.H. Wyman | Distribúcia: FilmDisctict | Štúdio: Original Films, Frequency Films, IM Global, WWE Studios | Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 18,074,539 $ || Tento kus si nezaslúži byť prepadákom. Je to silne nadpriemerný thriller s neobyčajnými, vykreslenými postavami, a antischematickým scenárom (ajkeby sa mohlo povedať, že motív pomsty predurčuje určitú podobnosť mezi všetkými dielami). Bavil som sa skvelo, tento plnokrvný typ spracovania a realizácie mám naozaj rád. 85% | Blu-Ray, HU DTS |(14.9.2013)

• - Vo filme a aj pri záverečných titulkoch zaznie pieseň "Éblouie par la nuit" od francúzskej speváčky Zaz. (Casador)

• - Jednou zo spoločností, ktorá sa podieľala na produkcií filmu, je aj WWE (World Wrestling Entertainment). Ide o veľmi populárnu wrestlingovú asociáciu v USA. Stu Bennett, ktorý hrá postavu Kilroya, je bývalým zápasníkom a šampiónom WWE. (vander19)

• - V scéne, kde Alphonse (Terrence Howard) preberá hovor od svojho človeka, chytí telefón naopak, ale aj napriek tomu ďalej veselo telefonuje. (vander19)