Pomsta mrtvého muže

Dead Man Down

Pomsta mŕtveho muža

Krimi / Thriller / Drama / Akční / Romantický

USA, 2013, 118 min

Když se forma, tempo a vyprávění obrazem na severský způsob zkříží s americkými lokacemi, přitroublým scénářem a požadavky filmového trhu, není se co divit, že světlo světa spatří podivný hybrid. Oplev se snaží vendetu maďarského inženýra servírovat za studena, ale ať už zásluhou tlaků na rychlé dokončení, či ohraným scénářem plným laciných zvratů, jsem největší chlad pociťoval v sobě a to i z důvodu nevěrohodně vykreslené romance ústředních zjizvenců. Pokud bude režisér dál hledat štěstí za velkou louží, doporučuji při pročítání scénářů a handlování s producenty třímat v ruce králičí pacičku..(24.10.2013)

Zpočátku, perfektní romantické drámo. Životem sežvýkané trosky na sebe koukají z balkónu až se do sebe zakoukají a pozvou se na rande. Pak se to začne lehce šmodrchat a hrdinové odhaují svá tajemství. Přidejte pár vražd, parádní atmosféru a mělo by to fungovat. A funguje, ale to obsazení a režisér slibovali víc. A hlavně konec jak ze Seagalovky celému filmu podráží nohy. Nechápejte mě špatně, finální zabíjačky mám rád, ale do DEAD MAN DOWN prostě nepasovala.(3.7.2013)

Je příjemné narazit v kině na režiséra, který si uvědomuje sílu nemluvených pasáží a který dokáže vyprávět příběh pomocí obrazu. Bez Opleva by možná Dead Man Down bylo jen průměrným thrillerem; pod jeho vedením se nicméně mění v neo-noirem inspirované dílko, které mě od začátku do konce bavilo sledovat.(11.5.2013)

Hodně slušný. Temnej, ponurej a pomalej thriller o pomstě otce vyvražděné rodiny, který se dostane do gangu, který toto spáchal. Film má hlavně hodně suprovou formu, úžasnou kameru a vizual. Je zde snad jen jedna světlejší pasáž s vycházejícím sluncem a pak úplněj závěr v metru. Jinak samá temnota. Sice ohraná písnička typu Punisher a stovky dalších, ale slušně natočený a vyvážený s jednou suprovou akční scénou na úplném konci. Líbilo se, doporučuju. Collin je zde fakt dobrej.(16.6.2013)

Celkem povedený poctivý akční thriller. Colin Farell dokazuje, že je to s bouchačkou pořád umí, když si musí došlápnout na velkého bosse Terrence Howarda a v závěrečné potyčce roztřílí celej barák hezky na maděru. Dead man down se vyšvihl z celkem nenápadného snímku na docela povedenou podívanou a určitě zaujme spoustu fandů akčního žánru. Farrellovi to zjevně v takovýhle menších filmech svědčí...70%(30.10.2013)

• - Vo filme možno počuť okrem anglického aj francúzsky, španielsky či albánsky jazyk. (MikaelSVK)

• - Vo filme a aj pri záverečných titulkoch zaznie pieseň "Éblouie par la nuit" od francúzskej speváčky Zaz. (Casador)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v známych častiach New Yorku ako Queens, Manhattan či Brooklyn a taktiež aj v meste Philadelphia. (MikaelSVK)