poster

Pomsta mrtvého muže

 • USA

  Dead Man Down

 • Slovensko

  Pomsta mŕtveho muža

Krimi / Thriller / Drama / Akční / Romantický

USA, 2013, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Dánský filmař Oplev potvrdil své kvality. Vzal sebou i svou spolubojovnici Noomi Rapace z jejich kasovně úspěšné skandinávské detektivky a za oceánem natočil temný thriller. A stejně jako je steak z hovězí svíčkové šťavnatý jen v případě, kdy před konzumací nevidíme obtloustlého, umaštěného a jedno cigáro za druhým kouřícího kuchaře, tak i tenhle kousek je šťavnatý hlavně tehdy, pokud předtím ignorujeme trailer i jakékoliv další informace. Vymýtil maďarský přízvuk, aby mohl mít snadnější cestu k pomstě. Byl to taťulda od rodiny, kterého okolnosti donutily dělat nepěkné věci. Do toho všeho navíc přijde romance s neobvyklým průběhem, protože sousedka se znetvořeným obličejem poté, co ji smetl opilý šofér, jaksi nehledá parťáka do baru nebo postele. Nakonec to není tak tajemné, osudové a komplikované, jak se to tváří a má to poměrně utahanou prostřední část, nicméně je velmi příjemné sledovat kousek nasáklý ponurou atmosférou, ve kterém si tvůrce uvědomuje sílu pasáží beze slov a který umí vyprávět pomocí obrazu. Místy jde proti současným trendům, vyhýbá se trapnému hláškování, předkládá svižné a přehledné akční sekvence a kromě režiséra má ve svém čele znovu výborného Colina Farrella, který bez potíží zvládá nejen vnitřní rozpolcenost, ale i s odstřelovačkou mu to jde vskutku náramně!!(7.7.2013)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Fascinující Revenge Flick,který vás zaneprázdní a pohltí od začátku do konce. Postavy jsou kvalitně rozvíjené v temném,neobvykle romantickém příběhu s výtečným Farrellem a Noomi Rapace. 2 Imigranti z odlišných světů, oběti pohromy moderní společnosti,ve stejném místě usilující o pomstu a překrásný příběh romance od bolesti ke ztrátě. Kvalita ! 80%(12.6.2013)

 • Flipnic
  ****

  Hodně slušný. Temnej, ponurej a pomalej thriller o pomstě otce vyvražděné rodiny, který se dostane do gangu, který toto spáchal. Film má hlavně hodně suprovou formu, úžasnou kameru a vizual. Je zde snad jen jedna světlejší pasáž s vycházejícím sluncem a pak úplněj závěr v metru. Jinak samá temnota. Sice ohraná písnička typu Punisher a stovky dalších, ale slušně natočený a vyvážený s jednou suprovou akční scénou na úplném konci. Líbilo se, doporučuju. Collin je zde fakt dobrej.(16.6.2013)

 • gogo76
  ****

  Revenge movie som už dlhšie nevidel, preto ma tento thriller milo prekvapil. S albánskou mafiou si to nedávno rozdával i L. Neeson v pokračovaní Odplaty, ale až taký účinok to nemalo. Pomsta mŕtveho muža odkrýva karty postupne , na nič netlačí a pomaly graduje do očakávaného akčného finále. Postava "monštra" - N. Rapace dodáva filmu niečo v čom sa odlišuje od hromady jemu podobných. Osud i zbližovanie hlavnej dvojice robí film atraktívnejším a ten happyend som mu nakoniec odpustil. Ale je pravda, že si potrpím na temnejšie a drsnejšie závery...80%.(11.10.2013)

 • Boogeyman
  ***

  Solidní atmosférická gangsterka během níž mě ale pořád a neustále srala jedna věc. Rapace má na ksichtě pár čárek, jakože jizev, které skutečně nevypadají ani trochu odpudivě a rozhodně z ní nedělají zohyzděnou zrůdu, ale celý vztah obou hrdinů je založen na tom, že ona je odporná příšera co se musí za každou cenu pomstít svému zohyzditeli, a Farrell jako jediný jí má i přest tu její fyzickou odpornost rád. To jsme skoro v absurditě rovné Ošklivky Betty, kde modelka vyfasovala brejle, rovnátka a trapnej účes a nikdo o ní pak neopřel ani kolo.(26.8.2013)

 • - Na konci filmu, keď Victor (Colin Farrell) a Beatrice (Noomi Rapace) cestujú domov newyorským metrom, môžeme vidieť nápis "York-Dauphin", čo je zastávka filadelfského metra. (vander19)

 • - Režisér Niels Arden Oplev se ostře ohradil proti propagaci filmu v Americe, která podle něj film reprezentovala zcela mylně. Vyjádřil se rovněž o problémech s rozpočtem a nutnosti film natočit v kratším čase. Dle svých slov také nebyl schopen za tak krátký časový úsek sestříhat film do vysněné podoby. (HellFire)

 • - Niels Arden Oplev spolupracoval s Noomi Rapace už na filme Muži, ktorí nenávidia ženy (2009). (ywo666)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace