Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

Trailer 2

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,895,295Tržby Celosvetovo $18,903,193Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,617,025 //počet predaných kusov 80,714Tržby za predaj DVD v USA $1,818,299 //počet predaných kusov 107,211║ až nečakané prekvapenie, skvelé obsadenie a hlavne fungujúce pre dej, výborne vystavaný a vygradovaný príbeh bez menšieho zaváhania, nechýba napätie, precízna akcia, maximálna spokojnosť, troška ale nechápem prečo to tak drvivo prepadlo v kinách? /80%/ ()

Enšpígl

Hrábnul jsem po tom, protože akční a Noomi. Ovšem spíš než akční to bylo romantický, navíc Colin na mě působil, že ho to nebaví, alespoň, že Noomi nezklamala, příběh je sice postaven na tom, že má znetvořenou tvář, ale mě se líbila víc než kdejaká silikonová celebrita. Pokud jde o záverečnou akci říkal jsem, debilita nemá mít hranic a ustál jsem to a jiná akce tam vlastně nebyla. To mám za to, že si vybírám filmy podle ženskejch, dobře mě tak. Mám si vybírat akčňáky, kde budou pořádný urostlí bejci co to budou mydlit hlava nehlava. ()

Cervenak

Solídna akčná romanca, ale s týmto obsadením a režisérom to mohlo byť lepšie. Ústredná dvojica bezchybná, atmosféra fajn, akčné scény celkom náklad. Scenár ale nie je celkom hladký a občas sa riadne odtrhne od racionálnej reality. No a Howard s tým jeho dobráckym štramáckym ksichtom sa do úlohy hlavného pankharta zúfalo nehodí. ()

verbal

Mrtvý muž s genetickou, chromozomální anomálií (opět genitální verbalův tip na počeštění názvu) je přesně to, co mají mazlíčci rádi. Šťavnatý, lehce stravitelný mix s kousky masa, po němž nelze než zavrtět ocasem, utřít hubu do koberce a slastně si na gauči olizovat koule. Albánská mafie, negerská mafie, do toho fešácký Maďar Kolín na pomstychtivé misi, a i té švédské obludě to docela slušelo, když jí někdo konečně upravil obličej řezákem na koberce. Měla by to takhle nosit pořád. ()

Radek99

Dnes už slavný dánský režisér Niels Arden Oplev natočil další hodně rozporuplný film, a i když je americký, je stále stejně pomalu vyprávěný a stejně seversky potemnělý, má celkem zajímavý příběh, takový čistý žánr, který je ovšem, jak je v postmoderní době zvykem, pomalu křížen s doposud zcela nesouvisejícím žánrem, krimi thriller z oblasti východoevropských mafií působících v současné Americe se potkává s čistou romantikou, jež je ještě podávána s určitou mírou nadsázky (vracení potravinových dóz atd.), což je z diváckého hlediska už jen tak tak na hraně snesitelného, na úplný konec se ovšem celý doposud celkem stravitelný film vrátí kamsi hluboko do 80. let a ve stylu osmdesátkového béčka předvede pan režisér ultimativní bitku ústředního hrdiny s absurdní přesilou nepřátel, před níž by bylo dobré film vypnout a nekazit si večer nebo jinou část dne, kterou jste coby diváci věnovali sledování tohoto snímku... ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v známych častiach New Yorku ako Queens, Manhattan či Brooklyn a taktiež aj v meste Philadelphia. (MikaelSVK)
  • Režisér Niels Arden Oplev se ostře ohradil proti propagaci filmu v Americe, která podle něj film reprezentovala zcela mylně. Vyjádřil se rovněž o problémech s rozpočtem a nutnosti film natočit v kratším čase. Dle svých slov také nebyl schopen za tak krátký časový úsek sestříhat film do vysněné podoby. (HellFire)

Související novinky

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je…

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,…