Pomsta mrtvého muže

Dead Man Down

Pomsta mŕtveho muža

Krimi / Thriller / Drama / Akční / Romantický

USA, 2013, 118 min

Dead Man Down zpočátku naprosto selhával co do scénáře, nemám ráda, když jsem víc mimo než je zdrávo. Později mi naskočilo až tak, že během finální střílečky jsem začala řešit, co dál s Colinovým prázdným zásobníkem pár sekund předem, než si ho logicky realisticky vyměnil za nový.☺Ale to je jen tak na okraj, abych se ujistila, jak jsem chytrá a pozorná. Jinak je to přesně ten typ filmů, který jednomu sedne a druhému nikoli, ale díky hereckému obsazení se zmíněný nepoměr dá vydělit dvěma. Jelikož autor neopomněl přidat psychologickou vložku o výjimečných chvílích, jež mi už nedělaly žádné potíže v orientaci i predikci, tudíž jsem docela spokojena. Colin mi bude svítit na cestu ještě drahnou chvíli...(22.6.2013)

Revenge movie som už dlhšie nevidel, preto ma tento thriller milo prekvapil. S albánskou mafiou si to nedávno rozdával i L. Neeson v pokračovaní Odplaty, ale až taký účinok to nemalo. Pomsta mŕtveho muža odkrýva karty postupne , na nič netlačí a pomaly graduje do očakávaného akčného finále. Postava "monštra" - N. Rapace dodáva filmu niečo v čom sa odlišuje od hromady jemu podobných. Osud i zbližovanie hlavnej dvojice robí film atraktívnejším a ten happyend som mu nakoniec odpustil. Ale je pravda, že si potrpím na temnejšie a drsnejšie závery...80%.(11.10.2013)

Fascinující Revenge Flick,který vás zaneprázdní a pohltí od začátku do konce. Postavy jsou kvalitně rozvíjené v temném,neobvykle romantickém příběhu s výtečným Farrellem a Noomi Rapace. 2 Imigranti z odlišných světů, oběti pohromy moderní společnosti,ve stejném místě usilující o pomstu a překrásný příběh romance od bolesti ke ztrátě. Kvalita ! 80%(12.6.2013)

Mrtvý muž s genetickou, chromozomální anomálií (opět genitální verbalův tip na počeštění názvu) je přesně to, co mají mazlíčci rádi. Šťavnatý, lehce stravitelný mix s kousky masa, po němž nelze než zavrtět ocasem, utřít hubu do koberce a slastně si na gauči olizovat koule. Albánská mafie, negerská mafie, do toho fešácký Maďar Kolín na pomstychtivé misi, a i té švédské obludě to docela slušelo, když jí někdo konečně upravil obličej řezákem na koberce. Měla by to takhle nosit pořád.(13.6.2013)

Jo, je to dost dobrý thriller, který obsahuje tři akční scény a má hodně přitahující námět. A ano. Hlavně, kvůli příběhu jsem se rozhodl na film podívat, dál je akce celkem solidní, působí realisticky a je laděná skvělou kamerou, takže akční sekvence jsou skvěle přehledné. První akční scéna je hned ze začátku, potom asi v půli filmu a na konci, ze začátku a na konci velká přestřelka a potom útěk hrdiny, před mafií. Film působí napínavě, občas nepředvídatelně, kolikrát jsem se bál, že to s Farrellem nedopadne dobře, to už se dostávám k hereckému obsazení, které je skvělé, herci hrají uvěřitelně a až na výjimky jsem s hereckém obsazením spokojen. Co dál, no hlavní je, že se dá u filmu bavit, příběh jen tak nepustí, ještě prostředí bych pochválil, hlavně skvělé ozvučení, přeci jen si všímám všeho možného, co bych pochválil. // Hmm, bohužel, strašně málo akce na můj vkus, nesympatická Noomi Rapace, žádná bitka, opět ten urychlený konec, bez humoru (to však nemusí být zápor), Farrell to měl místama, až moc jednoduchý, snad bez hudebního doprovodu a song na konci otřesný, záporáku mohlo být víc, prvních 20 minut je snad na odpad a ještě by se něco možná našlo. // Na film jsem se docela těšil, ale přišel jsem k němu před snad týdnem, jsem mírně zklamán, ale Farrell by měl točit víc akčních filmů. Kdyby zde bylo víc akce, tak dám aj plný počet, přeci jen tempo není, kdo ví jak nakopané. Ale bavil jsem se a vo to jde! 7/10(22.7.2013)

• - Na konci filmu, keď Victor (Colin Farrell) a Beatrice (Noomi Rapace) cestujú domov newyorským metrom, môžeme vidieť nápis "York-Dauphin", čo je zastávka filadelfského metra. (vander19)

• - Jednou zo spoločností, ktorá sa podieľala na produkcií filmu, je aj WWE (World Wrestling Entertainment). Ide o veľmi populárnu wrestlingovú asociáciu v USA. Stu Bennett, ktorý hrá postavu Kilroya, je bývalým zápasníkom a šampiónom WWE. (vander19)

• - Niels Arden Oplev spolupracoval s Noomi Rapace už na filme Muži, ktorí nenávidia ženy (2009). (ywo666)