Než se vydáš na cestu pomsty, vykopej dva hroby... Newyorským kriminálním podsvětím obchází nejistota a strach. Šéfům několika význačných gangů chodí zašifrované vzkazy a výhružné fotografie, odesílatel se ale skrývá ve stínech. Situace vyeskaluje poté, co je jeden z členů Alphonsova gangu nalezen nacpaný v mrazáku jejich skrýše. Alphonse (Terrence Howard) z útoku obviní jednoho z drogových bossů a nechtěně tím rozpoutá válku. Mezitím se Victor (Colin Farrell), Alphonsova pravá ruka, snaží usměrnit horlivého Darcyho (Dominic Cooper), který po vrahovi pátrá na vlastní pěst. S neznámým útočníkem má totiž Victor vlastní plán pomsty, a navíc s ním sdílí dávnou minulost. Viktorovo tajemství ovšem není tak docela v bezpečí. Jeho sousedka Beatrice (Noomi Rapaceová) ho totiž zahlédla ze svého balkónu a hrozí, že vše prozradí – pokud jí nepomůže pomstít se člověku, který jí zohavil obličej... Americký kriminální thriller natočil dánský rodák Niels Arden Oplev, který se proslavil zejména první adaptací Muži, kteří nenávidí ženy (2009) se švédskou herečkou Noomi Rapaceovou v hlavní roli. Ta se objevuje i v Pomstě mrtvého muže (2013) a rozšiřuje už tak značně mezinárodní obsazení s Colinem Farrellem za Irsko a francouzskou hereckou legendou Isabelle Huppertovou. Oplevovo pojetí kriminálního podsvětí je totiž stejně pestré jako New York sám a hlavní postava se tak musí vypořádat s jamajským, albánským nebo třeba bulharským gangem. (Česká televize)

Trailer 1

Enšpígl

Hrábnul jsem po tom, protože akční a Noomi. Ovšem spíš než akční to bylo romantický, navíc Colin na mě působil, že ho to nebaví, alespoň, že Noomi nezklamala, příběh je sice postaven na tom, že má znetvořenou tvář, ale mě se líbila víc než kdejaká silikonová celebrita. Pokud jde o záverečnou akci říkal jsem, debilita nemá mít hranic a ustál jsem to a jiná akce tam vlastně nebyla. To mám za to, že si vybírám filmy podle ženskejch, dobře mě tak. Mám si vybírat akčňáky, kde budou pořádný urostlí bejci co to budou mydlit hlava nehlava. ()

Cervenak

Solídna akčná romanca, ale s týmto obsadením a režisérom to mohlo byť lepšie. Ústredná dvojica bezchybná, atmosféra fajn, akčné scény celkom náklad. Scenár ale nie je celkom hladký a občas sa riadne odtrhne od racionálnej reality. No a Howard s tým jeho dobráckym štramáckym ksichtom sa do úlohy hlavného pankharta zúfalo nehodí. ()

verbal

Mrtvý muž s genetickou, chromozomální anomálií (opět genitální verbalův tip na počeštění názvu) je přesně to, co mají mazlíčci rádi. Šťavnatý, lehce stravitelný mix s kousky masa, po němž nelze než zavrtět ocasem, utřít hubu do koberce a slastně si na gauči olizovat koule. Albánská mafie, negerská mafie, do toho fešácký Maďar Kolín na pomstychtivé misi, a i té švédské obludě to docela slušelo, když jí někdo konečně upravil obličej řezákem na koberce. Měla by to takhle nosit pořád. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,895,295Tržby Celosvetovo $18,903,193Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,617,025 //počet predaných kusov 80,714Tržby za predaj DVD v USA $1,818,299 //počet predaných kusov 107,211║ až nečakané prekvapenie, skvelé obsadenie a hlavne fungujúce pre dej, výborne vystavaný a vygradovaný príbeh bez menšieho zaváhania, nechýba napätie, precízna akcia, maximálna spokojnosť, troška ale nechápem prečo to tak drvivo prepadlo v kinách? /80%/ ()

Radek99

Dnes už slavný dánský režisér Niels Arden Oplev natočil další hodně rozporuplný film, a i když je americký, je stále stejně pomalu vyprávěný a stejně seversky potemnělý, má celkem zajímavý příběh, takový čistý žánr, který je ovšem, jak je v postmoderní době zvykem, pomalu křížen s doposud zcela nesouvisejícím žánrem, krimi thriller z oblasti východoevropských mafií působících v současné Americe se potkává s čistou romantikou, jež je ještě podávána s určitou mírou nadsázky (vracení potravinových dóz atd.), což je z diváckého hlediska už jen tak tak na hraně snesitelného, na úplný konec se ovšem celý doposud celkem stravitelný film vrátí kamsi hluboko do 80. let a ve stylu osmdesátkového béčka předvede pan režisér ultimativní bitku ústředního hrdiny s absurdní přesilou nepřátel, před níž by bylo dobré film vypnout a nekazit si večer nebo jinou část dne, kterou jste coby diváci věnovali sledování tohoto snímku... ()

• V scéne, kde Alphonse (Terrence Howard) preberá hovor od svojho človeka, chytí telefón naopak, ale aj napriek tomu ďalej veselo telefonuje. (vander19)
  • Režisér Niels Arden Oplev se ostře ohradil proti propagaci filmu v Americe, která podle něj film reprezentovala zcela mylně. Vyjádřil se rovněž o problémech s rozpočtem a nutnosti film natočit v kratším čase. Dle svých slov také nebyl schopen za tak krátký časový úsek sestříhat film do vysněné podoby. (HellFire)

Související novinky

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je…

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,…