La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

Havaj8

Tady snad ani slova nestačej. Po týhle zkušenosti musím říct, že sou Španělové extra třída. Není to ani tak horor jako spíš slušný psycho a to se vidí málokdy, natož od Amíků. Už prostě můžem jenom čekat na US remake, kterej se samozřejmě nepovede vybarvit tak jako originál, ale tak to prostě je... ()

peiton

Kto druhému jamu kope,sám do nej padá...Priznám sa,moje očakávania neboli veľké,o to viac som bola nadšená.Španielom všetka česť,v tomto sú skvelí Páni majstri.Ale pekne po poriadku..,máme tu 2 hl.hrdinov,1 nezvestné dievča a teda z toho vyplívajúca zápletka,kde nič nie je také ako sa zdá na prvý pohľad.A ak sa vám podarí prekusnúť trocha zavádzajúcim a nezáživným začiatkom,za trpezlivosť budete odmenení vecami nevídanými.Len si skúste tipnúť,či odhadnúť čo sa tam deje a skúsiť sa aspoň trafiť do pointy.Garantujem Vám tak ako mne-bez šance.Tajomstvo úspechu tkvie niekde celkom inde..Skláňam sa a tlieskam ako to niekto dokáže takto umne vymyslieť.A aké ponaučenie z toho vyplýva..?!Nikto nie je nikomu verný dostatočne dlhý čas tak ako by si želal v kútiku duše.Neto až za hrob! ()

M.i.k.e

extrémně povedené,napínavé a překvapivé...něco málo jsem dopředu tušil,ale rozhodně ne všechno a nejednou jsem byl překvapen.Španělé tohle umí a i když ne vždycky trefí do černého,tentokrát se to povedlo...80% ()

honajz2

Nic jsem si o tom filmu nezjišťoval a kromě názvu a žánrů o něm ani nic nevěděl. A i tak mě to zklamalo. První polovina mě celkem nudila a zaujala mě až ta druhá (a stejně ne tolik, abych dal vyšší hodnocení), taky uznávám, že nápad to mělo zajímavý, ale prostě si nemůžu pomoct - a asi tu budu jediný - mě připadalo, že sleduji nějaký trochu lepší televizní film. Ne něco, co by mělo jít do kin. Hlavně mi ale vadí, že tomu prostě chybí pořádná atmosféra a napětí, což jsou prvky, které bych u španělského thrilleru čekal. Možná jsem měl jen přehnaná očekávání, ale i tak... Z těchto důvodu tomu filmu prostě nemůžu dát víc, než 3*. Navíc o tom SPOILER bunkru KONEC SPOILERU mi ten film mohl říct taky víc. 3* ()

bourec

Začátek jak z mexický telenovely,pak se ale začnou dít zajímavý,neotřelý věci.Škoda toho konce,možná čtvrthodinka k dobru,a filmek je hotov.60%. ()

Mefistofelle

Ti Španělé mi dělají v poslední době opravdu radost. La cara oculta je horor, kterej má koule... Krásné prostředí a dobrý hororový příběh jsou hlavní zbraně tohoto filmu. SPOILER! Beleně jsem rozhodně přála, aby se z toho bunkru dostala ven - málokdy se mi v hororu stane, že bych nějaké postavě fandila tolik jako jí. A když se tohle ve filmu povede, je to u mě velké významné plus. /SPOILER Je trochu škoda, že rozjezd před velkým překvápkem přibližně v polovině je takový monotónní, jinak by to bylo na pět hvězdiček. ()

Abes

Mějme trojúhelník. Za každý z jeho vrcholů dosaďme jednu z hlavních postav, tedy trojúhelník A, B, F. Začněme u vrcholu A, a pokračujeme v kladném směru. Každý následující vrchol, je dvojnásobně větší kurva než vrchol předešlý. Který z vrcholů je kurva největší? Proč píšu komentář matematického charakteru? Na charaktery filmové to docela sedí, vypočítavé ale taktéž přepočítavé jsou to osoby. V součtu silný triler, BIEN! ___Butterbrests? K čemu prsa? ()

MA.KI

V hispánské koprodukci řemeslně skvěle natočený psychologický thriller s notnou dávkou (nutno říci) nutné červené knihovny a především dusné atmosféry, jež je vystavěna primárně na množství nediegetické hudby. Snímek téměř pro každého diváka, při jehož sledování se vynoří otázky typu egoismus nebo pocit viny a osvědčí se i nemálo starých dobrých přísloví (za dobrotu na žebrotu, práce kvapná málo platná,…). ~ Vyzdvihnout se sluší obzvláště scénář, který si zajímavě pohrává se syžetem (= způsob vyprávění neboli konkrétní naplnění fabule, tedy děje). Tajemstvím opředený příběh o podivném dirigentovi a jeho dvou milenkách, z nichž jedna ze dne na den záhadně zmizí, je vyprávěn nechronologicky; ve 28. minutě se děj retrospektivně vrací do minulosti a ve 46. minutě nabíhají okamžiky jednou již viděné, avšak za nových – děsivých, avšak po psychologické stránce interesantních – okolností... ~ Jen nechápu, proč TRAILER PROZRAZUJE STĚŽEJNÍ ZÁPLETKU… > nedívat se na něj!! Originální snímek! ()

Flaxik

Sakra to to bylo dobré. Začátek (asi "jen" 30 minut) je sice totálně o ničem, ale pak už Klára s Martinou a Kvímem rozjedou tu správnou jihoamerickou trojúhelníkovou zábavičku. Skoro bych řekl, že byl ten film skvělý, ale moje nadšení trošku utlumil ten konec, který mě tak nějak ne úplně uspokojil. Koukám, že naštěstí označení horor už bylo z popisu filmu odstraněno, neb se skutečně o nic takového nejedná. Komu se líbil El Habitante Incierto, ocení i tenhle výtvor. ()

Rodriguez

Adrian si s přítelkyní pronajme osamělý dům. Ta od něj odchází kvůli nevěře a tak se Adrian zamiluje do Fabiene, servírky se kterou se seznámí na pokraji svých sil. Vášnivě se milují, ale zůstává tu stále otázka, zda Belén skutečně utekla nebo ji Adrian v záchvatu zuřivosti něco provedl. Toho se drží policie a snaží se mu prokázat vinu. Fabiene však nachází několik důkazů, které vedou k jiné daleko hrozivější skutečnosti! 80% ()

Rocky88

Začátek strašně dlouhej, pak se objeví ta tvář a konečně to začne být zajímavé. Jenže pak se zas nic neděje a po několika předvídatelných prvcích začne být jasné, že víc toho fakt nebude. Zdejší hodnocení je absolutně mimo, bohužel. ()

TommyLeeJape

No teda! Netuším jestli se jedná o originální myšlenku nebo jestli to scénárista jen od někoho obšlehnul, každopádně mě La Cara Oculta nenudila ani vteřinu (hlavně tedy druhá polovina). Film je postaven na hodně jednoduché, ale o to nečekanější pointě, která je nám skvělým způsobem odhalena zhruba v půlce. Andrés Baiz si s daným tématem navíc poradil docela snesitelně, skoro bych řekl až noblesně. Kdyby to režíroval nějaký "odvážnější" režisér, nejspíše bychom dostali mnohem nekompromisnější ukázku toho, jak se dá zneužít situace, víte-li o přítelově ex/zmizelé přítelkyni aka Big Brotherovi, což by nakonec pravděpodobně vedlo k exploitační kráječce/sekačce/bodačce. Jo a mimochodem, určitě se nejedná o horor! Jediné co mě trošičku vystrašilo, bylo odhalení Fabien. Tak krásná tvářička a tak malá jablíčka (No a co, že? Já vím!). ()

dubinak

Tohle bylo hodně velké překvapení. Naprosto skličující podívaná s výbornou originální zápletkou i koncem. Už jsem LCO viděla třikrát a klidně můžu říct, že se další projekci nebudu bránit. Herci mi byli, musím přiznat, trochu proti srsti, ale jejich výkony nebyly tak podstatně hrozné, abych musela ubrat na hodnocení. U mě osobně je to naprostá španělská špička. ()

Numinek

Zmínku o filmu jsem objevila úplnou náhodou s tím, že není dobré koukat na trailer - pro jistotu jsem nekoukala ani na popis nebo plakát... a vyplatilo se :) španělština má vážně něco do sebe ;) ()

C0r0ner

Jak jinak. Španělé bodují naplno s filmem, od kterého nejspíš nikdo nic nečekal. Špičkový scénář (napínavý až do posledního záběru), perfektní práce s kamerou, skvělí herci. Prostě tomu nechybí nic, co by měl pětihvězdičkový film mít. A nikdo mi nevymluví, že se tím neinspirovala Nejvyšší nabídka, taková náhoda není možná. 90% ()

Pajky3

Hororový Pátek třináctého part IV - a zase ti Španělé. A zase skvěle. Sice to vypadalo jinak než to nakonec dopadlo, ale bylo to fakt dobrý. První nakouknutí za zrcadlo bylo pěkně strašidelné, škoda pak, že strašidelnost vymizela. A vznikla zajímavé drama. Začal se vysvětlovat příběh a my tak ž vlastně pouze čekali na to jak to všechno dopadne. Holky taky vybrali pěkný, i když ta co se tam svlíkala si moc prsou nevzala. ()

sulimo

Originální to určitě je, ovšem stejně se nemůžu zbavit pocitu, že z takový parádní zápletky toho šlo vytřískat daleko víc a klidně se mohlo vytřískávat i o něco dýl. Celkově to všechno působí jako předkrm pro něco velkého, pro hlavní chod, který to všechno vygraduje do nervy drásajících výšin, problém je, že já jsem dostala jenom ten předkrm, kterej trval 92 minut, vypadal sice pěkně, ale neni to něco, na co bych si jednou vzpomněla (akorát si možná podvědomě budu dávat víc bacha na svoje klíče). Jinak za sebe, jakožto za člověka, co se bál i u Pýchy a předsudku, mohu prohlásit, že jsem se u tohodle nebála, takže to je cokoli, jenom ne horor. Škoda, šlo by to určitě lépe. ()

zette

Velmi dobry thriller, kteremu nechybi napeti a divak nema moznost se nudit a jen ceka, jak to cele dopadne. Film postaveny na dobrem scenari a atmosfere. Herci prumerni, ale Martina Garcia mela pekny kukuc:-). ()

Gaaron

Blbá, blbější a nejblbější, aneb když jsou postavy tak nemístně stupidní, že je vlastně jedno, jak se režisér snaží. ()