Podvodníci z New Jersey

USA, 1994, 92 min

David Klein

Scott Mosier

Kevin Smith

Černobílý laciný debut Kevina Smitha, který táhne dvojice prodavačů. Především ale Brian O'Halloran aka Dante "dneska jsem tu vůbec neměl bejt" Hicks a jeho slovní zásoba zaručují, že nuda si dává volno. Když je ale na scéně jedna z holek, spadá snímek do nezáživné slátaniny, ze které ji může vytrhnout maximální první "37" dialog. Jinak všeobecné tlachání o životě (většinou o sexu), různých ptákovinách a nedůležitých věcech je předmětem celé legrace a to je, oč tu běží. Míhající Silent Bob je výborným doplňkem a závěrečný taneček je famózní. [Přesná stopáž: 99 min - First cut](25.7.2007)

Pořád jsem o Clerks četl jako o kultovní nezávislé komedii Kevina Smithe. Nelze než souhlasit. Je to kultovka jak blázen.. hned druhý den po zhlédnutí mám chuť dát si oba díly znova. :) Ústřední čtveřice (k ústřední dvojici neodmyslitelně patří i Jay & Silent Bob) je neuvěřitelná.. Tam, kde Randal sere úplně na všechno a na všechny musí být Dante, aby ho trochu zklidnil a poučil (samozřejmě zbytečně), přestože ani neměl být v práci. :D A dvojice dealerů před obchodem Quick STOP je jednoduše nepostradatelné křoví. Bavil jsem se královsky!(11.8.2008)

Kevin Smith. Najkultovejší režisér všetkých čias. Scenárista ktorý priniesol svetu také dialogy ako "na svete je milion ženských ale ktorá z nich ti uvarí lasagne. väčšinou ti ich zožeru.". Jeho prvý film ale určite stoji za pozornosť tiež. aj ked je kompletne čiernobiely vôbec to filmu neubližuje naopak je zasadeny do mierne depresívneho hávu s ktorého na vase prekvapenie vôbec nesála depresia ale fantasticky napísane dialógy, ktoré Vás ak sa aspon trochu považujete za vtipného človeka , rozosmeju k plaču. Po prvý krat sa tu objavuju dnes už kultové postavičky Jay a Mlčanlivy Bob a Dante a Randal, ktorý riešia problemy tipu čo je lepšie imperium vracia uder alebo navrat jediho, svoje vztahy a kamaratstva a otravných zakaznikov. Tento film zaručene stojí za pozornost takže ak mate možnosť ho vidiet nevahajte a tí čo ho videli tim nemusim hovorit nič. už to vedia.(6.7.2007)

Geniální komedie, díky níž se zjevil neméně geniální scénárista a režisér Kevin Smith. Ve svém černobílém nezávislém debutu názorně ukázal jak má vypadat komedie o mladých lidech pro mladé lidi. Svého hrdinu Danteho, flákače z Quick Stopu, nechává překonávat během jednoho dne za pultem mnoho prekérních, k zbláznění vtipných situací. Takhle vypilovaný scénář se jen tak nevidí - každá scénka má brilantní pointu, těžko lze najít nějakou "vatu", protože z úst Smithových hrdinů lítá jedna kultovní hláška za druhou. Zkrátka naprosto dokonalý snímek. Rozsvítil hvězdu Kevina Smithe a ukázal světu Jaye a Tichýho Boba. Dva největší machry v celým Hollywoodu. Soukromý milník v kinematografii.(12.6.2002)

Moje první setkání s dílem Kevina Smithe. Smíchy jsem se neválel, ale spíš jsem zíral. Celý film je jedna velké hláška a skvěle vypointovaná situace za druhou. Chvilku my trvalo než jsem si zvyknul na obrovskou režisérovu otevřenost. no o to víc jsem se pak bavil. A už se chystám na další filmy tohoto režisera.(7.1.2007)

• - Slovo fuck a jeho odvozeniny zazní 91krát. (HellFire)

• - Kevin Smith původně plánoval ztvárnit postavu Randala, proto mu také napsal jedny z nejlepších replik. (hot_spot)

• - Randall a matka s dítětem požadující film „Happy Scrappy Hero Pup“ nebyli ve skutečnosti na scéně ve stejný čas. Jeff Anderson odmítl číst seznam porno filmů před dítětem. (HellFire)