Podvodníci z New Jersey

USA, 1994, 92 min

Kevin Smith

Kevin Smith

David Klein

Nasmial som sa, ale že by som to mal považovať za kultový snímok sa vonkoncom povedať nedá. Treba poznať americkú mentalitu a hlavne dobre 'Star Wars' aby som niektorým jokeom pochopil. Trochu som nepochopil názvy jednotlivých minipríbehov počas filmu. Ale inak na niektoré hlášky nezabudnem a ČB kamera filmu určite pomohla. 70%.(22.8.2006)

Poprvé viděno nahrané z TV, podruhé z DVD. Je to debut... a popravdě řečeno, taky bych chtěl mít tak úžasný debut. Pro mně to ale bohužel na víc než čtyři hvězdičky není. Viděl jsem všechny Smithovy filmy a můžu tedy porovnávat - a i když jsem se hodně nasmál, je to bohužel jen sled scének bez nějakého výraznějšího příběhu. Druhý díl je pro mně rozhodně zajímavější, proto po zásluze obdržel hvězdiček pět. Pozitivní je ovšem to, že z mého pohledu jsou ostatní Smithovy filmy už jen lepší, nebo minimálně stejně dobré (i Jay a Mlčenlivý Bob vracejí úder, i Jersey Girl).(7.2.2007)

nezbývá mi než to srovnat s Clerks 2: stejně jako Clerks 2 je to skvělá komedie, u které se zaručeně pobavíte.. ovšem v jedničce chybí hlášky, které by vás prostě položily:) zkrátka z jedničky si snad pamatuji jen úvodní hlášku o tom, kdo měl kolik sexuálních partnerů.. kdežto ze dvojky se mi hned vybaví hlášek minimálně 5.. to dělá rozdíl jedné hvězdy.. 4*(3.5.2008)

Scénář: Kevin Smith .. Zatím přípravné hodnocení, protože do kompletace klasické pentalogie plus nejnovějších Clerks 2 mi chybí dohromady tři filmy. První Clerks. je geniálně jednoduchá kombinace levné až průměrné filmařiny a brilantního scénáře, který je přeplněný vypointovaným humorem a neobyčejnou dávkou pravdivých dialogů. Postavy jsou velmi životné, jejich existenční předobraz je lehce uvěřitelný a sám nemám problém najít s některými paralely mezi svými přáteli. Film, fet, zevlování, loosersky nudná práce a každodenní stereotyp nepěchovaný do jednoho dne blbce pod taktovkou Kevin Smith. Velmi chutné! ,,Všichni Jedi jsou stádo volů.."(1.11.2006)

Debut Kevina Smithe je opravdu k sežrání. Scénář jako vždy na jedničku se opět neobejde bez klasických narážek na Star Wars (to vážně miluju). Skvělé příhody a týpci co choděj do obchodu (asi bych se zbláznil). Dobrá hudba ("Chewbacca what a wookie") a hlavně super herecké výkony obvyklých Smithových herců (i když Affleck a Lee tu nejsou). No a samozřejmě Jay a Tichej Bob.(13.5.2005)

• - Získání práv pro písničkový soundtrack vyšlo dráž než produkce celého filmu. (hot_spot)

• - Jason Mewes se před kamerou tak styděl, že během scény, kdy tančí, musel na chvíli odejít celý štáb. (HellFire)

• - Jedná se o jediný snímek s Jayem (Jason Mewes) a Tichým Bobem (Kevin Smith), ve kterém se neobjevila dvojice Jason Lee a Ben Affleck. (tyzmrde)