Podvodníci z New Jersey

USA, 1994, 92 min

Kevin Smith

Kevin Smith

David Klein

Tohle je naprosto dokonala komedie, diky niz vznikly minimalne dve zasadni veci. Zviditelnil se Kevin Smith a moh diky tomu natocit dalsi skvely filmy a vznikla tu dvojka Jay a Silent Bob, coz je nejzasadnejsi dvojice vsech dob. Sice tentokrat nemaj jeste tolik prostoru, ale jsou tu a to se pocita. Ve filmu se prakticky furt jen keca, bud nejaky sprostarny nebo zivotni moudra, ale diky naprosto genialnimu scenari je to proste jizda, nektery vtipy jsou naprosto kulervouci a Brian s Jeffem nemaj chybu. Proste dokonalost.(20.3.2004)

Kevin Smith a jeho hodně povedený debut. Originální humor, dva smolaři a jejich sexuální hláškování, jeden den v práci navíc a tolik problému. Opět skvělý a nejvíce vtipní Jay a Silent Bob, dostávám se k filmům od Kevina postupně ;-) první jsem viděl Jay a Mlčenlivý Bob vrací úder, potom Dogmu, Clerks 2, Flákači a teďka až první film Clerks.… Nejvíc mě pobavili Flákači, ale v době kdy byl tento film uveden musel být zážitek trochu jiný, než když už víte co čekat a máte velké ambice, taky rozpočet byl takřka zanedbatelný…určitě dobrá potrhlá zábava, můžu jenom doporučit…8+/10*(8.4.2008)

Po prvom vzhliadnutí som plánoval dať hneď 3* a ísť ďalej, pretože mi to proste prišlo priemerné (priemerne natočené, podpriemerný herci, nadpriemerné dialógy). Spravil som ale dobrú vec, že som sa na to vyspal, pretože ráno do mňa začalo čosi rýpať s tým, že dialógy si tak malé hodnotenie nezaslúžia. Nechal som to teda tak a po týždni som si Clerks musel pozrieť znovu, lebo som si deň čo deň vybavoval scénky z filmu, ktoré mi pri premýšľaní nad nimi prišli geniálne. Tak som si to teda znovu pozrel a konečne som uvidel kultovosť tohto snímku. Napriek tomu sa však u mňa vyšplhal "len" po 90%. Uvidíme, či sa to zmení, keď uvidím v neskoršej budúcnosti Clerks znovu. Každopádne toto moje prvé stretnutie s Kevinom Smithom dopadlo veľmi dobre a určite som s týmto chlapíkom ešte neskončil.(3.3.2010)

• WANDRWALL

Běžný snímek o zoufalých stížnostech na život, ale na rozdíl od většiny pasivních lidí, tak si tihle umí zpestřit život něčím zajímavým. To je ale fajn tak pro ně, ne pro mě jako diváka, a mám dojem, že už jsem tohle několikrát viděl jinde, takže už jim tak nějak nemohu fandit. A tím pádem jsem mimo komunikaci já a film a film mě přestal bavit. Ale na druhou stranu, kdo takových schámat moc neviděl, tak ho to může potěšít, může mu to připadat roztomilé.(14.8.2010)

Nasmial som sa, ale že by som to mal považovať za kultový snímok sa vonkoncom povedať nedá. Treba poznať americkú mentalitu a hlavne dobre 'Star Wars' aby som niektorým jokeom pochopil. Trochu som nepochopil názvy jednotlivých minipríbehov počas filmu. Ale inak na niektoré hlášky nezabudnem a ČB kamera filmu určite pomohla. 70%.(22.8.2006)

• - Mlčenlivý Bob má na klobouku kocoura Felixe. (Kulmon)

• - Randall a matka s dítětem požadující film „Happy Scrappy Hero Pup“ nebyli ve skutečnosti na scéně ve stejný čas. Jeff Anderson odmítl číst seznam porno filmů před dítětem. (HellFire)

• - Tvůrci v závěrečných titulcích děkují také Jimu Jarmuschovi. (Gerron)