Světem se řítí vlak, který veze poslední obyvatele planety. Všechno ostatní kolem je pokryto ledem a člověk by venku nepřežil. Poslední útočiště poskytuje lidstvu vlak, který sestrojil pan Wilford, který ho také řídí. Vlak je společensky strukturovaný, od lokomotivy směrem dozadu klesá společenská úroveň. V zadní části přežívají lidé špinaví na palandách, k jídlu jim ozbrojená stráž dodává proteinové kostky. Mezi nimi žije také Curtis, který chce celou dobu, co ve vlaku žije, uniknout ze zadní části a dostat se až dopředu. Nenávidí Wilforda za to, že je drží jako krysy oddělené od zbytku vlaku. Jednoho dne se rozhodne jednat, sestrojí plán a společně s ostatními rozpoutá revoluci. Lidé pobijí vojáky a uniknou ze zadní části vlaku. Dochází ke krveprolití, protože jsou nasazeni všichni vojáci, aby povstání potlačili. Ovšem Curtisovi se podaří zajmout Masonovou, která zprostředkovává komunikaci přední části vlaku se zadní. Ta ho dostane do střední části vlaku, kde jsou vzdělávány děti a kde je jim vštěpováno, že pan Wilford je nejlepší člověk na světě a že žít ve vlaku, je prostě skvělé. Tady také dojde k dalšímu boji, protože Wilford posílá ozbrojené složky, které ještě disponují náboji ve zbraních a strhne se opět krvavé peklo... (TV Prima)

Lukoboss

Po nějakým tom rozmýšlení dávám 4*, protože mě to prostě zaujalo svou neotřelostí. "Postapo" filmů jsem viděl dost, ale tady to bylo zase trochu jiný, se zajímavým nápadem o vlaku, kterej jezdí kolem světa neustále dokola. Už od začátku je nastolený, kdo kam patří a je vytvořenej patrnej rozdíl - "ti dobří" = černobílí, špinaví / "ti špatní" = pestrobarevní, nablýskaní. A když pak přijde scéna s dětma ve třídě, která je naprosto ujetá a bizarní, umocnění je v tu chvíli stoprocentní. P.S.: Klobouk dolů před barrandovskýma studiama, co se jim podařilo vytvořit za rozmanitost jednotlivých vagónů! ()

iXtr3m3

Vlak neskutočný, drsnosť a "neosobnosť" resp. "nepriľnavosť" a ťažká "stráviteľnosť, ale mne to nevadí. Tento druh post-apo pekne osvieži už zabehaný zombie-nezombie masaker, ktorým sa to dnes len tak hemží od béčkovej produkcie až k céčkovej a xysilontej... :) ()

Kanibal

No tak je to pitomost až na půdu, no. Ale zároveň hodně zábavná pitomost. Jsou tři hodiny ráno, zrovna jsem to dokoukal a nelituju ani minutu. Tilda je naprosto skvělá. Prostě jedna z nejlepších hereček současnosti! ()

Kredy

To teda byla píííí, vlak co jezdí spoustu let dokola přes celej svět po přemrzlejch kolejích a bez nehody..... aspoň že to na konci dobře utnuli a nekoukali na zbytek posádky. A další věc, kdy se konečně lůza která se někam dostane zadarmo a zachrání se jí tím život, přestane vzpouzet a začne držet hubu :-) ()

JamesSi

Tenhle film má spoustu věcí Chana nesoucího olympijskou pochodeň, slepé sekáče, závislost na kronolu. Přesně to, co spousta amerikánských blockbusterů nemá. Naštěstí tento film má i hromadu doslovných scén (škola, představení kronolu, flashbacky), klišé (úvodní novinová montáž) a nepromyšlených věcí. Kupříkladu jak to, že postava, která se narodila ve vlaku ve kterém se jede sedmnáct let vypadá minimálně na 25? Nebo jak to, že Korejci odpovídají dříve než překládací mašina dopřeloží, co říká. Kde vzali chrousty ze kterých dělají proteinový kostky? Proč vlak vykolejí přesně v té nejnapínavější scéně na konci? Náhoda? Nemyslím si. Roztřesené zoomovací akční scény také ničemu nepomáhají. Nejlepší postava je drogově závislí otevírač dveří. Wilford měl super vláček. 7/10 ()

Loki_Six

Wilford: Curtis, everyone has their preordained position, and everyone is in their place except you. Curtis: That's what people in the best place say to the people in the worst place. ()

Han22

Celý svět zamrzl a z lidstva zbylo jen osazenstvo megadlouhého a nezastavitelného vlaku, brázdícího ledovou pustinu se zmrzlými troskami civilizace na pozadí. A zatímco vepředu si lidé žijí v blahobytu, vzadu živoří lůza ve vlastní krvi, výkalech a pod brutální tyranií vojáků, což se rozhodnou změnit. Líbilo se mi to ze začátku. Líbilo se mi to moc. Hrdinové vyvolají vzpouru, postupují vpřed a každý vagon je něčím jiným. Přijde pár brutálních, lehce nepřehledných bitek, občasný záběr na svět tam venku, táhne to Chris Evans a merkelovsky opudivá Tilda Swinton. Jenže ke konci to jde do háje. Pointa relativizující vzpouru, příliš mnoho umírání na straně těch hodných, sociální rovina kdy si uvědomíte, že strojvůdce Wilford má vlastně pravdu. SPOILER!!! A pak naprosto debilní rozhodnutí na konci, po kterém vlak vybourá a zařvou úplně všichni - hrdina, záporák, chudáci i bohatí a přežije zfetovaná teenka a dítě a uvítá je lední medvěd... s takovými konci jděte do prdele, já u takového filmu chci emmerichovský happyend. Z uvažovaných 4-5 se to nakonec smrsklo na naštvané 3* ()

bruceman7

Tak nějak jsem si říkal, že to bude pravděpodobně založené na nějakém komiksu, protože v jiném případně bych to hodnotil ještě níže. Tak jako tak, přišlo mi to dost nelogické, snad až bláznivé. Něco se dalo i odhadnout. Je to taková variace na Silo (kniha). No, 3/10 ()

Bobek27

Upřímně jsem od toho ani víc neočekával. Film by nebyl tak hroznej, ale scénaristi asi všichni byli na ,,Kronolu,, protože zahodili docela solidní šanci a potenciál, navíc se film prolínal spoustou bizardních, zbytečných a dlouhých scén, které vlastně nic nezodpověděli, stejně tak i konec filmu (tam jsem mimochodem každou chvíli očekával, kdy se objeví logo Coca Coly). Nápad vzpoury proti ,,hrůzovládě,, a bojůvky ve stísněném prostoru vlaku, ok, proč ne, ale jinak nic moc. V kině jsem se navíc někdy i smál nad tou nesmyslností, co se přede mnou odehrávala, což u akčního, postapokalyptického filmu není zrovna ideální. Naopak musím říct, že jediné co drželo film nad vodou byli Chris Evans a Jamie Bell! ()

Hanys_

Scénář není žádný zázrak (krom té postapo omáčky okolo jde jen o to, dostat se z posledního vagonu do prvního), ale je to fakt svižně natočené a mít to silnější závěr, tak je to neskutečná pecka. Navíc vidět Kapitána Ameriku při takovémhle brutálním tréninku prostě potěší. 8.5/10 ()

Corpsegrinder

Takovej nářez jsem vůbec nečekal. Prvních pár minut film vypadá že to bude průměrná dvd píčovinka ale jak se film a postavy sunou dopředu, mění se nejen kvalita vagonů a různý časový zasazení jejich témat (ze salonku jako z 50. let se postavy dostanou na rave party), ale taky kvalita filmu. Minimum klišé a nemilosrdný zabíjení hlavních postav ala Hra o trůny potěší, triky jsou viditelně horší ale jde hlavně o záběry zvenku kterejch moc offkouř neni. Teď už jen čekám kdy konečně někdo natočí Metro 2033 a post-apokalyptický filmy s vlakovou tématikou si vylepší svojí reputaci. ZAVŘETE DVEŘE. ()

ruhebitte2010

Mám z toho trošku rozporuplné pocity. Prvních 20 minut hodně zvláštních, ale vyplatí se dát filmu šanci, protože druhá polovina je výborná. Docela originální počin. ()

B4TM4N

Elysium ozvláštněné nápaditým lineárním průřezem panské a rabské společnosti, skrze který se poměrně nenápaditě prosekává revoluční dialektika, vedená pohříchu těžce necharismatickým Evansem. Osvěžující korejská hravost, která místy probleskne, neutáhne dnes již tuctový holywoodský "levičácký kus". ()

HArna

Film dost překvapil, jsou tam momenty, které jsem nečekal - to je plus. Je to i vtipný, perlí hlavně Tilda Swinton. Někdy je to ale hloupý, tento film trpí nevyrovnaností, protože jsou zde velmi dobré pasáže a velmi špatné. Možná ještě změním hodnocení, až si dám kronol. ()

LittleMonste

Dystopická jízda vlakem, který je (trefnou)metaforou pro náš svět. Něco tak ujetého jsem nečekal, jakoby každý vagón, kterým postavy postupovali, přinášel filmu nový úhel pohledu. To způsobilo, že snímek působil v různých částech různé pocity. Začátek byl slabší - divák je hned vržen do víru událostí a je jen na něm, kdy situaci porozumí. To co následuje už je smršť všeho možného, místy Snowpiercer působil jako parodie (a to hlavně díky postavě Tildy Swinton, která jako obvykle zastínila všechny ostatní herce a herečky). I když se mi ale film opravdu líbil, zanechal ve mně tíživý pocit (ne, že bych z toho skákal 3 metry vysoko, ale to se nepovede zrovna každému a proto - 90%). ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Remake Snowpiercera hlásí problémy

Remake Snowpiercera hlásí problémy

03.07.2018

Dystopické sci-fi Snowpiercer (aka Ledová archa) korejského režiséra Joon-ho Bonga (Okja) zaujal Hollywood natolik, že se stanice TNT před časem rozhodla natočit seriálový remake. Najala scenáristu… (více)

Korejský mistr se vrací domů

Korejský mistr se vrací domů