Světem se řítí vlak, který veze poslední obyvatele planety. Všechno ostatní kolem je pokryto ledem a člověk by venku nepřežil. Poslední útočiště poskytuje lidstvu vlak, který sestrojil pan Wilford, který ho také řídí. Vlak je společensky strukturovaný, od lokomotivy směrem dozadu klesá společenská úroveň. V zadní části přežívají lidé špinaví na palandách, k jídlu jim ozbrojená stráž dodává proteinové kostky. Mezi nimi žije také Curtis, který chce celou dobu, co ve vlaku žije, uniknout ze zadní části a dostat se až dopředu. Nenávidí Wilforda za to, že je drží jako krysy oddělené od zbytku vlaku. Jednoho dne se rozhodne jednat, sestrojí plán a společně s ostatními rozpoutá revoluci. Lidé pobijí vojáky a uniknou ze zadní části vlaku. Dochází ke krveprolití, protože jsou nasazeni všichni vojáci, aby povstání potlačili. Ovšem Curtisovi se podaří zajmout Masonovou, která zprostředkovává komunikaci přední části vlaku se zadní. Ta ho dostane do střední části vlaku, kde jsou vzdělávány děti a kde je jim vštěpováno, že pan Wilford je nejlepší člověk na světě a že žít ve vlaku, je prostě skvělé. Tady také dojde k dalšímu boji, protože Wilford posílá ozbrojené složky, které ještě disponují náboji ve zbraních a strhne se opět krvavé peklo... (TV Prima)

HonzaBarta

Když pominu ty nesmysly, kterých tento film byl opravdu plný, tak i tak to byl podprůměrný film, který si pustíte večer a usnete u něj. Škoda jen, že většina postav bylo úplně bez charakteru což u tohoto typu filmu je poměrně špatně. 30% ()

Mr. Movie

Kam ten český film spěje. Toto je film roku? Nulová myšlenka, respektive v záměru asi byla , ale nic do hloubky a totálně nedotažené. Hrůza. ()

Marauder

Dosť nudný začiatok. Ale krásne efekty a aj nápad. Cestovať celý rok po svete aby nezamrzli to sa mi zdalo dosť zaujímavé aj keď nereálne. Ale tak veď čo čakať od sci-fi ak len nie niečo nereálne. Ale tá brutalita sa tam dosť hodila a podstatne ten film oživila. To bola nádhera sledovať keď sa už film rozbehol. A koniec bol síce úplne na hlavu ale čo už. Na to má každý svoj názor čo spraví. Ja by som radšej ovládal vlak. Ale budiš. 65/100 ()

panki9922

Ľahko nadhodnotím, pretože si Snowpiercer udržal moju pozornosť celú stopáž, bol častokrát prekvapivý, s dobrými hereckými výkonmi a myšlienkou. Na druhej strane máme trochu lacné efekty a nevysvetlené niektoré kľúčové technické veci ohľadom samotného vlaku a fungovania (pretože by sa vysvetliť asi ani nedali). Pre pochopenie hlavnej myšlienky filmu bolo toho vysvetleného až až a tak to celkovému dojmu až tak nevadí. ()

serdehelan

Zaujímavý námet, ktorý viac ako sci-fi evokuje adaptáciu počítačovej hry, kde sa hrdina posúva cez jednotlivé levely - vagóny stále viac k cielu - k lokomotíve. Funguje to dobre ako béčková akčná zábava kde sa donekonečna niečo zaujímavé deje a oproti ostatným béčkam to má áčkových hercov a režiséra. Bohužial vizuálna stránka - všetky zábery na vlak zvonku a samotný engine vlaku sú velmi mizerné CGI a niektoré scény vo vlaku pôsobia hodne štúdiovo. Cez niektoré vagóny sa film presunie príliš rýchlo a človek sa o nich nič nedozvie (seriál toto učite napraví). Prekvapuje 95% spokojných kritikov na HnilýchRajčinách, v rámci žánru Béčkového akčňáku môžem isť vyššie ale inak len za 3*. ()

Heywood

Film od začátku táhne a graficky je to úžasné. Vzpoura, násilí a útěk... vše v přiměřených filmových dávkách a lední medvěd na konci nemá chybu. Vlak je jenom podobenstvím pro koloběh, který si můžeme dosadit podle přání, ale nakonec vždy končí stejným výsledkem. Od zla se utíká, i když se neví kam a jak to dopadne. Tady nám to režisér brutálně nandával pod kůži při nezastavitelné jízdě, až se jeden zajíkal. Čtyři hvězdy bez váhání. ()

blezg odpad!

Pro jednou se vyhnu povrchnímu komentáři a rozeberu předkládanou látku trochu hlouběji, filozoficky. Je to sračka. ()

r007

Po shlédnutí Parazita jsem zkusila i jiné filmy jeho tvůrce, ale to jsem šlápla vedle. Velmi nepovedený film, možná to bylo koprodukcí, možná taky tím, že nemám ráda sience fiction. Každopádně hodné ujetý závěr...děti pracující místo nějaké součástky ? Hlavní hrdina je jediný, kdo drží film jakž takž dohromady, jinak by se pravděpodobně rozpadl na jednotlivé sněhové vločky. ()

Tomas_PO

Skvelý nápad, takto som ešte post-apokalytpický príbeh, ktorý takmer spôsobil vyhladenie ľudstva, spracovaný nevidel. No výsledok je žiaľ podpriemerný, zbytočne kontemplatívny. Chýbala pointa aj rozpočet, niektoré scény dosahujú totiž úroveň Bollywoodu. No niektoré zábery boli naopak až uchvacujúce. ()

Kozlowski8

Vzpoura ve vlaku, kroužícím už osmnáctým rokem po Zemi, zpustošené apokalypsou... Film mne nenadchnul ani tím, jak je natočen, ani atmosférou, ani samotným příběhem, ale hlavně na mne absolutně nezapůsobila snad ani jediná postava - tím, jak byly vyprofilované. Rozporuplný, nesourodě působící snímek mi prostě po všech stránkách moc nesedl. 55 %. ()

joxerveliky

Ach jo. Proč se tohle, jinak docela slušné, postapokalyptické, seriálové drama odehrává na pozadí technicky totálního nesmyslu? Kdo proboha schválil jako super nápad, že záchranou lidstva bude 30 km dlouhý vlak, brázdící v - 122 °C kolejovou trať, vedoucí okolo celé planety, nikým neudržovanou :D Nejsem schopen se do dějství hlouběji ponořit, protože na takovou nálož technických absurdit prostě nemohu během sledování přestat myslet. ()

Lendak

"The train is the world. We are the humanity."_____ Skvelá žánrovka so silnou myšlienkou o tom, že ten vlak tu máme aj dnes, a volá sa Zem. Mimo toho tu sú skvelé herecké výkony (dokonca aj Káp), riadna surovosť a brutalita (scéna v tuneli), parádny a originálny scenár a prekvapivo aj dobre napísané postavy. To všetko je iba zlomok z toho, čo tvorí tento bizarný počin jeden z najlepších pos-apo filmov posledných rokov, ktorí si užijú jak nenároční diváci, tak aj tí náročnejší, ako napríklad ja. Už aj v úvode som mal silný súcit ku hlavným postavám, a naopak tie záporné sa mi tak zhnusili, že mi ich smrť normálne vykúzlila úsmev na tvári, viz. Tilda Swinton. Zbesilé tempo, extrémna brutalita a tuna zvratov eskalujú v úplne úžasnom finále, ktoré upustilo od tej akcie a viac sa zameralo na tie dialógy, ktoré to dosť vyvážili (if you know what i mean). Ten napínavý koniec síce trochu kazí ten posledný záber, ale to mu nič neuberá na kvalite. VERDIKT: 9/10. ()

brasek odpad!

Lacný, trápny a nezmyselný snímok. Nechápem vysokým hodnoteniam a nadšeniu. Tu nie je atmosféra, prer vo vlaku je iba samá fraška! ()

Modular

Zavřete oči. Představte si film, na kterém pracovali Češi, hrají tam známí zahraniční herci a je to skvělý dystopický film. Teď uvedu váš film do reality. Můžete otevřít oči. Ledová Archa je úžasný dystopický film o zajímavém konceptu s ještě lepším provedením. Snímek je skvostně natočen a svět vás opravdu chytne. Herci své role hrají skvěle a scénář dokázal onen svět tak krásně popsat, že si ho budete pamatovat ještě dlouho. Bohužel, jak už to tak u dystopických filmů/knih bývá, konec je o dost slabší, neboť vás nadchne obvykle svět, ne zápletka, a rozuzlení zápletky je zde docela slabé, to nebudu lhát. I tak se ale jedná o velmi povedený snímek a doporučil bych ho každému fanouškovi tohoto žánru. ()

RNDr.Strom

Úplně nekonečně nablbá záležitost po všech stránkách. Nikam se neposouvající, nedostatečně štiplavá jako komentář, nelogická po stránce příběhu, se stupidními triviálními poselstvími, emočně povrchní, špatná akce, málo goru, málo tísně, nic, prostě žádný aspekt z toho nefungoval. A proč že sem tady? Protože tohle je jako ten "vzor" Díry... tak to fakt dík. Prostě člověk se sem tam utne. ()

Sunwheel

Aj keď som očakával hroznú céčkarinu, celkom sa to vydarilo. Neotrelý námet síce ponúkol sem-tam pocit nelogickosti, no v rámci sci-fi žánru to nemusí byť vždy hlavné kritérium na negatívne hodnotenie. Film stupňoval napätie, nenechal veľa postáv nažive a na konci ponúkol celkom veľa príjemne absurdných momentov, vrátane záveru, ktorý sa dá vnímať dvojako. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Remake Snowpiercera hlásí problémy

Remake Snowpiercera hlásí problémy

03.07.2018

Dystopické sci-fi Snowpiercer (aka Ledová archa) korejského režiséra Joon-ho Bonga (Okja) zaujal Hollywood natolik, že se stanice TNT před časem rozhodla natočit seriálový remake. Najala scenáristu… (více)

Korejský mistr se vrací domů

Korejský mistr se vrací domů