Světem se řítí vlak, který veze poslední obyvatele planety. Všechno ostatní kolem je pokryto ledem a člověk by venku nepřežil. Poslední útočiště poskytuje lidstvu vlak, který sestrojil pan Wilford, který ho také řídí. Vlak je společensky strukturovaný, od lokomotivy směrem dozadu klesá společenská úroveň. V zadní části přežívají lidé špinaví na palandách, k jídlu jim ozbrojená stráž dodává proteinové kostky. Mezi nimi žije také Curtis, který chce celou dobu, co ve vlaku žije, uniknout ze zadní části a dostat se až dopředu. Nenávidí Wilforda za to, že je drží jako krysy oddělené od zbytku vlaku. Jednoho dne se rozhodne jednat, sestrojí plán a společně s ostatními rozpoutá revoluci. Lidé pobijí vojáky a uniknou ze zadní části vlaku. Dochází ke krveprolití, protože jsou nasazeni všichni vojáci, aby povstání potlačili. Ovšem Curtisovi se podaří zajmout Masonovou, která zprostředkovává komunikaci přední části vlaku se zadní. Ta ho dostane do střední části vlaku, kde jsou vzdělávány děti a kde je jim vštěpováno, že pan Wilford je nejlepší člověk na světě a že žít ve vlaku, je prostě skvělé. Tady také dojde k dalšímu boji, protože Wilford posílá ozbrojené složky, které ještě disponují náboji ve zbraních a strhne se opět krvavé peklo... (TV Prima)

Saxos odpad!

Být pacientem psychiatrické kliniky v Bohnicích s rozvinutou paranoidní schizofrenií asi by se mi film, který bych musel sledoval ve svěrací kazajce, hodně líbil. Od hodnocení mě neodradili ani amarouny i když barvy černé. ()

kolly13

A to jako mělo být co, zábava pro nejprázdnější mozky nebo snad pokus o film? Pořád jsem si říkal, že mi snad něco uniká a on mi jen unikl čas ztrávený na této splácané imbecilitě. ()

robfi

Ekodrama na postapokalyptickou variaci : a - vsichni - umrzli Nejak me to nechytlo, asi to bylo prilis prastene a vlak zevnitr byl nudny a pusobil jak nepovedeni Návštěvníci, kteří se na stridacku bud navzajem zabijeli, anebo spolu svorne žrali amarouny. Jestli se nekdo bal, kdyz zeleznicni dvoukoli presly na monorail a cela souprava predvadela dvoumetrove skoky pres trimetrove zaveje, tak sorry, tohle neni muj salek caje. Jedine , co me oslovilo byla komparsistka, ktera rvala "zavri ty dvere", dale prestrelka M16 versus Sa vz 61 Skorpion pres pet centimetru tlusta skla a to, ze lidstvo nakonec prezilo v podobe 22 lete jasnovidecke sikmooke smazky Ah-sung Go , kterou bude v dalsim dile pichat mi blize neznamy, nyni asi desetilety cernousek BUBU, takze o zdrave multikulti pokracovani lidstva je postarano.... vice rikat asi netreba.... ()

O_Peki

Tak nevím. Na jednu stranu výborný nápad připomínající jednu z mých nejoblíbenějších sci-fi knih Nonstop. Na druhou stranu možná až zbytečná slátanina. ()

Scaevola

Sheldonův splněný sen - absolutní řád a vláček. Ale aby bylo o čem vyprávět, musí se jeden z životní smůlou obtěžkaných jedinců vzbouřit, aby... nebudu spoilerovat, leč lední medvěd mne nepřesvědčil. Skvělé panoptikum duševně postižených postav je doplněno o strhující scénář pečlivě střídající momenty akce a (myšlenkového) údivu. ()

BigBrother

Dystopických filmů není podle mého nikdy dost, zvlášť když jsou šmrnclé globální katastrofou. Jestli jste v dětství stejně jako já četli Aldissův Nonstop, tak by se vám to mohlo dost líbit. Uvěřitelnost sice trochu hapruje, ale zas to dohání taková ta příjemná korejská brutalita. ()

Setanta

Tohle dílko vnímám v jasném kontrastu k tolik populárnímu Kigsmanovi, který ze zabíjení dělá zábavný lunapark. Tady je zabíjení vážné a bolí. Matty přirovnává styl vyprávění příběhu videoherní estetice. Nevím, možná, mě to nepřišlo. Ale možná bych si přál více podobných videoher... kde zabíjení nebude bráno na lehkou váhu. ()

TTBK odpad!

Snowpiercer jsem si pustil kvůli slibnému hodnocení a jednomu doporučení. Teď však těch dvou hodin života strávených u tohoto filmu doslova lituju! Chtěl jsem dát šanci slusně vypadajicímu (alespoň podle traileru) sci-fi jihokorejsko-amerického původu a udělat si tak obrázek jak vypadá současná východní kinematografie mezi neustálým USA mainstreamem. Bohužel, jak jsem již řekl, příště raději sáhnu po popcornu, dvoulitrovce coca-coly a Americkému sniperovi a nechám si do mozku vmést kde by jsme vlastně byli bez těch našich zaoceánských hrdinů. U začátku filmu jsem se ještě držel. Námět vskutku kouzelný a dalo by se říct originální. Nebo viděli jste někdo snad už jiný postapokalyptický snímek o vlaku vezoucí přeživší? Za to palec nahoru u čehož bohužel můj palec i skončí. Co mě doslova nejvíc dorazilo byly herecké výkony. Čekal jsem že takové herecké obsazení i kdyby se všechny efekty totálně po*raly zachrání celý film! Chyba lávky. Chrisovi ta role vůbec nesedla, celou dobu se trápil a já s ním. Ani jednomu herci jsem jeho výkon nevěřil. Měl jsem nepřetržitě na očích přehrávání jednotlivých rolí(scéna kdy ten frajer z Tokio driftu vytáhne cigarety mě dostala: "Tohle jsou poslední cigarety!!!!"... neříkej ty tlustá krávo!) a potom scény typu wtf?!?! jako zastavení revoluce v půlce boje kvůli mostu a novému roku?! Aha chápu vždyť to počká...A můžu jmenovat dál však proč by ne vždyť ve filmu měli taky plno času dát si sushi zatímco jejich kolegové čekali vzadu. Animace byly fajn, teda až na tu jak se melou cvrčci, to vypadá jako by na tu jednu jedinou maličkou 3sekundovou nezbyly peníze. Google translate v krabičce? Prima! Ovšem nezapomeňte si přečíst příbalový leták ve kterém se píše že krabička přeloží každou 7,5 větu podle potřeby, ale to nevadí Sedmý samuraj vám stejně rozumí! Nemám ani chuť vypisovat všechny scény které mi doslova rvaly oči z důlku a příběhových trhlin velikosti většího mamuta u kterých nevíte jestli se smát nebo brečet. Po půl hodině to máte chuť vypnout ale neuděláte to protože tomu dáte šanci! Ovšem věřte mi že se za každou další strávenou minutu s tímto filmem budete mlátit do hlavy a ptát se PROČ?! Alespoň mě potěšilo vědomí že tahle rýžová patlanina byla natočená i částečně v té naší Shrečí zemi v Barrandovských ateliérech a že se ve filmu bojuje i s naším tuzemským samopalem, či že vás u srdíčka zahřeje vyřčená česká věta od typické obyvatelky ČR!!! Tímto bych chtěl poděkovat Joon-ho Bongovi že už nemám potřebu experimentovat s východními filmy tedy alespoň prozatím a když zase tu chuť dostanu Nenávist to jistí! Peace Rybano a malý Pátku...snad dojdete dál než těch 7... ()

Olbi

Noemova archa v podobě vlaku,který si to krouží po zamrzlé matičce Zemi s levelovou revolucí.Vskutku originální myšlenka,ale dalo se z toho vytěžit víc.Jen zvědavost(a čekání na Eda) mě donutila to dokoukat až do konce. ()

bonovox

Prekvapenie na poli post apokalyptických snímkov. Výborné spracovanie a hlavne perfektne vygradovaný záver robia z tohto filmu príjemný filmový zážitok. ()

gpx

Hlavní myšlenka je jednoduchá, ale je tam: "Jste nicky, smiřte se s tím a hlavně se neserte do řízení čehokoliv menežerům a politikům. Protože jakmile to uděláte, všechno se posere a všichni zdechnou. Jasný?!" ()

topvideo

Spodina zo zadnej časti vlaku zabudla, ako sa žije normálnym ľuďom? A nechajú si to dosť dlho páčiť...až...vypukne vzbura. Pekné post apo. ()

aannemer

Béčková slátanina se spoustou nezodpovězených otázek a trapný závěr se stárnoucím Ed Harrisem, který, jak vidno, bere už cokoli, jen aby z toho něco káplo. ()

Goumen

námět autonomního sci-fi nesmrtelného vlaku jako posledního místa přeživších byl každopádně hodně ujetý, i když nápad je to určitě zajímavý a dost originální, bohužel nepůsobí reálně ani při mé největší fantazii. Jinak je to ale docela slušný akční sci-fi s dobrou akcí a zajímavým dějem. ()

BoKo_CzT

Do mojej verzie sa museli vkradnúť hackeri a prepísať mi niektoré scény. To je jediný spôsob, ako si viem vysvetliť, že tento lacný škvár plný komicky nereálnych postáv jednajúcich ako chovanci z uzavretého oddelenia z liečebne v Pezinku mohol dostať viac ako dve hviezdičky. Budem si hold musieť nainštalovať lepší firewall. Dúfam, že potom sa prepracujem k pôvodnej verzii, ktorú evidentne videlo tunajšie osadenstvo. ()

jecmen2

Líbilo se mi, ale chyběly tomu koule. Jedeš ve vlaku, kde má místo každej člověk. Buď jsi na chvostu jako nejposlednější z posledních, nebo ho řídíš. Ten vlak je život. Ten vlak je to jediný, co je jistý a třebaže se ti to, kde jsi nelíbí, nemáš na výběr. Můžeš se pokusit o změnu, ale dojedeš na to. Líbilo se mi, že je to pěkne rozkastovaný, každá souprava, jinej styl. Akorát mi to přišlo trochu nelogický, kdyby třeba chtěl nekdo někam jít. Ono těch nelogických věcí je tam trochu víc, možná proto to pro mě nebylo tak dechberoucí a mimo děj se soustředim i na to, co tam je za chyby a nelogičnosti. Víc než Chris se mi líbila Tilda, víc než děj se mi líbilo výtvarný ztvárnění, víc než postavy si mi líbily malé detaily (pohyb rukou, zamrzající kapky krve na oknech, masky zabijáků s otvorem jen na puse... Ale rozhodně je to pro mě scifi, co je zase trochu inovativní. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Remake Snowpiercera hlásí problémy

Remake Snowpiercera hlásí problémy

03.07.2018

Dystopické sci-fi Snowpiercer (aka Ledová archa) korejského režiséra Joon-ho Bonga (Okja) zaujal Hollywood natolik, že se stanice TNT před časem rozhodla natočit seriálový remake. Najala scenáristu… (více)

Korejský mistr se vrací domů

Korejský mistr se vrací domů