Světem se řítí vlak, který veze poslední obyvatele planety. Všechno ostatní kolem je pokryto ledem a člověk by venku nepřežil. Poslední útočiště poskytuje lidstvu vlak, který sestrojil pan Wilford, který ho také řídí. Vlak je společensky strukturovaný, od lokomotivy směrem dozadu klesá společenská úroveň. V zadní části přežívají lidé špinaví na palandách, k jídlu jim ozbrojená stráž dodává proteinové kostky. Mezi nimi žije také Curtis, který chce celou dobu, co ve vlaku žije, uniknout ze zadní části a dostat se až dopředu. Nenávidí Wilforda za to, že je drží jako krysy oddělené od zbytku vlaku. Jednoho dne se rozhodne jednat, sestrojí plán a společně s ostatními rozpoutá revoluci. Lidé pobijí vojáky a uniknou ze zadní části vlaku. Dochází ke krveprolití, protože jsou nasazeni všichni vojáci, aby povstání potlačili. Ovšem Curtisovi se podaří zajmout Masonovou, která zprostředkovává komunikaci přední části vlaku se zadní. Ta ho dostane do střední části vlaku, kde jsou vzdělávány děti a kde je jim vštěpováno, že pan Wilford je nejlepší člověk na světě a že žít ve vlaku, je prostě skvělé. Tady také dojde k dalšímu boji, protože Wilford posílá ozbrojené složky, které ještě disponují náboji ve zbraních a strhne se opět krvavé peklo... (TV Prima)

Dennefil

Nedávno jsem si otevřel dveře do světa režiséra Bong Joon Ho a nemůžu se ho nabažit. Tenhle film konkrétně je krásně poctivej, nehrají si tam na nic když jde o to jestli někoho zabít nebo ne, není tam přehnaně moc klišé a zbytečných dialogů (dle mého názoru) a tak dál, a tak dál. Vlak objíždějící po celým světě, v němž žije zbytek lidstva..výborný. Tilda byla skvělá (jako obvykle), čeština tam taky potěšila :D nemám co bych filmu vytknul, 10/10 ()

ElPajo

O půl hodiny méně, o hvězdičku více. Ale stran morálního poučení za mě velký dobrý - lůzo zůstaň na chvostu, tvoje snaha o změnu uvrhne všechny, včetně tebe do těžkýho průseru. ()

Gyl

Zajímavý steampunkový kousek, který chvíli baví, ale pak jeho absurdita zastíní jakýkoliv jiný dojem z něj. Ale je třeba ocenit některé originální nápady. Kdo má zbytečné 2 hodiny, ať si ho pustí. ()

La_Valette

Klasický modelový příklad revoluce "za lepší zítřky". Na začátku byli lidé, kteří měli holou prdel a lidé, kteří měli více štěstí. Proběhla revoluce a holou prdel měli všichni. KONEC! ()

draxxi

To jako vazne? 67%? Tolik skvelych hercu a ve me to nevyvolalo jedinou emoci. Zadnou stisnenost, znechuceni, obavu o kohokoliv...nic... Tvari se to tak vazne, ale nepusobi tam verohodne nikdo a nic... Pro me tezky zklamani... 22/5/2020 50% ()

Mistr119

Rychle filmu musím dát plný počet než si to rozmyslím!! :) Reálně tak 90%, nicméně od počátku do konce filmu se filmem nese zajímavá myšlenka spojení Noemovy archy budoucnosti se světem jako vlak, který je roztříděn na kasty a hledá se rovnováha mezi spodinou a "Bohem" spravujícím božský motor! :) Za jakých podmínek tam spodina žije a žila, jak se dovídáme na konci, je skutečně až nechutné... nicméně film klade otázku, jestli přeci jen přesně tak nemá být nastolená rovnováha? Děje se to vlastně i ve světě...sem tam se zredukují počty válkou, pandemií,... vlastně jenom proto, aby nás Země uživila. :) A poslední scéna potom výborná, skýtající naději! :) ()

vojacekr

Něco mezi osvětimským deportem, trans sibiřskou magistrálou a Orient express. Vcelku dobrý námět pokosila logika v plné palbě. Laciné CGI neřeším, bylo součástí vyprávění. Průser bylo to procházení buržoázní sekcí. Vypointovaný konec ale tlačil na sílu. Pak to měla být ale jiná videohra, anebo planeta. Ke čtyřhvězdě chybělo opravdu málo. ()

Damnsinead

Korejsko-České dráhy si vyjely na zimní výlet a nabraly americké a anglické herce. Ve slumu v zadní části vlaku je Curtis, který si navzdory ne(š)vábné stravě zachoval svou muskulaturu, a dělá si zálusk na pozici strojvedoucího. Tak se s kamarády vydá kupředu aby se podíval, jak si žije vyšší třída (Dost dobře, na to, že jsou až na pár výjimek idioti).  Po dvouhodinové řežbě se Curtis konečně dostane dopředu a zjistí, jak je to s tím vlakem. Dokáže sice prorazit ledovou zeď a žádní sníh a mráz ho nerozhází, ale lavina představuje problém. Asi v té polární zimě za posledních 17 let žádné nebyly. Následuje velká digitální havárie a  překvapivé zjištění, že venku už není taková kosa, aby se tam nedalo žít. Asi cestující neměli venkovní teploměr. 40% ()

Endurion odpad!

Zeměkoule zmrzla a lidstvo nenapadlo nic lepšího, než postavit koleje a poskládat se do vlaku, kterej bude jezdit pořád dokola až do konce světa. Vydržel jsem na to koukat asi patnáct minut, než jsem pochopil, že to neni jeden velkej vtip a že to ty Korejci myslí jako seriózní dystopickou vizi budoucnosti. Asi to vlastně mělo bejt podobenství nebo co... ale nešlo by to podobenství napsat tak, aby nepůsobilo jako nechtěnej vtip? Nebo z toho naopak udělat komedii? Ach jo. ()

coulismoulis

Song Kang-hoovi clovek vazne uveri vsechno;) Ale celkove mel film zajimavou atmosferu, byt namet samotny je spis pozastaveni se nad stavem spolecnosti nez logictejsi rozpracovani teto myslenky. ()

NikiVai

Za mě docela dobrá fantasy, bylo to napínavý, mělo to spád a ten vlak byl skvěle vymyšlený, jen v tom nehledat žádnou logiku. Kdežto v chování lidí už logika je a je předvídatelná. ()

danny70

Pokud se Vám povede úplně vypnout rozum a soustředit se striktně na "fantasy", pak je to docela příjemně koukatelné. Má to energii, spád, proč ne? ()

Vena69

Na rovinu říkám, že Chrise Evanse nemám rád. Ale to je jen jeden z problémů tohoto filmu. Tím největším jsou otřesné akční scény - roztřesená kamera jak ve filmu Michaela Baye - typický styl ,,natočíme akční scénu a pak uděláme všechno, aby si ji divák neužil". Spousta debilních klišé - ,,Já nejsem hrdina. Lidi by měl vést někdo jiný." a podobné cringe hovadiny jsou tady dost běžné. Asi největší zklamání je tady pro mě Tilda Swinton, strašně tady přehrává. Vlak samotný je taky zklamání, celé se to dalo pojmout mnohem lépe. Upřímně jsem ani nepochopil, proč jsou ti lidé vůbec ve vlaku? Jaký je účel toho, že se poslední žijící lidé neustále přesouvají? Konec byl fakt debilní a nedával absolutně žádný smysl. Žádná postava tady nemá plán, nikdo neví co dělá, všichni se jenom pohybují dál v příběhu, bez motivace, bez důvodu, scénáristovi prostě došly nápady. Nějaká zajímavá symbolika jako třeba v El Hoyo tady úplně chybí. (Je tady pár vět o vyváženosti, ale to je všechno.) ()

Miroslav.Zac

Zajímavý nápad, slušně zpracovaný, napětí dávkované postupně s každým dalším vagónem až k samotnému finále/lokomotivě, kde vše překvapivě skončí jinak, než jsem myslel. ()

PORTER44

Celý film se odehrává ve vlaku ze kterého je vlastně archa protože celý svět zmrzl,na konci vlaku chudoba a na druhé půlce vlaku luxus a jak to může asi dopadnout.Akční scény docela ujdou až na to že když dojde na krvavější scénu není nic vidět což byla škoda.Efekty docela dobrý zrovna tak herecky to ujde,nechalo se to. ()

anuki odpad!

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂Jeden z nejdebilnějších zhovadilejch pokusů o film, plná dementních špindírů , který žerou zredukovaný švábi. Tenhle stupidní film prostě nemá obdoby a nechápu proč Tilda a Evans vůbec do takovýhle sračky vlezli. Hodinu jsem na to s vytřeštěnejma očima koukal a pořád čekal, že někdo z pozarohu vyskočí a začne se smát, že to je apríl nebo tak něco. Sračka sračka sračka, musim ještě podotknout, že bych chtěl na vlastní oči vidět ty dementy a pralidi, co tomu dali víc jak odpad. O tomhle filmu ani nemá smysl nic víc psát, protože by to byla ztráta času. Jedno velký smradlavý hovno pro primitivní nediváky... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Remake Snowpiercera hlásí problémy

Remake Snowpiercera hlásí problémy

03.07.2018

Dystopické sci-fi Snowpiercer (aka Ledová archa) korejského režiséra Joon-ho Bonga (Okja) zaujal Hollywood natolik, že se stanice TNT před časem rozhodla natočit seriálový remake. Najala scenáristu… (více)

Korejský mistr se vrací domů

Korejský mistr se vrací domů