JohnBruk

Ztráta času. Kdybych věděl, co je tenhle film zač, tak bych na něj do kina nešel ani zadarmo. Snaha o náznak atmosféry ala "Childrens od men" s akcentem na elitářské téma přelidnění v negativním gardu "Elysia", abychom byly nakonec "překvapení" ala "The Moon" - trochu vykrádačka. Jediná originální věc byla sedmirole sedmerčat, vše ostatní - dramaturgie, scénář a logika zpackané. Co nevyřešil kvalitní scénář, zaplácly násilnické krvavé scény. ()

Qeo

Všiml si vůbec někdo toho, jak vypadal celý Týden reálně, když byly všechny holky pohromadě? ()

MikeeTheory

Sedm hlavních postav a ani jedna jakkoliv zajímavá. Záměr je jednotlivě charakterově odlišit je patrný, ale tvůrci je bohužel rozpracovali jen v hodně povrchní rovině. Čert vem všechny nelogičnosti (kterých je tu habaděj), pokud není film schopen během 123 minut jakkoliv emočně zasáhnout, i když o to evidentně touží, je to průšvih. Tommy Wirkola se to sice snaží vykompenzovat nevšední akcí s thrillerovým feelingem, ale podle mě má celkový nápad daleko větší a hlavně úplně jiný potenciál než jen pouhý hon na sestry. Zvlášť když se sází na Noomi Rapace, která je vše možné, jen ne kdovíjaká extrovní herečka. ()

anatheman

Naprosto úžasná věc od tvůrců Mrtvého sněhu! Určitá nazi-tématika byla dodržena i zde, ale tu musíte odhalit každý sám... To bylo tak skvělé! Jedná se o nezastavitelnou jízdu s promyšleným scénářem, jehož idea byla dotažena až do samotného konce. Během dění lze pociťovat i silné napětí, jelikož se nabízí několik dějových zvratů. S tím souvisí i fakt, že zde paní Smrtka ráda provádí odčítání postav. Brutalita je celkem černá a vydatná, což na vaší tvář jistě vytvoří šibalský úsměv. Efekty vynikající - těm pacholkům to muselo dát pěknou práci! Do toho všeho hraje monstrózní zimmeroidní hudba, kterou nelze nemilovat. Na závěr je třeba říct, že Noomi byla skvělá. Stejně jako Noomi, další Noomi, čtvrtá Noomi, pátá, šestá ... a dokonce i ta sedmá. :-) Zasloužených pět hvězd! Juchů! Sci-fi orgie! ()

TheHofi

K tomuto filmu jsem přišel jak slepý k houslím. Bylo to spontánní rozhodnutí, kdy jsem chtěl zabít nudu. V programu kin mě zaujal jeho název a tak jsem šel. Sice s obavami ale ku memu překvapení mě zaujal hned od začátku. 7 životů má luxusní scénář a skvělý nápad. Na to že to režíroval totální vocas Tommy Wirkola, který režíroval Dead Snow 1,2 (což byl nepředstavitelný sračky) tak k tomuhle nemám co víc co dodat. Hlavní roli kterou ztvárnila Noomi Rapace která není žádná sexbomba, tak její herecký výkon byl 100% (vlastně 700%). Glenn Close její záporná role byla skvěle zahraná. Ale to se není čemu divit, to je nějaká paní herečka. A jako poslední dvě věci musím vyzdvihnout hudbu, a na to že se film odehrává v roce 2073 se film drží po stránce technologii při zemi a není příliš futuristický. Pro mě je to výborný akční, sci-fi, Thriller s výborný nápadem a skvělou atmosférou je to 90%. ()

ještěžiju

Ta marmeláda o rozdílnosti jednotlivých osobností těch sester nebyla moc důležitá a kdyby jí bylo víc, tím spíš by vás ubíjelo to sedminásobné představení jedné herečky... film má klady hlavně ve své násilnosti a ty fatality jsou na televizní špektákl parádní. A byť jsem po uvedení do děje toho přelidněného světa podobnou "konzervaci" nadbytečných jedinců očekával, ta jednoduchá syrovost mě dostala. A velmi dobře napsaná a zahraná role Glenn Close.. ona prostě měla pravdu .. co byste asi tak dělali v její situaci vy.. no? :-( Ten film skončí ve chvíli, kdy se teprve začne člověk ptát.. a co teď? .. jak to vyřešili? ... to by mě zajímalo. ()

strikeman

Už někde v půlce jsme s mou drahou polovičkou odhadli pointu, ale i tak je toto dílko dalším příjemným příspěvkem v žánru science fiction. Za mě 75% (a to Rapace zrovna moc nemusím) ()

Rockerman

Všechno je tu vlastně výborné. Nápad, akční scény (poměrně dost), výkony herců (Noomi podává ve své "sedmiroli" téměř oskarový výkon) i pointa. Něco tu však neklape! Nemohu na to přesně přijít, co to je? Asi to nemá správný tah na bránu, je to těžkopádné a tak trochu jakoby amatérské. Nenapadá mě lepší vysvětlení. Přesto musím říci, že jsem se nenudil a rozhodně to stojí za vidění. Opět lituji, že nelze dát půl hvězdy. Takže šalamounsky dávám tři a půl + půl za Noomi Rapace. ()

Hapretor

Děj debilní. Atmosféra skoro žádná. Občas naprostý nesmysl, nereálný, ... Napětí nula, ... ovšem Noomi byla skvělá. Je to vynikající herečka - přeji ji Oskara ... vážně ... žeru ji ... ()

Folky

Dobrý nápad, zrealizovaný tím nejhloupějším a nejjednodušším způsobem. Jediné, co za něco stojí, je výkon Rapace. Jinak akční scény jsou nezajímavé a každý zvrat předvídatelný. Tohle hodně bolelo, i přes malá očekávání. ()

zelda82

Bajecne sci-fi se zajimavym nametem, ktere bohuzel ztrati v koncovce dech. Bez toho happyendu to mohlo byt mnohem lepsi. Oh well ()

BOURQUE

Hneď na úvod je potrebný povedať, že základ príbehu nevychádza z fantazmagórie. Spôsob, akým z toho natočili daný film, však vo mne vzbudzuje dojem nevyužitej šanci. Hlavne zase tie detaily. Vybudovaný „Svet“ a prostredie nie sú dostatočne prezentované. Potom je tu pomerne veľký skok „after 30 years“ – viac k tomu nenapíšem kvôli spolier! Na záver „Záver“, ktorý vzhľadom predchádzajúcich 120 minút je minimalistický. Na 7 rôznych N. Rapace sa pozerá dobre, aj keď jednotlivé postavy majú svoje rezervy. Musím však uznať, že priestor na väčšie experimentovanie (asi z „časových“ dôvodov) tu N. Rapace nemala. P.S.: Tajná zbraň ala W. Dafoe. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

aslavey

Dám je tam. Dám 3, protože jsem se bavil až do konce, protože akce byla úměrná mému věku a postavení a myslím, že souboj s pěti Rapackama bych moh vidět víckrát, příběh měl nápad, herecky se mi nakonec Rapacka i líbila, i když se samozřejmě náhrada najít dá. Minimálně kozama. Ale nepřestane mě srát to, jak se výbornej námět, nápaditý akční sekvence a celkově ten potenciál dají ujebat takovejma blbostma, jako je nelogika ve scénáři, nesmyslnost jednání postav a nakonec i totální projeb v pointě. A to, že pondělí je výmrd, ví každý děcko. A překvapení na konec to teda nebylo, pane "Mrtvý sněhu" Wirkolo. A co se jinak castingu týče, tak objet všechny lunaparky a domy hrůzy a sebrat tolik voskových figurín muselo stát dost peněz. Na Netlix dobrý. ()

loki5

Až překvapivě povedený film. Ať už se jedná o zápletku nebo o herecké výkony všech sedmi sester :-D. A i konec mě docela překvapil což se mi poslední dobou už moc u filmů nestává. Jedinou výtku bych měl k akci které bych ubral a přidal bych trochu té minulosti ze života sedmi sester. Ale jinak zatím jeden z nejlepších sci-f,i které jsem letos shlédnul. 85 % ()

Wallis3

Co takhle s přelidněným světem, kdy z jednoho vrhu se vyklube sedm dítek naráz? Prej půjdou k ledu, a probudí se do lepších zítřků! No když myslíte... A pak tu máme ony sedmerčata, který děda Dafoe chrání do takový míry, až jim prsty krájí, na který si vyšlápne Glen Close, která je víc Cruella, než když chotěla kožuch z dalmatinů. A tyhle sedmerčata zažijí fakt nepěkný dny, kdy se o své místo na výsluní budou muset poprat a né každá to musí rozchodit né zrovna nejlíp. A co ten fakt, zda fandit doktorce, anebo nechat zemi zalidnit do rozpadu civilizace? Dilema a napětí, i když pokud umíte do pěti počítat a nepřekáží vám palčáky, sami si poskládáte teorii, která vás nepřekvapí. Ale u mě si to pozornost udrželo. ()