Pixely

• Austrálie

Sci-Fi / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Čína / Kanada, 2015, 105 min

Tak si nám Adam Sandler po řadě dalších komedii,kde předvádí často humor až fekální,splnil zřejmě sen a připravil nám film Pixely,kde bojuje proti nájezdu vesmírných videoher,které sám jako malý hrál.Jelikož jsem generace až po této vlně populárních her,tak k tomu nemam nějakou nostalgickou vzpomínku a film hodnotím pouze na základe zábavnosti a dalších aspektu.Z tohoto pohledu to pro mě byl obyčejný film o partě kamarádu,kde chyběl humor na ,který jsem si už od téhle dvojky (Sandler,James) zvykl.Za mě tedy celkově 50% a tři hvězdy.(5.11.2015)

Obrovská škoda, že z toho vypadla takhle přímočará koninka o záchraně světa směřovaná hlavně pro děcka, která sice i tak dokáže bavit, jenže pak to sráží přiblblé moudra a zbytečné řeči hlavním tahounů, hlavně Sandlera! Přitom to mohl být, vzhledem k velmi zajímavému námětu, vcelku velký film. Efektně je to brilantní, to ale nestačí.(20.10.2015)

"Tak nějak jsem se v tom ztratil. Proč chce Madonna zabrat naši planetu?" V kostičkovaném světě prvních videoher jsem vyrůstal a tak jsem čekal daleko přímočařejší útok na mou nostalgii. Ten se tedy nedostavil, ale na druhou stranu jsem zjistil, že nejsem jediný, kdo vizuálně vypadá jako dospělý, ale duší je stále klukem. A jako takový jsem si hry přenesené do ulic celkem užil. To, co se dělo mimo hraní, mi ale příliš dobré nálady nepřineslo. Kdybych si však měl možnost vybrat osobu opačného pohlaví, se kterou bych chtěl strávit postelové dobrodružství, tak by se Plamenomeťákova vyvolená Serena Williams u mě umístila na 3.126.857.113-tém místě žebříčku, tedy hned za Mariangelou Fantozzi.(30.10.2015)

• MartinezZ

Další typická Sandlerovina, tudíž dobrý nápad (převzatý), zprzněný v nudnou nesmyslnou a zcela nehumornou druhořadou hovadinu. Nechápu, proč se v tom muselo angažovat takových herců, když by stačili tak max. dva. Minimálně tak 50% filmu by zasloužilo vyškrtnout. Dal bych tomu tak ** za některé nápady a za grafické provedení, ale když si vzpomenu na Wreck-It Ralpha, je mi do breku: *(10.10.2015)

Časy Adama Sandlera jsou dávno v tahu a když se tomuhle odulínkovi povede jeden slušný film za dva/tři roky, má štěstí. Pixely měly být velkým Sandlerovým combackem, vysokej rozpočet, na režijní stoličce legendární Columbus a mělo to jít samo...nešlo. Pořád je to sice to nejlepší, co za posledních 5 let natočil, ale v dnešní době už se u těhle komedií nesmějete od začátku do konce, u těch lepších (jako jsou Pixely) se smějete docela často a od srdce, místy se ošíváte a doufáte, že těch trapných scén a postav bude co nejmíň. Sandler tady je sympaťák a hláškuje, efekty i akce sou fajn, ale Kevin James, to je prostě tragédie. Každá jeho replika, každá jeho scéna je zlo. Tenhle kokot by měl někde ležet ve velrybím akváriu a cpát se hambáčema a nevotravovat na plátně. Není to z mý strany nějaká zaujatost, dřív mi nevadil, ale poslední dobou hraje fakt příšerně a co film, nebo role, to je opruz se na něj dívat a poslouchat ho. Naštěstí v ději není tak moc, aby vám to kazilo dojem. Jak už sem řikal, Sandler nás už nikdy nerozbije ničím, teď už může jen mile překvapit a zabít nám jedno nedělní odpoledne a to se mu s Pixely povedlo a jak tam koukám na jeho další filmografii od roku 2015, tak si na další překvapení asi zase nějaký pátek počkáme.60%.(10.10.2017)

• - Videohru, kterou v jedné ze scén hraje Matty (Matthew Lintz), je "The Last Of Us". (Jirikz)

• - Spoiler: Ke konci filmu je řečeno, že Plamenák (Peter Dinklage) při hře "Donkey Kong" podváděl a použil cheat (pozn.: Cheaty jsou speciální kódy, které může při hraní některých počítačových her či videoher hráč zadat, a které posléze nějak mění chování hry. Použití podobných triků při hraní je obvykle zakázáno). Jeden z cheatů měl na brýlích. Nicméně na herních automatech v roce 1982 nebylo možné zadávat symboly a písmena, aby hráč mohl mít lepší herní výsledky. (dom156)

• - Původně byla v plánu scéna, při které by byla poškozena Velká čínská zeď. Nakonec byla vyškrtnuta v naději, že to zlepší šance filmu na čínském trhu. (FMJ)