Pixely

• slovenský

Pixels

Sci-Fi / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Čína / Kanada, 2015, 105 min

Pixely, Pixely, všade samé Pixely! Sľubný námet oživiť arkádové klasiky v hranom filme, no bohužiaľ silne nevyužitý a to je tá najväčšia slabina filmu. Všetky tie hry som síce v útlom detstve hral, ale v Pixeloch sa nedostavil nijaký pocit nostalgie, ani to nebola výrazná pocta starej generácii hier, ani nič iné (ale zase si tu zahrajú i Last of Us akoto Playstation exkluzivitu). Namiesto toho sú všetky osemdesiatkové odkazy využívané samoúčelne a viac menej sa z Pixels po chvíli stáva samoúčelný digitálny bordel, v ktorom postavičke z hier útočia na Zem, ale v princípe je jedno, či tam pobehuje Pac-Man, Donkey Kong alebo by ich nahradila nejaká iná CGI postava. Na druhej strane to nie je také neznesiteľné ako som po traileroch čakal a niekoľko podarených momentoch sa nájde. Našťastie ubudol aj typický Sandlerov trápny humor a Pixely namiesto toho, aby chceli byť streštenou komédiou sú skôr takou akčnou jazdou pre celú rodinu. Hýria farbami, neustále sa v nich niečo deje a celkom slušne šľapú po celú stopáž. Teda samozrejme v prípade, že sa divák oprostí od toho, že to celá nedáva zmysel, ani čo sa týka pravidiel hry, ani v zápletke, ale niečo podobné je vo filme s takouto uletenou zápletkou úplne zbytočné riešiť a snáď nikto nechce, aby počínanie tých oživených videoherných postavičiek fungovalo na nejakej logike. Vo výsledku tak neškodná oddychovka pre celú rodinu hravo znesiteľná na nedeľné popoludnie, pri ktorej najviac zamrzí, že zo sľubného námetu nedokázala vyťažiť nič viac ako zabudnuteľný film na jedno použitie a pri ktorej najviac zabavia záverečné titulky počas ktorých sa celý film prehrá v 4-bitovom móde :-) CELKOVO: 2,5* (5/10)(16.10.2015)

• Lucasion

Zas taková tragédie to nebyla. Ale přiznejme si to Chrisi. Máš na víc! Naštěstí největší plus je v obsazení a hudbě. Soundtrack je vkusný a snadno zapadne. Herecky není co vytýkat. Od Sandlera, Tyriona, Beana až k Monaghan. Všichni do jednoho plní svůj účel. Vizuálně je to doslova hezká kostičkovaná. Příběh je samozřejmě hloupoučký, ale to mohl čekat asi každý, kdo vidí na plakátu obřího Pacmana uprostřed New Yorku. Kdyby to mělo o dvacet minut míň a přidalo se více humoru, tak bych neváhal říct, že mě to bavilo. Takhle jsem si spíš užíval mokrý sen o nerdech středního věku, kteří v dětství snili o pixelované krásce se dvěma katanami. Co v dětství, v dospělosti. Tím, že jsem neměl defacto žádná očekávání, tak se mi i dostalo vcelku slušné pohádky s náznaky humoru. Několikrát se i stalo, že jsem se usmál a dokonce i zasmál. Na jeden večer s dětmi dobrý, na opakovaný zážitek rozhodně ne. Ono takový film, co má dvouhodinový scénář skoro totožný jako jedna určitá dvacetiminutová epizoda Futuramy, o moc lépe dopadnout nemůže. (49 %)(2.6.2016)

V kostičkovaném světě prvních videoher jsem vyrůstal a tak jsem čekal daleko přímočařejší útok na mou nostalgii. Ten se tedy nedostavil, ale na druhou stranu jsem zjistil, že nejsem jediný, kdo vizuálně vypadá jako dospělý, ale duší je stále klukem. A jako takový jsem si hry přenesené do ulic celkem užil. To, co se dělo mimo hraní, mi ale příliš dobré nálady nepřineslo. Kdybych si však měl možnost vybrat osobu opačného pohlaví, se kterou bych chtěl strávit postelové dobrodružství, tak by se plamenomeťákova vyvolená Serena Williams u mě umístila na 3.126.857.113-tém místě žebříčku, tedy hned za Mariangelou Fantozzi.(30.10.2015)

• JJ.Gibson

Pixely, no jak to shrnout?!? Skvělý, opakuji skvělý nápad, bohužel nemilosrdně potopený! Nerdvána se uplně tak nekoná, ikdyž Donkey Konga jsem take hrával ;) Chtělo to uchopit celé trochu jinak, buďto vázněji nebo naopak mnohem vtipněji, prostor by k tomu byl. Jenže to by nesměl za kormidlem sedět Ajdam Sandler, ktery si prostě postavil byznys na tom, že bude točit výhradně srágory a dělá vskutku mistrně už pěknou řádku let. O to více mě mrzí, že když už konečně zavadil o něco originálního, tak toho vůbec nevyužil!!! Vytvořil opět klasickou ,,sandlerovku" nemasnou, neslanou, nevtipnou a místy trapnou. Ano pár světlých míst se najde a herecké obsazení není nejhorší, ale co naplat, když z toho nedokážete vytvořit něco víc...(24.11.2015)

• MartinezZ

Další typická Sandlerovina, tudíž dobrý nápad (převzatý), zprzněný v nudnou nesmyslnou a zcela nehumornou druhořadou hovadinu. Nechápu, proč se v tom muselo angažovat takových herců, když by stačili tak max. dva. Minimálně tak 50% filmu by zasloužilo vyškrtnout. Dal bych tomu tak ** za některé nápady a za grafické provedení, ale když si vzpomenu na Wreck-It Ralpha, je mi do breku: *(10.10.2015)

• - Jennifer Aniston odmítla roli hlavní ženské postavy, místo ní byla do role Violet obsazena Michelle Monaghan. (filmsim)

• - FIlmový představitel syna Violet předvádí Brennerovi (Adam Sandler) PS4 verzi oblíbené hry "Last of Us". Dle záběrů však nehraje, jde pouze o záběr. Jde to poznat díky vypnutému ovladači, který herec drží v ruce (zapnutý ovladač lze poznat podle svítího lightbaru). (Metal Lord)

• - V závěrečných titulcích je možné vidět celý děj filmu v 8 bitové grafice. (vojacekr)