Tohle je žlutá dobrá Pacmanovská bomba. Netajím se tím, že mi sedí humor Adama Sandlera a většina jeho filmů. Člověk, co čeká něco s přesahem a ne něco extrémně bizarního, by Pixely opravdu neměl vidět...co naplat, že herci přehrávají jednoduché gagy, že zápletka je už z pribcipu absurní a že samotná premisa zvolení soutěžících je neskutečně nepravděpodobná...ten člověk mě baví. Co víc, ten člověk baví celý sál lidí, což je možná stejná cílovka jako Troškovy Babosračky, ovšem alespoň se nejedná o ten stupidní čecháčkovský humor. Jistě, nejedná se ani o humor inteligentní, ale zkrátka něco, co mně sedí a u čeho se dokážu zasmát. A navíc jsem dostal hranou verzi Raubíře Ralfa, takže jsem jako střídmý fanoušek Donkey Konga a žluté koule odešel z kina velice spokojen. I zde se sice několik přepálených pitomin, i tak ale divákovi se smyslem pro americký humor vřele doporučuji. PS : myslím, že Sean Bean už ví jak na to. :) PPS : Kevin James jako prezident? Jak moc bych přál kritikům typu Smáčilová nějakou povrchní festivalovou břečku místo recenze na toto... 85%(14.8.2015)

• -bad-mad-wolf-

Učebnicový příklad, jak pohnojit atraktivní "8bit" nápad. Jasně, drobátko pošahaný svět nerdů se tu vykresluje relativně trefně (včetně nezbytně trapných složek), otázkou ovšem je, zda se na to dá v téhle formě dívat. Akce je o ničem, fórky moc neba, příběh v rámci celé té ptákoviny nefunguje a jako shluk zábavných scének film nešlape jednoduše proto, že scénky zábavné nejsou. P.S. Většinu těch her jsem kdysi hojně hrál a snob určitě nejsem.(8.10.2015)

Za nepříjemný považuji fakt, že v klíčových scénách mi kostičkoval obraz, a to tak brutálně, že místy se vše doslova rozsypalo, včetně mimozemšťanů i lidských postav!. Až si pořídím lepší verzi filmu, možná své hodnocení zvýším. Nebýt výše zmíněného určitě bych si tohle invazivní sci-fi víc užil, ale takhle mi někteří emzáci připomínali spíš postavičky z osmdesátkových automatových her.(16.1.2018)

• M.a.t.t.

Zabudnuteľná Sandlerovka. Zmysel nedáva ani zápletkou, ani dejovými zákrutami a príliš nefunguje ani po stránke humoru. Ale najhoršie je, že zo sľubného námetu ťaží len pár samoúčelných, nielen osemdesiatkových, odkazov, ktoré sú využívané nekoncepčne a je otázne, kto ich má doceniť. Divák pre ktorého je film určený v prvom rade, to asi nebude. A keď sa ani Adam Sandler evidentne nesnaží a kreácia Kevina Jamesa ako amerického prezidenta je skôr bizarná, ako zábavná, Pixely zachraňuje len Peter Dinklage v menšej úlohe. A to žiaľ nestačí ani na priemerné hodnotenie.(5.10.2015)

Třeba jsou to jen stereotypy - lidi nadávají na Sandlera tak, že mě to odradilo od jeho filmů, a dovčera jsem s ním nic neviděl. Možná škoda, protože toto bylo odsýpající, místy vtipné, málokdy trapné, a dost zábavné. Pochopitelně vzhledem k příběhu nemá smysl šťourat se v uvěřitelnosti :) nebo intelektuální rovině. Líbilo se mi -- čas asi přeje tomuto typu retra (viz Stranger Things). Zajímavý byl skoro áčkový casting a potměšilá camea...(7.8.2017)

• - Spoiler: Ke konci filmu je řečeno, že Plamenák (Peter Dinklage) při hře "Donkey Kong" podváděl a použil cheat (pozn.: Cheaty jsou speciální kódy, které může při hraní některých počítačových her či videoher hráč zadat, a které posléze nějak mění chování hry. Použití podobných triků při hraní je obvykle zakázáno). Jeden z cheatů měl na brýlích. Nicméně na herních automatech v roce 1982 nebylo možné zadávat symboly a písmena, aby hráč mohl mít lepší herní výsledky. (dom156)

• - Videohru, kterou v jedné ze scén hraje Matty (Matthew Lintz), je "The Last Of Us". (Jirikz)

• - V závěrečných titulcích je možné vidět celý děj filmu v 8 bitové grafice. (vojacekr)