Pixely

• slovenský

Pixels

Sci-Fi / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Čína / Kanada, 2015, 105 min

Futurama to udělala líp!..... ale není to tak špatné, jak někteří "kritici" píšou a říkají. Je to oddechovka, kde vypnete mozek na hodinu a půl. Z nápadu se určitě dalo vytěžit více, ale ono se musí vzít v potaz fakt, že je to celé cílené na mladší publikum. To je celkem paradoxní, protože dnešní mládež žádnou z těch her nehrálo, nedrželo v ruce ovladač NES/SNES ani neznají hraní na automatech - nemyslím bedny ve smradlavým nonstopu, kde si dáte teplou desítku a mačkáte na tlačítko s třešní. To je největší chyba celého filmu, který se místy tváři jako rodinná komedie. Sandler/James mají opět ty samé postavy, které hrají ve všech svých filmech. Narozdíl od posledních (pa)výtvorů jsou zde snesitelní až na fakt, že bych nikdy a opravdu nikdy nezvolil za prezidenta Kevina Jamese. Film zachraňují vedlejší postavy > Dinklage ví v jakém filmu hraje a tak náležitě přehrává a škodolibě se usmívá (!), Michelle Monaghan je kus a Josh Gad jako konspirační magor potěší nějakou tou hláškou. Nakonec malá cameo Dana Aykroyda, Seana Beana i Briana Coxe jsou příjemná překvapení. SPOILER -> Sean Bean neumře! <- KONEC SPOILERU. PIXELY nejsou nejlepší film roku 2015, ale také tím nejhorším za rok 2015. Jedná se o klasickou letní blockbuster komedii, kde se nevyplácí přemýšlet a mít velká očekávání. Hodnocení OST: Henry Jackman vytvořil epickou akční hudbu, která místy je lepší než film. Hned jsem si jí zařadil do mého playlistu na SPOTIFY. 8/10 - P.S.: výběr písní chválím - Queen (!!!)(23.8.2015)

• -bad-mad-wolf-

Učebnicový příklad, jak pohnojit atraktivní "8bit" nápad. Jasně, drobátko pošahaný svět nerdů se tu vykresluje relativně trefně (včetně nezbytně trapných složek), otázkou ovšem je, zda se na to dá v téhle formě dívat. Akce je o ničem, fórky moc neba, příběh v rámci celé té ptákoviny nefunguje a jako shluk zábavných scének film nešlape jednoduše proto, že scénky zábavné nejsou. P.S. Většinu těch her jsem kdysi hojně hrál a snob určitě nejsem.(8.10.2015)

Čakal som omnoho (!) väčšiu blbosť. A ono je to príjemná pohodovka. Úvod je možnože lepší (nerdovskejší) než samotný súboj s pixeláckymi emzákmi, ale stále fajn. Film sa nesnaží byť príliš vtipný, skôr využíva úsmevnú absurdnosť námetu starých hier a invázie. Možnože mi to prišlo aj zábavnejšie ako Reitmanova EVOLÚCIA...(6.11.2016)

Časy Adama Sandlera jsou dávno v tahu a když se tomuhle odulínkovi povede jeden slušný film za dva/tři roky, má štěstí. Pixely měly být velkým Sandlerovým combackem, vysokej rozpočet, na režijní stoličce legendární Columbus a mělo to jít samo...nešlo. Pořád je to sice to nejlepší, co za posledních 5 let natočil, ale v dnešní době už se u těhle komedií nesmějete od začátku do konce, u těch lepších (jako jsou Pixely) se smějete docela často a od srdce, místy se ošíváte a doufáte, že těch trapných scén a postav bude co nejmíň. Sandler tady je sympaťák a hláškuje, efekty i akce sou fajn, ale Kevin James, to je prostě tragédie. Každá jeho replika, každá jeho scéna je zlo. Tenhle kokot by měl někde ležet ve velrybím akváriu a cpát se hambáčema a nevotravovat na plátně. Není to z mý strany nějaká zaujatost, dřív mi nevadil, ale poslední dobou hraje fakt příšerně a co film, nebo role, to je opruz se na něj dívat a poslouchat ho. Naštěstí v ději není tak moc, aby vám to kazilo dojem. Jak už sem řikal, Sandler nás už nikdy nerozbije ničím, teď už může jen mile překvapit a zabít nám jedno nedělní odpoledne a to se mu s Pixely povedlo a jak tam koukám na jeho další filmografii od roku 2015, tak si na další překvapení asi zase nějaký pátek počkáme.60%.(10.10.2017)

Nápad fajn. To kvituju se povděkem. To byly videohry mého dětství a mládí. Měli jsme s bráchou Segu a vydrželi u toho celé hodiny a s námi půlka ulice. Samozřejmě mě při hodnocení ovlinila nostalgie, o tom žádná. Před shlédutím jsem měla z filmu velké obavy. Ty se ale při sledování rozpustily jako kostka ledu v horké dlani. Adam Sandler a Kevin James jsou pohodová dvojka.(10.1.2017)

• Josh Gad