Reklama

Reklama

Když si mezigalaktičtí mimozemšťané chybně vyloží videozáznamy klasických videoher jako vyhlášení války, zaútočí na Zemi s armádou jednotek, která je inspirovaná objekty ze zmíněných videoher. Prezident Will Cooper (Kevin James) je nucen vyzvat na pomoc svého nejlepšího kamaráda z dětství a nepřekonatelného hráče videoher Sama Brennera (Adam Sandler), jenž v současné době provádí instalace domácích kin, aby se ujal vedení týmu ostřílených pařanů (Peter Dinklage a Josh Gad) s cílem vetřelce porazit a zachránit tak naši planetu. Připojuje se k nim také podplukovnice Violet Van Pattenová (Michelle Monaghan), specialistka, která hráčům dodává jedinečné zbraně, určené k boji s mimozemšťany. (Falcon)

(více)

Videa (16)

Trailer 5

Recenze (596)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Už když si přečtete o čem film je, pocítíte silné wtf, ale výsledná podoba je ještě horší. Naprosto příšerný film, snažící se napodobit legendární "Krotitelé duchů", kde nefunguje nic od humoru, přes herce až po akci. Naprosté dno i ve filmografii Adama Sandlera a Chris Columbus, by se k režii neměl vůbec přiznávat. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Premarnena prilezitost. Ten film ma tolko skvelych aspektov, ktore ma bavia. Zaujmavy namet s videohernou tematikou, mnozstvo popkulturnych odkazov, slusne herecke obsadenie, skveleho rezisera, solidny rozpocet a vysledok je tuctova sterilna Sandlerovka. Akurat tentoraz bez nechutnosti, ktore nahradili odkazy na stare videohry. Asi dvakrat som sa dobre zasmial, parkrat pousmial a zvysok som mierne znudene odzival. Este za zmienku stoja bezchybne triky pri tych par akcnych scenach, ale aj akcne sceny vo vysledku pôsobia dost fadne. Stylom mi to trochu pripominalo Ghostbusters. Len namiesto duchov tu su videoherne postavicky. O to viac sa zacinam bat remaku. Vysledkom je absolutne tuctovy film na jedno pozretie hlavne pre vekovu skupinu 30+, ktorej nieco povedia videohry na ktorych je tento film zalozeny. 5/10. Ale ovela lepsie urobite, ked si znova pustite genialny Wreck-It Ralph, ktory z videohernej tematiky vytazil ovela viac. ()

Reklama

maddy 

všechny recenze uživatele

Pixely, Pixely, všade samé Pixely! Sľubný námet oživiť arkádové klasiky v hranom filme, no bohužiaľ silne nevyužitý a to je tá najväčšia slabina filmu. Všetky tie hry som síce v útlom detstve hral, ale v Pixeloch sa nedostavil nijaký pocit nostalgie, ani to nebola výrazná pocta starej generácii hier, ani nič iné (ale zase si tu zahrajú i Last of Us akoto Playstation exkluzivitu). Namiesto toho sú všetky osemdesiatkové odkazy využívané samoúčelne a viac menej sa z Pixels po chvíli stáva samoúčelný digitálny bordel, v ktorom postavičke z hier útočia na Zem, ale v princípe je jedno, či tam pobehuje Pac-Man, Donkey Kong alebo by ich nahradila nejaká iná CGI postava. Na druhej strane to nie je také neznesiteľné ako som po traileroch čakal a niekoľko podarených momentoch sa nájde. Našťastie ubudol aj typický Sandlerov trápny humor a Pixely namiesto toho, aby chceli byť streštenou komédiou sú skôr takou akčnou jazdou pre celú rodinu. Hýria farbami, neustále sa v nich niečo deje a celkom slušne šľapú po celú stopáž. Teda samozrejme v prípade, že sa divák oprostí od toho, že to celá nedáva zmysel, ani čo sa týka pravidiel hry, ani v zápletke, ale niečo podobné je vo filme s takouto uletenou zápletkou úplne zbytočné riešiť a snáď nikto nechce, aby počínanie tých oživených videoherných postavičiek fungovalo na nejakej logike. Vo výsledku tak neškodná oddychovka pre celú rodinu hravo znesiteľná na nedeľné popoludnie, pri ktorej najviac zamrzí, že zo sľubného námetu nedokázala vyťažiť nič viac ako zabudnuteľný film na jedno použitie a pri ktorej najviac zabavia záverečné titulky počas ktorých sa celý film prehrá v 4-bitovom móde :-) CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Neskutočne som tento snímok podcenil. Neviem kto, čo, od tejto komédie očakával, ale pokiaľ mal, alebo má, rovnaké predsudky ako Ja - mýli sa. Tie dialógy či situačný humor sú naozaj výborné. Pár krát som sa schuti zasmial, pričom sa musím priznať, že príbeh mi bol napriek tomu, že nebol nezaujímavým - miestami úplne "šumák". Dobrá komédia ... ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Sandler si tímhle filmem sáhl na pomyslné dno. Jelikož se jedná o poměrně velkou produkci je to průser ještě daleko větší. V roce 2010 jsem viděl hodně sympatický kraťas, který překypoval chytrostí a nápady. O 5 let později jsem dostal něco o čem jsem přesvědčený že nemohl nikdo myslet vážně. Není se čemu smát a ani pousmát a to JE problém. Adam Sandler má svá nejlepší léta za sebou a čím dříve si tohle přizná, tím lépe pro nás všechny ostatní. Když mu navíc není k ruce vůbec nikdo, jeho bezradnost před kamerou to ještě násobí. Jinak jubilejní 100. záchrana naší planety před invazí z vesmíru za posledních 5 let. 20% PS: u toho kraťasu jsem poznamenal, že bych rád kdyby jednou vznikl celovečerák ....byl to omyl. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (26)

  • Původně byla v plánu scéna, při které by byla poškozena Velká čínská zeď. Nakonec byla vyškrtnuta v naději, že to zlepší šance filmu na čínském trhu. (Wade)
  • Nejvyšší skóre her ve filmu odpovídají skutečným nejvyšším skóre. Nejlepší výsledek Sama Brennera (Adam Sandler) ve hře "Pac-Man" je 3,333,360. Jedná se o nejvyšší možnou hodnotu ve hře, které jaký první dosáhl Billy Mitchell. Ludlow Lamonsoff (Josh Gad) dosáhl ve hře "Centipede" 16,389,548 bodů, což je o pouhý jeden bod více, než dokázal držitel světového rekordu Jim Schneider. Eddie Plant (Peter Dinklage) uhrál ve hře "Donkey Kong" 1,068,100 bodů. To je o 100 bodů více, než zvládl bývalý šampion Hank Chien. (Cheeker)
  • Ve filmu jsou vidět charaktery z klasických her  "Space Invaders", "Pac-Man", "Frogger" a "Donkey Kong", (Wade)

Související novinky

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Ačkoliv Angry Birds vydělali 346 milionů dolarů a Warcraft 433 milionů dolarů, kvůli rozdílným rozpočtům (73 milionů vs. 160 milionů) se nejspíš dočká pokračování jen první jmenovaný film. Co to… (více)

36. ročník Zlatých malin - výsledky

36. ročník Zlatých malin - výsledky

28.02.2016

Tak jak už je dlouhá léta zvykem, den před udílením Oskarů se udílí tzv. anticena Zlatá malina pro nejhorší film a nejhorší tvůrce za uplynulý rok. Nejinak tomu bylo i letos. V posledních ročnících… (více)

Sean Bean bude pomáhat Marťanovi

Sean Bean bude pomáhat Marťanovi

21.10.2014

Už jste si určitě všimli, že se filmové postavy Seana Beana je málokdy dožijí závěrečných titulků. Pětapadesátiletý Angličan si toho je dobře vědom a nedávno se dokonce rozpovídal o svých… (více)

Reklama

Reklama