Vášeň

• USA Passion (více)

Mladá žena, která pracuje v byznysu, se vydá na cestu pomsty poté, co jí její šéf a mentor ukradne její nápady. (Rosaviva)

rabaska

Rozmýšlela jsem se mezi 40 a 60 procenty a přece jen herecké výkony nebyli špatné Pokud by scénárista vydržel i v druhé půli na stejné úrovni,filmu by zvedl úroveň Konec byl značně překombinován a dost nečitelný ()

jarmil8

Až příliš staromódní thriller. První půlka je příšerně nudná, pak se De Palma konečně rozjede, ale pořád je to jen odlesk jeho lepších filmů (a tím myslím i Femme Fatale). No a scénář je samozřejmě blbost. ()

Pythonator

V rámci žánru nepochybně dobře odvedená práce, jak panem Palmou, tak i dvěma skvělými herečkami. Nebo i třemi, když započítáme to německé kotě z Holky to chtěj taky. Napínavé jak kšandy, přestože tam v podstatě nic napínavého není. Erotické jak porno, přestože tam žádná erotika ani není. Nudné jak sviňa, přestože se od toho nemůžete odlepit a pořád čekáte, kam ta blbost směřuje, aniž byste byli schopni odhadnout děj. Prostě skvělá práce, přestože nemám ani nejmenší potřebu to vidět znova. ()

DK197

Film má potenciál. A závěr je téměř geniální. Téměř, protože poslední scénou je těch zvratů už až moc... Nebýt toho, hvězdičku přidám. Mně se to líbilo. Zajímavé. ()

Jankocour

Mě se to líbilo. Sice jeden ze slabších filmů Briana de Palmy, ale kdo rád erotický thrillery bude spokojenej. Jen škoda, že místo vyloženě ošklivý Noomi Rapace tam nehrála nějaká kočka. ()

eworm

Při vší účtě - nejlepší herecký výkon v tomto filmu podává interiér berlínské DZ Bank Franka Gehryho; a jemu také patří jedna hvězda.. Všechno ostatní je až nestydatě příšerné. Kdybych byl zástupce některé z dlouhé řády firem, jejichž seznam je to jediné, kvůli čemu se vyplácí protrápit se k závěrečným titulkům, chtěl bych za svůj product placement vrátit peníze. Rachel McAdams je překrásná, ale to všichni víme. ()

madline24

Silny a velmi slibny rozjezd, ktery se v polovine zmenil v nudu a podivny pokus o detektivku. Ze zacatku jsem myslela, ze to bude za 4 hvezdicky, nakonec jsem skoncila u 2. ()

Anniem

To bylo něco neskutečného, v tom nejhorším slova smyslu. Až uprostřed jsem zjistila, že na tom má podíl Německo. Vše se tím vysvětlilo. Ale koukat na to rozhodně nedoporučuju, připomínalo mi to kvalitu pornofilmů devadesátých let. ()

sun.eagle

Z hlavy se mi film vymazal okamžitě. Nic co by stálo za zapamatování, nic co by mi utkvělo v paměti, prostě ani ň. Když to vemu kolem a kolem tak to je ztráta času. ()

And09

Nikdy jsem se příliš neřídila hodnocením (které je v tomto případě více méně negativní), ale jak mě zaujal trailer, tak jsem film chtěla vidět, a moje očekávání také splnil. Mám tenhle film ráda a patří mezi moje oblíbené thrillery, ačkoli je to velmi zvláštní film (a chápu, že leckomu může připadat nesmyslný), ale u mě vyhrál na plné čáře v mém vkusu. Rachel McAdams a Noomi Rapace se řadí mezi moje nejoblíbenější herečky a já jejich role v tomhle filmu zbožňuji. To, jak divák netuší, na čí straně je vlastně pravda, kdo je ta kladná a kdo záporná postava, činí film hodně odlišný a zajímavý, a tedy originální zápletku rozhodně splňuje. Sice v první polovině filmu se nic moc neděje a člověk neví, co má od filmu čekat, ale myslím, že každá část je nakonec velmi zásadní, protože se pak vše promítá v následujících událostech. Také musím ocenit to, jak si Brian de Palma pohrává se scénami, že divák sleduje naráz dvě situace a vlastně je tak nějak na něm, čemu zrovna chce více věnovat svou pozornost. Nejvíc mě však upoutala závěrečná scéna, která mě zpátky uvedla k nejistotě a pořádně zamíchala kartami, že nějak poskládané rozuzlení je nakonec ještě trochu jinak, ale to už se sám divák nedozví. Kdo má tedy rád filmy, které jsou poměrně komplikované, zamotané, u nichž člověk musí hodně přemýšlet a vytvořit si rozuzlení podle sebe a mimo to má rád ve filmech lehkou erotiku (ne žádnou velkou pornografii) a také není příznivcem nějak hodně drsných thrillerů, tak myslím, že by to pro něho mohla být dobrá volba. ()

cyglos

Do půlky filmu jsem zvažoval, zda to nevzdám. Měl jsem dojem, že sleduji Beverly Hills 90210. Dialogy. . . neštěstí. Protihráčka Rachel je šlápnutím vedle. Ty dvě vedle sebe výrazově kulhají a podepírá jedna druhou-dost nešťastně. Do konce mne podržel vzhled Noomi, která získává s věkem šťávu. Pak se najednou nahnula kamera, světlo svítilo žaluziemi, následně se rozdělil obraz na dva záběry, a já se propadl někam, čemu jsem přestal rozumět. Sny se střídaly s realitou, plácal jsem se ode zdi ke zdi. V zásadě něšlo o nic, a přitom šlo o vraždu; najednou je, nebo není, sestra dvojče živá?!? Erotický thriller vypadá jinak. To nezachránila ani asistentka asistentky, která potřebuje být milována a zachraňuje, nebo nezachraňuje obviněnou . . . Fakt jsem dlouho neviděl, myšleno, že jsem si film vybral sám, něco tak slabého. Jméno De Palmy to nezachránilo. Zdravím doktora Chocholouška. Jedna hvězda. ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru