Svatá čtveřice

Svätá štvorka

Holy Quaternity, The

Komedie

Česko, 2012, 78 min

Muzi v nadeji v pseudoartovym kabatku plnym slunecnich pablesku a morskejch vlnek. Clovek se zasmeje, ne ze ne, stejne tak i zacervena, pokud neni rezistentni proti holejm zadnicim, ale stejne tak je to plny vaty a cely hrozne laciny. Ustredni herecka ctyrka super, paradni chemie, scenar spis mizerie. Vejdelek mi prisel uprimnejsi. I tohle je spis pohadkova hospodska anekdota, ale chvilema si to neumi priznat. Malej letni konzumni film, u kteryho si Jan Hrebejk snad oddechnul od vaznosti, a proto se k ni bude moct i vratit. Z tehle jeho socialnich zertiku mam porad nejradsi U me dobry, v ledascems podobny.a stejne nevyznamny. Davat odpad je samozrejme poza, ale zazrak se taky nekona.(22.8.2012)

• troufalka

Au au, to bolelo. Hlava mi nebere, jak si mohl Hřebejk vybrat tak plytký scénář. Závěrečnou větu vnímám jako sebekritiku, která je na místě. Nejsem puritán, tohle lechtivé téma mohlo skvěle pobavit, dokonce se z toho dalo udělat velice plodné psychodrama. Ale s tak povrchním zpracováním jde spíš o přehlídku trapnosti na hranici vkusu. Potěšila by mě alespoň jedna krásně vystavěná erotická scéna, jenže film naprosto postrádal jakýkoliv sex-apel. Ta jedna hvězdička je takříkajíc ze staré známosti. Možná za ty krásné záběry od moře ...(11.12.2016)

• Siegmund

V mých očích velmi nepovedený film, a to po všech stránkách. Příliš mnoho hluchých míst vyplňovaných kdečím. Herecké výkony nulové, nenápaditá kamera, mizerný scénář. Od mého hodnocení „odpad!“ film zachránily dialogy, které mi přišly jako opravdu ze života. Jsem přesvědčen, že tento film už nikdy dobrovolně nespatřím.(7.2.2014)

• kaylin

V sexu je někdy povoleno všechno, pokud jste opravdu hodně dobří přátelé. I čtyřka může fungovat, jen s menšími nedostatky, ale jinak si ji celkem užijete. Ten film je takový realistický, není podbízivý, ale on je vlastně v konečném důsledku naprosto o ničem. Luděk Munzar mě ale velmi příjemně překvapil.(2.2.2015)

• Omnibus

Malý hřebíček do Hřebejkovy rakve? Doufám, že ne. Svatá čtveřice? Svatá prostoto... Škoda peněz. Ale to je můj problém. Kdybych měl dostat korunu za každou stokorunu promr(h/d)anou v kině u třeskutě vtipných upocených ubohostí, nejezdím dnes šalinou, ale medvědem :-) To by se mi to pak jinak vyměňovaly manželky s kámošema! A ne takhle nedomrle...(28.12.2012)

• - K této komedii Viewegh napsal svůj úplně první původní scénář. Všechny předchozí filmy, k nimž vytvořil scénář, totiž tvořil podle vlastních knižních předloh. [Zdroj: ceskenoviny.cz] (hippyman)

• - Svetová premiéra filmu sa netradične konala 18. augusta 2012 na Magio pláži v Bratislave, kde si ho mohla zadarmo pozrieť aj široká verejnosť. (Sufferer)

• - Hynek Čermák a Viktorie Čermáková jsou sourozenci, ve filmu však hrají manželský pár. (Harapes)