Svatá čtveřice

Holy Quaternity, The

Komedie

Česko, 2012, 78 min

• Fr

NUDA … NUDA … NUDA …... /// Instruktážní video o tom, jak by mohla vypadat (třeba i vaše) léčba nudy, nudy a – dál už si to nepamatuju. Woody Allen předvádí zvrhlý choutky celej život, tak co by to nemohl zkusit i Hřebejk. HLAVNĚ SE NEZAMILOVAT! No, do Hřebejka už to asi nehrozí, i když jsem rád, že těm hercům nepadaj z držky sračkovitý dialogy. Předpokládám, že i Honzovi muselo bejt jasný, že naplnit umírněnou stopáž (hodinu a čtvrt) smysluplným obsahem bude úkol nadlidskej. Snad i proto je tady dost šukání. A tak mi nejvíc ze všeho chybí hlavně ftip, páč humor je kořením života a né …. nebo snad jo? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) V sexu preferuju změnu. Střídám proto prsty (a ruce?). 2.) Kupuju jen 4 v jednom. 3.) Chcu vidět nahou Innu Puhájkovou (tak to já taky, ale bohužel, to musíš jinam!). /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(5.12.2012)

Slušná odlehčená komedie s poměrně svěžím a neotřelým námětem, která se však bohužel celou (naštěstí) krátkou stopáž line ve znamení průměr. Čtyři dospělí jsou herecky fajn, ale ty děti byly vážně na zabití, kromě Jenovéfy naprosto neherečtí a nepříjemní, ještě že tam nebyly nějak moc. Po stránce humoru mohl Viewegh trochu přidat, umí to, nějak moc jsem se nezasmál, ale neuráželo mě to a celkem i bavilo, tak proč ne aspoň tři.(28.2.2016)

Vieweghov rukopis ako aj tematika je jasne čitateľná a po pravde povedané, už aj trochu (viac) unylá a obohraná. Hřebejk nijako nehýril nápadmi, vtipnými skečmi a ďalšími aspektami ktoré robia komédiu. Dej síce plynie, na film sa pozerá dobre, ako aj na hlavné protagonistky v Evine rúchu. Na druhú stranu Svatá čtveřice sa bohužiaľ po celú dobu drží v nudnom podpriemeru, od ktorého ju drží nad hladinou práve spomínané plusy.(3.12.2012)

Inspirující trávení nejen dovolené, ale i každodenního stereotypu života, je bohužel doprovázeno humorem ve stylu Amerického koláče a opravdu zvláštním obsazení. Určitě je přinejmenším zajímavé, vidět zcela odhalenou, zhrzenou hysterku z Ulice, ale vzhledem k námětu bych čekal preciznější výběr i u ostatních aktérů. Snad jakýsi pokus o zobrazení obyčejnosti, kousek češství, nicméně ve finále kde nic, tu nic. Honza s Michalem dost ubírají plyn. Nic nám nebrání, odhoďme šaty a oddejme se tělesným touhám, jež nám naše milosrdná příroda z taktických důvodů přežití dopřává. Legální nevěra...krásný námět v průměrném, opatrném zpracování.(5.7.2014)

• frings

Film o sexu, byť i odvážnějším se dá natočit na úrovni. Viz: http://www.csfd.cz/film/291594-mili-lide/. Svatá čtveřice je příklad trapného scénáře, ještě trapnějšího zpracování a nulového humoru. Provincializmus, který tak čiší z většiny současných českých filmů je ubohý.(8.12.2012)

• - Hynek Čermák a Viktorie Čermáková jsou sourozenci, ve filmu však hrají manželský pár. (Harapes)

• - Svetová premiéra filmu sa netradične konala 18. augusta 2012 na Magio pláži v Bratislave, kde si ho mohla zadarmo pozrieť aj široká verejnosť. (Sufferer)

• - Scény z Karibiku sa nakrúcali na ostrove Salt Cay. Ich natáčanie trvalo 12 dní. (Michal74)