Svatá čtveřice

Svätá štvorka

Holy Quaternity, The

Komedie

Česko, 2012, 78 min

Slušná odlehčená komedie s poměrně svěžím a neotřelým námětem, která se však bohužel celou (naštěstí) krátkou stopáž line ve znamení průměr. Čtyři dospělí jsou herecky fajn, ale ty děti byly vážně na zabití, kromě Jenovéfy naprosto neherečtí a nepříjemní, ještě že tam nebyly nějak moc. Po stránce humoru mohl Viewegh trochu přidat, umí to, nějak moc jsem se nezasmál, ale neuráželo mě to a celkem i bavilo, tak proč ne aspoň tři.(28.2.2016)

Výborně jsem se bavil. Nejde o zprofanovaný zadek Jirky Langmajera, ale o odstup a zamyšlení. Někdo zde zmiňuje Woody Allena a musím říct, že právem. Nedosahuje to samozřejmě kvalit světoznámého neurotika, ale je to takově skromě české a hezké. Mě to potěšilo a oceňuju i krátkou stopáž, která z toho dělá jen takovou epizodku, která vlastně v životě vůbec nic neznamená.(1.2.2013)

• ivishka

Obsahuje SPOILERy a nebezpečnou dávku skepticismu.Pan Hřebejk byl zatlučen a s ním i celá česká scéna - jde ke dnu.. vše se potápí stejně jako nazí herci v moři. Pochopte mě - nechci kritizovat něčí práci, ale jen připomenout, že by nebylo špatné při režii a psaní scénáře trochu zapojit mozek. Vážím si pana Viewegha a je to pro mě perfektní český spisovatel...ale tímto filmem opravdu přestřelil. Typické dlouhé odmlky mezi rozhodnutími hlavních postav jsou proloženy otázkami typu: "Měli jste už někdy čtverku?" a všichni čtyři odpoví: "Ne neměli jsme ani čtverku ani trojku..". Jak je možné, že se poslední dobou dozvídám o tom, že všichni preferují raději filmy free-cool-in(lidově frikulín) u moře? Hlavně u děje nepřemýšlet, jen občas nakouknout do hercova klína či na hruď herečky(i když to není zrovna to, co každého diváka zajímá). Docela mě mrzí jak tento film skončil, protože měl dobře sestříhaný trailer, a kdybych se měla rozhodnout na základě traileru, uvažovala bych alespoň o průměru. Asi nejvíce mě udivil ryze český konec - dva chlupatí chlapi v trenkách s pivem v pracce ... Jen tak dál čeští hoši..jen tak dál...(29.6.2013)

• Jara.Cimrman.jr

"Trapnost máme v genech. Těš se!" K pohledu na hambaté zadky v moři vyhledávám filmy jiného žánru, výměnu manželek nepovažuju za zpestření života a ani představa dalšího chlapa v posteli mi ještě žádnou ranní erekci nepřinesla. Navíc Hřebejka podezřívám, že si jenom chtěl nechat produkcí zaplatit cestu do exotické tramtárie a to kaučování dvou čtyřek bez kormidelníka ho jenom vyrušovalo z válení šunek. Ale úvahy o dnu české kinematografie bych přesto ochotně přenechal jiným tvůrcům a jejich filmům.(18.4.2014)

Konečně!!! Dlouho jsem čekal na komedii, která me pobaví a nebude me urážet tupostí, průměrem a blbými dialogy!!! Dlouho jsem neviděl komedii, ve které bych se nekroutil trpkým humorem a křečovitostí... Tady je slunce moře a úplne cítím to teplo, který z toho filmu sálá. To teplo není tvořeno jen sluncem, ale taky tím, jak se k sobě ti čtyři chovají;-) Musím jen vyseknout poklonu všem tvůrcům za ten super zážitek!(7.3.2013)

• - Scény z Karibiku sa nakrúcali na ostrove Salt Cay. Ich natáčanie trvalo 12 dní. (Michal74)

• - Svetová premiéra filmu sa netradične konala 18. augusta 2012 na Magio pláži v Bratislave, kde si ho mohla zadarmo pozrieť aj široká verejnosť. (Sufferer)

• - K této komedii Viewegh napsal svůj úplně první původní scénář. Všechny předchozí filmy, k nimž vytvořil scénář, totiž tvořil podle vlastních knižních předloh. [Zdroj: ceskenoviny.cz] (hippyman)