Svatá čtveřice

Holy Quaternity, The

Komedie

Česko, 2012, 78 min

• penylane

První polovina filmu se dá shrnout jedním slovem - nuda. Je plná protahovaných dialogů neustále o tom samém. Druhá polovina má sem tam i nějaký vtip. Celkový dojem je velmi špatný. Nejspíš jsem od dvojice Viewegh x Hřebejk čekala víc.(30.8.2012)

• Terva

CITÁT - To je rasistická nadávka, paní učitelko...... Hudba - Eggnoise - Mě to celkem nudilo a neoslovilo. Měl jsem raději jít do kostela.(17.4.2013)

• Omnibus

Malý hřebíček do Hřebejkovy rakve? Doufám, že ne. Svatá čtveřice? Svatá prostoto... Škoda peněz. Ale to je můj problém. Kdybych měl dostat korunu za každou stokorunu promr(h/d)anou v kině u třeskutě vtipných upocených ubohostí, nejezdím dnes šalinou, ale medvědem :-) To by se mi to pak jinak vyměňovaly manželky s kámošema! A ne takhle nedomrle...(28.12.2012)

• Marigold

Nerozpracovaná bakalářská historka, opakující nejotravnější kameňákové stereotypy české sexuality (usínání, válení hrochů, nuda, přehrávaná trapnost) a směřující k morální i významové bezobsažnosti Poledňákové a jakési pseudo-masturbační fantazii bez fantazie (splněný sen o čtyřce, která vyléčí nudu manželství, přičemž film naprosto selhává v byť jen naznačení toho, co tak rajcovního se mezi hrdiny stane). Film je otevřenější, ale jen co se nahoty týče, jinak úzkostlivě zůstává věrný "komickému" principu, nic kousavého, humorně trapného nebo smyslného tu nenajdeme. Hřebejka je mi skoro líto, jak pracně se snaží špatně vystavěnou historku zachránit svým štědrým lyrismem, který je opět nic neříkající, místy se dokonce zcela míjí se smyslem Vieweghovy lechtivé povídky (scéna s propadlým kostelem). Závěr je bezzubý a jen podtrhuje impotenci českého filmu ve vztahu k erotickým a intimním tématům, které se tu filmařům pod rukama mění v chcípácké, nezáživné a krotké lascivnosti bez náznaku ostří i jiného než prvoplánového humoru - vděčný smích publika, když postavy po mučivě natahovaných sadách exotických pohlednic z Karibiku konečně někam běží a jedna upadne (opakovaně), je věrným barometrem stavu žánru.(23.8.2012)

• Sofia

Více trapnosti do jednoho filmu snad ani nacpat nelze. Když by se alespoň na jednoho z té čtveřice dalo koukat bez toho, abych každých pět minut musela zařvat - proboha, vem si něco na sebe!(30.1.2014)

• - Scény z Česka vznikaly v jedné lokalitě s řadovými domky v Kosmonosech, zatímco jejich interiéry postavili na Barrandově. Hřebejkovi stačila dokonce jedna stavba dekorace, protože oba domy jsou uvnitř úplně stejné. [Zdroj: ceskenoviny.cz] (hippyman)

• - Scény z Karibiku sa nakrúcali na ostrove Salt Cay. Ich natáčanie trvalo 12 dní. (Michal74)

• - Hynek Čermák a Viktorie Čermáková jsou sourozenci, ve filmu však hrají manželský pár. (Harapes)