Marie s Vítkem mají dvě dospívající dcery, Dita s Ondrou dva dospívající chlapce. Rodiny bydlí v domech vedle sebe, nemají mezi sebou ani plot a jsou to dobří přátelé, kteří se navštěvují a společně večeří. Vítek a Ondra jsou kolegové v práci a jejich děti spolu chodí. Na první pohled se zdá, že těmto lidem nic nechybí a lze jim jen závidět. Po mnohaletém soužití však trochu ochabuje jiskření mezi manželskými páry a dalo by se říci, že se spolu nudí... Jednoho dne jsou Vítek s Ondrou vysláni do Karibiku, aby tam opravili elektrické vedení poničené hurikánem. A protože Vítek zrovna vyhrál ve Sportce nějaké peníze, udělají si výlet i jejich manželky. Ondra s Vítkem se navzájem svěří, že manželský sex už není takový jako dřív a že je oba přitahuje manželka toho druhého. Napadne je, že by si postelovou nudu mohli zpestřit ve čtyřech. Dita s tím okamžitě souhlasí, trochu problém je s Marií, která je věřící a nezdá se jí to, ale nakonec si dá říci. To, co se zprvu zdálo jako čirá fantazie, se změní ve skutečnost, která se líbí všem... Dají si však dvě pravidla. Za prvé – vždycky to bude pod dohledem ostatních a za druhé – dvojice se do sebe nesmí zamilovat. Také se dohodnou, že si to rádi zopakují, ale spíše jako sváteční příležitost, než aby se to stalo pravidlem. Ondrovi rodiče v době jejich nepřítomnosti nechali postavit mezi domy ohyzdný plot, protože jim vadilo, že jsou jediní, kteří plot nemají. Nikdo o plot nestál, ale rodiče to mysleli dobře, a tak to nechají být. Po nějakém čase se čtveřice rozhodne si zážitky z Karibiku zopakovat a málem je u toho přistihnou děti. A jejich pravidla se trochu začínají vymykat kontrole... (TV Prima)

grejfurt odpad!

Bakalářská povídka od renomovaných autorů, kteří to asi museli celé nabarvit do zelena, aby nebylo vidět, že to točili na mobily. ()

Nessak

"Co je Tvoje, to je moje. A co je moje, to se mění bez ustání." Začneme na 3 hvězdičkách. Viewegh píše fajn knížky ale blbé scénáře. A Hřebejk to nikam výš nevytáhl a prasáckým barevným filtrem (haló Matrix už je za námi skoro 20 let) potvrdil hvězdu dolů. ALE ženské hrudníčky ... ehm výstavní hrudníky a to že jsem se i 3x velmi zasmál - 3. hvězdu vrací. Znovu si říkám Viewegh, Hřebejk a jenom tohle, fakt 3? Ale na konci není žádné zbytečné moralizování, morální poučení, atd. Takže zasloužených 51% ()

surprise

Gemini to řekl všechno za mě a já jen k tomu dodám dva hypotetické důvody k natáčení něčeho takového. 1) Pan režisér a celý štáb si chtěli užít pár příjemných dnů v Karibiku. 2)Pan režisér a pan Spisovatel se rozhodli propagovat novou vizi manželství 4 v jednom. Vždyť jejich děti na to nakonec taky přistoupí, jen si to nesmí u svých rodičů představovat a rodiče rodičů se s tím také smíří, protože za mlada nebyli jiní. Hurá. Čeká nás skvělá budoucnost. ()

regin

Herci se alespoň podívali k moři. Půl záběrů na ostrovní cachtání a rochtění zabírá slunce, skvělý kameramanský počin. Langmajer vypadá jako pornoherec z osmdesátek. Myšlenka filmu je kde? Poslední scéna vtipná. Zbytečný film. ()

teckax

To že o tom filmu už dva dny přemýšlím jenom dokazuje, že si dvě hvězdy zaslouží. Celé mi to přišlo hrozně divné. Jestli to měla být komedie, tak já se nezasmála ani jednou; jestli to mělo být drama, nechalo mě to totálně chladnou. Herecké výkony docela podprůměrné, Viktorie Čermáková mi přišla jak z jiného světa, bohužel... Chemie mezi hlavními aktéry podle mě nebyla žádná.. to je u tohohle tématu docela důležité ne? Absolutně bez energie, nepřirozené... a i přes 78 minut strašně dlouhé. Tomu všemu nasazoval korunu naprosto otřesný soundtrack! ...Téma by šlo uchopit lépe... možná s jinými herci, jiným režisérem, jinou muzikou. Kdo ví. Škoda. ()

Atewi

Pravda, byla to trochu nuda, ale zase to díky tomu bylo takové realističtější, prostě bych věřila, že se to tak opravdu mohlo někde stát... A i jsem se párkrát zasmála, takže za mě na večerní nobrain českou ani-komedii-ani-drama spokojenost :) ()

Sa.sa

Jojky tady je zase chytráků a moralistů co znají jen odpad :/ NJN holt když chce být někdo musí být "ovce" jak ostatní... Za mě 5hvězd, fakt nevidím důvod proč dát méně a rád se podívám znovu ;) ()

Modeman123

Pohodová podívaná, bez jakýchkoliv velkých záměrů a smyslu. Filmaři si udělali volno a zajeli si na ostrov něco natočit. No a co? Když jim to někdo zafinancoval... ()

rotas

Šel jsem si odpočinout a pobavit a přesně to jsem dostal a k tomu ještě bonus v podobě hudby skupiny EGGNOISE. ()

sahunka

Sice tomu asi nerozumím jako ti ostatní rejpalové tady, ale mě se ten film moc líbil, dlouho jsem se takhle pobavila. Herci výborní, nejen že pan Langmajer se hned několikrát ukázal celý nahý :D, také obdivuju sourozeneckou dvojici, jenž si zahrála manžele. Doporučuji všem, kteří se potřebují odreagovat a pobavit :)) ()

monny9987

Pár vtipných momentov, no jednoznačne naj sú výraz "svátek" a nezabudnuteľný modrý plot. Inak nie veľmi vydarené spracovanie manželského stereotypu. ()

ToddB

Další z důkazů, kde je Hřebejk bez Šabachových námětů .... v prdeli! Vždycky jsem tvrdil, že Pelíšky nebo Pupendo jsou z 90% Šabachovy hlášky , 9% herci a 1% Hřebejk. No a teď Hřebejkovi chybí 90% Šabacha , 9% herci ( sorry ale Langmajer fakt ne :-) ) a zůstalo 1%. Z něho ještě odebírá zbytek asi nejtrapnější macho České republiky Viewegh. Hřebejk prochází procesem olmerizace. Tedy od režiséra dobrých filmů k snímkům okupujícím čelní pozice Žebříčku nejhorších filmů. ()

madline24 odpad!

Strašná, strašná, strašná slátanina. Nevím, jestli se autoři opili, zkouřili nebo jenom zbláznili, ale větší nesmysl a ubohost jsem fakt snad neviděla. Bohužel se vší té trapnosti nedalo ani zasmát, jako to bývá u tupých amerických komedií, takže nic lepšího než "odpad" si to nezaslouží. ()

Gwater

Jak říkala ta moje - až moc ideální soužití dvou rodin. Reálně asi sajensfikšn, ale jako návod pro oživení vztahu po 20 letech - dobrý. Rozhodně lepší než Román pro muže !!! ()

jendajan

Byli jsme na tom ve čtyřech a docela jsme se všichni shodli na tomto hodnocení: 1) Zklamání 2) Lehké porno českých seniorů :-) 3) Občas nějaká srandička byla, ale celkově trochu NUDA. 4) Námět spíš pro knížku, zflimovat se to NEPOVEDLO ! Dávám 49% ()

vanusak

Opravdu velké zklamání! Vůbec nevím, co napsat. Doteď jsem Vieweghovy knížky měla fakt ráda, ale co je toto za počin??? Vážně nevím, co tím chtěl básník, teda pardon - spisovatel, říci. Záměrně neříkám scénárista, protože spíš než jím je asi opravdu více tím básníkem... Pane Vieweghu, zůstaňte raději u knih, nebo si odeženete hodně čtenářů, kteří Vám ještě po tomto shlédnutí filmu možná zůstanou. Ovšem dosti jejich řady prořídnou, řekla bych... Nebo minimálně se budou nějakou tu dobu oklepávat a rozdýchávat. ()