Marie s Vítkem mají dvě dospívající dcery, Dita s Ondrou dva dospívající chlapce. Rodiny bydlí v domech vedle sebe, nemají mezi sebou ani plot a jsou to dobří přátelé, kteří se navštěvují a společně večeří. Vítek a Ondra jsou kolegové v práci a jejich děti spolu chodí. Na první pohled se zdá, že těmto lidem nic nechybí a lze jim jen závidět. Po mnohaletém soužití však trochu ochabuje jiskření mezi manželskými páry a dalo by se říci, že se spolu nudí... Jednoho dne jsou Vítek s Ondrou vysláni do Karibiku, aby tam opravili elektrické vedení poničené hurikánem. A protože Vítek zrovna vyhrál ve Sportce nějaké peníze, udělají si výlet i jejich manželky. Ondra s Vítkem se navzájem svěří, že manželský sex už není takový jako dřív a že je oba přitahuje manželka toho druhého. Napadne je, že by si postelovou nudu mohli zpestřit ve čtyřech. Dita s tím okamžitě souhlasí, trochu problém je s Marií, která je věřící a nezdá se jí to, ale nakonec si dá říci. To, co se zprvu zdálo jako čirá fantazie, se změní ve skutečnost, která se líbí všem... Dají si však dvě pravidla. Za prvé – vždycky to bude pod dohledem ostatních a za druhé – dvojice se do sebe nesmí zamilovat. Také se dohodnou, že si to rádi zopakují, ale spíše jako sváteční příležitost, než aby se to stalo pravidlem. Ondrovi rodiče v době jejich nepřítomnosti nechali postavit mezi domy ohyzdný plot, protože jim vadilo, že jsou jediní, kteří plot nemají. Nikdo o plot nestál, ale rodiče to mysleli dobře, a tak to nechají být. Po nějakém čase se čtveřice rozhodne si zážitky z Karibiku zopakovat a málem je u toho přistihnou děti. A jejich pravidla se trochu začínají vymykat kontrole... (TV Prima)

anli

Michal Viewegh začal psát knihu a dopsal scénář a pak vznikl tenhle film.Hřebejkovy filmy mám moc rád a vždy si je užívám.Tady jsem se místy dost nudil,ač film nemá ani 80 minut.A pořád jsem si říkal proč-herci skvělí,atraktivní prostředí i základní nosná myšlenka stojí za vyprávění.Tedy proč je to podívaná tak na jednou,což nejsem u Hřebejka zvyklý?Odpověď je vlastně jednoduchá,i když není.Základní nosná myšlenka je totiž tak na jednu bakalářskou povídku(a skvělou a nápaditou),zbytek ve filmu tvoří exotika,jiskřivé dialogy a chuť zakázaného ovoce.Vše je ale příliš roztažené a opravdu myslím,že by bývalo bylo vhodnější natočit maximálně hodinovou televizní inscanaci,než film pro kina.Vyšlo by to levněji a stačila by na to televize.Na film je té látky totiž proklatě málo.Určitě si všichni rádi střihli tu exotiku a pro starší manžele to bude také o něco zajímavější,ale jinak na tom opravdu nevidím nic filmově přitažlivého.Za to,jak se všichni hercí rolí zhostili,za to,že jsem rád viděl Luďka Munzara,za citlivou režii,kde se Hřebejk opravdu snažil vymačkat,co se dá,trochu přivírám oči a dávám svatých 50%.Víc z toho opravdu nevymáčknu a Michalovi Vieweghovi doporučuji,aby raději psal knihy a scénáře nechal scénáristům. ()

geklon

hnus...nejdřív muži v naději a nestyda, obhajující mužskou nevěru a nyní toto??Hnus velebnosti. Pane Wíveg...děte s tím do prdele....tyhle vaše obskurdity jsou hnus a už s předešlou zkušenosti s tvořením pod taktovkou pana Hřebejka Vám mělo být jasné, že na tyhle hovna tu máte Renče, Vejdělky a podobné sračkery tomu vylajšované. Proč kurvit pověst právě zmíněného pána? Bída. kdyby to bylo porno se vším všudy, dal bych tomu klidně i tři hvězdy...takhle je to komukoliv nepřístupné. ()

lennyd

Ondra (Hynek Čermák) a Vítek (Jiří Langmajer), žijí se svými rodinami v domech vedle sebe. Ale spíše než sousedé jsou kamarádi - často se navštěvují a vypadá to, že i jejich děti k sobě mají hodně blízko. Jednoho dne dostanou Ondra s Vítkem příležitost navštívit hurikánem zdevastovaný ostrov v Karibiku, aby zde pomohli s obnovou elektrického vedení. Na dovolenou vezmou i své manželky, a vlivem působení romantického prostředí se společně rozhodnou občerstvit svůj stereotypní sexuální život... Ach jo. Ach jo. Ach jo - proč já se na ty Hřebejkovy filmy pořád dívám. Pamatuji si, jak jsem si u jednoho z předchozích filmů stěžoval, že už mne ty milostné trojúhelníky v Hřebejkových filmech nebaví. A Jan Hřebejk mne bohužel vyslyšel, a do filmu práskl rovnou milostný čtverec. Navíc s tak ujetým příběhem - fakt bych chtěl vidět, jak Pat a Mat (v podání Hynka Čermáka a Jirky Langmajera) opravují elektriku na Haiti - spíš mi přišlo, že si herci (v čele s panem rejžou) chtěli udělat exotickou dovču, a tak si přitom natočili drobné homevideo, které je pak nám divákům předkládáno jako film. Ale abych jen nehaněl - líbilo se mi herecké obsazení (jelikož nejsem gay, tak hlavně teda ta hezčí dvojice) a děda v podání Luďka Munzara a jeho plot (kdyby jen věděl :) ) ()

Phietros

Skvělá hudba, odvaha herců se svléknout, zajímavý nápad který v české kinematografii není, ale jako celek to bylo málo! Potěšil mě záběr na kostel, který je v mém bydlišti a za celý film mě nejvíce pobavila scéna, kdy ukazují své zážitky rodině na televizi... 45% ()

Bobik9

Má to pár kladů, ale jinak je to kravina o ničem. Plusy jsou rozhodně hudba, Viktorie Čermíková a výborná konečná scéna, která mě pobavila více než cokoliv jiného v tomto snímku. Langmajer hrůza, Čermák hrůza, Procházková nic moc. ()

Master19

Výborně jsem se bavil. Nejde o zprofanovaný zadek Jirky Langmajera, ale o odstup a zamyšlení. Někdo zde zmiňuje Woody Allena a musím říct, že právem. Nedosahuje to samozřejmě kvalit světoznámého neurotika, ale je to takově skromě české a hezké. Mě to potěšilo a oceňuju i krátkou stopáž, která z toho dělá jen takovou epizodku, která vlastně v životě vůbec nic neznamená. ()

sskrblik

Od podivného filtru obrazu po herecké výkony velmi laciné. Korunku tomu dává umělý scénář jak vibrátor ze šuplíku staré paní, co má blechu na ní. ()

ghatos

Tady se musím Hřebejka zastat. Rozhodně to není tak strašné, jak se o tom vykládá. S přibývajícím časem je to lepší a lepší. Vtipný závěr podtrhuje výborný soundtrack. Určitě je Svatá čtveřice zábavnější, než různé jiné české vztahové komedie současnosti. 68%. ()

vyfuk

Hřebejk a Viewegh jsou jako dva malí kluci. Jako kdyby Viewegh měl na Hřebejka špatný vliv. Jako postrach města. Když se tihle dva sejdou, vytvoří sice možná komedii kde se párkrát zasmějete, ale vytvoří to film, který je jen o perverzním humoru, který téměř nemá ani hlavu ani patu a nakonec je z toho film, který stačí vidět jenom jednou. Líbí se mi comeback od Munzara, protože jeho přítomnost ve filmech je opravdu příjemná. Kam se hrabou Babovřesky! ()

dragon94

Docela dost úlet o tom jak se čtyřicátníci nudí v posteli a hledají nějakou změnu a vzrušení ... Na podívání docela slušný. Pár vtípků je docela povedených a některým absurudním situacím se fakt zasmějete, ale jinak to stojí za prd. Slabší 2* 32% ()

Autogram

Dovolenkový film, ale škoda, že dovolenku mal hlavne scenárista, ktorý zo sľubného nápadu nedokázal alebo ani nechcel vyťažiť nejakú psychológiu lásky vo štvorici. Až na pár myšlienok tak zostali len holé zadky, pár soft erotických scén a trochu trápneho humoru, keď na to dosť kostrbatým a neprirodzeným spôsobom prídu odrastené deti. Od Hřebejka sa čaká viac, slabé hodnotenie je tak akurát. ()

KASUGI odpad!

Odmyslím-li si zřejmě nejodpornější filtr v dějinách českého filmu (žlutozelený), pak mi tu zůstane zjištění, že Hřebejk to od Pelíšků "dotáhnul" až k tupé čuňárničce s klimbajícím šulinkem Kouby Langmajera. ()

JohnSmith odpad!

Ač nemám o českém filmu nijak zvlášť dobré mínění, krom opravdových výjimek, nečekal jsem, že pánové Hřebejk a Viewegh dosáhnou dna české kinematografie. A ono ejhle, zvládli to. ()

koog

Prázdný příběh, místy sice vtipný, ale to zdaleka nestačí ani v rámci tohoto žánru. Celkově to vyznívá ploše a trapně (ale to měl být možná účel). Viktorie Čermáková mi přišla extra špatná, ale pak jsem si uvědomila, že ona vlastně ani neměla moc co hrát, takže to asi není uplně její vina. Vcelku by mě zajímalo v jaké době se příběh odehrává. Vizuálně to vypadá na osmdesátá léta, zvlášť mladší rodinní příslušníci...ale v té době by asi Karibik úplně neprošel... ()