Ledové vody severního oceánu jsou místem, kde studená válka mezi západem a Ruskem nikdy neskončila. Mimo dosah lidských očí tu probíhají nebezpečné hry, provokace a dokazování síly. Nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách mají nepřítele odstrašit od útoku, jež by měl za následek stejně strašlivou odvetu. Hry ale skončily! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varování svého soka na dno. Nad hladinou pak zmizí ruský prezident a velení nad armádou i nukleárním arzenálem se ujímá nebezpečný generál s touhou svoji mocnou armádu konečně použít. Válka už není jen hrozba, válka pomalu začíná. Zatímco na souši uprostřed nepřátelského území má americké komando za úkol zajistit a zachránit ruského prezidenta, pod hladinou je povolána do akce speciální útočná ponorka s Gerardem Butlerem v roli jejího kapitána. Musí využít své letité zkušenosti podmořských her na kočku a myš a dostat se až do týla nepřátelských vod. V případě nutnosti útočit. Při své misi v hlubinách najde nečekané protivníky i spojence. (Bontonfilm)

Detoxi odpad!

Ďalší idiotský film od Americkej propagandy. 30 prípadov Majora Zemana bol v porovnaní s týmto filmom trhák. Stupídny scénar, taktiež technické prevedenie,úbohé obsadenie vedľajších úloh a hrozné herecké výkony. Snáď jediné, čo v tomto filme malo cenu bol Butlerov ksicht. Pravdepodobne tento film bol urobený pre Amerického diváka, lebo toľko kravín, ako je v tomto filme som už dávno nevidel. Ak sa len niekto trochu rozumie vojenskej tématike, tak musel po tomto filme zvracať. No, čo už čakať od kvalifikovaných amerických tvorcov z Pentagónu. Úpadok USA sa zjavne dotýka aj filmového priemyslu. Škoda, že naše kiná majú predpísané nakupovať tieto americké sračky. Jedine, čo ma ešte dokáže uspokojiť je americká rozprávka, fantasy film alebo scifi, keď ovšem v tom scifi americký hrdina nezachraňuje celú galaxiu. Keď čítam niektoré komentáre tak mám pocit, že som bol na inom filme. Bože to je doba! ()

dieWildeK

Jako parodie dobrý, efekty ve stylu "Ocelové město", akční film to není ani náhodou. Ale člověk se zasměje! Dvě hvězdičky na počest zesnulého M. Nyqvista. ()

Beliel

Veliké dilema jak tenhle film hodnotit. Tři nebo dvě hvězdy. Více ani omylem. Proč? Protože je vybrakovaných několik filmů v jednom. K-19, Rudý říjen atd...Zápletka filmu je neuvěřitelně laciná a blbá. Celkově je ten film strašně, ale strašně přitažený za vlasy. Myslel jsem, že takové to klišé, kdy USA zachraňuje svět proti Rusku, kde je převrat, je už dávno za námi, ale mýlil jsem se. Mám rád filmy s ponorkami, blázny, kteří dobrovolně vlezou do podmořské rakve, která byť stojí miliardy je potopena jakýmkoliv torpédem či hladinou pumou. Na filmu se mi líbí ukázka moderní zbraňové technologie, která už je tak daleko, že prakticky nejde minout. za tohle nakonec dám tři hvězdy, ale hodně přivřu oči. ()

LEFTFLANK

Akože wau, ja normálne žasnem, že sa na to dalo dívať. Aj by som išiel s hviezdami vyššie, ale zas až na takej úrovni to nebolo. Je to ale skvelá priemerná akčná jazda, kde má hlavné slovo technika a to od imbusákov technikov až po vojnové lode. To môže závidieť nejedna bondovka. Najskôr som myslel, že film bude prachbiedna vojensko-politická onánia kde Butler zachráni všetko a všetkých ale vôbec to nie je prehnané. A že rusi hovoria anglicky, v tomto smere sa zjavne na náročnejšie publikum nemyslelo ale podobných chybiek je fakt málo. Z filmu som mal strašne dobrý pocit, čisto chlapáckeho razenia. Poznáte to, ako keď dáte chlapovi všetky tie hračky po ktorých ako malý chlapec túžil. Film je ako ztelesnenie chlapčenského sna do dvoch hodín prezentujúcej najcool techniku + super jednoduchú ale nie veľmi sprostú zápletku. Navyše ruskí vojaci vedia strieľať a bojovať, nevystupuje tu tá preslávená grupa rumunských šmejdov Štefana Sekala ktorá naženie strach tak akurát oblečením miestnej škôlke v čase fašiangov. som potešený :) ()

maxs

Někde mezi. V určitých fázích filmu jsem byl nadšený, v dalších pak příšerně naštvaný na nelogičnosti a kraviny. Proto i hodnocení někde mezi.. ()

igirogi05

Dal som 5*. Musel som, mňa to držalo v napätí. Celý, celučičký film. Veľmi dobrý film. Akcia pekne rozložená na celý film. (mne obvykle vadí vyše dvojhodinový film ale tu to bolo v poriadku) Námet zaujímavý a trošku iný, scénar skvelý. Hudba vynikajúca. Asi najslabším článkom bol Butler. Hral to tak nejak divno stroho. (či práve kvôli tomu to bolo také dobré ???!) Skvele som sa bavil. A odpúšťam amíkom ich obvyklé vojenské klišé ....! A skvelé triky a spracovanie tu bolo..... (toto je asi tiež film na veľké plátno....!!) Určite si tento film pozrite. Zaslúži si lepšie hodnotenie ako je tu.(ale vlastne som si už na to tu zvykol...!) ()

pornohavo

66% - napínavý Akčný film s trochu proamerickou zápletkou, avšak nie nemožným príbehom. Butler výborný ako vždy. V Rusku je vraj tento film zakázaný :) ()

clot

Nejsem rusofil a celou tu komunistickou bandu rozhodně nemusím ale v Rusku se museli chvílemi popadat smíchem za břicho. ()

BigJohn02

Akční zábava se současným nesmrtelným akčním hrdinou č. 1 Gerardem Butlerem - tentokrát v roli rozvážného kapitána - nemůže zklamat. Místy přitažené za vlasy, ale zase ukázka vojenské techniky připomene pamětníkům The Final Countdown. A zkurvenej ruskej trpaslík v generálský uniformě dostane zaslouženě na prdel. ()

panfilmu

Amerika to zase dokázala, díky chlapy, díky. Tupý a zkorumpovaní rusové, nalití vodkou a naprosto neschopní, si zase jako už po milionpátém řekli, že si svrhnou prezidenta a dosadí si na jeho místo generála militaristu, který prvním počinem, v nově nabytém úřadu......vyhlásí Americe válku a pro jistotu, jí ještě dřív napadne, geniální zápletka, akorát se ten KOMSOMOLEC, přepočítal v tom, že proti němu stojí americký kapitán ponorky operující v ruských vodách s uloveným ruským kapitánem ponorky, který mu pomáhá. Báječný snímek, opravdu. Podívaná bez hlavy a paty, ale na zabití času dobrý ()

CaptainPixel

Scenar jak z 80. let: [CHECK] Priserny CGI: [CHECK] Neherci: [CHECK] Prepaleny audio mix: [CHECK] Madam president: [CHECK] Ponorka pod vodu: [CHECK] Vybuchy: [CHECK] Ponorka nad vodu: [CHECK] Tohle neni thriller, tohle je akcni KOMEDIE! :D ()

Saalis

Působilo to na mě jako devadesatkovy akční film a ne v dobrém. Jsou i scény, které přikovou ke gauči a Gerard občas vymáčkne z huby solidní morální vzpruhu. Všudypřítomná černobílost to ale zabíjí a snad žádná z postav nepřekvapí vývojem. Plus bídný casting na Supermana a la ruský prezident, jakého by si každý slušný Amík přál. Ten demokratický Ivan Dušínovič mi prostě nesedl, možná proto, že výpadá jako nabušený Macháček. Jenže toho bych bral radši. Miluju solidního záporka, ale ministr na pořádnou ligu ani nedohlédne. O ponorkách vím prd, a chápu, že film není dokumentární žánr, ale například při poslechu radia Hlubina jsem vůbec netušil, co to na tom sonaru vlastně dávají za program. Ruský torpédoborec nebo spiklenci sira Attenborougha na lovu zvuku keporkaků v říji? Idea, že na jednom globálním písečku táhnou kucí za jeden provaz, válčí o sto šest, aby zarazili válku mi v dnešním světě přijde připitoměle romantická...no třeba hrdinové fakt nevymřeli. Ne každá produkce je disneyovka, čehož si na tricích prostě všimnete. Nálada na polkticko-válečný thriller neukojena. 49% ()